Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 20:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona
 Kiedy transplantacja jest etyczna 
Autor Wiadomość
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Bzdura. Pod aparatami moga go trzymac tak dlugo az rodzina wyrazi zgode na pobranie organow. A to nie sa minuty.
Yarpen powtorze: dla mnie czlowiek umierajacy, to czlowiek umierajacy. Nie skladnica organow dla innych ludzi.

A kim on jest dla ciebie to sam wiesz.


Wt gru 29, 2015 17:40

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Kael napisał(a):
Bzdura. Pod aparatami moga go trzymac tak dlugo az rodzina wyrazi zgode na pobranie organow. A to nie sa minuty.


Ja mówię, że człowiek umiera w ciagu minut. To, że można sztucznie natleniać i odżywiać pozostałe tkanki przez jakiś czas, to inna sprawa.

To jak byś postępowała w wypadku tej dekapitacji, o którą wcześniej pytałem?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 29, 2015 17:46
Zobacz profil
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Kael napisał(a):
Bzdura. Pod aparatami moga go trzymac tak dlugo az rodzina wyrazi zgode na pobranie organow. A to nie sa minuty.

Można długo, ale nie w nieskończoność. Tyle, że to już jest jedynie podtrzymywanie funkcji organów, a nie utrzymywanie przy życiu tego człowieka.

Cytuj:
Yarpen powtorze:

Znowu uciekasz od mojej prośby, co wskazuje, że jednak nie masz przykładów ludzi, o których wskazanie prosiłem.


Wt gru 29, 2015 17:49
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Osobiscie nie mam. I nigdy nie twierdzilam, ze mam. Ja mam watpliwosci, ktore ty ignorujesz i nie odnosisz sie w zaden sposob do moich pytan o moment smierci, opuszczenie duszy przez cialo i godnosc umierajacego jako osoby ludzkiej.
Zero linkow, zero odpowiedzi i tylko przekonanie, ze jak i tak umrze to mozna go pokroic wczesniej.

To nie jest dyskusja.

Pisalam: kiedy ty bedziesz musial zdecydowac o losie twojej bliskiej osoby moze byc za pozno na takie pytania.


Wt gru 29, 2015 17:55
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Kael napisał(a):
Zero linkow, zero odpowiedzi i tylko przekonanie, ze jak i tak umrze to mozna go pokroic wczesniej.

Nie kłam, Kael, bo to nieładnie. Nigdzie niczego takiego nie napisałem, wiec nie przypisuj mi czegoś takiego.

Natomiast każdy widzi, że uparcie uciekasz od odpowiedzi na to pytanie:
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kael napisał(a):
Oficjalnie nie.

Oficjalnie? Masz jakieś nieoficjalne dane na temat tego, że uratowano kogokolwiek, u kogo komisyjnie i zgodnie ze wszystkimi standardami orzeczono śmierć mózgu?

Jasno widać, że opierasz się wyłącznie na przekonaniach i melodramatycznych artykułąch, a nie konkretnych danych, które potwierdzałyby, że da się uratować osobę, u której komisyjnie orzeczono śmierć mózgu.


Wt gru 29, 2015 18:01
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Yarpen_Zirgin napisał(a):
andej napisał(a):
Skoro istnieją przykłady "ożywania", to obalają one całą teorię.

Skoro istnieją takie przykłady, to dlaczego nie można się doprosić o wskazanie osób, u których komisyjnie stwierdzono śmierć mózgu, a które wyszły z tego stanu?


http://www.pch24.pl/kolejne-bledne-orze ... 116,i.html

Lekarze po komisyjnym stwierdzeniu śmierci pnia mózgu traktują chorego jako konserwę do pobierania narządów.
Taki człowiek nie jest poddawany rehabilitacji, stymulacji itd.
Staje się magazynem części zapasowych.
Chyba, że rodzina się uprze i poprosi innych lekarzy o opinię i próbę wybudzenia.


Wt gru 29, 2015 19:02
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
spin napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
andej napisał(a):
Skoro istnieją przykłady "ożywania", to obalają one całą teorię.

Skoro istnieją takie przykłady, to dlaczego nie można się doprosić o wskazanie osób, u których komisyjnie stwierdzono śmierć mózgu, a które wyszły z tego stanu?


http://www.pch24.pl/kolejne-bledne-orze ... 116,i.html

I kolejny przypadek, kiedy nie było przeprowadzonej prawidłowo procedury, tylko jej wręcz jawne pogwałcenie.


Wt gru 29, 2015 19:53
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Skąd wiesz, że nie było przeprowadzonej prawidłowo procedury :?:


Wt gru 29, 2015 19:59
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Chociażby po tym, że orzekano o osobie, którą farmakologicznie wprowadzono w śpiączkę.


Wt gru 29, 2015 20:01
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Środki farmakologiczne zgodnie z procedurą odstawiono przed postępowaniem kwalifikacyjnym.


Wt gru 29, 2015 20:53
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
spin napisał(a):
Środki farmakologiczne zgodnie z procedurą odstawiono przed postępowaniem kwalifikacyjnym.

Gdzie to przeczytałeś? W artykule, który podlinkowałeś, w przypadku tego chłopaka, którego orzekano po wprowadzeniu w stan śpiączki farmakologicznej, wybudzenie nastąpiło dopiero po tym, jak neurolog wykazał, że mózg żyje.

Aha... Artykuł opisuje przypadki nadużyć, a nie sytuacje, kiedy procedurę przeprowadzono prawidłowo i zgodnie ze standardami medycznymi.


Wt gru 29, 2015 21:08
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
W artykule BBC.


Wt gru 29, 2015 21:16
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Yarpen, ty zas uciekasz od odpowiedzi na moje pytania.

Ja wierze medycynie w sposob ograniczony, a medykom jeszcze mniej. Sa omylni, jak to ludzie.
Nie oddaje w ich rece bezmyslnie zycia i smierci moich bliskich. I nie dam sie zaszantazowac melodramatycznym blaganiom o czyjes przezycie kosztem godnej smierci mojego dziecka, czy innego krewnego.
Ty zrobisz jak chcesz.


Wt gru 29, 2015 21:40
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Kael napisał(a):
Yarpen, ty zas uciekasz od odpowiedzi na moje pytania.

Nie odpowiadam na pytania, które mają na celu odwrócenie uwagi od tego, które zadałem. Wskaż przykłady osób, które przeżyły mimo zgodnego z zasadami orzeczenia przez komisję śmierci mózgu, to wtedy zajmę się Twoimi pytaniami.


Wt gru 29, 2015 22:00
Post Re: Kiedy transplantacja jest etyczna
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wskaż przykłady osób, które przeżyły mimo zgodnego z zasadami orzeczenia przez komisję śmierci mózgu, to wtedy zajmę się Twoimi pytaniami.


Żeby to zrobić, trzeba by mieć dokumentację medyczną i zeznania lekarzy.
A i tak nie byłoby 100% pewności czy wszytko zrobiono zgodnie z procedurami.
My tu w necie mamy tylko dostęp do artykułów prasowych czy filmów, wszystko z drugiej ręki, czasem subiektywne, być może nawet przeinaczone dla sensacji.

Kryteria śmierci się zmieniają, są "udoskonalane".
Skąd możemy wiedzieć, czy te dawne pobrania narządów z lat 60-ych XX w. nie odbywały się od żywych ludzi? Wtedy stosowano inne kryteria śmierci.
Za 10-20 lat obecne kryteria mogą być nieaktualne, niezgodne z prawami człowieka.

Dla mnie obecna transplantologia jest nowoczesną formą kanibalizmu.


Wt gru 29, 2015 22:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 353 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL