Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 3:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 47  Następna strona
 Wszechświat z niczego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Czy Ci się to podoba, czy nie, ludzie cały czas oceniają innych i zjawiska, które obserwują, jest to jedno z podstawowych prawideł psychologii. Często też chcą się tymi ocenami dzielić i nikt nie może nikomu tego zabraniać, jeśli nie chcemy władować się w kolejny totalitaryzm.

Osobną natomiast sprawą jest jakość tych ocen - tu można powiedzieć: masz prawo oceny ocen i cudzych kompetencji do oceniania. Tak załatwiają to ludzie cywilizowani, natomiast odmawianie ludziom prawa oceniania do domena systemów opartych na łamaniu sumienia.

Generalnie - szafowanie ocanami bądź powstrzymywanie się do nich jest to kwestia, którą każdy powinien rozstrzygać w swoim sumieniu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 04, 2016 11:43
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
JedenPost napisał(a):
Czy Ci się to podoba, czy nie, ludzie cały czas oceniają innych i zjawiska, które obserwują, jest to jedno z podstawowych prawideł psychologii. Często też chcą się tymi ocenami dzielić i nikt nie może nikomu tego zabraniać, jeśli nie chcemy władować się w kolejny totalitaryzm.

Osobną natomiast sprawą jest jakość tych ocen - tu można powiedzieć: masz prawo oceny ocen i cudzych kompetencji do oceniania. Tak załatwiają to ludzie cywilizowani, natomiast odmawianie ludziom prawa oceniania do domena systemów opartych na łamaniu sumienia.

Generalnie - szafowanie ocanami bądź powstrzymywanie się do nich jest to kwestia, którą każdy powinien rozstrzygać w swoim sumieniu.


To ze cos istnieje powszechnie np. w psychologii, nie oznacza ze jest dobre.
Dzielenie sie ocenami innych to nic innego jak proba potwierdzenia swojej nieomylnosci. :-)
Kazdy ma prawo zabronic oceny w formie nie udostepniania informacji o prywatnym obiekcie ktory inni chcieli by oceniac. Chyba nie powiesz ze np. Twoja chec oceny kogos jest przymusem udzielenia informacji do Twojej oceny.
Gdy nie masz informacji Twoja ocena jest bezsensem juz na samym starcie, zwlaszcza gdy nie masz prawa zmuszac kogokolwiek do udzielenia Ci prywatnych informacji.


Pn sty 04, 2016 12:09

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Ale o czym Ty w ogóle mówisz w tym momencie? My tu o ocenach, a Ty o jakichś prywanych informacjach i przymusach... :?:

Cytuj:
Dzielenie sie ocenami innych to nic innego jak proba potwierdzenia swojej nieomylnosci.


Nie, to praktyka niezbędna do funkcjonownia społeczeństwa. Chyba, że uważasz, że np. sędziowie nie powinni oceniać sądzonych, a nauczyciele uczniów, nie mówiąc już o ocenianiu zachowania dzieci przez rodziców.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 04, 2016 12:17
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
JedenPost napisał(a):
Ale o czym Ty w ogóle mówisz w tym momencie? My tu o ocenach, a Ty o jakichś prywanych informacjach i przymusach... :?:

Cytuj:
Dzielenie sie ocenami innych to nic innego jak proba potwierdzenia swojej nieomylnosci.


Nie, to praktyka niezbędna do funkcjonownia społeczeństwa. Chyba, że uważasz, że np. sędziowie nie powinni oceniać sądzonych, a nauczyciele uczniów, nie mówiąc już o ocenianiu zachowania dzieci przez rodziców.

Teraz sie zagalopowales i podales przyklady osob upowaznionych do oceny, w odpowiednich dziedzinach i zakresie. :-)
Poza tym nawet sedzia w sadzie nie zmusi cie do udzielenia informacji ktorych nie chcesz udostepnic. Zwlaszcza takich ktore moga Ci zaszkodzic mimo ze bylbys niewinny. Jest to nawet ujete w odpowiednich prawach.


Pn sty 04, 2016 12:21

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Każdy jest upoważniony do oceny, tyle, że nie każda ocena tak samo waży.

Jesteś może z zamiłowania neonazistą, komunistą bądź zwolennikiem innego totalitarnego nurtu? Bo innego podłoża dla podważania oczywistego prawa każdego człowieka do oceniania różnych aspektów rzeczywistości i dzielenia się tymi ocenami nie widzę.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 04, 2016 13:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
sapper napisał(a):
Pozwol ze o tym zdecyduje KK.

Niepozwole :-D
Już samo to że nie chcesz udzielać żadnych informacji świadczy o tym że może być z tobą nie halo, ewentualnie jest to element promocji tej twojej książki, którą masz tam kiedyś napisać :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 04, 2016 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Wszechświat z niczego
IPW
Cytuj:
Wszechświat nie powstał z niczego, lecz z energii, a energia jest wieczna.


Askadtowiesz
Cytuj:
Z energii...
Zechciałbys podać definicję energii (bez linków proszę, chyba ze dla potwierdzenia)?
Ludzi pozbawionych myślenia, trudniących się tylko definicjami odsyłam do wikipedii , czy innej encyklopedii, masz tam mnóstwo różnych definicji, czytaj sobie i nie rozmawiaj na forum, jeżeli nie potrafisz samodzielnie myśleć.


Cz sty 07, 2016 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Wszechświat z niczego
IPW
Cytuj:
Wszechświat nie powstał z niczego, lecz z energii, a energia jest wieczna.


medieval_man
Cytuj:
Jak jeszcze powiesz, że jest jedna, wszechmocna i stwarzająca świat swoją wolą to przejdę na energizm
nie powiedziałem , że jest jedna , wszechmocna i stworzyła świat , więc nie przejdziesz na energizm, powiedziałem tylko że jest wieczna i nie zniszczalna. A jeżeli to dla ciebie za mało to sobie coś jeszcze wymyśl i nie każ mi głupot wymyślać.


Cz sty 07, 2016 19:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Wszechświat z niczego
sapper
Cytuj:
Energia to tylko budulec, z ktorego wszystko zostalo stworzone przez Boga.
W zdaniu "z prochu powstales i w proch sie obrocisz", slowo "proch" odnosi sie do najmniejszych elementarnych czastek i spokojnie mozna tu zaakceptowac energie, ktora jest wszystko dookola.
To co widzimy i odczuwamy jako materie, jest uksztaltowana forma energii, wedlug projektu-zamyslu Boga.
sapper tobie chodzi o materię, a nie o energię , to dzięki energii powstał czas, przestrzeń i materia, a energia do istnienia nie potrzebuje, ani czasu ani przestrzeni , ani materii.


Cz sty 07, 2016 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wszechświat z niczego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
IPW
Cytuj:
Wszechświat nie powstał z niczego, lecz z energii, a energia jest wieczna.


Askadtowiesz
Cytuj:
Z energii...
Zechciałbys podać definicję energii (bez linków proszę, chyba ze dla potwierdzenia)?
Ludzi pozbawionych myślenia, trudniących się tylko definicjami odsyłam do wikipedii , czy innej encyklopedii, masz tam mnóstwo różnych definicji, czytaj sobie i nie rozmawiaj na forum, jeżeli nie potrafisz samodzielnie myśleć.

Inaczej mówiac, nie potrafisz przedstawic definicji. Tego sie właśnei spodziewałem.
Używanie pojec niezdefiniowanych jest w nauce niedopuszczalne. Za to w dyskusjach przy piwie- i owszem.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz sty 07, 2016 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wszechświat z niczego
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
a energia do istnienia nie potrzebuje, ani czasu ani przestrzeni , ani materii.
Jednak chyba medieval_man moze przejsć na energizm, bo istoty duchowe, w które wierzy, spełniaja te same kryteria :-D

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz sty 07, 2016 21:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Wszechświat z niczego
Askadtowiesz napisał(a):
Używanie pojec niezdefiniowanych jest w nauce niedopuszczalne.

Bzdura. Nauka niczego nie pomija a wszystko bada.

Warto zaobserwować czym jest to NIC wtedy wszystko staje się jasne. Oczywiście, że wszystko jest energią bez kształtu, czasu i przestrzeni.


Cz sty 07, 2016 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
boże_dziecię napisał(a):
Warto zaobserwować czym jest to NIC wtedy wszystko staje się jasne. Oczywiście, że wszystko jest energią bez kształtu, czasu i przestrzeni.

Już setki razy mówiłeś, że wszystko to Bóg.
To w końcu jak jest?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 07, 2016 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Wszechświat z niczego
I tyleż samo razy mówiłem, że Bóg, Miłość, energia, życie to tylko slowa...


Cz sty 07, 2016 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
boże_dziecię napisał(a):
I tyleż samo razy mówiłem, że Bóg, Miłość, energia, życie to tylko slowa...

A więc jednak :-D
Dla ciebie Bóg to tylko słowo, czyli jesteś ateista.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 08, 2016 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL