Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 16:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
 Bóg ateistów "nieudacznikiem"? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Piotreczek napisał(a):
Być może ateiści sobie zaprzeczają, chociaż ja tego poglądu nie podzielam.

Zresztą co to za problem skoro sam bóg sobie zarzecza w starym i nowym testamencie :)

Np. poniższe nauki ze starego testamentu są już nieaktualne :)

Biblia nakazywała mordować ludzi za pracę a także przyrządzanie gorących posiłków w święta:
STARY TESTAMENT, Księga Wyjścia, Rozdział 35
2 Sześć dni będziesz wykonywał pracę, ale dzień siódmy będzie dla was świętym szabatem odpoczynku dla Pana; ktokolwiek zaś pracowałby w tym dniu, ma być ukarany śmiercią.
3 Nie będziecie rozpalać ognia w dniu szabatu w waszych mieszkaniach».

Biblia zabraniała stosowania płodozmianu oraz noszenia współczesnych ubrań:
STARY TESTAMENT, Księga Kapłańska, Rozdział 19
19 ... Nie będziesz obsiewał pola dwoma rodzajami ziarna. Nie będziesz nosił ubrania utkanego z dwóch rodzajów nici.

Dlaczego zatem wyznawcy się do tego nie stosują? Przecież przesłanie ma być z założenia ponadczasowe.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sty 23, 2014 11:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
No bo przyszedł Jezus i anulował stare przepisy, a wprowadził nowe. Widać tamte się zdezaktualizowały.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 23, 2014 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Bo raczej głupie były.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 23, 2014 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Ale tych akurat nie anulował...

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sty 23, 2014 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
A skąd wiadomo które anulował, a których nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sty 23, 2014 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Jeżeli cokolwiek jest anulowane, to powinna być jasna informacja co - więc jeżeli w Nowym Testamencie nie ma nowego, sprzecznego ze Starym poglądu na dany temat, oraz nie za żadnego zaprzeczenia prawd ze ST - to znaczy, że są aktualne.
No chyba, że:
- Uznamy, że cały ST jest nieaktualny
- uznamy, że nie wiadomo i będziemy uznawać te, które nam się spodobają

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sty 23, 2014 19:17
Zobacz profil
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
ARHIZ Ty w ogóle czytałeś Nowy Testament? Bo tam jest to wszystko wyjaśnione i nie trzeba gdybać.


Cz sty 23, 2014 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Moje gdybanie w poprzednim poście jest półżartem ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sty 24, 2014 1:02
Zobacz profil
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
ARHIZ napisał(a):
Czy aby na pewno? Możesz podać jeden przykład pokazujący odrzucanie takiej koncepcji?

Chcesz przykład na to, że są ludzie wierzący np. w chrześcijańską koncepcję Boga, którzy po pewnym czasie odrzucają ją jako nieprawdziwą? Hmm... :hmmm:
Cytuj:
I na koniec - czy każdy ateista odrzuca już istniejące koncepcje, czy może powinien tak robić - ale nie zawsze robi?

Dotyczy to prawie wszystkich ateistów. Nie sądzę aby wśród nich było wielu byłych własnowierców. Gdybym wypracował swoją koncepcję Boga to bym zapewne w nią wierzył.


So sty 25, 2014 0:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
ARHIZ napisał(a):
Jeżeli cokolwiek jest anulowane, to powinna być jasna informacja co - więc jeżeli w Nowym Testamencie nie ma nowego



Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu [Boga], według obrazu Tego, który go stworzył. A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus. Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! Na to zaś wszystko [przyobleczcie] miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni! Słowo Chrystusa niech w was przebywa z [całym swym] bogactwem: z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach. I wszystko, cokolwiek działacie słowem lub czynem, wszystko [czyńcie] w imię Pana Jezusa, dziękując Bogu Ojcu przez Niego.

To chyba dość poważny upgrade?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sty 25, 2014 7:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
A Żydzi współcześni się do nich stosują? A oni przecież nie wierzą w Jezusa i nie uznają Nowego Testamentu.

Samorozumienie człowieka się zmienia. Cóż znaczy kara śmierci w czasach, kiedy podmiotem jest naród, a nie jednostka? Błąd prezentyzmu jest notorycznie popełniany w dyskusjach o Biblii.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So sty 25, 2014 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Niby w Biblii jednostka ma wage? Ciekawe spostrzezenie.


So sty 25, 2014 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
mauger napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Czy aby na pewno? Możesz podać jeden przykład pokazujący odrzucanie takiej koncepcji?

Chcesz przykład na to, że są ludzie wierzący np. w chrześcijańską koncepcję Boga, którzy po pewnym czasie odrzucają ją jako nieprawdziwą? Hmm... :hmmm:

Nie - przykład ateisty, który nie tworzy własnej koncepcji, ale odrzuca cudzą.

Cytuj:
Cytuj:
I na koniec - czy każdy ateista odrzuca już istniejące koncepcje, czy może powinien tak robić - ale nie zawsze robi?

Dotyczy to prawie wszystkich ateistów. Nie sądzę aby wśród nich było wielu byłych własnowierców. Gdybym wypracował swoją koncepcję Boga to bym zapewne w nią wierzył.

Wielu ludzi, których znam i podają się za ateistów ma bardzo ścisłą, wręcz spetryfikowaną koncepcję, której trzymają się kurczowo - nie chcąc nawet słuchać o niczym innym.

JedenPost napisał(a):

To chyba dość poważny upgrade?

Ale czy to jest dowód na to, że rozporządzenie z gaszeniem ognisk (wyłączeniem kaloryferów?) zostało anulowane?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So sty 25, 2014 19:17
Zobacz profil
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
ARHIZ napisał(a):
Nie - przykład ateisty, który nie tworzy własnej koncepcji, ale odrzuca cudzą.

Sugerujesz, że nie ma ateistów, którzy odrzucili chrześcijańską koncepcję Boga?
ARHIZ napisał(a):
Wielu ludzi, których znam i podają się za ateistów ma bardzo ścisłą, wręcz spetryfikowaną koncepcję, której trzymają się kurczowo - nie chcąc nawet słuchać o niczym innym.

I to jest ich oryginalna koncepcja? To ja nie znam nikogo takiego. Dla wszystkich niewierzących których znam, to po prostu katolicka wizja Boga okazała się w pewnym momencie nieprzekonująca. O ile mi wiadomo nie mieli oni nigdy potrzeby wypracowywania sobie jakiejś alternatywnej koncepcji. Tym bardziej po to, aby ją później odrzucić. Moim zdaniem to strasznie jałowy wysiłek umysłowy.


Śr sty 29, 2014 17:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Bóg ateistów "nieudacznikiem"?
Ja bym to opisał inaczej - ateiści zwykle trzymają się koncepcji Boga sformułowanej i rozumianej w taki sposób, by:

1. nie było możliwe jej przyjęcie,
2. nadawała się ona w stosunkowo łatwy sposób do odrzucenia.

a przy tym:

- stanowczo odrzucają wszelkie możliwości wprowadzenia do tych koncepcji "poprawek", które np. likwidowałyby występujące w niej sprzeczności, traktując to jako próbę "wkręcenia" czy "oszukania" ich przez wierzących, albo
- stanowczo utrzymują, że sprzeczności zlikwidować się nie da, stosując najróżniejsze "zapory" intelektualne, mające służyć niemożności ich zlikwidowania - najczęstszą jest absolutyzowanie pojęć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 29, 2014 17:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL