Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 17:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Przyszłość Słońca i Ziemi. Poglądy naukowe, a wiara w Boga. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2318
Post Re: Przyszłość Słońca i Ziemi. Poglądy naukowe, a wiara w Bo
Askadtowiesz napisał(a):
Niby tak, ale przy tak rygorystycznym ujeciu nie byłoby w ogóle sensu przywoływać takiego pojecia jak ukłąad inercjalny. A przecież przywoływałeś go całkiem serio. Okrąg, jeśli nie jest idealny, to jest jednak okręgiem w 99% czy 90%, a tutaj (układ inercjalny) ten procent byłby chyba niziutki.
Ale skoro ani Ziemia ani Ksieżyc, to co w realnym otoczeniu spełnia kryteria dobrego ukłdu inercjalnego?

To zależy, jakiej precyzji chcemy, jak duży wycinek przestrzeni rozpatrujesz, i w jakim okresie czasu, mówiłem o tym. Jeśli rozważamy długie okresy czasu to dobrego układu inercjalnego nie znajdziemy. Ale jeżeli rozpatrujemy np. okres długości jednego dnia, to układ związany ze środkiem Ziemi (ale nie obracający się) jest dobrym przybliżeniem układu inercjalnego: w czasie 1 dnia prędkość orbitalna Ziemi nie zmieni się znacząco, a siła odśrodkowa związana z tym ruchem jest niewielka.
Układ związany z centrum masy Układu Słonecznego jest jeszcze lepszy, bo jego okres obiegu dookoła centrum Drogi Mlecznej jest bardzo długi, a przyspieszenie w tym ruchu bardzo małe. Jego nieinercjalność jest tak mała, że chyba nie zdarzyło się jeszcze, by trzeba było ją uwzględniać do wyjaśnienia jakiegoś obserwowanego zjawiska - w każdym razie ja nie znam takiego przypadku.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Cz sie 28, 2014 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przyszłość Słońca i Ziemi. Poglądy naukowe, a wiara w Bo
wieczny_student napisał(a):
Jeśli cokolwiek uda mi się komukolwiek wyjaśnić, to już jest dla mnie zysk. Nie zależy mi na zagonieniu przeciwnika w ślepą uliczkę. Jeśli chce zadawać pytania, niech zadaje. Co prawda wolałbym wrócić do oryginalnego tematu wątku, ale jeśli nikt nie ma nic nowego do powiedzenia, ani nie ma pytań odnośnie tego, co już zostało powiedziane, biorę co jest. :)

Powróćmy może do głównego tematu.
Z tego co sie orientuje, z biegiem lat Słońce robi sie coraz większe, a na Ziemi przez to będzie sie robiło coraz cieplej, i tu by mnie ciekawiło, ile jeszcze musze czekać? za jaki okres czasu temperatura na terenie Polski, nie bedzie spadać poniżej +10 stopni?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 26, 2015 21:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL