Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 5:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Obalenie cudów eucharystycznych 
Autor Wiadomość
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
runcorn napisał(a):
W takim razie, jeśli bóg kazałby zabić dziecko, to nie jest to grzech.

Zdarzało się, że Bóg nakazywał Izraelitom wymordowanie wszystkich ludzi, włącznie z dziećmi, na jakimś terenie.

Cytuj:
Naprawdę sądzicie, że coś, co jest w 100% opłatkiem jest jednocześnie fizycznym ciałem boga?

Tylko z wyglądu jest chlebem. Istota zmienia cię w Ciało Chrystusa.


runcorn napisał(a):
To nie tylko nie mieści się w mojej wyobraźni. To jest po prostu niemożliwe.

Dla Boga nie ma nic niemożliwego.


Pn gru 23, 2013 19:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Moim zdaniem powinieneś wpierw określić jakie są Twoje przekonania bo taka zabawa w kotka i myszkę męczy dyskutantów. Myślę też że nielogicznym jest powoływać się na Biblię, której następnie chcesz nadać znaczenie właściwie dowolne. Wpierw napisz jakie ma znaczenie dla Ciebie, aby było wiadome jakie mamy płaszczyzny porozumienia.

A co do znajdywania kawałka mięśnia, no cóż, jak dla mnie to nie wnosi nic do dyskusji. To swobodne założenie, znów dyktowanie Bogu co ma zrobić, aby udowodnić że jest Bogiem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 23, 2013 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Cytuj:
Zdarzało się, że Bóg nakazywał Izraelitom wymordowanie wszystkich ludzi, włącznie z dziećmi, na jakimś terenie.

W takim razie jest współwinny ludobójstwa i nie zasługuje, aby jego imię pisać wielką literą. Wierzysz, że jest święty mimo popierania ludobójstwa?


Pn gru 23, 2013 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Cytuj:
A co do znajdywania kawałka mięśnia, no cóż, jak dla mnie to nie wnosi nic do dyskusji. To swobodne założenie, znów dyktowanie Bogu co ma zrobić, aby udowodnić że jest Bogiem.


Nie chodzi o jakiekolwiek rozkazywanie, ale o niesprawiedliwość względem innych.


Pn gru 23, 2013 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Cokolwiek uważasz o Bogu, obowiązują zasady używania wielkich liter w języku Polskim. Przyznam że coraz bardziej mnie zaskakujesz - myślę że pora się przedstawić i powiedzieć w co wierzysz.

Cytuj:
Nie chodzi o jakiekolwiek rozkazywanie, ale o niesprawiedliwość względem innych.

Nie dostrzegam żadnej niesprawiedliwości. Zaskakuje mnie ten wniosek.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 23, 2013 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Cytuj:
Cokolwiek uważasz o Bogu, obowiązują zasady używania wielkich liter w języku Polskim.


W chrześcijaństwie nie ma jednego Boga, a w takich odłamach jak katolicyzm występuje w dodatku wiele odmian pomniejszych bogów, np. Matka Boska Fatimska/Częstochowska/Pompejańska. Pisownia wielką literą nie dotyczy bogów w wyznaniach politeistycznych.

Cytuj:
Nie dostrzegam żadnej niesprawiedliwości. Zaskakuje mnie ten wniosek.

W jednym kościele ujawnia się w postaci mięśnia sercowego, a w innych nie. A przecież eucharystia we wszystkich kościołach świata jest tak samo pełna ducha bożego.


Pn gru 23, 2013 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Przyznam że to dla mnie nowość że chrześcijanie wyznają różnych bogów, ale całe życie się człowiek uczy. A tak poważnie to opisujesz nie religię, ale pewne jej wypaczenia, które pojawiają się gdy ignoranci wypowiadają się o wierze. Ani w doktrynie wiary kościołów i denominacji, ani w wierze świadomych wiernych nie ma czegoś takiego o czym piszesz. My nie dyskutujemy o wielu bogach, ale o jednym, nie ma w tej dyskusji też nic mowy o jakichś bożkach. Jest mowa o Bogu. Znów mnie zaskakujesz, myślałem że o sprawach oczywistych nie będziemy tu debatować.

Co do owej kwestii "mięśnia" musisz mi wybaczyć, ale ja nie dostrzegam tego problemu. Więc nie mogę się co do niego wypowiedzieć, dla mnie nie ma o czym. Może ktoś inny zechce to wyjaśnić, lub poddać się dyskusji. Niestety, na razie dyskutujemy o wszystkim i niczym zarazem, a dyskusja sprowadza się do stopniowego podważania przez Ciebie wszystkiego. Proponuje zatem dojście do ładu. W związku z tym ponawiam apel, nie unikaj odpowiedzi, przestaw swoje poglądy i odnieśmy się do istoty przedstawionych tutaj wątpliwości.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 23, 2013 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Trololololololololoololooooloooo!


Pn gru 23, 2013 20:02
Zobacz profil
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
No coz, dziecko sie nudzilo i zaczelo sie bawic klawiatura....


Pn gru 23, 2013 20:10

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Tak naprawdę nie wierzę w Boga. Chciałem sprawdzić wasze umiejętności argumentacji. Utwierdziły mnie one tylko w moim poglądzie.


Pn gru 23, 2013 20:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
To widać że nie wierzysz. Popełniłeś tyle błędów że trudno nie zauważyć. Nawet w tym ostatnim zdaniu popełniłeś conajmniej dwa. Ponadto brzydko tak oszukiwać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 23, 2013 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Jestem raczej umysłem ścisłym, nauki humanistyczne, poprawność budowania zdań nie jest moją mocną stroną.


Pn gru 23, 2013 20:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Myślenie i czytanie ze zrozumieniem - które powinny cechować humanistę - też nie. Ogólnie pokompromitowałeś się troszkę i tyle, nie ma się czym przejmować ;)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 23, 2013 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 17, 2013 14:06
Posty: 8
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Ja się nawet nie starałem być rzetelny w swoich wypowiedziach. Stać mnie na dużo więcej.


Pn gru 23, 2013 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Obalenie cudów eucharystycznych
Nie chodzi o zdania, ale w pewnym stopniu o wiedzę, a w większym stopniu zdolność do argumentowania. Nie odbieraj tego jako wyśmiewanie się. To cenne uwagi, tylko dla Twojego dobra. Natomiast nie dziw się wypowiedziom ludzi, nikt nie lubi być manipulowany.
Ale, że jesteś umysłem ścisłym, to bardzo dobrze. Tylko po co było to trololo, tego nie wiem. Na przyszłość więcej pokory i nie daj sobie wmówić że myślenie humanisty nie jest dla Ciebie. Cóż, dziś to spłycono, dawniej humanista był człowiek wszechstronny, a pełnia zrozumienia przychodzi poprzez znajomość różnych dziedzin nauki, zarówno przyrodniczych, ścisłych jak i humanistycznych. Kto ma taką możliwość ten powinien się szeroko orientować. Wbrew pozorom ścisłowiec też powinien znać trochę historię i umieć samodzielnie myśleć. Co nam z tego że wielu ścisłowców popchnęło świat do przodu, skoro współpracowali ze zbrodniarzami i chorymi ideologiami. Źle obrałeś cel swoich prowokacji. Wierzący nie są problemem tego świata.

Cytuj:
Ja się nawet nie starałem być rzetelny w swoich wypowiedziach. Stać mnie na dużo więcej.

Być może i dlatego następnym razem zwyczajnie to pokarz.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn gru 23, 2013 20:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL