Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 11, 2024 16:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Przypadek? Ewolucja? Same zbiegi okoliczności? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Nieprawda! Polska uzależniona jest mocno gospodarczo, politycznie, ekonomicznie, moralnie itd od obcych państw, organizacji, korporacji, banków światowych, najbogatszch ludzi świata... Zależności te są wciąż z premedytacją, często podstępnie umacniane, natomiast samo państwo ulega destrukcji . Teraz Pug, z powodu tego, że właśnie negujesz tradycję oraz tradycyjny patriotyzm Polaków i wiarę w Boga itd. podejrzewam Cię o przynależność do jakiejś organizacji przeciwnej Polsce lub jej popieranie! Ale Ty pewnie oczywiście nie wierzysz w istnienie lóż masońskich i w wolnomularstwo, a już na pewno w żadne światowe spiski przeciwko narodom... Jeśli jednak się mylę co do Ciebie to przepraszam i proszę: przynajmniej nie umniejszaj prawdziwym patriotom i Polakom!
PS. Wiem, że słowa: "nacjonalizm" i "antysemityzm" w naszych czasch mają wielką sprawczą moc...


Czasy w których ludzie żyli pozamykani w granicach własnych Państw i spędzali całe życie w jednym miejscu dobiegły końca. W momencie kiedy informacjazostała uwolniona rozpocząl się proces zacierania się granic tak w przepływie ludzi jak i pieniądza, a gospodarki poszczególnych Państw nieuchronnie dążą do połączenia. Tego procesu nie powstrzyma żaden nacjonalizm ani szukanie "tajnych stworzyszeń rządzących światem". To tylko stary i znany opór przed zmianami który jak pokazuje historia zawsze był łamany wcześniej czy poźniej. Nie ma wroga na którego możesz skierowac swój gniew czy opór, możesz sobie oczywiście stworzyć jego iluzję, ale to do niczego nie prowadzi. Wszystko co możesz aktualnie obserwować (a co jest żywą historią dziejąca się na naszych oczach) jest wynikiem procesów które wszyscy napędzamy. Wolny pieniądz, wolna informacja, wolny przepływ ludzi błyskawicznie zmieniają świat który znamy czy Ci się to podoba czy nie ...

Twoje odczucia są naturalne, sprzeciw wobec zmian które pozbawiają cię poczucia bezpieczeństwa, czynią przyszłość niepewną, wystawiaja cię na silną konkurencję ze strony innych a także zmuszają do brania pełnaj odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich, za swoje decyzje i działania.


So maja 07, 2005 12:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post 
wiking napisał(a):
Przeciez grawitacja nie istnieje miedzy galaktykami, niech mnie ktos poprawi jak sie myle,



Poprawiam. Grawitacja działła pomiędzy wszelkimi ciałami obdarzonymi masą/energią. Pomiędzy galaktykami jak najbardziej również.

Cytuj:
Jako ciala nierozumne powiny sie [galaktyki -p] zderzac prawie codziennie


Biorąc pod uwagę przeciętną odległość między galaktykami (kilka milionów lat świetlnych) i ich przeciętne prędkości względem siebie (kilkaset km/s) to raczej nie codziennie. Alke biorąc pod uwagę ilość galaktyk we Wszechświecie, do zderzeń dochodzi dosyć często i wiele takich przypadków zna astronomia. Pamiętajmy jednak poza tym, żetakie zderzenie, to coś, co trwa wiele set tysięcy lat.

.
Cytuj:
Np. planety jednego ukladu slonecznego czemu sie nie zderzaja? przeciez czasami przecinaja te same punkty na osiach wokol slonca.


Nie zderzają się, ponieważ ich orbity się nie przecinają. Gdyby się przecinały, to by się zderzały. Tak jak meteoryty, z którymi Ziemia "zderza się" codziennie. Natomiast w przeszłosci, kiedy Układ Słoneczny dopiero się formował, do zderzeń planet dochodziło całkiem często. Kwestie rozmiarów planet i ich orbit wyczerpująco omówił Pug.



Cytuj:
Dlaczego lwy nie napadaja na jaguary, przeciez zabieraja sobie porzywienie? Dlaczego wilki nie atakuja lisow czy rysi, przeciez tez by mogly?


Dlatego, że energia wydana na walkę byłaby wyższa, niż ewentualne korzyści ze zwycięstwa.

Cytuj:
Wracajac do ludzi czemu z jednej strony sa wojny, a zdrugiej sie darzy do pokoju. Tylko po to by nie wyginal gatunek. Przeciez jesli to takie dobre powinismy dazyc do niesutaqnej wojny, a wiekszosc ludzi pragnie pokoju.


Prawdopodobnie z tego samego powodu. Pokój jest per saldo bardziej opłacalny. Już Napoleon zauważył, że wojna jest najkosztowniejszą rzeczą na świecie.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


N maja 08, 2005 20:13
Zobacz profil
Post 
Pug !
Mam wrażenie, że mylisz tu pojęcie "Wiary" w ewolucjoniźmie.
Wiara nie jest bowiem czynnikiem sprzecznym z "ewolucjonizmem" (szczególnie na poziomie rozwoju, ewolucji moralności ludzkiej).
Wiara jest czynnikiem stabilizującym ewolucję.
Po zaniku Wiary bowiem zaczyna działać ... Chaos.
Zatem - zamiast np. robotnika zadowolonego z pracy i pracodawcy zadowolonego z pracy podwładnego spojonych wspólnym nakazem moralnym wynikającym z Wiary ku obopólnej korzyści - mamy pracodawców łamiących prawa pracownicze strachem (np. groźbą zwolnienia) zmuszającego podwładnego do wykonywania pracy...
W efekcie - mamy pracodawcę nabijającego kieszeń kosztem podwładnego - i podwładnego z niechęcią przychodżącego do pracy - nie dającego tyle, ile by mógł dać z siebie, gdyby pracował jako człowiek zadowolony ...
Tracą na tym wszyscy.
A czy pełna kieszeń pracodawcy jest tak naprawdę powodem do satysfakcji - w sytuacji, gdy ludzka krzywda domaga się zadośćuczynienia :co:


Pn maja 09, 2005 20:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 29, 2003 12:52
Posty: 1364
Post 
Cytuj:
Pug !
Mam wrażenie, że mylisz tu pojęcie "Wiary" w ewolucjoniźmie.
Wiara nie jest bowiem czynnikiem sprzecznym z "ewolucjonizmem" (szczególnie na poziomie rozwoju, ewolucji moralności ludzkiej).


O czym ty znowu mówisz Ddv?
Jaka wiara, jaki ewolucjonizm ?

Cytuj:
Wiara jest czynnikiem stabilizującym ewolucję.
Po zaniku Wiary bowiem zaczyna działać ... Chaos.


Tia pewnie ...

Cytuj:
Zatem - zamiast np. robotnika zadowolonego z pracy i pracodawcy zadowolonego z pracy podwładnego spojonych wspólnym nakazem moralnym wynikającym z Wiary ku obopólnej korzyści - mamy pracodawców łamiących prawa pracownicze strachem (np. groźbą zwolnienia) zmuszającego podwładnego do wykonywania pracy...


Ddv, powala mnie twój sposób widzenia świata ... naprawdę ... mam wrażenie, że nigdy przenigdy nie miałeś kontaktu z prawdziwym światem a o wszystkim dowiedziałeś się z pism katolickich ...

Czy Ty kiedykolwiek pracowałeś w jakimkolwiek przedsiębiorstwie ? Człowieku przestań chrzanić o rzeczach o których nie masz pojęcia ...


Pn maja 09, 2005 20:45
Zobacz profil
Post 
Pug !
Ten "chleb" to ja znam - i to aż za dobrze ...
Doskonale wiem, jak pracuje sie (bądź kieruje) zgranym zespołem przy pełnej współpracy z Pracodawcą - a również wiem, jak pracuje się u kogoś, kto nie potrafi terminowo wypłacić pensji i stosuje ostrą presję bądź mobbing ...
Może to jeszcze poznasz ... ??


Pn maja 09, 2005 22:33
Post 
PugCondoin napisał(a):
O czym ty znowu mówisz Ddv?
Jaka wiara, jaki ewolucjonizm ?


Wiara - jak dla mnie - to ciągłe doskonalenie się człowieka - w uczynkach nakazanych przez Boga, Pugu.
Wiara to siła, która ma za zadanie wykształcić morale całego Społeczeństwa - niezależnie od czasów jakie nastają.
To podstawa do tworzenia wszelkiego rodzaju "kodeksów etycznych" i prawa na tych kodeksach stanowionego...
Wiara ma doskonalić - a nie prowadzić do zaniechania działań ...


Pn maja 09, 2005 22:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL