Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 15:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Religia tłumaczy zjawska. 
Autor Wiadomość
Post 
PTRqwerty napisał(a):
Nie ma znaczenia, wiec nie istnieje?


Dla naszego wszechswiata - nie. Jak napisalem: wszechswiat to wszystko co istnieje, wiec cos co nie jest czescia wszechswiata nie istnieje.


So cze 30, 2007 22:04

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Szczególnie w świetle ostatnich koncepcji fizycznych "alternatywnych" czy równoległych" wszechświatów, Twoje poglądy są mocno oderwane od rzeczywistości
Druga rzecz - wszechświat ze swej definicji obejmuje to, co materialne. Czy więc byty niematerialne, nienależące do wszechświata nie istnieją? Oczywiście, że istnieją


So cze 30, 2007 22:20
Zobacz profil
Post 
Kamyk napisał(a):
Szczególnie w świetle ostatnich koncepcji fizycznych "alternatywnych" czy równoległych" wszechświatów, Twoje poglądy są mocno oderwane od rzeczywistości


Czy ja neguje te koncepcje?

Kamyk napisał(a):
Druga rzecz - wszechświat ze swej definicji obejmuje to, co materialne. Czy więc byty niematerialne, nienależące do wszechświata nie istnieją? Oczywiście, że istnieją


To wymien mi kilka istniejacych bytow niematerialnych. Podaj jak mozna ustalic ich istnienie skoro nie oddzialuja na nasz Wszechswiat?


So cze 30, 2007 22:33

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Dusza. Aniołowie. Bóg. Nie napisałem, że nie oddziałują na nasz wszechświat


So cze 30, 2007 23:00
Zobacz profil
Post 
Kamyk napisał(a):
Dusza. Aniołowie. Bóg. Nie napisałem, że nie oddziałują na nasz wszechświat


I co? Chcesz uzyc jako argumentu swojego przekonania, ze cos istnieje?
Nic niematerialnego nie oddzialuje na nasz Wszechswiat, poniewaz nasz Wszechswiat sklada sie z materii i wszystko oddzialywania miedzy materia sa materialne.


So cze 30, 2007 23:13
Post 
Stationary Traveller napisał(a):
PTRqwerty napisał(a):
Nie ma znaczenia, wiec nie istnieje?


Dla naszego wszechswiata - nie. Jak napisalem: wszechswiat to wszystko co istnieje, wiec cos co nie jest czescia wszechswiata nie istnieje.

:):):)
Tyle, ze wszechswiat nie definiuje sie jako "to co istnieje", ale jako czasoprzestrzen.


So cze 30, 2007 23:24
Post 
PTRqwerty napisał(a):
:):):)
Tyle, ze wszechswiat nie definiuje sie jako "to co istnieje", ale jako czasoprzestrzen.


A ja nie definiuje Wszechswiata jako "tego co istnieje", oznaczaloby to, ze np moja zapalniczka jest Wszechswiatem.
Czasoprzestrzen jest sposobem opisu ukladow i ich zmian wewnetrznych, czasoprzestrzenia opisuje sie Wszechswiat, a nie definiuje.


So cze 30, 2007 23:32

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
To co poczniesz z antymaterią, która istnieje we Wszechświecie, a materią nie jest?


N lip 01, 2007 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 21, 2006 18:43
Posty: 923
Post 
wikipedia napisał(a):
Antymateria jest to układ antycząstek. Antycząstki to cząstki elementarne podobne do występujących w materii, ale ich ładunki elektryczne mają przeciwne znaki wraz z wszystkimi pozostałymi liczbami kwantowymi (np. izospin, dziwność, parzystość).


Antymateria jest materialna.

_________________
Obrazek

gg 3287237


N lip 01, 2007 10:02
Zobacz profil
Post 
zgadzam sie z KAMYKIEM, ale dorzucilbym, jeszcze skrzaty, nocne elfy, nieumarłych, orków , nagi, cyklopy.


N lip 01, 2007 12:53
Post 
Ja odpowiedział bym tak:
Dziś religia przestała tłumaczyć zjawiska. No może tłumaczy tylko takie jak cuda, czy objawienia, których nauka nie traktuje poważnie.
Nie wiem, jak religia miała by wygłumaczyć np. Efekt Meissnera lub tego typu anomalia, tylko dziełem boga.
Niestety naukowcom to nie wystarczy.
Moim zdaniem religijne tłumaczenie zjawisk jest potrzebne osobom, które nie potrafią pojąć ich naukowego znaczenia.
To coś, jak wytłumaczyć małemu dziecku czym jest burza z piorunami, po prostu się nie da.


Wt lip 03, 2007 12:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 101 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL