Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 06, 2022 1:41

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
nolda napisał(a):
Potrafisz określić czas (datę) w którym teraz zastąpiło kiedyś?

Wiem , nolda, ze przeszlosc i przyszlosc sa fikcja. Ale odnosi sie to tylko do tych, ktorym udalo sie zatrzymac i odkryc niebo w sobie :-D

Pt wrz 09, 2022 20:55

pławikonik napisał(a):
satanizm to chyba zaprzeczenie światopoglądu materialistycznego?

Tak, satanistycznosc swiata jest zaprzeczeniem swiatopogladu materialistycznego.
Swiat nie jest tylko materialny.

Cytuj:
Cytuj:
Chrystusa nie mozna "udowodnic" czlowiekowi takiemu jak ty, "zmyslowemu".
Jak pisze Pawel w zacytowanym fragmencie, sprawy duchowe mozna przedlozyc tylko tym, "ktorzy sa z Ducha"

Dziękuje, jestem bezdusznym robotem. Wygodny sposób dyskusji - jesteś za głupi, więc nie będe tłumaczyć.

Nigdzie nie napisalam, ze jestes bezdusznym robotem, ani tez, ze jestes glupia.
Napisalam, ze jestes zamknieta na argumenty pochodzace z duchowej rzeczywistosci prawdy, ktora zawiera w sobie rzeczywistosc materialna. Rzeczywistosc materialna jest tylko manifestacja tej duchowej :-D Dopoki jednak sama tej prawdy nie odkryjesz w sobie, kazda proba dyskusji na ten temat prowadzi do nieporozumien.

Pt wrz 09, 2022 21:13

pławikonik napisał(a):
I takie "argumenty" jak "człowiek bez mózgu" - bez chocby linka- przechodzą. A ja tam widze wyrażnie elementy- wszystkie chyba, mało tych ujęć - mózgu. Ktoś zrobił sensacje, pewnie w jakimś Pudelku opublikował, i to ma być argument.

Proszę
https://www.science.org/doi/10.1126/science.7434023
http://earthschoolanswers.com/roger/

pławikonik napisał(a):
Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.

Z tego co mi wiadomo katolicy są przeciw aborcji, a od samego poczęcia to też dosłownie/dosadnie dla niektórych "ktoś inny".
viona napisał(a):
Rozumiem, ze jestes przekonana o odkrytej przez tego naukowca prawdzie.
Napiszesz w kilku slowach co to oznacza dla ciebie?
No i jak sie to ma do tematu watku?

Dla mnie to potwierdzenie "prawdziwej rzeczywistości" i tyle, nic poza tym.

pławikonik napisał(a):
no to udowodnij że jest coś niematerialnego, niefizykalnego. Choćby w działaniu mózgu, w świadomości.

Przyczynowość mentalna/zdarzenia mentalne ich nie wyjaśnisz opierając się jedynie na procesach neuronalnych(zdarzenia fizyczne)

Pn wrz 12, 2022 9:02

pławkonik napisał(a):
Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.

Ale to ateiści i humaniści i inni racjonaliści (a przynajmniej antykatolicy) mordowali czarnych np, w Namibii. O czym wiemy bo przed czystkami Murzynów przez Niemców w 1904 r. Dojcze wprowadzili kulturkampf, tam chyba w latach 70'tych XIX wieku

Cytuj:
no to udowodnij że jest coś niematerialnego, niefizykalnego. Choćby w działaniu mózgu, w świadomości.

No ciekawe, toż to nawet neuronaukowcy nie potrafią powiedzieć jak mózg tworzy świadomość. I najprawdopodobniej nigdy nie będą potrafić. po drugie, czy żyjąc przez całe zycie w czarnobiałym pomieszczeniu, i mając wszystkie informacje o tym czym jest zółtość cytryny będę w stanie ją rozpoznać gdy z niego wyjdę, albo wiem co to znaczy patrzeć na żółtą cytrynę?

Pn wrz 12, 2022 11:32
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 544 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37