Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 15:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący
może troche konkretów? Bo jak na razie się wymądrzasz, zarzucasz mi że nie ma racji- ale gdzie, konkretnie? Dowodzisz istnienia jakiegoś cudacznego pozaświatowego czynnika, bez dowodów. Więc prosze, napisz gdzie co napisałam zle, gdzie się myle.
Widze że "argumenty" typu - nie wiesz, brak ci logiki, JA JESTEM NAJMADRZEJSZY to wszystko co potrafisz. Ale wykazać nie umiesz. Wieć niestety, kłamiesz. Albo argument- czyli gdzie się myle- konkretnie, albo mam prawo nazywać cię kłamczuszkiem.


Pn paź 31, 2022 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1558
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
tylko że człowiek zalicza się do małpokształtnych i nic na to nie poradzisz. Możesz stanąc na głowie i klaskać uszami, a tak będzie.

Tak samo jak z lamurowymi do naczelnych, czy z wyrakokształtnymi do wyższych naczelnych no i niby czego to ma dowodzić?
pławikonik napisał(a):
Może zdjęcie tej duszy?

Masz zdjęcie świadomości? Skąd pewność ,że jest wynikiem procesów fizyczno-chemicznych? Potrafisz to udowodnić?
Powtórzę swoje poprzednie pytanie które pomijasz:
A co jeśli mózg jest wyłącznie biologicznym odbiornikiem świadomości?
Udowodnisz, że tak nie ma, potrafisz?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr lis 02, 2022 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 726
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
Idący
może troche konkretów? Bo jak na razie się wymądrzasz, zarzucasz mi że nie ma racji- ale gdzie, konkretnie? Dowodzisz istnienia jakiegoś cudacznego pozaświatowego czynnika, bez dowodów. Więc prosze, napisz gdzie co napisałam zle, gdzie się myle.
Widze że "argumenty" typu - nie wiesz, brak ci logiki, JA JESTEM NAJMADRZEJSZY to wszystko co potrafisz. Ale wykazać nie umiesz. Wieć niestety, kłamiesz. Albo argument- czyli gdzie się myle- konkretnie, albo mam prawo nazywać cię kłamczuszkiem.

Staram się dostosować do Ciebie. Z wyjątkiem tego, że się nie wymądrzam, nie udaję że wiem lepiej (stwierdzenie oczywistego faktu nie jest wywyższaniem się, jest tylko spostrzeżeniem). Druga różnica w tym, ze nie używam obraźliwych sformułowań w stosunku do Ciebie. Rozumiem, że brak argumentów zmusza do takiego obrażania. Ale to świadczy o Tobie.
A propos zdjęć. Czy możesz przysłać zdjęcie swojego rozumu? Jak nie przyślesz uznam, że nie istnieje.

Udowodnij istnienie choć jednej wypowiedzi, w której skłamałem!

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr lis 02, 2022 9:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący
kompletny brak logiki. Czy możesz mi przysłać zdjęcie mocy silnika?
Nie, ale można tą moc obliczyć, podać schemat budowy i działania silnika. Inteligencje też można obliczyć, co prawda niezbyt dokładnie, kwestionowane są metody. Z czasem dojdziemy do lepszych.
Są też różne rodzaje inteligencji, np. inteligencja głowonogów jest zupełnie inna od naszej. Albo choćby ptaki, w stosunku do wielkości ich mózgi są niesamowicie wydajne.


Śr lis 23, 2022 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
W Biblii Kościoła Katolickiego znalazłem taką wypowiedz apostoła Pawła .
Dzieje Apostolskie 17:26

,,...On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwe czasy i granice ich zamieszkania,...,,

Jeśli jak głoszą niektórzy człowiek powstał z małpy , to dlaczego apostoł Paweł napisał , że ludzkość pochodzi o jednego człowieka .
Czy ktoś może mi na to odpowiedzieć ?


Pn lis 28, 2022 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
logika napisał(a):
W Biblii Kościoła Katolickiego znalazłem taką wypowiedz apostoła Pawła .
Dzieje Apostolskie 17:26

,,...On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwe czasy i granice ich zamieszkania,...,,

Jeśli jak głoszą niektórzy człowiek powstał z małpy , to dlaczego apostoł Paweł napisał , że ludzkość pochodzi o jednego człowieka .
Czy ktoś może mi na to odpowiedzieć ?

Bo Apostoł Paweł wierzył w to co napisali w Księdze Rodzaju a nie miał pojęcia skąd pochodzi Homo Sapiens.


Pn lis 28, 2022 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
To dlaczego dzisiaj małpy nie rodzą ludzi ?


Cz gru 15, 2022 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
logika napisał(a):
To dlaczego dzisiaj małpy nie rodzą ludzi ?

1. Małpy z gatunku homo sapiens rodzą ludzi.
Małpy z gatunku pan rodzą szympansy.
Inne gatunki małp są naszymi krewnymi a nie przodkami.

2. Każde zwierzę jest tego samego gatunku co jego matka. Dlatego nigdy nie było pierwszego człowieka.

3. Ewolucja nie ma celu. Wszystkie żyjące dzisiaj organizmy są na tym samym poziomie ewolucji.

4. Żaden gatunek nie powstał więcej niż raz. Twoje oczekiwanie że inny niż my gatunek małpy urodzi nagle człowieka jest bez sensu.

Ogólnie widać że nie masz pojęcia jak działa ewolucja


So gru 17, 2022 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Afilatelisto
Tak jak w innym temacie, opowiadasz nonsens,
Jeżeli nigdy nie było by pierwszego człowieka to nie było by drugiego, trzeciego i czwartego a dzisiaj jest już około ośmiu miliardów.
To naprawdę nonsens co opowiadasz.


Wt lut 07, 2023 16:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1484
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
To Ty opowiadasz nonsens.


Wt lut 07, 2023 17:53
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelisto
Tak jak w innym temacie, opowiadasz nonsens,
Jeżeli nigdy nie było by pierwszego człowieka to nie było by drugiego, trzeciego i czwartego a dzisiaj jest już około ośmiu miliardów.
To naprawdę nonsens co opowiadasz.

Jeśli nigdy nie byłoby pierwszego afroamerykanina, to nie byłoby drugiego, trzeciego i czwartego, a dzisiaj jest ich… .
Jeśli nigdy nie byłoby pierwszego eskimosa, to nie byłoby drugiego, trzeciego i czwartego, a dzisiaj jest ich… .
Jeśli nigdy nie byłoby pierwszego ... .
Czy może to naprawdę jakiś nonsens, co opowiadam? Może oni powstali w drodze ewolucji, a nie od "pierwszego"?


Wt lut 07, 2023 18:35

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Tak, dokładnie tak, mogę powtórzyć za tobą jeżeli by nie było pierwszego Afroamerykanina to nie było by drugiego, czwartego itd.
Podobnie z Eskimoski, jeżeli by nie było pierwszego Eskimosa to dzisiaj nie było by żadnego.
Albo , jeżeli by nie było pierwszego psa to dzisiaj też nie było by psów.
Ewolucja nie ma tutaj nic na rzeczy, to człowiek wymyślił gatunki a nie żadna Ewolucja.


Wt lut 07, 2023 19:34
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
To Pan Bóg stworzył Adama Afroamerykanina i Ewę Afroamerykankę, Adama Eskimosa i Ewę Eskimoskę, Adama Indianina i Ewę Indiankę? Z tego co przeczytałem w Księgach, to ponoć tylko jednego Adama i jedną Ewę stworzył. Myślisz, że to człowiek wymyślił Eskimosa, Afroamerykanina, Indianina, czy powstali w drodze ewolucji?


Wt lut 07, 2023 22:23

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3831
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Nolda
Ależ oczywiście że to człowiek wymyślił Afroamerykanina i Eskimosa,
Wymyślił Neoandertalczyka homosapiensa, wymyślił, dinozaury, wymyślił drzewa, wymyślił wszystko co znamy, wymyślił to co w powietrzu i w kosmosie, to co żyje na ziemi i w wodzie.
Wszystkiemu człowiek nadał nazwę.
Bóg wszystko stworzył i pokazał człowiekowi a człowiek wszystkiemu, lub prawie wszystkiemu nadał nazwę lub imię.
Ewolucja jest martwa i nie ma rozumu, ewolucja to powolne zmiany i nic więcej.


Śr lut 08, 2023 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2772
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Musze sobie odswiezyc pojecie ciaglosci. Miedzy kazde dwa punkty mozna wstawic trzeci a nawet ich nieskonczona ilosc. Ale ten Bog to sprytnie wymyslil.


Śr lut 08, 2023 18:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL