Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 0:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona
 Strategie cywilizacji pozaziemskich 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
zefciu napisał(a):
No i nie usłyszymy od lokisa odpowiedzi na żadne z tych pytań.

viewtopic.php?p=846789#p846789

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sty 23, 2015 12:17
Zobacz profil
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
[*]
bert04 napisał(a):
zefciu napisał(a):
No i nie usłyszymy od lokisa odpowiedzi na żadne z tych pytań.

viewtopic.php?p=846789#p846789

No i gdzie te odpowiedzi? Oprócz godnej antynaukowego intelektu lokisa tezy, że pilaster jest gupi, bo "wyśmiewa samego Dawkinsa" nie ma tam nic.


Pt sty 23, 2015 12:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Ja nie oceniam ani nie komentuje, ja tylko linkowałem. Bo wyglądało, jakbyś przeoczył.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt sty 23, 2015 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Zefciu jak zefciu. Wytykac drobne usterki forumowego kolegi potrafi, wlasnego lenistwa, braku polotu juz nie. A i Bertowi, za ktorego dalbym sie rozszarpac, nie przyszlo na mysl w linkowaniu dopisac; "Lokis to porzadny czlowiek. Codziennie biore z niego przyklady". :)

Po raz kolejny - uwazam pilastra za swiatlego, posiadajacego duza wiedze. Niestety, oponentow traktuje jak ludzi podrzednej kategorii. Prawdopodobnie ma zydowskie korzenie. :D

Robert Nemiroff z Michigan Technological University, w oparciu o wlasna prace, doszedl do wspomnianego przeze mnie wniosku.

Na koniec, mnie nie przekonuja tezy pojedynczych naukowcow. Jednak uwazam, ze nasza nauka jest w powijakach i jeszcze niejedno "niemozliwe" stanie sie faktem.


Pt sty 23, 2015 14:48
Zobacz profil
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
lokis napisał(a):
Po raz kolejny - uwazam pilastra za swiatlego, posiadajacego duza wiedze. Niestety, oponentow traktuje jak ludzi podrzednej kategorii. Prawdopodobnie ma zydowskie korzenie. :D
Ciebie może tak traktuje. Ale nie wszystkich oponentów.
Cytuj:
Robert Nemiroff z Michigan Technological University, w oparciu o wlasna prace, doszedl do wspomnianego przeze mnie wniosku.
Jakiego? Że pilaster ma żydowskie korzenie?
A odpowiedzi na pytania jak nie było, tak nie ma.


Pt sty 23, 2015 14:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Cytuj:
Ciebie może tak traktuje. Ale nie wszystkich oponentów.

Wiec przyznajesz, oponentow traktuje po dziadowsku, choc nie wszystkich. Dwoch pozostalych juz nie.
Cytuj:
Jakiego? Że pilaster ma żydowskie korzenie?

Taki wniosek ja wysunalem. Pilaster chytrus, glowa nie od parady. Do bledu sie nie przyzna, wylawiruje, zmieni temat. Pewnikiem zydowskie korzenie. :D
Cytuj:
A odpowiedzi na pytania jak nie było, tak nie ma.

Na jakie niby pytania, skad liczba mnoga? Napisalem o wystapieniu predkosci nadswietlnej, podalem nazwisko naukowca zajmujacego sie sprawa. Czego wiecej oczekujesz?


Pt sty 23, 2015 16:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Spróbuje oszacować ile jest pozaziemskich cywilizacji w naszej galaktyce.
Droga mleczna składa sie z około 300 miliardów gwiazd, część znajduje sie zbyt blisko środka galaktyki, też w drugą strone, część gwiazd jest zbyt daleko, zbyt silne wybuchy słoneczne, też spora cześć gwiazd sie nie nadaje z uwagi na zbyt duże lub zbyt małe rozmiary, zaokrąglając tylko około 1% gwiazd sie nadaje, czyli zostało 3 miliardy.
Co 10 posiada jakieś planety, to już jest 300 milionów, dalej co dziesiąta posiada planete podobną do Ziemi, czyli 30 mionów, dalej co dziesiąta ma planete bardzo podobną do Ziemi, bendącą na odpowiedniej orbicie, mającą bardzo podobny skład chemiczny, to już jest 3 miliony.
Teraz przechodzimy do kwestii powstania życia :D
Jeśli na jakiejś planecie będą panować takie same warunki jak na Ziemi, to na pewno powstanie tam życie, z uwagi ze 100% kopii ziemi raczej nie znajdziemy, to jest możliwość ze czegoś braknie,i życie nie powstanie, idąc dalej na 300 tyś planet powstała jakaś forma życia, na 30 tyś przetrwała dość długi okres czasu w formie jakiś jedno komórkowych organizmów, tylko na 3 tyś planet powstały złożone organizmy, jakieś rośliny czy nawet zwierzęta.
I tu przechodzimy do ostatniego elementu, na ilu z tych 3 tyś planet rozwinęła sie inteligentna cywilizacja.
Tutaj nie widze tego zbyt optymistycznie, życie na Ziemi istnieje od miliardów lat, powstały miliardy gatunków roślin i zwierząt, bardzo długo trzeba było czekać aż ta cała ludzkość powstanie, ewolucja nie miała zamiaru stworzyć człowieka, to tak jakby efekt uboczny.
Ale już tak licząc optymistycznie to jedna na 10 tyś planet ze swoim rozwiniętym ekosystemem wytworzy cywilizacje, jak już wcześniej obliczyłem :-D to w galaktyce mamy 3 tyś, czyli troche brakuje.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 09, 2015 20:27
Zobacz profil
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Cytuj:
Co 10 posiada jakieś planety, to już jest 300 milionów, dalej co dziesiąta posiada planete podobną do Ziemi, czyli 30 mionów, dalej co dziesiąta ma planete bardzo podobną do Ziemi, bendącą na odpowiedniej orbicie, mającą bardzo podobny skład chemiczny, to już jest 3 miliony.



Słyszałeś o misji Kepler? Jak na razie odkryto tylko jedną planetę która jest najbardziej podobna do Ziemi. Ale podobieństwo to polega na zbliżonym rozmiarze do naszej planety i także tym że może to być planeta skalista. Natomiast nie jest znany tak dokładnie skład chemiczny domniemanej atmosfery, a także jej słońce jest całkiem inne niż nasze słońce.


Cytuj:
ewolucja nie miała zamiaru stworzyć człowieka, to tak jakby efekt uboczny.


Czy ewolucja to jakiś inteligentny byt że posiada zamiary? I te zamiary są Tobie znane?

Można także przyjąć założenie że Ziemia jest tylko jedynym miejscem w całym Wszechświecie gdzie powstało życie w formie inteligentnej.


Wt lut 10, 2015 7:20
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
lokis napisał(a):
Na jakie niby pytania, skad liczba mnoga? Napisalem o wystapieniu predkosci nadswietlnej, podalem nazwisko naukowca zajmujacego sie sprawa. Czego wiecej oczekujesz?
Że weźmiesz coś ciężkiego i walniesz się w łeb. Potem przeczytasz definicję pojęcia onus probandi. Jak nie zrozumiesz - ponownie walniesz się w łeb. I tak do skutku. Skutkiem będzie zrozumienie, czym jest onus probandi lub trwałe uszkodzenie mózgu u Ciebie. Tak czy siak - forum zyska.


Wt lut 10, 2015 7:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Robek napisał(a):
Spróbuje oszacować ile jest pozaziemskich cywilizacji w naszej galaktyce.


Na jakiej podstawie?

Cytuj:
tylko około 1% gwiazd sie nadaje,


Nic podobnego. Gwiazd "nadajacych się" (typy G, K, oraz przynajmniej część M) jest znacznie więcej, nawet ok 30%


Cytuj:
Co 10 posiada jakieś planety,


Dlaczego co 10? Misja Kepler wykazała, że znacznie więcej.


Cytuj:
co dziesiąta posiada planete podobną do Ziemi


Dlaczego co dziesiąta, a nie co druga, albo co setna?

Cytuj:
co dziesiąta ma planete bardzo podobną do Ziemi, bendącą na odpowiedniej orbicie, mającą bardzo podobny skład chemiczny


Dlaczego co dziesiąta, a nie co druga, albo co setna?

Cytuj:
Jeśli na jakiejś planecie będą panować takie same warunki jak na Ziemi, to na pewno powstanie tam życie
,

A dlaczego na pewno?

equeelus

Cytuj:
Jak na razie odkryto tylko jedną planetę która jest najbardziej podobna do Ziemi. Ale podobieństwo to polega na zbliżonym rozmiarze do naszej planety i także tym że może to być planeta skalista. Natomiast nie jest znany tak dokładnie skład chemiczny domniemanej atmosfery, a także jej słońce jest całkiem inne niż nasze słońce.


Nie wynika to z braku takich planet, tylko z ograniczeń misji. Wykrywanie małych planet jest trudniejsze niż wykrywanie dużych planet, i łatwiej jest je też wykryć w pobliżu małych i chłodnych gwiazd, niż większych i gorętszych.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lut 10, 2015 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
pilaster napisał(a):
Nic podobnego. Gwiazd "nadajacych się" (typy G, K, oraz przynajmniej część M) jest znacznie więcej, nawet ok 30%

No to nawet jeśli było by 30%, to i tak spora ich część znajduje sie blisko centrum galaktyki, tam jest zbyt duże promieniowanie, w tych warunkach życie by nie mogło powstać, też wiele gwiazd jest zbyt aktywnych, mają silne rozbłyski, no i cześć gwiazd żyje wyjątkowo krótko, jak by to wszystko odliczyć to z trzydziestu zostanie kilka procent.
Cytuj:
Jeśli na jakiejś planecie będą panować takie same warunki jak na Ziemi, to na pewno powstanie tam życie
,
pilaster napisał(a):
A dlaczego na pewno?

equeelus

A jak niby inaczej? Jeśli na Ziemi panowały określone warunki i powstało życie, to jeśli na jakiejś innej planecie też będą panować takie same warunki, to także tam powstanie życie.
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Co 10 posiada jakieś planety,

Dlaczego co 10? Misja Kepler wykazała, że znacznie więcej.

Tutaj odjąłem za dużo, to być może gdzie indziej odjąłem za mało i to sie jakoś zbilansuje.
Inaczej nie da rady.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lut 10, 2015 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Robek napisał(a):
pilaster napisał(a):
Nic podobnego. Gwiazd "nadajacych się" (typy G, K, oraz przynajmniej część M) jest znacznie więcej, nawet ok 30%

No to nawet jeśli było by 30%, to i tak spora ich część znajduje sie blisko centrum galaktyki, tam jest zbyt duże promieniowanie, w tych warunkach życie by nie mogło powstać, też wiele gwiazd jest zbyt aktywnych, mają silne rozbłyski, no i cześć gwiazd żyje wyjątkowo krótko, jak by to wszystko odliczyć to


To zostaje własnie około 30% :) Z tym że znaczną większość z owych 30% stanowią czerwone karły typu M, mało podobne do Słońca, ale jak najbardziej zdolne stworzyć i podtryzmywać życie na krążących wokół nich planetach


Cytuj:
Cytuj:
Jeśli na jakiejś planecie będą panować takie same warunki jak na Ziemi, to na pewno powstanie tam życie
,
pilaster napisał(a):
A dlaczego na pewno?


A jak niby inaczej?


Normalnie. To że gdzieś są sprzyjające warunki do powstania czegoś nie oznacza automatycznie że to coś na pewno powstanie. Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa.

Np "warunki sprzyjające powstaniu życia" mogą oznaczać, że istnieje np 30% prawdopodobieństwa jego powstania. Czyli na każde trzy planety z takimi warunkami, tylko jedna to życie wykształci


Cytuj:
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Co 10 posiada jakieś planety,

Dlaczego co 10? Misja Kepler wykazała, że znacznie więcej.

Tutaj odjąłem za dużo, to być może gdzie indziej odjąłem za mało i to sie jakoś zbilansuje.


Błąd rosnący wykładniczo w każdym kroku rozumowania się "nie zbilansuje", tylko rozrośnie właśnie wykładniczo. Dlatego wszelkie tego typu łamańce arytmetyczne nie mają sensu. Trzeba bazować na wynikach obserwacji i/lub pomiaru.

Wiemy już że we Wszechświecie istnieje od groma "dogodnych" planet/ksieżyców (przeciętnie jedna na gwiazdę) i w ciągu kilkunastu lat dowiemy się czy prawdopodobnie (?) roi się na nich od życia.

Wiemy również, że owe życie jednak prawie nigdy nie wykształca cywilizacji naukowo technicznej (czyli zdolnej przynajmniej do skonstruowania radia)

Czyli gdzieś pomiędzy tymi zjawiskami leży jakaś praktycznie nieprzepuszczalna bariera. Gdzie dokładnie? Istnieją trzy możliwości

1. Przejście od prokariotów do eukariotów i organizmów wielokomórkowych z wykształconym układem nerwowym
2. Wykształcenie sie gatunku inteligentnego
3. Odkrycie przez ten gatunek i zastosowanie w praktyce nauki.

sprawdzenie Pkt 1 leży jeszcze w naszym praktycznym zasięgu, pozostałych już nie bardzo.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr lut 11, 2015 9:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Cytuj:
Że weźmiesz coś ciężkiego i walniesz się w łeb. Potem przeczytasz definicję pojęcia onus probandi. Jak nie zrozumiesz - ponownie walniesz się w łeb. I tak do skutku.

Nie bede stosowal podobnych zabiegow. Jako niezachwiany praktyk jestes przykladem na ich przeciwne dzialanie. :P

22 stycznia "Science Express" opublikowal artykul o udanej probie spowolnienia fotonow, co bedzie za 1000 lat? Kto to wie? Zefciu, po kolejnym uzyciu Arrowhead'a S60?
Czlowiek ktoremu udowodniono cudowna moc plynaca z materialu pirotechnicznego (Swiety Ogien), winien byc bardziej skromny w krytykowaniu jakichkolwiek teorii.
Przy nastepnym eksperymencie z w/w ogniem, sprobuj zmierzyc temperature podpalanych wlosow. Zrozumiesz, czym jest onus probandi lub trwałe uszkodzenie mózgu u Ciebie. Tak czy siak - forum zyska.

Dyskusje o domniemanych cywilizacjach wiekszego sensu nie maja. Ludzkosci predzej zagraza niekontrolowany rozwoj AI. O tym warto dyskutowac, temat w zasiegu reki.
http://futureoflife.org/misc/ai_conference


Śr lut 11, 2015 13:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
pilaster napisał(a):
To zostaje własnie około 30% :) Z tym że znaczną większość z owych 30% stanowią czerwone karły typu M, mało podobne do Słońca, ale jak najbardziej zdolne stworzyć i podtryzmywać życie na krążących wokół nich planetach

Te karły sie nie nadają, za słabo świecą.
Być może do rozwoju życia na danej planecie, jest potrzebna konkretna dynamika, czerwony karzeł to słabsze światło słabsza fotosynteza kiepska dynamika.
Jakby Ziemia zamiast krążyć w okół Słońca, krążyła by do okoła statystycznego czerwonego karła, to życie by u nas powstało? powstały by organizmy wielokomórkowe? powstali by ludzie?
Czy drzewo z którego zeskoczyły małpoludy, w ogóle by urosło?
pilaster napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
Jeśli na jakiejś planecie będą panować takie same warunki jak na Ziemi, to na pewno powstanie tam życie
,
pilaster napisał(a):
A dlaczego na pewno?


A jak niby inaczej?


Normalnie. To że gdzieś są sprzyjające warunki do powstania czegoś nie oznacza automatycznie że to coś na pewno powstanie. Wszystko jest kwestią prawdopodobieństwa.


Powstanie życia to jakiś proces biochemiczny, jeśli znajdziemy planete taką samą jak Ziemia, to ten proces będzie przebiegał w identyczny sposób.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lut 11, 2015 23:19
Zobacz profil
Post Re: Strategie cywilizacji pozaziemskich
Cytuj:
Powstanie życia to jakiś proces biochemiczny, jeśli znajdziemy planete taką samą jak Ziemia, to ten proces będzie przebiegał w identyczny sposób.



O ile na taką planetę trafi zalążek tego życia.


Cz lut 12, 2015 10:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL