Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 12, 2024 13:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 O.Pio 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post O.Pio
Witajcie zawsze myślałem że człowiek jest szczytem stworzenia najdoskonalszym strorzeniem,stworzonym na obraz i podobienstwo Boga a tu znalazłem taką wypowiedz O.Pio

O słynnym włoskim zakonniku, stygmatyku, Ojcu PIO, który został ogłoszony przez Jana Pawła II świętym, i który zasłynął nie tylko ze swego życia pełnego cierpień i poświęceń, lecz także niezwykłych umiejętności (jasnowidzenie, uzdrawianie, a nawet zdolność do bilokacji, tj. przebywania w kilku miejscach naraz) napisano niemało książek, artykułów i esejów.

Na tle tej przebogatej literatury stosunkowo mało spopularyzowane wydają się wypowiedzi Ojca Pio dotyczące istnienia rozumnego życia poza Ziemią.

Jeden z największych w historii kościoła katolickiego duchownych tak mówił na ten temat:

Pytanie: - Ojcze, słyszy się, że na innych planetach istnieją inne stworzone przez Boga istoty.
Odpowiedź: - A jakże. Chciałbyś, aby ich nie było, aby wszechmoc Boga ograniczyła się wyłącznie do planety Ziemi? Czy chciałbyś, aby nie istniały inne istoty kochające Boga?
- Pomyślałem - rozmówca Ojca Pio - że Ziemia jest niczym w porównaniu z gwiazdami i wszystkimi innymi planetami.
Odpowiedź: - Tak! My, którzy wychodzimy z Ziemi, również jesteśmy niczym. Pan nie ograniczył z pewnością swej chwały do tej jednej, małej planety. Na innych znajdują się byty.

Zdania te zaczerpnięte zostały z wydanej we Włoszech książki "Cosi' parlo' Padre Pio"(,.Tak mówi Ojciec Pio"), którą przygotował i opracował ksiądz Nello Castello, przypomina je zaś numer 2 periodyku "NONSIAMOSOLI”. My zaś odnotujmy przy okazji, że całkiem niedawno - o czym poinformował w artykule "Odkrywana (z wolna) prawda Piotr Skórzyński - w znanym na świecie piśmie jezuitów "Etudes" ukazała się publikacja poświęcona niezidentyfikowanym obiektom latającym oraz hipotezie ich pozaziemskiego pochodzenia. "W rzeczowym artykule opisano tam wszystkie kontrowersje narosłe wokół tego, jakże goracego tematu - przypominając na końcu, że Bóg jest bogiem całego Universum".

Ojciec Pio mówi o Cywilizacji przy księżycu Jowisza

( tekst niezależny i nie powiązany z wyżej przedstawionym opracowaniem )

Aby przerwać spekulacje na temat skąd pochodzi tekst o Cywilizacji przy Jowiszu i to, że nasz księżyc został przesunięty ludzką ręką, że na ziemi istniały wyższe cywilizacje niż obecna, i w ogóle że są Cywilizacje we Wszechświecie, informuję, że są to słowa wypowiedzenie przez Ojca Pio całkiem prywatnie. Nikt tego nigdzie nie opublikował. Nie ma tej informacji w żadnej książce na świecie. Szkoda tego szukać. Ja jako pierwszy o tym piszę. Osobę, której to powiedział św. Ojciec Pio w latach osiemdziesiątych, znam osobiście najlepiej na świecie. Nikomu też nie mówię, aby w to wierzył. Sceptycy niech raczej o tym zapomną. Ostatecznie nauka wszystko wyjaśni, wcześniej czy później. A wówczas i sceptycy będą zadowoleni.

Oto główne myśli spisane od Ojca Pio ( O.Pio zmarł w 1968 roku ). Dowiadujemy się z nich, że na jednym z księżyców Jowisza - tam gdzie jest woda (nie mówi konkretnie, który to księżyc), istnieje Życie i Cywilizacja. Wskazuje, że to jedyne miejsce w Układzie Słonecznym, poza Ziemią, gdzie jeszcze znajduje się Cywilizacja Techniczna. Kiedyś kontakty ziemian z nimi były częstsze. Dysponują bardzo wysokimi zdobyczami technologicznymi. Posiadają szybkie statki kosmiczne itd. Życie ich jest jednak zdecydowanie inne od naszego.

Wiedzą o tym, że Chrystus przebywał na Ziemi, pozostawiając naukę o Miłości. Ich gorącym pragnieniem jest rodzić się tutaj wśród nas. Oczywiście mają taką możliwość, ale nie wszyscy.

Z tego samego przekazu Ojca Pio wiemy, że Wszechświat materialny wypełniony jest różnorodnymi cywilizacjami, które wszystkie dążą do wyzwolenia i zjednoczenia się z Bogiem. Ziemianie stanowią jedną z miliardów Cywilizacji. Ojciec Pio mówi, że prawie przy każdej gwieździe (Słońcu) istnieją układy planetarne a na nich życie. Wspomina też o satelicie Ziemi - księżycu, który kiedyś został przesunięty ludzką ręką.

Św. Ojciec Pio podaje jeszcze jedną ważną i przełomową informację, jakże zbieżną z odkryciami archeologicznymi i teoriami naukowców. Mianowicie, że w minionej, dalekiej przeszłości na Ziemi kwitły wspaniałe Cywilizacje. Stały one na znacznie wyższym poziomie intelektualnym i technicznym niż nam współczesna. Dlaczego więc znikły i jakby ślad po nich zaginął? Ojciec Pio mówi, że to wskutek pychy wybuchały ogromne konflikty z użyciem przerażającej broni. Dokonano takich zniszczeń, że człowiek powrócił do kamienia łupanego. Minęło setki tysięcy lat. Ewolucja, filozofia oraz nauka dokonała tego w czym obecnie żyjemy.

Pytałem już na jednym forum i ludzie piszą że ta wypowiedz nigdy nie padła z ust o.pio przynajmniej nigdy oficjalnie (ale jezeli mial by taka wiedze to pewnie podzielil by sie nia oficjalnie).Te słowa są zawarte w książce napisanej przez księdza ale po co ten ksiądz miałby kłamac i pisać książke?
Jak myslicie O.Pio powiedział takie słowa?Wierzycie w kosmitów i życie na innych planetach czy wierzycie że ziemia jest jedynym miejscem we wrzechswiecie gdzie jest życie że po prostu Bóg wyróżnil ziemie?
Jak myslicie?
Troche dziwnie jezeli byly by inne cywylizacje to na kazdej z nich Bóg ma naród wybrany?Heh troche smiesznie ale chcę poznac wasze zdanie.
Jak myslicie O.Pio powiedział takie słowa?Wierzycie w kosmitów i życie na innych planetach czy wierzycie że ziemia jest jedynym miejscem we wrzechswiecie gdzie jest życie że po prostu Bóg wyróżnil ziemie?
Znalazłem pewien wpis na blogu pewnego pastora wiem że jestesmy katolikami ale bardzo ciekawy artykuł podaje tam cytaty biblijne że Ziemia jest jedynym miejscem żyjacych istot.A tak dluzej nad tym sie zastanawiajac jezeli kosmici by żyli na pewno Bóg nas by o tym poinformował w Bibli.
Zastanawa mnie tylko dlaczego Watykan mówi że jeżeli kosmici mają dusze to można ich chrzcic przecież Biblia wyraź mówi co w tym artykule pastora jest napisane że Ziemia jest tylko zamieszkana a inne ciała niebieskie ją wielbią.
Zastanawia mnie też wypowiedz Mikołaka z Kuzy
wybitny niemiecki teolog, myśliciel, przyrodnik a przy tym kardynał. Ten hierarcha Kościoła, żyjący w latach 1401 - 1464, w swym dziele pt. "De docta ignorantia" ("O uczonej niewiedzy") pisze tak (cytat ten również podajemy za "Przewodnikiem Katolickim"): "... Jeśli Bóg jest ośrodkiem świata i tym, co zewsząd otacza wszystkie regiony gwiazd, i jeśli od Niego pochodzą mieszkańcy różnych regionów obdarzeni naturami różniącymi się doskonałością, to zapewne nie jest tak, że niebiosa i gwiazdy są próżne, a tylko ta nasza Ziemia zamieszkała, ale na innych gwiazdach są mieszkańcy innego rodzaju, niż ci, którzy zamieszkują Ziemię..."
Jak to w koncu jest?
Artykul pastora

http://jaro-prawdajedyna.blogspot.com/2 ... etach.html
Licze że ktoś odpowie co sądzi o tych słowach,artykule,kosmitach,czy ziemia jest szczególna itd...


Pn lut 17, 2014 17:52
Zobacz profil
Post Re: O.Pio
To ma byc o o.Pio, o kosmitach czy o ksiezycach Jowisza?


Everybody1999 napisał(a):

Ojciec Pio mówi o Cywilizacji przy księżycu Jowisza

( tekst niezależny i nie powiązany z wyżej przedstawionym opracowaniem )

Aby przerwać spekulacje na temat skąd pochodzi tekst o Cywilizacji przy Jowiszu i to, że nasz księżyc został przesunięty ludzką ręką, że na ziemi istniały wyższe cywilizacje niż obecna, i w ogóle że są Cywilizacje we Wszechświecie, informuję, że są to słowa wypowiedzenie przez Ojca Pio całkiem prywatnie. Nikt tego nigdzie nie opublikował. Nie ma tej informacji w żadnej książce na świecie. Szkoda tego szukać. Ja jako pierwszy o tym piszę. Osobę, której to powiedział św. Ojciec Pio w latach osiemdziesiątych, znam osobiście najlepiej na świecie. Nikomu też nie mówię, aby w to wierzył. Sceptycy niech raczej o tym zapomną. Ostatecznie nauka wszystko wyjaśni, wcześniej czy później. A wówczas i sceptycy będą zadowoleni..


Wiesz, ludzie roznie mowia....


Pn lut 17, 2014 17:57
Post Re: O.Pio
viewtopic.php?f=24&t=31054&hilit=pio+o+kosmosie
Temat: Św. ojciec Pio - słowa o kosmosie


Pn lut 17, 2014 18:05

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post Re: O.Pio
Kael ale tak szczerze bo nie śpie od paru dni o tym mysle ciagle bardzo chcialbym zeby to byla nie prawda bo wydaje mi się że nasza planeta jest jedyna i nawet Biblia o tym pisze.


Pn lut 17, 2014 18:19
Zobacz profil
Post Re: O.Pio
No nie. Biblia o tym NIE pisze.
Albo inaczej: gdzie Biblia pisze, ze nie istnieje inteligentne zycie pozaziemskie?
Akurat nie mam z tym zadnych problemow, gdyby sie okazalo, ze ziemia nie jest jedyna planeta zamieszkala przez istoty rozumne. W czym by ci to przeszkadzalo w drodze do Boga?

@MARIEL, poczatek jest dobry i warto ten watek polaczyc. Ale na koncu jest przepychanka Johnnego z Jajkiem raczej zupelnie nie na temat :?


Pn lut 17, 2014 18:24
Post Re: O.Pio
Kael napisał(a):
@MARIEL, poczatek jest dobry i warto ten watek polaczyc.

Niech sobie Wist z Soulem zdecydują :)


Pn lut 17, 2014 18:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 04, 2013 21:36
Posty: 62
Post Re: O.Pio
Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy Ojciec Pio mógł opowiadać o cywilizacjach technicznych; ale o bytach stworzonych przez Boga, mógł mówić. Przecież my jako ziemianie mamy choćby dowody na istnienie bytów Anielskich na planetach naszego układu. Nie raz sam Pan Jezus mawiał o nich, Aniołach; opisywanych przez różnych świętych.

Co do cywilizacji technicznej na jakiejś planecie naszego układu; to chociażby trwające już w pokolenia obserwacje naszej nauki potwierdziły by, gdyby istniały. No chyba że z powodu swojego rozwoju bardzo się chowają, kryją w głębinach.
Dla mnie jest też dodatkowy powód do wątpliwości, co do istnienia obcych cywilizacji. To, że nas ziemian odwiedził sam Syn Boga. Mało tego, jest naszym Odkupicielem. Bóg po jego zmartwychwstaniu zesłał nam Ducha Świętego aby nas umacniał i prowadził natchnieniami. Poza tym świętych obcowanie..

To dla mnie to dowody zaprzeczające tym dywagacjom o kosmitach, ufoludkach. My jesteśmy na Obraz i Podobieństwo.
Dość mało doskonałe, ale żyjemy aby doskonalić się; w duchu...

Ale nasz Stwórca jest Mocą i Geniuszem w Miłości nam niewyobrażalnym; niemożliwym do ogarnięcia. To On jest Stwórcą a my stworzeniem. I nie jesteśmy jego zabawką, ale Bardzo, Bardzo poważnie traktowanymi Dziećmi, których pragnie widzieć u Siebie w Najwyższym Królestwie. Jeszcze trochę cierpliwości i wszystko będzie jasne.....
Pozdrawiam;


Pn lut 17, 2014 19:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post Re: O.Pio
Cytaty Biblijne które wedlug mnie dowodza na nie istnienie innych cywilizacji.

2P 3:7 A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi.
2P 3:8 Ale niech to jedno, umiłowani, nie będzie przed wami zakryte, że jeden dzień u Pana jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień.
2P 3:9 Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty.
2P 3:10 A jak złodziej w nocy przyjdzie dzień Pana, w którym niebiosa z wielkim hukiem przeminą, żywioły rozpalone ogniem stopią się, a ziemia i dzieła, które są na niej, spłoną.
2P 3:11 Skoro to wszystko ma się rozpłynąć, to jakimi wy powinniście być w świętym postępowaniu i pobożności;
2P 3:12 Oczekując i spiesząc się na przyjście dnia Boga, w którym płonące niebiosa rozpuszczą się, a rozpalone żywioły się roztopią.

Tu przynajmniej pośrednio można wnioskować, że jeśli niewinni nie będą karani, a przyszłość wszechświata jest uzależniona od ludzi, ich grzechów, grzesznej natury, wynika z tego, że nie ma innych ( poza aniołami i demonami ) realnych, materialnych przedstawicieli innych gatunków we wszechświecie... ;-)


Pn lut 17, 2014 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 20:07
Posty: 441
Post Re: O.Pio
Everybody1999 napisał(a):
Św. Ojciec Pio podaje jeszcze jedną ważną i przełomową informację, jakże zbieżną z odkryciami archeologicznymi i teoriami naukowców. Mianowicie, że w minionej, dalekiej przeszłości na Ziemi kwitły wspaniałe Cywilizacje. Stały one na znacznie wyższym poziomie intelektualnym i technicznym niż nam współczesna.

A z jakimi konkretnie odkryciami archeologicznymi i teoriami naukowców ta "przełomowa informacja" jest zbieżna? Dlaczego nie znaleźliśmy żadnych pozostałości po rzekomej pradawnej technice na tym samym lub wyższym poziomie niż nam współczesna (np. wraków satelitów geostacjonarnych)?

_________________
Wiara jest tylko tam, gdzie nie ma wiedzy


Wt lut 18, 2014 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post Re: O.Pio
Dobra spytam inaczej wierzycie w te slowa O.Pio i w kosmitów inne cywilizacje itd...?
Czy wierzycie że ziemia ludzie są unikalni w całym wszechświecie?


Wt lut 18, 2014 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 20:07
Posty: 441
Post Re: O.Pio
Everybody1999 napisał(a):
Dobra spytam inaczej wierzycie w te slowa O.Pio i w kosmitów inne cywilizacje itd...?
Czy wierzycie że ziemia ludzie są unikalni w całym wszechświecie?

Chętnie odpowiem na te pytania, jeżeli Ty najpierw odpowiesz na moje.

_________________
Wiara jest tylko tam, gdzie nie ma wiedzy


Wt lut 18, 2014 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post Re: O.Pio
Albowiem słuchaj to nie są moje słowa a co do tych odkryć to może chodzi o Sumerów że wiedzieli ile jest planet więc oni wnioskują że mieli jakiś sprzęt a odkrycia no nie wiem jakieś pozostałości po miastach np to

http://innemedium.pl/wiadomosc/slady-za ... -w-indiach

To odpowiedz teraz na moje pytania i może wytlumacz mi co i jak będe bardzo wdzięczny.


Wt lut 18, 2014 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 17, 2009 20:07
Posty: 441
Post Re: O.Pio
Everybody1999 napisał(a):
Albowiem słuchaj to nie są moje słowa...

Ale to Ty je wrzuciłeś na to forum. Nie mam tu możliwości dyskutowania z autorem tych słów, więc próbuję dyskutować z Tobą.
Everybody1999 napisał(a):
...a co do tych odkryć to może chodzi o Sumerów że wiedzieli ile jest planet więc oni wnioskują że mieli jakiś sprzęt...

A skąd wytrzasnąłeś informację, że Sumerowie wiedzieli ile jest planet (domyślam się, że chodzi Ci o liczbę planet w Układzie Słonecznym)? Skąd Sumerowie mieli by to wiedzieć, skoro nawet ja wiem to dopiero od 2006 r. ;-)
Everybody1999 napisał(a):
a odkrycia no nie wiem jakieś pozostałości po miastach np to
http://innemedium.pl/wiadomosc/slady-za ... -w-indiach

I uważasz, że w tych pozostałościach jest coś, co nie mogłoby powstać bez zaawansowanej technologii co najmniej takiej jak nasza współczesna? Ja niczego takiego tam nie widzę.
Everybody1999 napisał(a):
To odpowiedz teraz na moje pytania i może wytlumacz mi co i jak będe bardzo wdzięczny.

Jak widzisz, Twoje odpowiedzi są niewystarczające. Nie odpowiedziałeś też w ogóle na pytanie o satelitach geostacjonarnych. Pomimo tego, chyba się nad Tobą zlituję (skoro z tego powodu nie możesz spać od kilku dni) i odpowiem na Twoje pytania, jak tylko będę miał więcej czasu (prawdopodobnie jutro).

_________________
Wiara jest tylko tam, gdzie nie ma wiedzy


Wt lut 18, 2014 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 17, 2014 17:48
Posty: 8
Post Re: O.Pio
Albowiem tylko błagam nie odpowiadaj nie wykluczam ich istnienia bo od tego tekstu za przeproszeniem rzygać sie chce.Czekam na tą odpowiedz.


Wt lut 18, 2014 21:19
Zobacz profil
Post Re: O.Pio
Everybody1999 napisał(a):
Albowiem tylko błagam nie odpowiadaj nie wykluczam ich istnienia bo od tego tekstu za przeproszeniem rzygać sie chce.


Każdy musi być wszrchwiedzący, nie można powiedzieć po prostu: nie wiem? Bo do tego sprowadza się odpowiedź "nie wykluczam ich istnienia".


Wt lut 18, 2014 22:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL