Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 3:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Następna strona
 Debata: kreacjonizm vs ewolucja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8967
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gdyby ewolucja była prawdą, znaczyło by to ni mniej ni więcej, że nie było żadnego grzechu pierworodnego.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 13, 2017 22:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Już Ci tłumaczyliśmy, że to nieprawda. Zresztą, Jan Paweł II twierdził, że nie ma takiej sprzeczności.

Gandalf_Pokorny napisał(a):
1. To jakiś absurd.. Nie zaobserwowano jeszcze nigdy mutacji pozytywnej.. Same negatywne, wszystko doprowadzało do "rozwałki.."
2. Nie ma i jak się domyślam nigdy nie zaobserwujemy mutacji pozytywnej .. Ludzie jeśli już do jakiegoś tematu się podchodzi to trzeba się jakoś przygotować..

Niesamowite rzeczy wypisujesz. Nigdy nie słyszałeś o nowych mutacjach wirusów? Nie miałeś biologii w szkole, nie oglądasz ani nie czytasz wiadomości?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz lip 13, 2017 22:34
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Ewolucja jest pewną hipotezą.. jej się nigdy nie udowodni
Tak jak Teorii Względności, kwantów, czy powszechnego ciążenia. W ogóle niczego w domenie nauk przyrodniczych nie da się udodownić w takim znaczeniu, jak pojęcie "dowód" rozumiemy w matematyce czy logice. Ale co z tego?

Cytuj:
Obserwujemy wymieranie gatunków, natomiast nie obserwujemy powstawania nowych
Oczywiście jest to bzdura. Myszy przywiezione na Maderę wyewoluowały w 6 różnych gatunków w pół milenium. Oczywiście jest to przypadek szczególny - myszy rozmnażają się szybko, a Madera jest bardzo skalista, co sprzyja izolacji populacji. Zwykle specjacja nie zachodzi tak szybko. Jednak dostarcza on argumentu, że jest ona możliwa nawet w czasie zapisanej ludzkiej historii.

Cytuj:
To jakiś absurd.. Nie zaobserwowano jeszcze nigdy mutacji pozytywnej.. Same negatywne, wszystko doprowadzało do "rozwałki.."
To jest oczywiście kolejna bzdura. W procesie hodowli roślin naświetla się je promieniowaniem, by przyspieszyć mutacje i wybiera te osobniki, które mają korzystne dla człowieka cechy. Jest to praktyka stosowana od dziesięcioleci, która doprowadziła do powstania ogromnej liczby odmian, które Gandalf kupuje sobie codziennie w markecie, ale nie wierzy w ich istnienie.

Cytuj:
Makroewolucja odnosi się do znacznych przemian gatunków np. kota w małpę
Jednym słowem pojęcie "makroewolucja" jest typowym straw-manem wymyślonym po to, żeby można było "obalać ewolucjonizm". Nigdzie bowiem darwinizm nie zakłąda, że kot może się przemienić w małpę. Pogiglało się Wam z łysenkizmem, który rzeczywiście postulował, że z grabu może wyrosnąć w odpowiednich warunkach orzech laskowy.


Pt lip 14, 2017 6:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Proszę nie patrzeć na to, kto wydał tę pismo, ale proszę realnie przyjrzeć się treści, ok?

https://drive.google.com/file/d/0Bw_OfB ... sp=sharing

Sam się nie angażuję w dyskusję bo nauki ścisłe to nie jest moja działka, ale w/w materiałem daję "swój głos" do dyskusji (tylko proszę mi nie mówić, że to źle coś gotowego wklejać, bo to niemądry argument; bo po co miałbym np. przepisywać coś z tej broszury, skoro ona jest gotowa i to z ilustracjami...).
Pożytecznej lektury...
:)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt lip 14, 2017 7:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Ojeżu.

Po pierwsze, przypadkowy nie znaczy chaotyczny. Przypadek w naszym Wszechświecie jest ustrukturyzowany, posiada pewne regularności, które dają się badać.

Po drugie, przedmiotem ewolucji nie są ani wielokomórkowce, ani nawet pojedyncze komórki, tylko łańcuchy genów. Z tego wynika zmienność organizmów żywych, ale fraza "ewolucja życia" to skrót myślowy. Ewoluują struktury najoczywiściej martwe; inaczej nie działałyby komputerowe algorytmy genetyczne.

Po trzecie, RNA zapewne nie jest pierwszym replikatorem, jaki się pojawił na świecie, ale za to tak skutecznym, że wyparł prostszą konkurencję. Konia z rzędem temu, kto znajdzie mi skamieniałości pojedynczych cząsteczek chemicznych, kto w ogóle wie, gdzie jakichś osadów z takimi skamieniałościami szukać. Osobne pytanie, czy cząsteczki RNA i ewentualnych poprzedników podlegały fosylizacji.

Po czwarte, nasi broszurnicy przedstawiają etapy końcowe procesów trwających jakieś cztery miliardy lat – a to są naprawdę hektary czasu – i tryumfująco pokazują, że coś takiego nie mogło powstać spontanicznie na początku tych procesów. Pozostaje zapytać, czy oni się dobrze czują.

Tyle odnośnie pierwszego punktu. Reszty mi się nie chce czytać, bo panowie broszurnicy argumentują z autorytetu naukowców, ale tylko starannie wybranych naukowców, i to jeszcze wyrywając ich wypowiedzi z kontekstu.


Pt lip 14, 2017 8:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Naukowcy są sceptycznie nastawieni, co do darwinizmu ;)



Proszę zatem wymienić prace naukowe (publikowane w recenzowanych periodykach), które by negowały darwinizm (w sensie syntetyczną teorię ewolucji)

Cytuj:
Wiele znanych faktów biologicznych wskazuje, że teoria ewolucji jest błędna.


Proszę zatem wymienić kilka z tych "wielu" faktów.

Cytuj:
Nie ma i nigdy nie będzie dowodów na makroewolucję.


A jaki dowód by zadowolił Gandalfa?

Cytuj:
do zakwestionowania teorii ewolucji nie skłoniły go [Giertycha-p] przekonania religijne, ani światopoglądowe, a wykształcenie biologiczne.


Wręcz przeciwnie. Jedyną motywacją były przekonania światopoglądowe, konkretnie przynależność do sekty kreacjonistycznej. Giertych jest autorem kilkunastu prac naukowych, ale żadna z nich w żaden sposób nie odnosi się do teorii ewolucji, nie krytykuje jej i nie podważa.

Cytuj:
Obserwujemy wymieranie gatunków, natomiast nie obserwujemy powstawania nowych


A po czym Gandalf by poznał, że powstał własnie nowy gatunek, gdyby powstał?

Cytuj:
Logiczną konsekwencją praw Mendla jest istnienie granic takiej zmienności.


Prawa Mendla nie wykluczają pojawienia się w populacji nowych genów.

Cytuj:
Nie zaobserwowano jeszcze nigdy mutacji pozytywnej..


A po czym Gandalf by poznał mutację pozytywną, gdyby się pojawiła i jak by ją odróżnił od "negatywnej"?

Andy72

Cytuj:
Gdyby ewolucja była prawdą, znaczyło by to ni mniej ni więcej, że nie było żadnego grzechu pierworodnego.


Papieże Leon XIII, Pius XII, Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek, czyli wszyscy, którzy się na ten temat wypowiadali, twierdzili co innego. :roll:


Andy72 domagał się dopiero co, aby prawo ścigało i wsadzało do więzienia za głoszenie kłamstw. Jak większość osób o poglądach komunistycznych, Andy72 nie zamierza tego prawa stosować do siebie samego i uważa, że jemu akurat kłamstwa wygłaszać wolno. :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt lip 14, 2017 8:49
Zobacz profil
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
(tylko proszę mi nie mówić, że to źle coś gotowego wklejać, bo to niemądry argument
Jeśli nie jesteś gotów bronić tez tam zawartych, to owszem - jest źle coś gotowego wklejać. Bo to jest forum dyskusji, a nie tablica gotowców.


Pt lip 14, 2017 8:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
pilaster napisał(a):
Papieże Leon XIII, Pius XII, Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek, czyli wszyscy, którzy się na ten temat wypowiadali, twierdzili co innego.

A co twierdzi Pismo Święte - Księga najważniejsza dla chrześcijan (nawet ważniejsza niż najstarsze i najpopularniejsze encykliki papieskie; serio!) w tej sprawie? (mowa o tzw. grzechu pierworodnym)

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt lip 14, 2017 10:30
Zobacz profil WWW
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Pismo Święte o stworzeniu roślin i zwierząt mówi tyle, że są one dziełem Boga. Nic więcej nie da się wywnioskować.


Pt lip 14, 2017 10:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pismo Święte o stworzeniu roślin i zwierząt mówi tyle, że są one dziełem Boga. Nic więcej nie da się wywnioskować.

O tzw. grzech pierworodny pytałem... Kiedy on zaistniał? W jakich okolicznościach? Czy śmierć była przed nim czy nie było jej?
Rozumiesz... - o to pytałem.
I tak przy okazji: Czy Biblia ukazuje powstanie człowieka jako "gotowego" od razu czy potrzebującego ewolucyjnego kształtowania?...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt lip 14, 2017 10:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
zefciu napisał(a):
Gandalf_Pokorny napisał(a):
Ewolucja jest pewną hipotezą.. jej się nigdy nie udowodni
Tak jak Teorii Względności, kwantów, czy powszechnego ciążenia. W ogóle niczego w domenie nauk przyrodniczych nie da się udodownić w takim znaczeniu, jak pojęcie "dowód" rozumiemy w matematyce czy logice. Ale co z tego?

Cytuj:
Obserwujemy wymieranie gatunków, natomiast nie obserwujemy powstawania nowych
Oczywiście jest to bzdura. Myszy przywiezione na Maderę wyewoluowały w 6 różnych gatunków w pół milenium. Oczywiście jest to przypadek szczególny - myszy rozmnażają się szybko, a Madera jest bardzo skalista, co sprzyja izolacji populacji. Zwykle specjacja nie zachodzi tak szybko. Jednak dostarcza on argumentu, że jest ona możliwa nawet w czasie zapisanej ludzkiej historii.

Cytuj:
To jakiś absurd.. Nie zaobserwowano jeszcze nigdy mutacji pozytywnej.. Same negatywne, wszystko doprowadzało do "rozwałki.."
To jest oczywiście kolejna bzdura. W procesie hodowli roślin naświetla się je promieniowaniem, by przyspieszyć mutacje i wybiera te osobniki, które mają korzystne dla człowieka cechy. Jest to praktyka stosowana od dziesięcioleci, która doprowadziła do powstania ogromnej liczby odmian, które Gandalf kupuje sobie codziennie w markecie, ale nie wierzy w ich istnienie.

Cytuj:
Makroewolucja odnosi się do znacznych przemian gatunków np. kota w małpę
Jednym słowem pojęcie "makroewolucja" jest typowym straw-manem wymyślonym po to, żeby można było "obalać ewolucjonizm". Nigdzie bowiem darwinizm nie zakłąda, że kot może się przemienić w małpę. Pogiglało się Wam z łysenkizmem, który rzeczywiście postulował, że z grabu może wyrosnąć w odpowiednich warunkach orzech laskowy.


Myszy weowoluowały..Przecież nadal były myszami tylko zmieniły im się cechy zewnętrzne.
Psów mamy setki ras, ale to wszystko psy.
Czy to dowodzi że teoria ewolucji jest prawdziwa?


Pt lip 14, 2017 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pismo Święte o stworzeniu roślin i zwierząt mówi tyle, że są one dziełem Boga. Nic więcej nie da się wywnioskować.

O tzw. grzech pierworodny pytałem... Kiedy on zaistniał? W jakich okolicznościach? Czy śmierć była przed nim czy nie było jej?
Rozumiesz... - o to pytałem.
I tak przy okazji: Czy Biblia ukazuje powstanie człowieka jako "gotowego" od razu czy potrzebującego ewolucyjnego kształtowania?...


Zajrzyj do Rodzaju, tam masz wszystko opisane..


Pt lip 14, 2017 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 14, 2017 9:46
Posty: 284
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
Robek napisał(a):
Gandalf_Pokorny napisał(a):
"Koncepcja ewolucji przez środowiska naukowe jest dzisiaj bardzo wątpiąco poddawana jej wiarygodności.."
Wiem, co chciałem napisać..


Możesz nie uznawać ewolucji, tyle że są dowody na to że jedne gatunki wywodzą się z innych gatunków, i w tej sytuacji wychodzi na to że jednak jesteś w błędzie.



Jakie dowody? Szczątkowe skamieniałości? Skąd wiadomo że skamielina miała potomstwo?


Pt lip 14, 2017 10:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 30, 2016 11:15
Posty: 1111
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
ZG63 napisał(a):
czytelnikBiblii napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Pismo Święte o stworzeniu roślin i zwierząt mówi tyle, że są one dziełem Boga. Nic więcej nie da się wywnioskować.

O tzw. grzech pierworodny pytałem... Kiedy on zaistniał? W jakich okolicznościach? Czy śmierć była przed nim czy nie było jej?
Rozumiesz... - o to pytałem.
I tak przy okazji: Czy Biblia ukazuje powstanie człowieka jako "gotowego" od razu czy potrzebującego ewolucyjnego kształtowania?...


Zajrzyj do Rodzaju, tam masz wszystko opisane..

Powiem Ci na ucho: Doskonale wiem, co jest zapisane w Ks. Rodzaju...
Pytam po to, żeby zwolennicy ewolucji, którzy zarazem za chrześcijan, a wiec tych, co uznają Biblię, się uważają, dali mi jasną wypowiedź odnośnie tego, o co pytam...

_________________
LEKCJE BIBLIJNE
INTERNETOWE ROZMAITOŚCI
NOWE PRZYMIERZE - audiobook
CHOMIK - jego zapasy
A TY ZOSTANIESZ POMAGACZEM?


Pt lip 14, 2017 10:48
Zobacz profil WWW
Post Re: Debata: kreacjonizm vs ewolucja
ZG63 napisał(a):
Myszy weowoluowały..Przecież nadal były myszami
Gandalf postulował, że nie obserwowaliśmy powstania żadnego gatunku. Nie napisałem, że myszy nie były myszami, tylko że czasami obserwujemy powstawanie nowych gatunków. Dzieje się to rzadko, bo zwykle czas potrzebny na specjację jest bardzo długi, ale czasem (szybko rozmnażające się organizmy w środowisku sprzyjającym izolacji) dzieje się dość szybko (w skali geologicznej).
Cytuj:
tylko zmieniły im się cechy zewnętrzne.
Np. liczba chromosomów.

Oczywiście ZG nigdy nie wyjaśni, jaka jest definicja "myszy" i kiedy kończy się "mysz", a zaczyna "niemysz". Oczywiście celowo używa on niejasnych pojęć, żeby zaciemnić sprawę.
Cytuj:
Psów mamy setki ras, ale to wszystko psy.
A wilk to też pies? A dingo? A kojot to pies? A lis?
Cytuj:
Czy to dowodzi że teoria ewolucji jest prawdziwa?
Nie. Prawdziwości teorii ewolucji dowodzi to, że jest najprostszą teorią tłumaczącą kształt dzisiejszej biosfery. Podobnie jak w przypadku każdej teorii naukowej, bo tak się właśnie "dowodzi" teorii w naukach przyrodniczych. Jest to inny (zgoła odwrotny) proces od dowodzenia twierdzeń w naukach formalnych, stąd czasem nieporozumienia.


Pt lip 14, 2017 10:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 529 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL