Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 6:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona
 Ewolucjoniści wierzą, że człowiek powstał z kamienia. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1 napisał(a):
Nigdzie nie napisałem że to społeczeństwo miałoby być pozbawione klasy rządzącej.
Tyle że ta "klasa" powinna zajmować się sprawami ważnymi typu dyplomacja ,policja , wojsko ale MZK, budowa dróg, pozwolenia na postawienie płotu to zostawić ludziom.'

I reklam. Bo do tego sprowadziłoby sie udzielenie ludziom wolności w zakresie, w jakim to proponujesz: do kombinowania, jak na tym zarobić. Byłoby tak, jak gdzieniegdzie na Podhalu, że co dom to reklama zasłaniająca całą elewację. I tak kilometr za kilometrem, do wyrzygania. Wtedy dopiero miałbyś piekło na ziemi, w którym nie dałoby się żyć.

formek1 napisał(a):
Zrozum wreszcie że bieda nie jest najgorszym elementem życia.
Nie jest to może przyjemne ale sa gorsze rzeczy.'

Pewnie! Można umierać na raka, tak długo i powoli, że morfina przestanie działać. Ale zakładając żeśmy wszyscy zdrowi, jest coś gorszego od nędzy?

formek1 napisał(a):
Taaaaaak.
Dobre określenie "względnie wolni."
Niewolnik w Rzymie dostawał 10% tego co zarobił dla pana .
Stąd mógł się po jakimś czasie wykupić. Ale pan go ubierał, dawał jeść i mieszkanie.
Dzisiaj zostaje nam 20% tego co zarobimy ale o wszystko co niewolnik miał za darmo od pana my musimy sobie sami załatwić.

Rachunki poproszę. Bo mnie 20% kojarzy sie z innym hasłem, jakoby popartym wyliczeniami jakichś ekonomistów: że tylko 20% światowej populacji wykonuje dziś pracę użyteczną. Reszta jest zbędna i można ją wyrzucić na zbitą twarz, a cywilizacja nam się od tego nie zawali.

formek1 napisał(a):
Jesteśmy względnie wolni tak jak pies na łańcuchu przy budzie.
5 mb łańcucha wolności.
No i poszczekać na forum możemy.

Ależ nikt Ci nie broni iść w ślady Palikota i zostać politykiem.

formek1 napisał(a):
Ty tez jesteś względnie zdrowy? Sorry za wycieczki osobiste ale nie wolałbyś być całkowicie zdrowy a nie względnie?

Jestem chory psychicznie i dręczą mnie napadowe lęki.

formek1 napisał(a):
Ile byś dał aby być całkowicie zdrowy. Tak na poważnie.

Nic. Choroby są częścią życia. a cieszę się jak głupi, że żyję w tym systemie, bo sto lat temu poszedłbym do piachu. Jako dziecko przechodziłem zapalenie płuc.

formek1 napisał(a):
oddałbyś wszystko co masz ?

Jasne że nie. Bo po miesiącu umarłbym z niedożywienia.

formek1 napisał(a):
Pewnie oddałbyś bo olewasz te pieniądze ponieważ są rzeczy ważniejsze.

Ja tak w ogóle uważam, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć, a w życiu trzeba umieć się ustawić. Jednym to wychodzi, innym nie, normalna sprawa. Jeśli mnie się nie uda, wzruszę ramionami: taki los. Ale jak mówiłem, programuję sobie na boku. Właśnie skończyłem takie fajne coś, co rysuje trojwymiarową mapę galaktyki ze statkami kosmicznymi i kursami tych statków: mogę sobie to obracać we wszystkich możliwych kierunkach. Mogę dodawać waypointy do tych kursów i je usuwać. Grafika oczywiście jest prymitywna, ale czytelna, a o czytelność właśnie najbardziej mi chodziło.

Za parę miesięcy będzie z tego gra podobna nieco do STARS!. Zastanawiam się nad monetyzacją tego, ale nawet jeśli udostępnię rzecz za darmo, będę miał bonus do reputacji i coś, co przebija gołą magisterkę: działający system informatyczny. I pójdę z tym do pracodawców.

formek1 napisał(a):
Jezus powiedział :
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli"
Bo są rzeczy ważne i ważniejsze.

No wiesz: takiemu ogólnikowi trudno zaprzeczyć. Ale jaką prawdę Ty poznałeś? Że system Cię niewoli. Czujesz się wyzwolony tą prawdą?

formek1 napisał(a):
Oczywiście jako ludzie nigdy nie będziemy całkowicie "wolni".
Pewne prawa ustanowione przez Boga nas ograniczają ale to są dobre prawa.

Ba! Generalnie bezprawie nie jest dobrym pomysłem dla większości z nas.

formek1 napisał(a):
Ludzkie nas tylko ciemiężą.

Ale stary: wiesz, że prawo Boże mówi sporo o niewolnikach, takich prawdziwych, na serio? Bo było spisywane w epoce, która nie znała innego źródła energii niż ludzkie mięśnie. W tamtych czasach niewolnictwo było koniecznością. W naszych już nie jest. Ale chciałbyś żyć jak Naród Wybrany trzy tysiące lat temu?

formek1 napisał(a):
nie rozumiesz ? Nie pisze o pracy.
Pisze o systemie .praca to dobra rzecz .

Rozwiń proszę, bo ja żyję gdzieś na obrzeżach tego systemu i nie daje mi on w kość. Być może słabo znam życie.

formek1 napisał(a):
Spytaj moich pracowników czy cha pracować gdzie indziej.
U mnie w firmie zawsze było tak ze pół dostają oni pół ja.
Zarabiają po 5 6 tyś złotych a sa miesiące że 8000zł.'
ja nie jestem tyranem ja tylko im te prace organizuję

A nie powinno być tak, że bierzesz tyle samo, co jeden pracownik?

formek1 napisał(a):
Nie , W Polsce liczy się zysk.
Łapówka (coraz mniej co prawda), dochody szpitala ,kontrakty z NFZ, opłacalność leżenia pacjenta w szpitali.

Toż w prywatnej służbie zdrowia byłoby tak samo, tylko bardziej. Co za różnica, czy zwalnia Cię korwinista czy pachołek systemu, bo leczyłeś biednych za darmo i narobiłeś strat?

formek1 napisał(a):
Nie rozumiesz .
mnie się nie podoba że ja muszę płacić tam gdzie mi każą.
Nie jestem idiotą i wiem że nie ma możliwości leczyć bez pieniędzy.
Rożne fundacje pokazują że ludzie są szczodrzy ale gdyby mieli możliwość swoje pieniądze przeznaczać tam gdzie uważają to ministerstwo zdrowia z całą armia i NFZ nie zjadałoby tych pieniędzy na rzeczy zbędne.

Wydaje mi się, że nie doceniasz potęgi ludzkiego egoizmu.

formek1 napisał(a):
Skoro sa na świecie wolontariusze pracujący za darmo....
Bo to ich pasja. ?
Można?

Pytanie, jaką jaki jest wkład wolontariatu ogółem w skali globu. Stawiam, że góra piętnaście procent, to znaczy: na tyle wyceniłbym ich pracę, gdzie sto procent to PKB całej Ziemi. A zresztą i tak połowa tych ludzi robi to dla wpisu w CV.

formek1 napisał(a):
na papierze?
Biblia jest na papierze.
Wszystko co napisał człowiek jest na papierze.
To jest dowód ?
Mogę ci przesłać zatem wszystko co chcesz na popierze.
Nie rozumiem Ciebie ..... ludzie wszystko spisują na papierze.

Owszem, tak jest dzisiaj. Ale trzy tysiące lat temu umiejętność pisania i czytania była tak niezwykła, że porobiły się z tego numerologie i gematrie, i obliczanie liczby człowieka. Pisanie, czynność magiczna.

Zresztą ja tam coś jeszcze dopisałem, a Ty to wyciąłeś i nie odniosłeś się... : P

formek1 napisał(a):
Niekoniecznie.
Można sie przekonać

Zarzuć świadectwem.

formek1 napisał(a):
Mylisz się.
Ty go czujesz on nie ma z tym problemu
On ma mydło albo mógłby mieć ale on wybrał taki styl życia.
I wbrew temu co myślisz on z nas jest najbardziej wolny.
jego tylko wóda niewoli.
Nas wszystko dookoła.

Ale jednak ciągniesz tę swoją firmę. Nie idziesz szukać wolności na bruku.

formek napisał(a):
Nie do końca.
Po prostu męczy mnie wszystko co widzę .
To całe bagno.
Ale pocieszam się że Bóg to skończy tak jak obiecuje.

No to jesteśmy ludźmi z różnych światów, bo mnie to martwi. Nie postrzegam świata w aż tak czarnych barwach, jak Ty. Ale tak jak mówiłem: żyję na rubieży i może nie znam życia. Tylko że ja nie uważam systemu za samo zło. Uważam go za kolejną zabawkę, z którą można coś zrobić, jeśli tylko się wie, jak. Co prawda, jest to maksyma właściwie nie przetestowana, ale... bo popatrz. Mógłbym faktycznie pójść obierać te ziemniaki za siedemset miesięcznie i odciążyć w ten sposób rodziców (nie przysługuje mi renta). Ale wolę nadrabiać czas stracony na studiach i zarywac nockę za nocką nad JavaScriptem. Jaka wspaniała wymówka: choroba psychiczna!

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt mar 19, 2013 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
Cytuj:
I reklam. Bo do tego sprowadziłoby sie udzielenie ludziom wolności w zakresie, w jakim to proponujesz: do kombinowania, jak na tym zarobić. Byłoby tak, jak gdzieniegdzie na Podhalu, że co dom to reklama zasłaniająca całą elewację. I tak kilometr za kilometrem, do wyrzygania. Wtedy dopiero miałbyś piekło na ziemi, w którym nie dałoby się żyć.

No i tutaj się różnimy.
ja nie wtrącam się do koloru twojego domu a ty do mojego.'To jest element wolności.



Cytuj:
Zrozum wreszcie że bieda nie jest najgorszym elementem życia.
Nie jest to może przyjemne ale sa gorsze rzeczy.'
Pewnie! Można umierać na raka, tak długo i powoli, że morfina przestanie działać. Ale zakładając żeśmy wszyscy zdrowi, jest coś gorszego od nędzy?

Jest .Brak sensu życia, brak przyszłości, brak nadziei.


Cytuj:
Taaaaaak.

Rachunki poproszę. Bo mnie 20% kojarzy sie z innym hasłem, jakoby popartym wyliczeniami jakichś ekonomistów: że tylko 20% światowej populacji wykonuje dziś pracę użyteczną. Reszta jest zbędna i można ją wyrzucić na zbitą twarz, a cywilizacja nam się od tego nie zawali.

Wyliczenie powiadasz... proszę bardzo.

Ktoś kto ma firmę jednoosobową i kładzie kładzie glazurę :
Zarobił w miesiącu brutto 1500zł.
-960 ZUS
zostaje 540
-vat 43
zostaje ....500
-podatek dochodowy 100
zostaje 400

Każdy następny towar jaki kupuje obłożony stawka vat 23%.
czyli tak naprawdę to on płaci vat
czyli zostaje mu 300.
Obowiązkowo abonament v 30 .fakt może się pozbyć telewizora. .
zostaje 270
Ile to procent jego zarobków.
Nie liczyłem innych podatków bo akurat ten miał szczęście.
Oczywiście to tylko przybliżone obliczenie być może parę złotych w te lub te się zmienia.


Cytuj:
Jesteśmy względnie wolni tak jak pies na łańcuchu przy budzie.
5 mb łańcucha wolności.
No i poszczekać na forum możemy.
Ależ nikt Ci nie broni iść w ślady Palikota i zostać politykiem.

Myślisz że oni maja dłuższy łańcuch?
Tyle co im pozwolą na głosowaniu .



Cytuj:
Ty tez jesteś względnie zdrowy? Sorry za wycieczki osobiste ale nie wolałbyś być całkowicie zdrowy a nie względnie?
Jestem chory psychicznie i dręczą mnie napadowe lęki.

Jeśli to prawda to niestety pewnych rzeczy nie pojmiesz.

Cytuj:
Ile byś dał aby być całkowicie zdrowy. Tak na poważnie.
Nic. Choroby są częścią życia. a cieszę się jak głupi, że żyję w tym systemie, bo sto lat temu poszedłbym do piachu. Jako dziecko przechodziłem zapalenie płuc.

No własnie .masz zniewolone nawet umysł'
Choroby są częścią życia ale nie maiły być częścią życia.
Zresztą to mało istotne w naszych rozmowach.
Ty wolisz być chory w tym systemie niż być zdrowym w innym .
to raczej nienormalne.




Cytuj:
oddałbyś wszystko co masz ?
Jasne że nie. Bo po miesiącu umarłbym z niedożywienia.

Może poszedłbyś do pracy i nie umarłbyś. Nie rozważałeś takiej sytuacji aby pracować na życie?
Zdrowy miałbyś większe możliwości.
Zobacz jak masz zniewolony umysł.





Cytuj:
Pewnie oddałbyś bo olewasz te pieniądze ponieważ są rzeczy ważniejsze.
Ja tak w ogóle uważam, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć, a w życiu trzeba umieć się ustawić.


człowieku do życia nie są potzrebne pieniądze.
Potzrebne jest jedzenie , ubranie (w niektórych ciepłych krajach i to nie) i mieszkanie.
jak to będziesz miał to pieniędzmi możesz tyłek podcierać.


Cytuj:
Jezus powiedział :
"I poznacie prawdę a prawda was wyzwoli"
Bo są rzeczy ważne i ważniejsze.
No wiesz: takiemu ogólnikowi trudno zaprzeczyć. Ale jaką prawdę Ty poznałeś? Że system Cię niewoli. Czujesz się wyzwolony tą prawdą?

tak .czuje się wyzwolony.
Oczywiście pod względem duchowym . Bo cieleśnie system dalej mnie ciśnie.


Cytuj:
Ludzkie nas tylko ciemiężą.
Ale stary: wiesz, że prawo Boże mówi sporo o niewolnikach, takich prawdziwych, na serio? Bo było spisywane w epoce, która nie znała innego źródła energii niż ludzkie mięśnie. W tamtych czasach niewolnictwo było koniecznością. W naszych już nie jest. Ale chciałbyś żyć jak Naród Wybrany trzy tysiące lat temu?

Zależy w którym okresie ale generalnie tak.



Cytuj:
nie rozumiesz ? Nie pisze o pracy.
Pisze o systemie .praca to dobra rzecz .
Rozwiń proszę, bo ja żyję gdzieś na obrzeżach tego systemu i nie daje mi on w kość. Być może słabo znam życie.

Ok. Odpowiedz zatem
ile w ostatnim miesiącu zarobiłeś?
Ile zapłaciłeś Zusu?
Ile płacisz na mieszkanie?
Czy możesz dziś wsiąść na konia, rower czy co tam masz i pojechać do ........ Kazachstanu(gdybyś chciał).
czy nie obawiasz się że zdrowi ci się pogorszy?


Cytuj:
Spytaj moich pracowników czy cha pracować gdzie indziej.
U mnie w firmie zawsze było tak ze pół dostają oni pół ja.
Zarabiają po 5 6 tyś złotych a sa miesiące że 8000zł.'
ja nie jestem tyranem ja tylko im te prace organizuję
A nie powinno być tak, że bierzesz tyle samo, co jeden pracownik?

tak może być.
jak pracownik włoży w firmę tyle co ja to wtedy jest spółka.
Ale im jakoś nie spieszno do wydatków.


Cytuj:
Nie , W Polsce liczy się zysk.
Łapówka (coraz mniej co prawda), dochody szpitala ,kontrakty z NFZ, opłacalność leżenia pacjenta w szpitali.
Toż w prywatnej służbie zdrowia byłoby tak samo, tylko bardziej. Co za różnica, czy zwalnia Cię korwinista czy pachołek systemu, bo leczyłeś biednych za darmo i narobiłeś strat?

Że nie ja za to płacę.
Ja płacę za swoje leczenie ponieważ to ja osobiście idę do danego szpitala,przychodni lekarza i zostawiam mu gotówkę w postaci składki.

Widzisz ja mam psa. Chodzę z nim do weterynarza.
Wierz mi lub nie .Weterynarz ma dla mojego psa zawsze czas.Podrapie za uchem ,pogada z nim popieści.
Płace za to . Moja suka miała operacje sterylizacji, operacje oka i jakieś drobne sprawy.
USG echo serca itp.
Najdroższa operacja to 250 złotych.
Tak wiem .Pies to nie człowiek.
Ale maszyny podobne , prąd podobnie leki podobnie.
Wyprodukowanie jednej jakiejkolwiek tabletki to 1 grosz .Słownie jeden grosz.
Taaak .badania kosztują. dwa grosze do tabletki.
taaaak wiem jeszcze dwa grosze.
Rozumiesz że tam gdzie płaci państwo koncerny farmaceutyczne musza przekupić tylko jednego lub paru urzędasów.
Najlepszym przykładem szczepionka świńskiej grypy gdzie większość krajów ja kupiła z kasy państwa za olbrzymie [pieniądze.
zaszczepiło się tylko kilka procent ludzi.
Właściciela kliniki nie przekupisz aby kupił rzeczy mu zbędne za dużo większe pieniądze niż są warte?
To jest właśnie przewaga prywatnego weterynarza od państwowego lekarza.













Cytuj:
Nie rozumiesz .
mnie się nie podoba że ja muszę płacić tam gdzie mi każą.
Nie jestem idiotą i wiem że nie ma możliwości leczyć bez pieniędzy.
Rożne fundacje pokazują że ludzie są szczodrzy ale gdyby mieli możliwość swoje pieniądze przeznaczać tam gdzie uważają to ministerstwo zdrowia z całą armia i NFZ nie zjadałoby tych pieniędzy na rzeczy zbędne.
Wydaje mi się, że nie doceniasz potęgi ludzkiego egoizmu.

Socjalista tak mówi. Oni zawsze wiedzą co jest dla mnie dobre i że ja ....źle będę wydawał swoje pieniądze.Oni to zrobią lepiej
ja doceniam ludzi więc uważam że ludzie jeśli im na to pozwolić są szczodrzy dla innych.


Cytuj:
Skoro sa na świecie wolontariusze pracujący za darmo....
Bo to ich pasja. ?
Można?
Pytanie, jaką jaki jest wkład wolontariatu ogółem w skali globu. Stawiam, że góra piętnaście procent, to znaczy: na tyle wyceniłbym ich pracę, gdzie sto procent to PKB całej Ziemi. A zresztą i tak połowa tych ludzi robi to dla wpisu w CV.

Znów brak wiary w ludzi.
PKB to wymysł . Niektórzy ludzie pracują całe życie za"darmo"(żarcie i opierunek)
Czyli można. Tylko trzeba ludziom na to pozwolić


Cytuj:
na papierze?
Biblia jest na papierze.
Wszystko co napisał człowiek jest na papierze.
To jest dowód ?
Mogę ci przesłać zatem wszystko co chcesz na popierze.
Nie rozumiem Ciebie ..... ludzie wszystko spisują na papierze.
Owszem, tak jest dzisiaj. Ale trzy tysiące lat temu umiejętność pisania i czytania była tak niezwykła,

To była zwykła czynność.W Izraelu wszyscy to umieli.




Cytuj:
Niekoniecznie.
Można sie przekonać[
Zarzuć świadectwem.

Nie rozumiem

Cytuj:
Mylisz się.
Ty go czujesz on nie ma z tym problemu
On ma mydło albo mógłby mieć ale on wybrał taki styl życia.
I wbrew temu co myślisz on z nas jest najbardziej wolny.
jego tylko wóda niewoli.
Nas wszystko dookoła.
Ale jednak ciągniesz tę swoją firmę. Nie idziesz szukać wolności na bruku.

Zgadnij dlaczego?

Dla ludzi których zatrudniam.ja już nie musiałbym pracować.
mam codzienną walkę z US, klientami ,niepłacone faktury itp.
Szkoda mi tych którzy u mnie pracują ładnych parę lat.
A wiesz mi pieniądze nie dają szczęścia.(tak wiem małe pieniądze)



formek napisał(a):
Nie do końca.
Po prostu męczy mnie wszystko co widzę .
To całe bagno.
Ale pocieszam się że Bóg to skończy tak jak obiecuje.

No to jesteśmy ludźmi z różnych światów, bo mnie to martwi. Nie postrzegam świata w aż tak czarnych barwach, jak Ty. Ale tak jak mówiłem: żyję na rubieży i może nie znam życia. Tylko że ja nie uważam systemu za samo zło. Uważam go za kolejną zabawkę, z którą można coś zrobić, jeśli tylko się wie, jak. Co prawda, jest to maksyma właściwie nie przetestowana, ale... bo popatrz. Mógłbym faktycznie pójść obierać te ziemniaki za siedemset miesięcznie i odciążyć w ten sposób rodziców (nie przysługuje mi renta). Ale wolę nadrabiać czas stracony na studiach i zarywac nockę za nocką nad JavaScriptem. Jaka wspaniała wymówka: choroba psychiczna!


Możliwe że masz jeszcze mało lat .Ale .....jeszcze zobaczysz to wszystko co ja wiem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt mar 19, 2013 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1
Zaden, powtarzam zaden "scisly umysl" nie zblazni sie postem ktory wyslales. W jaki sposob mam "to to" przeczytac? Wierszem chcesz pisac?
Jak juz sie odezwalem, to sie odniose do innych twoich wypowiedzi.
Mam doswiadczenie w "finansach" i "gospodarce", cudzyslowy bo nie bede rozwlekal tematu. Twoja firma "Szparagi & formek1" nie ma prawa bytu w dzisiejszym swiecie. Otworzyc dzialalnosc, to pryszcz. Dorobic sie majatku, to ciezka harowa, wysokie wklady pieniezne i lut szczescia. Ty to wszystko masz w garsci, jak nie to zmienisz firme, zmienisz prace, zmienisz zone, zmienisz szczescie, bo ty, to ty.
Za komuny zrobilbys kariere "Szewc formek1" znaczylo prywaciarz, czlowiek dobrze usytuowany. Ale wtedy konkurencja byla zadna.
Twoje twierdzenie "naucze dzieci wszystkiego" zakrawa na chorobe psychiczna, ewentualnie ich brak. Dziecko daje w kosc, dziecko to obowiazek ktory koliduje z kariera. Ty jednak jestes tak byczy, ze i dzieci nauczysz i kariere zrobisz. Powodzenia.
Jestes czyms rozgoryczony? Nie wyszlo? Pretensje do calego swiata? Mi sie tez zdearzalo, nie publikowalem.


Wt mar 19, 2013 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1 napisał(a):
No i tutaj się różnimy.
ja nie wtrącam się do koloru twojego domu a ty do mojego.'To jest element wolności.

A gdzie elementy współżycia, dajmy na to, sąsiedzkiego? Dopóki poruszasz się w ogólnikach, wychodzisz na swoje. Gdybyś jednak zaczął rozważać szczgóły (czego nigdy nie zrobisz), doszedłbyś do wniosku, że ta Twoja wolność wyszłaby Ci bokiem, a system ma swoje dobre strony.

Nie zyjemy sami na tym świecie, musimy się liczyć z drugim człowiekiem.

formek1 napisał(a):
Jest .Brak sensu życia, brak przyszłości, brak nadziei.

Nędza to raczej stymuluje, zgodzisz się chyba? A brak sensu życia nie doskwiera mi osobiście aż tak bardzo (możliwe że co innego rozumiemy pod tym terminem).

formek1 napisał(a):
Wyliczenie powiadasz... proszę bardzo.

Zostaje trzysta na rękę? Wiesz, mój ojciec daje mi co miesiąc siedemset - sześćset pięćdziesiąt na przeżycie, matce na rachunki, nie wiem ile dokładnie, ale też sporo, i jeszcze zostawia sobie. Ostatnio laptopa sobie kupił. Nie wnikam, jak on to robi, mam wrażenie, że tak jest lepiej.

formek1 napisał(a):
Myślisz że oni maja dłuższy łańcuch?
Tyle co im pozwolą na głosowaniu .

No ale w tym momencie przestajesz pisać o wolności a zaczynasz o samowoli. Kto krępuje polityka? Wyborcy, koledzy partyjni? Toż przecież na tym życie polega, że wchodzi się w interakcje z innymi ludźmi, w zobowiązania takie i śmakie, i to ogranicza swobodę podejmowanych przez nas decyzji. To się nazywa: proza życia. Kimżesz dla Ciebie jest człowiek wolny, Bereivikiem? Fritzlem może? Człowiekiem który może sobie pozwolić na olanie wszystkiego i wszystkich?

formek1 napisał(a):
Jeśli to prawda to niestety pewnych rzeczy nie pojmiesz.

Jakich na przykład? Nie tłumacz, wymień.

formek napisał(a):
Ty wolisz być chory w tym systemie niż być zdrowym w innym .
to raczej nienormalne.

Ja po prostu nie widzę perspektyw w walce z wiatrakami. Absolutną władzę mam tylko nad swoim światopoglądem, więc z niej korzystam. Co by mi przyszło z tego, że "wolałbym być zdrowy w innym systemie"? Frustracje tylko. Ani innego systemu nie dożyję, ani zdrowie nie chce mi się unormować (choć jest pewien postęp). Dlaczegóż więc nie skorzystać z recepty Polyanny i nie dostrzegać dobrych stron w najczarniejszym koszmarze, na jaki jest się skazanym?

Rozmawiając z Tobą mam wrażenie, że znalazłem się w Narni i ja jestem Aslan, a ty Digel. Czytałeś "Ostatnią bitwę"?

formek1 napisał(a):
Może poszedłbyś do pracy i nie umarłbyś. Nie rozważałeś takiej sytuacji aby pracować na życie?
Zdrowy miałbyś większe możliwości.
Zobacz jak masz zniewolony umysł.

Ja już pracowałem na życie. Teraz mam takie przedłużone wakacje i - jakby to ująć, może tak: zrobiłem sobie coś na kształt wolontariatu, bo chyba jednak tę grę, jak już ją napiszę, będę udostępniał darmo. Ewentualnie założę sobie konto w PayPalu, opiszę moją historię i poproszę o donację. Może kogoś to urzeknie, a może nie, okaże się.

Kto z nas ma zniewolony umysł? Ten, kto stale podkreśla zniewolenie w każdym aspekcie życia swojego i cudzego, czy ten, kto stara się patrzeć przed siebie z optymizmem i w ciężkiej sytuacji ugrać coś dla siebie?

formek1 napisał(a):
człowieku do życia nie są potzrebne pieniądze.
Potzrebne jest jedzenie , ubranie (w niektórych ciepłych krajach i to nie) i mieszkanie.

A to wszystko darmo rozdają.

formek1 napisał(a):
tak .czuje się wyzwolony.
Oczywiście pod względem duchowym . Bo cieleśnie system dalej mnie ciśnie.

Jak na kogoś wyzwolonego posługujesz się strasznie bezbarwnym, płaskim językiem. Jesteś pewien, że cierpisz na depresję?

formek1 napisał(a):
Zależy w którym okresie ale generalnie tak.

Z niewolnikami?!

formek1 napisał(a):
Czy możesz dziś wsiąść na konia, rower czy co tam masz i pojechać do ........ Kazachstanu(gdybyś chciał).

Raczej nie, choroba mnie wiąże do jednego miejsca. Boję się tego, że będę się bał. Ale gdyby jakaś zgrana paczka zapewniła mi oparcie...?

formek1 napisał(a):
czy nie obawiasz się że zdrowi ci się pogorszy?

Obawiam się. Ale na to nie mam wielkiego wpływu, czemu więc miałbym w kółko obracać tę myśl? Żeby dorobić się myśli samobójczych?

formek1 napisał(a):
Rozumiesz że tam gdzie płaci państwo koncerny farmaceutyczne musza przekupić tylko jednego lub paru urzędasów.
Najlepszym przykładem szczepionka świńskiej grypy gdzie większość krajów ja kupiła z kasy państwa za olbrzymie [pieniądze.

Ze świńską grypą było tak, że koncerny zrobiły wielki hałas medialny i wzięły urzędników szantażem: dbacie o swoich obywateli czy nie dbacie? Co było zresztą wyjątkowo głupim posunięcieim, bo mogło wyjść tylko raz.

formek1 napisał(a):
Właściciela kliniki nie przekupisz aby kupił rzeczy mu zbędne za dużo większe pieniądze niż są warte?

Przekupię jego pracowników - lekarzy, żeby przedłożyli mu "opinię fachowców", że sprzęt mojej firmy jest lepszy od konkurencyjnego.

formek1 napisał(a):
Socjalista tak mówi. Oni zawsze wiedzą co jest dla mnie dobre i że ja ....źle będę wydawał swoje pieniądze.Oni to zrobią lepiej

Poducz się, skąd się wziął socjalizm na świecie, naprawdę. Co to była nędza w dziewiętnastym stuleciu, kiedy dzieci proletariuszy biegały zimą omalże na bosaka.

formek1 napisał(a):
Znów brak wiary w ludzi.
PKB to wymysł . Niektórzy ludzie pracują całe życie za"darmo"(żarcie i opierunek)
Czyli można. Tylko trzeba ludziom na to pozwolić

Znowu reklamujesz - sam nie wiem co. Służbę czy niewolnictwo?

formek1 napisał(a):
To była zwykła czynność.W Izraelu wszyscy to umieli.

Kto Cię takich bajek nauczył...?

formek1 napisał(a):
Nie rozumiem

No jak rany, świadectwem działania Boga w Twoim życiu.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt mar 19, 2013 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
Cytuj:
No i tutaj się różnimy.
ja nie wtrącam się do koloru twojego domu a ty do mojego.'To jest element wolności.
A gdzie elementy współżycia, dajmy na to, sąsiedzkiego? Dopóki poruszasz się w ogólnikach, wychodzisz na swoje. Gdybyś jednak zaczął rozważać szczgóły (czego nigdy nie zrobisz), doszedłbyś do wniosku, że ta Twoja wolność wyszłaby Ci bokiem, a system ma swoje dobre strony.

Nie zyjemy sami na tym świecie, musimy się liczyć z drugim człowiekiem.

Tak . Jeśli wchodzimy mu w drogę. Jeśli maluję dom ,mój dom, to moja sprawa.


Cytuj:
Jest .Brak sensu życia, brak przyszłości, brak nadziei.
Nędza to raczej stymuluje, zgodzisz się chyba? A brak sensu życia nie doskwiera mi osobiście aż tak bardzo (możliwe że co innego rozumiemy pod tym terminem).

Nędza pewnie to stymuluje .Ale nędza to raczej wybór.... dziś.


Cytuj:
Wyliczenie powiadasz... proszę bardzo.
Zostaje trzysta na rękę? Wiesz, mój ojciec daje mi co miesiąc siedemset - sześćset pięćdziesiąt na przeżycie, matce na rachunki, nie wiem ile dokładnie, ale też sporo, i jeszcze zostawia sobie. Ostatnio laptopa sobie kupił. Nie wnikam, jak on to robi,

Kombinuje czyli oszukuje państwo.
Skoro ma więcej niż zarabia to ..jest oszustem?
Widzisz własnie o tym mówię. Podatek od zarobionych pieniędzy powinien iść i oddać ale nie oddaje całego a tylko to co ma oficjalnie.
Niestety tak własnie wygląda system.Podatek od tego że komuś coś pożyczasz, że coś mu sprzedajesz.
Nikt tego nie robi bo wie że to idiotyzm ..ale cóż ty uważasz że to dobre.



Cytuj:
Myślisz że oni maja dłuższy łańcuch?
Tyle co im pozwolą na głosowaniu .
No ale w tym momencie przestajesz pisać o wolności a zaczynasz o samowoli. Kto krępuje polityka? Wyborcy, koledzy partyjni? Toż przecież na tym życie polega, że wchodzi się w interakcje z innymi ludźmi, w zobowiązania takie i śmakie, i to ogranicza swobodę podejmowanych przez nas decyzji. To się nazywa: proza życia. Kimżesz dla Ciebie jest człowiek wolny, Bereivikiem? Fritzlem może? Człowiekiem który może sobie pozwolić na olanie wszystkiego i wszystkich?

Olanie własnie. czyli jeśli komuś nie włażę w drogę to moja sprawa na co zagłosuje albo jak pomaluje dom.
A wyżej wymienieni to bandyci a nie ludzie wiec nie ma sensu ich przytaczać.



Cytuj:
Jeśli to prawda to niestety pewnych rzeczy nie pojmiesz.[
Jakich na przykład? Nie tłumacz, wymień.

Tego co piszę.
Podatki, wolność w swojej zagrodzie, obowiązkowe ubezpieczenia czegokolwiek.


Cytuj:
Ty wolisz być chory w tym systemie niż być zdrowym w innym .
to raczej nienormalne.
Ja po prostu nie widzę perspektyw w walce z wiatrakami.

wiem .tak ma niewolnik . Godzi się być niewolnikiem bo ma tak zniewolony umysł że nawet mu się pomyśleć o tym nie chce.
A pan da "żryć" to jest nieźle.
tak ma większość ludzi.
I n ie pije do ciebie osobiście bo ty masz specyficzna sytuacje ale pisze o ludziach jako ogół.

Cytuj:
Absolutną władzę mam tylko nad swoim światopoglądem, więc z niej korzystam. Co by mi przyszło z tego, że "wolałbym być zdrowy w innym systemie"? Frustracje tylko. Ani innego systemu nie dożyję, ani zdrowie nie chce mi się unormować (choć jest pewien postęp).

Pytałem tylko teoretycznie . Wiem że nie masz na to szans.
A ty nawet teoretycznie nie umiesz być wolny.


Cytuj:
Może poszedłbyś do pracy i nie umarłbyś. Nie rozważałeś takiej sytuacji aby pracować na życie?
Zdrowy miałbyś większe możliwości.
Zobacz jak masz zniewolony umysł.



Ja już pracowałem na życie.

Ludzie pracują na życie po 50 lat a ty już pracowałeś na życie i masz dosyć.
Człowieku obudź się.

Cytuj:
Kto z nas ma zniewolony umysł? Ten, kto stale podkreśla zniewolenie w każdym aspekcie życia swojego i cudzego, czy ten, kto stara się patrzeć przed siebie z optymizmem i w ciężkiej sytuacji ugrać coś dla siebie?

Egoizm ugrywa coś dla siebie .
Tak własnie działa ewolucja w która wierzysz .
Walka o życie. Stad twoja wiara w ewolucje a nie w Boga .
Bóg nie każe nic ugrywać dla siebie.




Cytuj:
człowieku do życia nie są potzrebne pieniądze.
Potzrebne jest jedzenie , ubranie (w niektórych ciepłych krajach i to nie) i mieszkanie.
A to wszystko darmo rozdają.

To rośnie . To można sobie wybudować to można sobie uszyć.
Własnie system spowodował że my nie umiemy żyć a walczymy o przetrwanie.
Indianie nie mieli pieniędzy a myślisz że umierali bez pieniędzy?
Nie jedli żyli , mieszkali kochali się, dzieci wychowywali.




Cytuj:
Zależy w którym okresie ale generalnie tak.
Z niewolnikami?!

Żyd niewolnik w Izraelu był dobrowolnie niewolnikiem.


Cytuj:
Czy możesz dziś wsiąść na konia, rower czy co tam masz i pojechać do ........ Kazachstanu(gdybyś chciał).
Raczej nie, choroba mnie wiąże do jednego miejsca. Boję się tego, że będę się bał. Ale gdyby jakaś zgrana paczka zapewniła mi oparcie...?

Wizy nie dostaniesz.



Cytuj:
Rozumiesz że tam gdzie płaci państwo koncerny farmaceutyczne musza przekupić tylko jednego lub paru urzędasów.
Najlepszym przykładem szczepionka świńskiej grypy gdzie większość krajów ja kupiła z kasy państwa za olbrzymie [pieniądze.
Ze świńską grypą było tak, że koncerny zrobiły wielki hałas medialny i wzięły urzędników szantażem: dbacie o swoich obywateli czy nie dbacie? Co było zresztą wyjątkowo głupim posunięcieim, bo mogło wyjść tylko raz.[.quote]
Zawsze sa inne sztuczki

Cytuj:
Właściciela kliniki nie przekupisz aby kupił rzeczy mu zbędne za dużo większe pieniądze niż są warte?
Przekupię jego pracowników - lekarzy, żeby przedłożyli mu "opinię fachowców", że sprzęt mojej firmy jest lepszy od konkurencyjnego.

Niestety mylisz się. Właściciel który ma klinikę nie jest imbecylem.


Cytuj:
Socjalista tak mówi. Oni zawsze wiedzą co jest dla mnie dobre i że ja ....źle będę wydawał swoje pieniądze.Oni to zrobią lepiej
Poducz się, skąd się wziął socjalizm na świecie, naprawdę. Co to była nędza w dziewiętnastym stuleciu, kiedy dzieci proletariuszy biegały zimą omalże na bosaka.

No i ......oznacza to że jak dzieci biegają na bosaka to socjalizm wie lepiej co mi potzrebne.



Cytuj:
To była zwykła czynność.W Izraelu wszyscy to umieli.
Kto Cię takich bajek nauczył...?
[/quote]
Historia .
Myślisz że Biblie to kosmici pisali i czytali.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt mar 19, 2013 21:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1 napisał(a):
Tak . Jeśli wchodzimy mu w drogę. Jeśli maluję dom ,mój dom, to moja sprawa.

Od wewnątrz, zgoda. Ale elewację w i d a ć. To nie jest już tylko moja sprawa, w jaki kolor sobie tynk pomaluję. Powinienem sie liczyć z tym, żeby nie robić ludziom przykrości, a z siebie idioty malując go, dajmy na to, na ulubiony kolor trzepniętych nastolatek, czyli rushoffy.

Zresztą ja mówiłem o czym innym, a Ty uparcie wracasz do banałów. Ja mówiłem o nachalnym narzucaniu się obcym ludziom z komunikatem, którego oni sobie niekoniecznie życzą. O chamstwie po prostu. A zakładając wolność w stopniu przez Ciebie proponowanym, czyli absolutną na własnej posesji, mógłbym przykryć cały dom płachtą reklamową. Wyobrażasz sobie np. Rynek krakowski w takim wystroju? I nkt nie miałby p r a w a z tym nic zrobić.

formek1 napisał(a):
Nędza pewnie to stymuluje .Ale nędza to raczej wybór.... dziś.

Niekoniecznie. Ktoś może np. wybrac studia na zasadzie "pójdę się uczyć tego, co lubię" i wybrac sobie jakieś filmoznawstwo czy inny durny kierunek humanistyczny. Bo od podstawówki dostawał ciarek na myśl o tabliczce mnożenia, a rodzice Twoim wzorem powtarzali mu, że matematyka do szczęścia nie jest w życiu potrzebna. A wiesz, ile miejsc pracy oferuje rynek dla absolwentów filmoznawstwa?

formek1 napisał(a):
Kombinuje czyli oszukuje państwo.
Skoro ma więcej niż zarabia to ..jest oszustem?

Nie wiem, w tym akurat przypadku w szczegóły nie wchodzę. Nie wiem ile dostaje na rękę, a z jakiej sumy się rozlicza w PITach.

formek1 napisał(a):
Widzisz własnie o tym mówię. Podatek od zarobionych pieniędzy powinien iść i oddać ale nie oddaje całego a tylko to co ma oficjalnie.
Niestety tak własnie wygląda system.Podatek od tego że komuś coś pożyczasz, że coś mu sprzedajesz.
Nikt tego nie robi bo wie że to idiotyzm ..ale cóż ty uważasz że to dobre.

Nie znam niestety ustawy budżetowej, więc nie wiem też, dlaczego dokładnie Państwo świruje z podatkami. W każdym razie długi gierkowskie na pewno mają z tym coś wspólnego. Składka unijna również. Załamywanie się systemu emerytalnego wskutek tryumfalnych postępów medycyny takoż. Nie chodzi akurat o to, że politycy chcą sobie i swoim przyjaciołom ze sfery biznesu kabzy ponapychać.

formek1 napisał(a):
Olanie własnie. czyli jeśli komuś nie włażę w drogę to moja sprawa na co zagłosuje albo jak pomaluje dom.
A wyżej wymienieni to bandyci a nie ludzie wiec nie ma sensu ich przytaczać.

Ależ jest sens. Oni właśnie uznali, że obowiązujące prawo ich nie będzie krępowało, bo jest głupie, skoro wchodzi w paradę ich osobistym, doskonale uzasadnionym przekonaniom. Byli wolni według Twojego wzoru.

A ludzi olać nie możesz, bo wyjdziesz na aspołecznego. Nawet tacy, co trafili szóstkę w totka i są ustawieni do końca życia, chodzą do pracy, bo inaczej sąsiedzi będą rozdrażnieni ostentacyjnym obnoszeniem się z bogactwem i dadzą odczuć człowiekowi, co o nim myślą.

formek1 napisał(a):
Tego co piszę.
Podatki, wolność w swojej zagrodzie, obowiązkowe ubezpieczenia czegokolwiek.

Nie wiem, jaki to ma związek z m o j ą chorobą psychiczną. Nie mam urojeń, tylko lęki.

Rozumiem, dlaczego Ciebie to wkurza i rozumiem, że wynika to z Twojej niechęci do wchodzenia w szczegóły. Dlatego możesz w dobrym samopoczuciu pływać po morzu ogólników składających się w ładnie brzmiące slogany trafiające do przekonania mniej rozgarniętym. Ja, niestety, doskonale zdaję sobie sprawę że np. ubezpieczenie samochodu jest przykrą koniecznością, bo człowiek nie jest przystosowany ewolucyjnie : P do poruszania się z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę i wypadek prędzej czy później będzie miał. I jeśli traf zechce, że to on go spowoduje, będzie musiał pokryć koszty. Jeśliby się nie ubezpieczył, spotkanie z komornikiem murowane.

formek1 napisał(a):
wiem .tak ma niewolnik . Godzi się być niewolnikiem bo ma tak zniewolony umysł że nawet mu się pomyśleć o tym nie chce.

Nie, to coś innego. Ty uparcie widzisz wroga tam, gdzie go nie ma i szukasz odpowiednio brzmiącej obelgi.

formek1 napisał(a):
A pan da "żryć" to jest nieźle.

Mnie "pan" jakoś żryć nie chce dać. Nie mam renty, tylko zasiłek pielęgnacyjny w wysokości stu pięćdziesięciu trzech PLNów miesięcznie. Śmiech na sali, starcza na tytoń i czekoladę.

formek1 napisał(a):
I nie pije do ciebie osobiście bo ty masz specyficzna sytuacje ale pisze o ludziach jako ogóle.

Bo Ty się nie spierasz o nieludzkie warunki życia, ale o pryncypia. Warunki życia są dobre, to i buntów nie ma. A udowodnij mi, że w systemie zgodnym z Twoimi pryncypiami warunki życia się nie pogorszą i w s z y s c y będą zadowoleni.

Ale zawsze możesz wyjechać do Brazylii, gdzie podatki są chyba niższe, bo nędzarze nie dostają żadnego socjalu i wegetują w favelach. Poluje się na nich jak na zwierzęta. Tak, tam powinno Ci się spodobać: kraj wolności.

formek1 napisał(a):
Pytałem tylko teoretycznie . Wiem że nie masz na to szans.
A ty nawet teoretycznie nie umiesz być wolny.

Oho. To na czym polega teoretyczna wolność? Na codziennym klnięciu, na czym świat stoi?

formek1 napisał(a):
Ludzie pracują na życie po 50 lat a ty już pracowałeś na życie i masz dosyć.
Człowieku obudź się.

Facet, ja to piszę o trzeciej w nocy. Zgadnij, dlaczego. Zgadnij, w czym zrobiłem sobie właśnie przerwę. Pisałem Ci już o tym, co robię z czasem, a Ty w kółko swoje.

A przecież właśnie korzystam z wolności. Nie idę do pracy tam, gdzie miałbym nad głową tyrańskiego szefa, głupich kolegów i nudne zadania do wykonania. Pracuję w domu, nad tym co sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję; szefem jestem sobie sam. Tylko ode mnie zależy, czy odniosę sukces na wolnym rynku. Wolność? Oczywiście, że nie, mam zniewolony umysł.

No ja Ciebie bardzo przepraszam, ale Ty po prostu uparcie próbujesz mi wmówić dziecko w brzuch, żeby koncepcja świata Ci się nie zawaliła.

formek1 napisał(a):
Egoizm ugrywa coś dla siebie .
Tak własnie działa ewolucja w która wierzysz .
Walka o życie. Stad twoja wiara w ewolucje a nie w Boga .
Bóg nie każe nic ugrywać dla siebie.

Jeśli nic nie ugrasz dla siebie, nie będziesz miał za co żyć, Ty i Twoja rodzina. W jakim Matriksie Ty żyjesz?

formek1 napisał(a):
To rośnie . To można sobie wybudować to można sobie uszyć.
Własnie system spowodował że my nie umiemy żyć a walczymy o przetrwanie.

To się nazywa: podział pracy. Dzięki temu, że ludzie sie specjalizują w jednym zawodzie, mamy cywilizację świetnych narzędzi.

Gdyby każdy musiał sobie własnoręcznie wykonać młotek i gwoździe do przybicia kabla - wyobrażasz sobie, gdzie byśmy byli?

formek1 napisał(a):
Indianie nie mieli pieniędzy a myślisz że umierali bez pieniędzy?
Nie jedli żyli , mieszkali kochali się, dzieci wychowywali.

I nie potrafili się obronić przed Białymi. Sorry, ale ostateczna miara jest właśnie taka: przychodzi do konfliktu i wygrywa strona, która umie wyprodukować więcej lepszych armat. I artylerzystów.

formek1 napisał(a):
Żyd niewolnik w Izraelu był dobrowolnie niewolnikiem.

?!?

formek1 napisał(a):
Wizy nie dostaniesz.

Skąd wiesz z góry?

formek1 napisał(a):
Zawsze sa inne sztuczki

Zgadza się. Inne na urzędników, a inne na prywaciarzy. Cały repertuar.

Na przykład koncern organizuje konferencję naukową dla lekarzy, płaci za dojazd, salę i wyżerkę, i rozdaje prezenty. W zamian prosi tylko o drobnostkę, żeby lekarz przepisywał pacjentom najnowszy produkt koncernu. Oczywiście, że przebadany, oczywiście, że rewelacyjny, skutków ubocznych zero. Lekarz nawet jak jest świadom manipulacji, czuje się ujęty tym, że koncern się na niego wykosztował i zobowiązany do rewanżu. Tak właśnie wygląda system prywatnej wolności w działaniu.

formek1 napisał(a):
Niestety mylisz się. Właściciel który ma klinikę nie jest imbecylem.

Niestety nie myle się. Jego podwładni nie są imbecylami również.

formek1 napisał(a):
No i ......oznacza to że jak dzieci biegają na bosaka to socjalizm wie lepiej co mi potzrebne.

Bo one lubią, jak im w stopy zimno. One po prostu to lubią i są szczęsliwe, jak marzną na mrozie. Weź-że facet oprzytomnij...

formek1 napisał(a):
Historia .
Myślisz że Biblie to kosmici pisali i czytali.

Akruk! Mauger! Ktokolwiek! Ratunku, ten człowiek uważa, że faryzeusze uczyli czytać i pisać wszystkich jak leciało!

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr mar 20, 2013 3:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
Cytuj:
Tak . Jeśli wchodzimy mu w drogę. Jeśli maluję dom ,mój dom, to moja sprawa.


Zresztą ja mówiłem o czym innym, a Ty uparcie wracasz do banałów. Ja mówiłem o nachalnym narzucaniu się obcym ludziom z komunikatem, którego oni sobie niekoniecznie życzą. O chamstwie po prostu. A zakładając wolność w stopniu przez Ciebie proponowanym, czyli absolutną na własnej posesji, mógłbym przykryć cały dom płachtą reklamową. Wyobrażasz sobie np. Rynek krakowski w takim wystroju? I nkt nie miałby p r a w a z tym nic zrobić.

Nie dogadamy się.
Wyobrażam sobie ze rynek krakowski jest zburzony nawet.
W Polsce i na świecie dzieci i ludzie głodują , umierają na malarię, aids i nędze .
I raczej to mnie interesuje niż rynek krakowski .
To zbędne wydatki taki "rynrk krakowski". Jeśli to jest prywatne nie muszę do tego dokładać . Jeśli jest państwowcze państwo zabiera pieniądze które potem urzędasy dają sobie w postaci premii za walkę z reklamami na rynku krakowskim.
A dzieci nadal z głodu umierają.
"Socjalizm walczy z takim i sprawami które w innym ustroju nie maja miejsca"
Socjalizm musi z kimś walczyć ponieważ kiedy nie ma wroga cała armia nierobów musiałaby być zwolniona.
A jeśli chcesz kupić "rynek krakowski" i zdjąć reklamy i umalować dajmy na to na "zielono"...nie widzę problemu



Cytuj:
Nędza pewnie to stymuluje .Ale nędza to raczej wybór.... dziś.
Niekoniecznie. Ktoś może np. wybrac studia na zasadzie "pójdę się uczyć tego, co lubię" i wybrac sobie jakieś filmoznawstwo czy inny durny kierunek humanistyczny. Bo od podstawówki dostawał ciarek na myśl o tabliczce mnożenia, a rodzice Twoim wzorem powtarzali mu, że matematyka do szczęścia nie jest w życiu potrzebna. A wiesz, ile miejsc pracy oferuje rynek dla absolwentów filmoznawstwa?

A co ja napisałem ?
Nędza to wybór
.I ON I JEGO RODZICE WYBRALI.





formek1 napisał(a):
Kombinuje czyli oszukuje państwo.
Skoro ma więcej niż zarabia to ..jest oszustem?
Nie wiem, w tym akurat przypadku w szczegóły nie wchodzę. Nie wiem ile dostaje na rękę, a z jakiej sumy się rozlicza w PITach.

Tak najlepiej. Nie wiedzeć
.Ale kasę chcesz mieć .I finansować opiekę zdrowotna, i biedne dzieci ?
Ale raczej żeby inni finansowali a nie ty i twój ojciec?
tak ma socjalista pełną gębą.
Walczy o dobro innych za ich pieniądze.
Pełno frazesów ale sam nie dokłada złotówki.
Znam to .mam już swoje lata. Wszyscy w sejmie walczyli , , leżeli na styropianach a teraz .... już nie walczą tylko spijają śmietankę ale za pieniądze innych.





Cytuj:
Widzisz własnie o tym mówię. Podatek od zarobionych pieniędzy powinien iść i oddać ale nie oddaje całego a tylko to co ma oficjalnie.
Niestety tak własnie wygląda system.Podatek od tego że komuś coś pożyczasz, że coś mu sprzedajesz.
Nikt tego nie robi bo wie że to idiotyzm ..ale cóż ty uważasz że to dobre.
Nie znam niestety ustawy budżetowej, więc nie wiem też, dlaczego dokładnie Państwo świruje z podatkami. W każdym razie długi gierkowskie na pewno mają z tym coś wspólnego.

Długi gierkowskie prawie juz spałcilismy i to było małe "miki" w porównaniu z tym jak teraz jestesmy zadłużenie.
Cytuj:
Składka unijna również. Załamywanie się systemu emerytalnego wskutek tryumfalnych postępów medycyny takoż. Nie chodzi akurat o to, że politycy chcą sobie i swoim przyjaciołom ze sfery biznesu kabzy ponapychać.

Tylko o to chodzi .
Medycyna kosztuje 50 % tego co ci mówią.A nawet mniej .

Cytuj:
Olanie własnie. czyli jeśli komuś nie włażę w drogę to moja sprawa na co zagłosuje albo jak pomaluje dom.
A wyżej wymienieni to bandyci a nie ludzie wiec nie ma sensu ich przytaczać.
Ależ jest sens. Oni właśnie uznali, że obowiązujące prawo ich nie będzie krępowało, bo jest głupie, skoro wchodzi w paradę ich osobistym, doskonale uzasadnionym przekonaniom. Byli wolni według Twojego wzoru.

Nie według mojego wzoru bo mój wzór to:
"chcącemu nie dzieje się krzywda".
Oni zabijali innych a inni nie chcieli umierać więc to dość istotne.


Cytuj:
A ludzi olać nie możesz, bo wyjdziesz na aspołecznego. Nawet tacy, co trafili szóstkę w totka i są ustawieni do końca życia, chodzą do pracy, bo inaczej sąsiedzi będą rozdrażnieni ostentacyjnym obnoszeniem się z bogactwem i dadzą odczuć człowiekowi, co o nim myślą.

A co mnie to obchodzi co inni myślą?
jak im nie wchodzę w drogę to nie ich sprawa.

Cytuj:
Tego co piszę.
Podatki, wolność w swojej zagrodzie, obowiązkowe ubezpieczenia czegokolwiek.
Nie wiem, jaki to ma związek z m o j ą chorobą psychiczną. Nie mam urojeń, tylko lęki.

No i pewnie leki przed samodzielnością. Także w wolnych poglądach.
Bo co to by by było jakby nie było służby zdrowia?
itd

Cytuj:
Rozumiem, dlaczego Ciebie to wkurza i rozumiem, że wynika to z Twojej niechęci do wchodzenia w szczegóły. Dlatego możesz w dobrym samopoczuciu pływać po morzu ogólników składających się w ładnie brzmiące slogany trafiające do przekonania mniej rozgarniętym. Ja, niestety, doskonale zdaję sobie sprawę że np. ubezpieczenie samochodu jest przykrą koniecznością, bo człowiek nie jest przystosowany ewolucyjnie : P do poruszania się z prędkością sześćdziesięciu kilometrów na godzinę i wypadek prędzej czy później będzie miał. I jeśli traf zechce, że to on go spowoduje, będzie musiał pokryć koszty. Jeśliby się nie ubezpieczył, spotkanie z komornikiem murowane.

No i własnie o tym mówię.
jak chce mieć spotkanie z komornikiem to jego sprawa.
A jak nie chce to się gdzieś dobrowolnie ubezpieczy .



Cytuj:
A pan da "żryć" to jest nieźle.
Mnie "pan" jakoś żryć nie chce dać. Nie mam renty, tylko zasiłek pielęgnacyjny w wysokości stu pięćdziesięciu trzech PLNów miesięcznie. Śmiech na sali, starcza na tytoń i czekoladę.

A ty znów swoje.
jakbyś palił naprawdę to nie powinieneś nic dostać.
Własnie system powoduje że masz 150 zł.
Rodziny z tych co zginęli w samolocie pod smoleńskie dostali milionowe odszkodowania mimo ze nie byli ubezpieczeni. To od ciebie dostali .tak socjaliści własnuie rozdają swoim.




Cytuj:
I nie pije do ciebie osobiście bo ty masz specyficzna sytuacje ale pisze o ludziach jako ogóle.
Bo Ty się nie spierasz o nieludzkie warunki życia, ale o pryncypia. Warunki życia są dobre, to i buntów nie ma. A udowodnij mi, że w systemie zgodnym z Twoimi pryncypiami warunki życia się nie pogorszą i w s z y s c y będą zadowoleni.

wszyscy nigdy nie będą zadowoleni.
Ale wtedy tylko na własne życzenie.

Cytuj:
A przecież właśnie korzystam z wolności. Nie idę do pracy tam, gdzie miałbym nad głową tyrańskiego szefa, głupich kolegów i nudne zadania do wykonania. Pracuję w domu, nad tym co sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję; szefem jestem sobie sam. Tylko ode mnie zależy, czy odniosę sukces na wolnym rynku. Wolność? Oczywiście, że nie, mam zniewolony umysł.

No i ...
A ja mam firmę i co to ma dorzeczy jeśli chodzi o system?
Kulczyk jest miliarderem . Myślisz ze jemu się coś nie podoba?
Pewnie tak .Mówię o systemie a nie pojedynczych osobach.

Cytuj:
Egoizm ugrywa coś dla siebie .
Tak własnie działa ewolucja w która wierzysz .
Walka o życie. Stad twoja wiara w ewolucje a nie w Boga .
Bóg nie każe nic ugrywać dla siebie.
Jeśli nic nie ugrasz dla siebie, nie będziesz miał za co żyć, Ty i Twoja rodzina. W jakim Matriksie Ty żyjesz?

Będę pracował , będę uczciwy , empatyczny.
Niestety większość ludzi musi walczyć o życie i nie ma czasu na takie "p ie rd oły"


Cytuj:
To rośnie . To można sobie wybudować to można sobie uszyć.
Własnie system spowodował że my nie umiemy żyć a walczymy o przetrwanie.
To się nazywa: podział pracy. Dzięki temu, że ludzie sie specjalizują w jednym zawodzie, mamy cywilizację świetnych narzędzi.

Gdyby każdy musiał sobie własnoręcznie wykonać młotek i gwoździe do przybicia kabla - wyobrażasz sobie, gdzie byśmy byli?

tam gdzie chcemy?
kto ci nakazując robić sobie młotek .
Kup go sobie,zamień się na gre która piszesz.
tylko ty chciałbyś zmusić do takiego działania innych innych ponieważ wiesz co dla nich lepsze.


Cytuj:
Indianie nie mieli pieniędzy a myślisz że umierali bez pieniędzy?
Nie jedli żyli , mieszkali kochali się, dzieci wychowywali.
I nie potrafili się obronić przed Białymi. Sorry, ale ostateczna miara jest właśnie taka: przychodzi do konfliktu i wygrywa strona, która umie wyprodukować więcej lepszych armat. I artylerzystów

A ten znów swoje .
To że ktoś kogoś zabija nie oznacza że to jest dobre.
I że ja tez muszę innych zabijać.
Chodzi mi o zasadę że można żyć bez pieniędzy i podatków.
.

Cytuj:
Żyd niewolnik w Izraelu był dobrowolnie niewolnikiem.
?!?

No własnie .dziwne co?
Tak miał dobrze jako niewolnik ze był niewolnikiem dobrowolnie.


Cytuj:
Wizy nie dostaniesz.
Skąd wiesz z góry?

znam system

Cytuj:
Na przykład koncern organizuje konferencję naukową dla lekarzy, płaci za dojazd, salę i wyżerkę, i rozdaje prezenty. W zamian prosi tylko o drobnostkę, żeby lekarz przepisywał pacjentom najnowszy produkt koncernu. Oczywiście, że przebadany, oczywiście, że rewelacyjny, skutków ubocznych zero. Lekarz nawet jak jest świadom manipulacji, czuje się ujęty tym, że koncern się na niego wykosztował i zobowiązany do rewanżu. Tak właśnie wygląda system prywatnej wolności w działaniu.

Nie to własnie jest państwowy lekarz.


Cytuj:
No i ......oznacza to że jak dzieci biegają na bosaka to socjalizm wie lepiej co mi potzrebne.
Bo one lubią, jak im w stopy zimno. One po prostu to lubią i są szczęsliwe, jak marzną na mrozie. Weź-że facet oprzytomnij...

A co to ma do mnie?
Jak im zimno w stopy w ramach rewanżu mnie można zmusić do tego abym kupił obowiązkowe ubezpieczenie samochodu? płacił abonament TV czy ZUS?
Myślisz że buty im za to kupują czy raczej pałace i samochody luksusowe dla prezesów.


Cytuj:
Historia .
Myślisz że Biblie to kosmici pisali i czytali.
Akruk! Mauger! Ktokolwiek! Ratunku, ten człowiek uważa, że faryzeusze uczyli czytać i pisać wszystkich jak leciało!

Faryzeusze nie .
Rodzice.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr mar 20, 2013 7:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1 napisał(a):
Nie dogadamy się.
Wyobrażam sobie ze rynek krakowski jest zburzony nawet.

Nie rozumiesz. Istnieje coś takiego, jak dobro wspólne, jak własność publiczna. I nie wymyślili tego socjaliści tylko Rzymianie. To są podwaliny naszej cywilizacji które Ty zbywasz lekkim machnięciem ręki.

formek1 napisał(a):
W Polsce i na świecie dzieci i ludzie głodują , umierają na malarię, aids i nędze .
I raczej to mnie interesuje niż rynek krakowski .

A mnie interesują tylko polskie dzieci. Co mnie obchodzą nieszczęśne Murzyniątka z Etiopii? Mają swoją władzę polityczną, niech do niej zanoszą pretensje.

formek1 napisał(a):
To zbędne wydatki, taki "rynrk krakowski".

"Rynek krakowski" to jest coś, co buduje poczucie dumy z tego, że jest się "Krakusem". I to jest ważne. TO JEST, KLERWA MAĆ, WAŻNE!

formek1 napisał(a):
Jeśli to jest prywatne nie muszę do tego dokładać . Jeśli jest państwowcze państwo zabiera pieniądze które potem urzędasy dają sobie w postaci premii za walkę z reklamami na rynku krakowskim.

Tak korwinistycznie patrząc: może na tyle własnie wyceniają swoją pracę, a za niższe stawki nie chcieliby robić? I poszliby sobie z urzędu. Kto by wtedy zorganizował miasto? Kwiaciarki?

formek1 napisał(a):
A jeśli chcesz kupić "rynek krakowski" i zdjąć reklamy i umalować dajmy na to na "zielono"...nie widzę problemu

Ja widzę problem. "Rynek krakowski" to jest wspólna własność wszystkich "Krakusów". To miejsce naładowane symboliką. Czymś, czego Ty nie zrozumiesz, bo wszystko Ci się kręci wokół wartości materialnej "przeżeranej" przez "socjalistów".

formek1 napisał(a):
A co ja napisałem ?
Nędza to wybór
.I ON I JEGO RODZICE WYBRALI.

Aha. Czyli liczymy również wybory dokonywane w niepełnej wiedzy i pod wpływem autorytetu. Wycofuję postulata swoje.

formek1 napisał(a):
Tak najlepiej. Nie wiedzeć

Tak, czasami lepiej nie wiedzieć. Kim według Ciebie jestem, Obamą? Putinem może?

formek1 napisał(a):
.Ale kasę chcesz mieć .I finansować opiekę zdrowotna, i biedne dzieci ?

Jeszcze będę ją miał. Niedużą pewnie, ale będę.

formek1 napisał(a):
Znam to .mam już swoje lata. Wszyscy w sejmie walczyli , , leżeli na styropianach a teraz .... już nie walczą tylko spijają śmietankę ale za pieniądze innych.

A czego się spodziewasz po plitykach? Polityka to jest taki fach, z taką właśnie charakterystyką. Masz propozycję lepszego systemu? Takiego w którym nie ma polityków? Proszę Cię bardzo, słucham.

formek1 napisał(a):
Długi gierkowskie prawie juz spałcilismy i to było małe "miki" w porównaniu z tym jak teraz jestesmy zadłużenie.

A to mały prztyczek w porównaniu z zadłużeniem USA. Dają radę? Dają radę.

formek1 napisał(a):
Tylko o to chodzi .
Medycyna kosztuje 50 % tego co ci mówią.A nawet mniej .

Litości. Toż w liceum uczą na historii, że przyczyna rewolucji francuskiej - to czego lud się czepiał, koszta utrzymania dworu - były niższe od zadłużenia Francji, tak że nawet rozegnanie towarzystwa na cztery wiatry i do piachu nie załatwiało sprawy. I tak jest zawsze i wszędzie. A Ty do mnie jakieś głodne kawałki...

formek1 napisał(a):
Nie według mojego wzoru bo mój wzór to:
"chcącemu nie dzieje się krzywda".
Oni zabijali innych a inni nie chcieli umierać więc to dość istotne.

A ja cały czas o tym, że chcącemu "latać jak Superman, za rozłożeniem rąk" dzieje się krzywda.

formek1 napisał(a):
A co mnie to obchodzi co inni myślą?
jak im nie wchodzę w drogę to nie ich sprawa.

Dziwny jakiś jesteś. Z jednej strony przeciwnik socjalizmu, z drugiej zwolennik atomizacji społeczeństwa. Zdecydujesz się w końcu na coś?

formek1 napisał(a):
No i pewnie leki przed samodzielnością. Także w wolnych poglądach.
Bo co to by by było jakby nie było służby zdrowia?

Już Ci napisałem - byłbym martwy mając pięć lat. Tak całkowicie i zupełnie trup.

formek1 napisał(a):
No i własnie o tym mówię.
jak chce mieć spotkanie z komornikiem to jego sprawa.
A jak nie chce to się gdzieś dobrowolnie ubezpieczy .

A jak komornik nie ściągnie z niego wystarczająco dużo na pokrycie kosztów wypadku?

A wiesz, ile się ciągną sprawy komornicze? A samochód poszkodowanego musi być w ruchu w nastepnym tygodniu.

formek1 napisał(a):
A ty znów swoje.

A mam cudze?

formek1 napisał(a):
Rodziny z tych co zginęli w samolocie pod smoleńskie dostali milionowe odszkodowania mimo ze nie byli ubezpieczeni. To od ciebie dostali .tak socjaliści własnuie rozdają swoim.

A jest tych rodzin tyle, że zaważyły na budżecie państwa.

formek1 napisał(a):
wszyscy nigdy nie będą zadowoleni.
Ale wtedy tylko na własne życzenie.

Nie. Oprócz ludzi rozumnych są na świecie również głupcy. Tacy sobie nie poradzą z przyczyn obiektywnych: niedostatków funkcjonowania własnej mózgownicy.

formek1 napisał(a):
No i ...
A ja mam firmę i co to ma dorzeczy jeśli chodzi o system?
Kulczyk jest miliarderem . Myślisz ze jemu się coś nie podoba?
Pewnie tak .Mówię o systemie a nie pojedynczych osobach.

Mówię raz jeszcze, że system nie jest jednoznacznie zły. Ale Ty musisz mieć jakiegoś wroga, prawda? Jak socjalista.

formek1 napisał(a):
Będę pracował , będę uczciwy , empatyczny.
Niestety większość ludzi musi walczyć o życie i nie ma czasu na takie "p ie rd oły"

Slogan, pustosłowie.

formek1 napisał(a):
tam gdzie chcemy?

Na afrykańskiej sawannie z tłukami pięściowymi?

formek1 napisał(a):
tylko ty chciałbyś zmusić do takiego działania innych innych ponieważ wiesz co dla nich lepsze.

A gdzieżeś Ty to u mnie wyczytał?

formek1 napisał(a):
A ten znów swoje .
To że ktoś kogoś zabija nie oznacza że to jest dobre.
I że ja tez muszę innych zabijać.
Chodzi mi o zasadę że można żyć bez pieniędzy i podatków.
.

I wtedy jest się podbijanym przez tych, którzy mają pieniądze i podatki. Chyba że się żyje na takich nieużytkach, na których nic się nie rodzi, nie ma złota, bieda aż piszczy i nikt nie chce tego podbijać.

formek1 napisał(a):
No własnie .dziwne co?
Tak miał dobrze jako niewolnik ze był niewolnikiem dobrowolnie.

A gdzieżeś taką bajke wyczytał?

formek1 napisał(a):
Nie to własnie jest państwowy lekarz.

Nie, to jest lekarz po prostu.

Ty natomiast jesteś zideologizowany jak socjalista szczery, tylko że w druga stronę. Korwin Twoim bogiem?

formek1 napisał(a):
A co to ma do mnie?
Jak im zimno w stopy w ramach rewanżu mnie można zmusić do tego abym kupił obowiązkowe ubezpieczenie samochodu? płacił abonament TV czy ZUS?
Myślisz że buty im za to kupują czy raczej pałace i samochody luksusowe dla prezesów.

Głodnych nakarmić, nagich przyodziać... i tak dalej.

formek napisał(a):
Faryzeusze nie .
Rodzice.

Ręce opadają.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr mar 20, 2013 8:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą, że człowiek powstał z kamienia.
Małe dopowiedzenie odnośnie zadłużenia USA: chodziło mi oczywiście o zadłużenie wewnętrzne. Dług tuskolandii również jest zdaje się długiem wewnętrznym. Natomiast długi gierkowskie stanowiły, o ile mi wiadomo, zadłużenie zewnętrzne.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr mar 20, 2013 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Ewolucjoniści wierzą, że człowiek powstał z kamienia.
Z zadziwieniem czytam poprzedni post i zachodzę w głowę, jak daleko niektórzy potrafią się zapędzić, by tylko udowodnić, że to oni mają rację...

Tusk i ewolucja. To 'niewątpliwie' ściśle powiązane zagadnienia ;]

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr mar 20, 2013 10:43
Zobacz profil
Post Re: Ewolucjoniści wierzą, że człowiek powstał z kamienia.
Lurker napisał(a):
Akruk! Mauger! Ktokolwiek! Ratunku, ten człowiek uważa, że faryzeusze uczyli czytać i pisać wszystkich jak leciało!

Nie wierzysz, że wszyscy mieszkańcy starożytnego Izraela, wyuczeni przez własnych rodziców biegle pisali i czytali po aramejsku, hebrajsku i grecku? U nas w średniowieczu też wszyscy posługiwali się łaciną. Niemożliwe? A takie kroniki Galla Anonima czy Wincentego Kadłubka to może pisali i czytali kosmici? :-D


Śr mar 20, 2013 13:23

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
Cytuj:
Nie dogadamy się.

Nie rozumiesz. Istnieje coś takiego, jak dobro wspólne, jak własność publiczna. I nie wymyślili tego socjaliści tylko Rzymianie. To są podwaliny naszej cywilizacji które Ty zbywasz lekkim machnięciem ręki.


A mnie interesują tylko polskie dzieci. Co mnie obchodzą nieszczęśne Murzyniątka z Etiopii? Mają swoją władzę polityczną, niech do niej zanoszą pretensje.

"Rynek krakowski" to jest coś, co buduje poczucie dumy z tego, że jest się "Krakusem". I to jest ważne. TO JEST, KLERWA MAĆ, WAŻNE!

Jeśli to jest prywatne nie muszę do tego dokładać . Jeśli jest państwowcze państwo zabiera pieniądze które potem urzędasy dają sobie w postaci premii za walkę z reklamami na rynku krakowskim.
Tak korwinistycznie patrząc: może na tyle własnie wyceniają swoją pracę, a za niższe stawki nie chcieliby robić? I poszliby sobie z urzędu. Kto by wtedy zorganizował miasto? Kwiaciarki?

A jeśli chcesz kupić "rynek krakowski" i zdjąć reklamy i umalować dajmy na to na "zielono"...nie widzę problemu
Ja widzę problem. "Rynek krakowski" to jest wspólna własność wszystkich "Krakusów". To miejsce naładowane symboliką. Czymś, czego Ty nie zrozumiesz, bo wszystko Ci się kręci wokół wartości materialnej "przeżeranej" przez "socjalistów".


Odniosę się do całości.,
panowie geyer poznański scheibler budowali w łodzi pałace , zakłady ,domy dla pracowników i nie potrzebowali na to państwa.
Sami za własne pieniądze wybudowali to co dziś im państwo ukradło i traktuje jako swoja własność.

Nie potrzebowali urzędu ochrony zabytków , nie dostawali dotacji a budowali.
Bo widzisz ludzie jak maja pieniądze to ich nie jedzą tylko wydają. Tak własnie potem powstają stare rynki, stare miasta.
Ludzie sami wybudowali" więcej starówek" niż dzisiejsze ministerstwo budownictwa.
Co do urzędasów.
Jeśli im nie odpowiada niska pensja mogą się zwolnić.
A dobro wspólne powiadasz.
to co ja mam z tego dobra wspólnego?
Czy mnie nie dotyczy dobro wspólne a tylko wybranych?


Cytuj:
A co ja napisałem ?
Nędza to wybór
.I ON I JEGO RODZICE WYBRALI.
Aha. Czyli liczymy również wybory dokonywane w niepełnej wiedzy i pod wpływem autorytetu. Wycofuję postulata swoje.

Niepełną wiedzę można uzupełnić.
A autorytet ? .....zweryfikować zwłaszcza jak doradza studiowanie filmoznawstwa.





formek1 napisał(a):
Znam to .mam już swoje lata. Wszyscy w sejmie walczyli , , leżeli na styropianach a teraz .... już nie walczą tylko spijają śmietankę ale za pieniądze innych.
A czego się spodziewasz po plitykach? Polityka to jest taki fach, z taką właśnie charakterystyką. Masz propozycję lepszego systemu? Takiego w którym nie ma polityków? Proszę Cię bardzo, słucham.

Pewnie masz rację.
Skoro są bandyci, mordercy i złodzieje , zawsze byli i będą nie ma sensu z tym walczyć.
Ciekawe rozumowanie


Cytuj:
Długi gierkowskie prawie juz spałcilismy i to było małe "miki" w porównaniu z tym jak teraz jestesmy zadłużenie.
A to mały prztyczek w porównaniu z zadłużeniem USA. Dają radę? Dają radę.

Widze że pojecie o gospodarce masz żadne.
Ameryka to 250mln ludzi. to złoża naturalne z całej tablicy Mendelejewa, to obszar równy kilkunastu krajów takich jak polska.
To "kolonie" z ropą, to wynalazki , to nauka.
Polska to mohery walczące o samolot albo związki partnerskie.

Nie widzisz różnicy.


formek1 napisał(a):
Tylko o to chodzi .
Medycyna kosztuje 50 % tego co ci mówią.A nawet mniej .
Litości. Toż w liceum uczą na historii, że przyczyna rewolucji francuskiej - to czego lud się czepiał, koszta utrzymania dworu - były niższe od zadłużenia Francji, tak że nawet rozegnanie towarzystwa na cztery wiatry i do piachu nie załatwiało sprawy. I tak jest zawsze i wszędzie. A Ty do mnie jakieś głodne kawałki...

W liceum uczyli mnie że w Katyniu zabijali Niemcy a Stalin to był dobry wujek.
Daj sobie spokój z tym co uczą w liceum. Albo przynajmniej sprawdzaj to co uczą.




Cytuj:
Nie według mojego wzoru bo mój wzór to:
"chcącemu nie dzieje się krzywda".
Oni zabijali innych a inni nie chcieli umierać więc to dość istotne.
A ja cały czas o tym, że chcącemu "latać jak Superman, za rozłożeniem rąk" dzieje się krzywda.

Jeśli sam tak chce latać bez niczyjego przymusu to nie dzieje mu się krzywda .
Wie że spadnie i to jego wybór spadać.Może tak lubi


Cytuj:
A co mnie to obchodzi co inni myślą?
jak im nie wchodzę w drogę to nie ich sprawa.
Dziwny jakiś jesteś. Z jednej strony przeciwnik socjalizmu, z drugiej zwolennik atomizacji społeczeństwa. Zdecydujesz się w końcu na coś?

Słucham...... a to nie jednoznaczne?



Cytuj:
No i pewnie leki przed samodzielnością. Także w wolnych poglądach.
Bo co to by by było jakby nie było służby zdrowia?
Już Ci napisałem - byłbym martwy mając pięć lat. Tak całkowicie i zupełnie trup.

Ty jesteś lekarzem ?
Skoro to wiesz?


Cytuj:
No i własnie o tym mówię.
jak chce mieć spotkanie z komornikiem to jego sprawa.
A jak nie chce to się gdzieś dobrowolnie ubezpieczy .
A jak komornik nie ściągnie z niego wystarczająco dużo na pokrycie kosztów wypadku?

To pójdzie do pi er dl a i odpracuje.

Cytuj:
A wiesz, ile się ciągną sprawy komornicze? A samochód poszkodowanego musi być w ruchu w nastepnym tygodniu.

Poważnie?
A jak ktoś umrze to tez musi iść do pracy?
A jak mu sie samochód spali ?
a jak sam spowoduje wypadek i zostanie kaleką?

Człowieku przypadek powoduje że nie pojedzie do pracy następnego dnia i tyle.
To życie.


Cytuj:
Rodziny z tych co zginęli w samolocie pod smoleńskie dostali milionowe odszkodowania mimo ze nie byli ubezpieczeni. To od ciebie dostali .tak socjaliści własnuie rozdają swoim.
A jest tych rodzin tyle, że zaważyły na budżecie państwa.

Nie na budżecie.... na twojej zapomodze.
I innych zapomogach dla dzieci które nie dojadają.
A po za tym takie myślenie powoduje że jak złodziej ci okradnie mieszkanie i to nie za bardzo wpłynie na twój budżet to nic złego się stało.
Ciekawe podejście do oszustw.




Cytuj:
wszyscy nigdy nie będą zadowoleni.
Ale wtedy tylko na własne życzenie.
Nie. Oprócz ludzi rozumnych są na świecie również głupcy. Tacy sobie nie poradzą z przyczyn obiektywnych: niedostatków funkcjonowania własnej mózgownicy.

To im pomożesz.
Ze swoich pieniędzy im pomożesz skoro jesteś takim filantropem.
Ale ty byś chciał pomagać za moje pieniądze.



Cytuj:
tylko ty chciałbyś zmusić do takiego działania innych innych ponieważ wiesz co dla nich lepsze.
A gdzieżeś Ty to u mnie wyczytał?

Socjalistyczne myślenie ma to wpisane w "statut"

formek1 napisał(a):
A ten znów swoje .
To że ktoś kogoś zabija nie oznacza że to jest dobre.
I że ja tez muszę innych zabijać.
Chodzi mi o zasadę że można żyć bez pieniędzy i podatków.

I wtedy jest się podbijanym przez tych, którzy mają pieniądze i podatki. Chyba że się żyje na takich nieużytkach, na których nic się nie rodzi, nie ma złota, bieda aż piszczy i nikt nie chce tego podbijać.

Nie . Gdyby ludzie żyli według zasad moralnych o by nie podbijali.
Ale myślenie takie jak ty prezentujesz ze trzeba umieć w życiu się ustawic to powoduje że się ustawiaja i zabieraja innym.


Cytuj:
No własnie .dziwne co?
Tak miał dobrze jako niewolnik ze był niewolnikiem dobrowolnie.
A gdzieżeś taką bajke wyczytał?

Biblia o tym mówi


Cytuj:
A co to ma do mnie?
Jak im zimno w stopy w ramach rewanżu mnie można zmusić do tego abym kupił obowiązkowe ubezpieczenie samochodu? płacił abonament TV czy ZUS?
Myślisz że buty im za to kupują czy raczej pałace i samochody luksusowe dla prezesów.
Głodnych nakarmić, nagich przyodziać... i tak dalej.


Dobre.
Ale dobrowolnie .
Składki nie idą na głodnych i nagich


Cytuj:
Faryzeusze nie .
Rodzice.
Ręce opadają.

Dlaczego?
Twoi rodzice nie dbali o ciebie?

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Śr mar 20, 2013 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
formek1 napisał(a):
Odniosę się do całości.,
panowie geyer poznański scheibler budowali w łodzi pałace , zakłady ,domy dla pracowników i nie potrzebowali na to państwa.
Sami za własne pieniądze wybudowali to co dziś im państwo ukradło i traktuje jako swoja własność.

Nie potrzebowali urzędu ochrony zabytków , nie dostawali dotacji a budowali.
Bo widzisz ludzie jak maja pieniądze to ich nie jedzą tylko wydają. Tak własnie potem powstają stare rynki, stare miasta.
Ludzie sami wybudowali" więcej starówek" niż dzisiejsze ministerstwo budownictwa.

A jeśli dzisiaj ludziom strzeli do głowy zachować się jak afgańscy talibowie względem posągów Buddy i wyburzyć jakąś "starówkę", należy im na to pozwolić, tak? Przepraszam, ale czy Ty jesteś człowiekiem kulturalnym, cywilizowanym?

Na miłość Boga, Montresorsie: nawet jak Hiszpanie wyburzali swoje starówki, to zostawiali frontowe ściany i dobudowywali do nich nowe domy, z wygodniejszymi pomieszczeniami, żeby lokatorom żyło się lepiej. Ale pierzeja, kurka, zostawała w stanie nienaruszonym. Bo stała w przestrzeni publicznej.

formek1 napisał(a):
Co do urzędasów.
Jeśli im nie odpowiada niska pensja mogą się zwolnić.

Powtarzam pytanie: kto zajmie ich miejsce i zorganizuje życie codzienne miasta? Wywóz śmieci dla przykładu?

formek1 napisał(a):
A dobro wspólne powiadasz.
to co ja mam z tego dobra wspólnego?
Czy mnie nie dotyczy dobro wspólne a tylko wybranych?

W przypadku starówki masz dochód z turystyki. W przypadku jakiejś własności przynoszącej dochód miastu jako całości, a nie tylko prywaciarzowi, masz np. nowy tabor MPK. I tak dalej.

formek1 napisał(a):
Niepełną wiedzę można uzupełnić.
A autorytet? ...zweryfikować zwłaszcza jak doradza studiowanie filmoznawstwa.

A skąd dzieciak ma wziąc koncepcję, że autorytet można zweryfikować? To są przecież r o d z i c e. Mało tego, my się obracamy wokół Biblii, będącej jednym wielkim adwokatem społeczeństwa patriarchalnego. Czcij ojca swego i matkę swoją, czy jakoś tak.

formek1 napisał(a):
Pewnie masz rację.
Skoro są bandyci, mordercy i złodzieje , zawsze byli i będą nie ma sensu z tym walczyć.
Ciekawe rozumowanie

Ale ja czekam na opis alternatywy, serio. Skoro politycy to samo zuo, pozbądźmy się polityków. Jak wówczas będzie wyglądał świat, cywilizacja?

Uznajesz takie pojęcie jak zło konieczne?

formek1 napisał(a):
Widze że pojecie o gospodarce masz żadne.
Ameryka to 250mln ludzi. to złoża naturalne z całej tablicy Mendelejewa, to obszar równy kilkunastu krajów takich jak polska.
To "kolonie" z ropą, to wynalazki , to nauka.

No to Rosja jest jeszcze większa i jeszcze zasobniejsza w surowce. I popatrz pan, jakie to jest bogate społeczeństwo. Gdzie rubel, a gdzie dolar...

formek1 napisał(a):
W liceum uczyli mnie że w Katyniu zabijali Niemcy a Stalin to był dobry wujek.
Daj sobie spokój z tym co uczą w liceum. Albo przynajmniej sprawdzaj to co uczą.

Sprawdzam. Na informację, że w ze stosunkiem kosztów utrzymania dworu francuskiego do długów Francji było inaczej jakoś nie mogę trafić. Natomiast trafiłem kilkakrotnie na wypowiedzi, że było dokładnie tak, jak mnie uczyli.

formek1 napisał(a):
Jeśli sam tak chce latać bez niczyjego przymusu to nie dzieje mu się krzywda .
Wie że spadnie i to jego wybór spadać.Może tak lubi

Ale ja dałem tam te cudzysłowy nie bez kozery. Jeśli to tylko jeden postrzeleniec, to OK, głupota powinna być bolesna. Ale jeśli to jest człowiek, który chciałby zorganizować życie innym ludziom według swoich pomysłów? Taki jak Ty?

Ty też wiesz lepiej, co jest dla ludzi lepsze. Wiesz, że "tyrania" prywaciarzy jest lepsza od "tyranii" "socjalistów". Tylko ludzie o tym nie wiedzą i jakoś nie chcą popierać Korwina. Prawda?

formek1 napisał(a):
Słucham...... a to nie jednoznaczne?

Co z czym? Prywaciarstwo z atomizacją? Atomizacja to właśnie wynik "nowoczesnego" "socjalistycznego" myślenia i systemu. Furda więzi społeczne, furda układy dobrosąsiedzkie, furda społeczności obywatelskie i małe ojczyzny - ma być masa pojedynczych robotników fabrycznych. Państwo takiej masie da i załatwi.

formek1 napisał(a):
Ty jesteś lekarzem ?
Skoro to wiesz?

Nie musze być lekarzem, żeby wiedzieć, że tak własnie umierały dzieci kiedy nie było opieki medycznej. Na zapalenie płuc. To była choroba śmiertelna.

formek1 napisał(a):
To pójdzie do pi er dl a i odpracuje.

A praca więźniów jest tak samo wydajna jak praca niewolników. Weź-że się nie kompromituj.

formek1 napisał(a):
Poważnie?
A jak ktoś umrze to tez musi iść do pracy?
A jak mu sie samochód spali ?
a jak sam spowoduje wypadek i zostanie kaleką?

A co ma jedno do drugiego? Jest wypadek, jest sprawca i poszkodowany, są koszta, które sprawca musi pokryć. Jak samochód poszkodowanego nie nadaje się już do użytku, koszta są tym większe. Pokryłbyś swojemu pracownikowi z firmowej kasy, gdyby przyszedł do "pana" po prośbie?

formek1 napisał(a):
Człowieku przypadek powoduje że nie pojedzie do pracy następnego dnia i tyle.
To życie.

Tak, tylko że cywilizacja polega również na zabezpieczaniu się przed nieszczęśliwymi przypadkami. Ty byś chciał puścić wszystko na żywioł, pozbawić ludzi zabezpieczeń. Dopiero by była walka o byt i przetrwanie. Dzicz prehistoryczna.

formek1 napisał(a):
Nie na budżecie.... na twojej zapomodze.
I innych zapomogach dla dzieci które nie dojadają.

Moja zapomoga też bierze się z budżetu.

A prawa do renty akurat nie mam z tego powodu, że nie mam wymaganego stażu pięciu lat pracy.

formek1 napisał(a):
A po za tym takie myślenie powoduje że jak złodziej ci okradnie mieszkanie i to nie za bardzo wpłynie na twój budżet to nic złego się stało.
Ciekawe podejście do oszustw.

Udowodnij więc, że odszkodowania dla rodzin smoleńskich w danej wysokości były niezgodne z prawem. Kodeks, paragrafy. Czekam, a jak się doczekam, to odszczekam.

formek1 napisał(a):
To im pomożesz.
Ze swoich pieniędzy im pomożesz skoro jesteś takim filantropem.
Ale ty byś chciał pomagać za moje pieniądze.

Sprawdzam. Ile sierocińców i hospicjów ufundowałeś, względnie dofinansowałeś? Panie dojrzały kapitalisto?

formek1 napisał(a):
Socjalistyczne myślenie ma to wpisane w "statut"

A gdzieżeś Ty u mnie wyczytał, że jestem socjalistą?

formek1 napisał(a):
Nie . Gdyby ludzie żyli według zasad moralnych o by nie podbijali.

Ale ludzie nie żyją według zasad moralnych. Indianie i Papuasi też nie. To wymysł Rousseau i innych pożal się Boże "filozofów", że dzikusi są przyjacielscy i żyją w zgodzie z naturą. W rzeczywistości zabijają się jak wszyscy.

formek1 napisał(a):
Ale myślenie takie jak ty prezentujesz ze trzeba umieć w życiu się ustawic to powoduje że się ustawiaja i zabieraja innym.

Bredzisz. Ustawienie się w życiu nie musi polegać na kombinowaniu i podkładaniu świń. Może polegać np. na zdobyciu wykształcenia które daje dobrze płatną pracę.

formek1 napisał(a):
Biblia o tym mówi

To poprosze wersety, w których napisane jest, czarno na białym, że Izraelita czy Kanaanejszyk dobrowolnie szedł w niewolę Izreality, bo mu dobrze było. Nie że niewolnik miał być uwolniony po siedmiu latach. Niewolnik słowiański też miał być uwolniony po dziesięciu latach.

formek1 napisał(a):
Dobre.
Ale dobrowolnie .
Składki nie idą na głodnych i nagich

Tak, wiem: urzędnicy to są takie monstra z drugą twarzą na piersi i trzecim okiem w odbytnicy, organicznie niezdolne do dobroczynności. Inny gatunek istot rozumnych, z człowiekiem się nie krzyżują. Fajną masz tę swoją mitologię, nie powiem.

formek1 napisał(a):
Dlaczego?
Twoi rodzice nie dbali o ciebie?

Moi rodzice byli kształceni przez oświatę p u b l i c z n ą. Taki wymysł, że jest obowiązek szkolny, któremu każde dziecko podlega. Za faryzeuszy tego nie było. Za Kadłubka też nie. Za rozbiorów też nie. W ogóle likwidacja analfabetyzmu to świeża sprawa sprzed jakichś dwustu lat. W starożytności umiejętność pisania i czytania była umiejętnością e l i t a r n ą.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz mar 21, 2013 1:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Ewolucjoniści wierzą , że człowiek powstał z kamienia .
Cytuj:
O

Na miłość Boga, Montresorsie: nawet jak Hiszpanie wyburzali swoje starówki, to zostawiali frontowe ściany i dobudowywali do nich nowe domy, z wygodniejszymi pomieszczeniami, żeby lokatorom żyło się lepiej. Ale pierzeja, kurka, zostawała w stanie nienaruszonym. Bo stała w przestrzeni publicznej.

No i...
Hiszpanie zabijali Indian, mieli inkwizycję "święta".
Co to za przykład? Chcieli to zostawiali ich sprawa a nie moja.
jak chcesz sobie zostawić frontową ścianę to sobie zostaw.


Cytuj:
Co do urzędasów.
Jeśli im nie odpowiada niska pensja mogą się zwolnić.
Powtarzam pytanie: kto zajmie ich miejsce i zorganizuje życie codzienne miasta? Wywóz śmieci dla przykładu?

Ty . Albo ja. Zależy kto będzie chciał.
A jak nikt z nas to wierz mi .Firmy oczyszczające same sobie dadzą radę.
A zycie codzienne miasta powiadasz kto zorganizuje?
W LA w stanach jest 12 radnych i jakoś to miasto działa.
W zadnym mieście USA (chyba tylko "san francisko" ma)nie ma tramwajów i "jakoś" żyją.
jak u nas likwidują linie PKP czy PKS od razu wchodzą prywatni przewoźnicy i jako ludzie jadą.



Cytuj:
A dobro wspólne powiadasz.
to co ja mam z tego dobra wspólnego?
Czy mnie nie dotyczy dobro wspólne a tylko wybranych?
W przypadku starówki masz dochód z turystyki. W przypadku jakiejś własności przynoszącej dochód miastu jako całości, a nie tylko prywaciarzowi, masz np. nowy tabor MPK. I tak dalej.

1 Dochód z turystyki ma urząd ja nie ma nic z tego dochodu
2 MPK ?.Nie korzystam z MPK od 20 lat
3 Do lekarza chodzę prywatnie


Wymień zatem co ja mam z dobra wspólnego.
Chciałbym się przekonać .

Cytuj:
Niepełną wiedzę można uzupełnić.
A autorytet? ...zweryfikować zwłaszcza jak doradza studiowanie filmoznawstwa.
A skąd dzieciak ma wziąc koncepcję, że autorytet można zweryfikować? To są przecież r o d z i c e. Mało tego, my się obracamy wokół Biblii, będącej jednym wielkim adwokatem społeczeństwa patriarchalnego. Czcij ojca swego i matkę swoją, czy jakoś tak.

dzieciak ma rodziców do weryfikacji.
Ty jakoś dałeś radę?
Mimo że:i[i" my się obracamy wokół Biblii, będącej jednym wielkim adwokatem społeczeństwa patriarchalnego. Czcij ojca swego i matkę swoją, czy jakoś tak"[/i]



Cytuj:
Pewnie masz rację.
Skoro są bandyci, mordercy i złodzieje , zawsze byli i będą nie ma sensu z tym walczyć.
Ciekawe rozumowanie
Ale ja czekam na opis alternatywy, serio. Skoro politycy to samo zuo, pozbądźmy się polityków. Jak wówczas będzie wyglądał świat, cywilizacja?

Gdzie ja napisałem że politycy to zło?
System to zło.
Wystarczy zmienić system a politycy będą sami sie zmieniać.
na przykład.
Państwo nie ma prawa wpływać na gospodarkę. I juz nie ma ustaw pod kolesiów.
państwo podatki może zmienić ale od ustawy do wprowadzenia musi upłynąć przynajmniej 5 lat.
Polityk ma pensje w wysokości jednej średniej krajowej. wtedy politykami byliby tylko ci co chcą cos zmieniać a nie aby się ustawić.


Cytuj:
Widze że pojecie o gospodarce masz żadne.
Ameryka to 250mln ludzi. to złoża naturalne z całej tablicy Mendelejewa, to obszar równy kilkunastu krajów takich jak polska.
To "kolonie" z ropą, to wynalazki , to nauka.
No to Rosja jest jeszcze większa i jeszcze zasobniejsza w surowce. I popatrz pan, jakie to jest bogate społeczeństwo. Gdzie rubel, a gdzie dolar...

Rosja to socjalizm od 100 lat .Nie widzisz różnicy?
O tym właśnie mówię.Ameryka opierała się na świętym prawie własności.
Mojego nie rusz a ja nie mam prawa twojego.Mój dom moja twierdza ..jak wejdziesz na teren to cie zastrzelę. Bo do rozwoju własność i brak wysokich podatków to podstawa
A Rosja komunizm , socjalizm i własnie tak to wygląda ze są 100 lat za murzynami.


Cytuj:
Jeśli sam tak chce latać bez niczyjego przymusu to nie dzieje mu się krzywda .
Wie że spadnie i to jego wybór spadać.Może tak lubi
Ale ja dałem tam te cudzysłowy nie bez kozery. Jeśli to tylko jeden postrzeleniec, to OK, głupota powinna być bolesna. Ale jeśli to jest człowiek, który chciałby zorganizować życie innym ludziom według swoich pomysłów? Taki jak Ty?


Niby rozumiesz ale nieraz jak walniesz...
Ja nikomu nie będę organizował życia.
ja zyja u siebie w fioletowym domu a ktoś kto chce latać żyje u siebie .'
I mnie nic do jego latania a jemu do mojego fioletowego domu.
Zrozum wreszcie że ja jestem za wolnością a nie organizowaniem innym życia według moich pomysłów
Cytuj:
Ty też wiesz lepiej, co jest dla ludzi lepsze. Wiesz, że "tyrania" prywaciarzy jest lepsza od "tyranii" "socjalistów". Tylko ludzie o tym nie wiedzą i jakoś nie chcą popierać Korwina. Prawda?

jak mówi przysłowie :
większość jest głupia".
Nie ma tyranii prywaciarzy. Bo prywaciarz nic nie może.
nie może cię zmusić do płacenia podatków, do wydawnia na jego dom samochód i linię kolejki wysokogórskiej.
Robi to za własne zarobione pieniądze.
A państwo mnie na przykład zmusza do tych rzeczy mimo że ich nie chcę.
Nie ma obowiązku lpracowac u prywaciarza można samemu założyć firmę i nawet zatrudnić innych i płacić im po 100000 miesięcznie.
masz pole do popisu


Cytuj:
Słucham...... a to nie jednoznaczne?
Co z czym? Prywaciarstwo z atomizacją? Atomizacja to właśnie wynik "nowoczesnego" "socjalistycznego" myślenia i systemu. Furda więzi społeczne, furda układy dobrosąsiedzkie, furda społeczności obywatelskie i małe ojczyzny - ma być masa pojedynczych robotników fabrycznych. Państwo takiej masie da i załatwi.

Kładę to na karb twojej choroby .Sorry jesteś niereformowalny.

Cytuj:
Poważnie?
A jak ktoś umrze to tez musi iść do pracy?
A jak mu sie samochód spali ?
a jak sam spowoduje wypadek i zostanie kaleką?
A co ma jedno do drugiego? Jest wypadek, jest sprawca i poszkodowany, są koszta, które sprawca musi pokryć. Jak samochód poszkodowanego nie nadaje się już do użytku, koszta są tym większe. Pokryłbyś swojemu pracownikowi z firmowej kasy, gdyby przyszedł do "pana" po prośbie?

Więc sprawca pokrywa .jak nie ma na pokrycie idzie siedziec i dopracowuje.
To prosty system.
Płaci tylko ten co jest winien a nie ci co nie maja samochodów.


Cytuj:
Człowieku przypadek powoduje że nie pojedzie do pracy następnego dnia i tyle.
To życie.
Tak, tylko że cywilizacja polega również na zabezpieczaniu się przed nieszczęśliwymi przypadkami. Ty byś chciał puścić wszystko na żywioł, pozbawić ludzi zabezpieczeń..

To się zabezpiecz .Co mnie do twojego zabezpieczenia .
masz wolna wolę to wykup sobie składki nawet na milion dolarów .
Ale mnie nie zmuszaj do tego zabezpiecznienia ponieważ ja jeżdżę ostrożnie i nie powoduję wypadków.
A jak spowoduje to mam pieniądze na koncie i spłacę swój dług.'


Cytuj:
Nie na budżecie.... na twojej zapomodze.
I innych zapomogach dla dzieci które nie dojadają.
Moja zapomoga też bierze się z budżetu.

No a o czym ja piszę.
Miałbyś więcej bo nie wypłaciliby im bezprawnie milionów złotych odszkodowania.



Cytuj:
A po za tym takie myślenie powoduje że jak złodziej ci okradnie mieszkanie i to nie za bardzo wpłynie na twój budżet to nic złego się stało.
Ciekawe podejście do oszustw.
Udowodnij więc, że odszkodowania dla rodzin smoleńskich w danej wysokości były niezgodne z prawem. Kodeks, paragrafy. Czekam, a jak się doczekam, to odszczekam.

Słucham? odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel a nie państwo .
Gdyby państwo było zobowiązane do wypłaty odszkodowań to codziennie jest mnóstwo wypadków i jakoś im nie wypłacają.
państwo to firma ubezpieczeniowa.


Cytuj:
To im pomożesz.
Ze swoich pieniędzy im pomożesz skoro jesteś takim filantropem.
Ale ty byś chciał pomagać za moje pieniądze
Sprawdzam. Ile sierocińców i hospicjów ufundowałeś, względnie dofinansowałeś? Panie dojrzały kapitalisto?

ja n ie jestem filantropem w przeciwieństwie do ciebie.'
Więc wymagania musisz mieć w stosunku do siebie anie do mnie.


Cytuj:
Socjalistyczne myślenie ma to wpisane w "statut"
A gdzieżeś Ty u mnie wyczytał, że jestem socjalistą?

Wypowiedzi tym świadczą.






Cytuj:
Dlaczego?
Twoi rodzice nie dbali o ciebie?
Moi rodzice byli kształceni przez oświatę p u b l i c z n ą.

I pomagali ci tak jak rodzice izrealitów im.
I uczyli ich puisac i czytać.
To był ich obowiazek

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Cz mar 21, 2013 7:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucjoniści wierzą, że człowiek powstał z kamienia.
formek1 napisał(a):
Co to za przykład? Chcieli to zostawiali ich sprawa a nie moja.
jak chcesz sobie zostawić frontową ścianę to sobie zostaw.

Powtarzam pytanie: czy jesteś człowiekiem cywilizowanym?

formek1 napisał(a):
Ty . Albo ja. Zależy kto będzie chciał.

Przysłowiowe kwiaciarki będą chciały. A będą się znały na papierkologii?

Stawiam pytanie: czy kolega myśli? Czy kolega ma jeszcze wyobraźnię, czy od kiedy rzucił "fikcję" w kąt zatracił tę umiejętność?

formek1 napisał(a):
Wymień zatem co ja mam z dobra wspólnego.
Chciałbym się przekonać .

Prąd, gaz i ciepłą wodę. I uprzedzając: to wszystko jest infrastrukura państwowa, sprywatyzowana wtórnie.

formek1 napisał(a):
dzieciak ma rodziców do weryfikacji.
Ty jakoś dałeś radę?

Ja mam to szczęście, że mam matkę ze Szczeklików.

formek1 napisał(a):
Gdzie ja napisałem że politycy to zło?
System to zło.
Wystarczy zmienić system a politycy będą sami sie zmieniać.

Quis custodiet ipsos custodes?

formek1 napisał(a):
Rosja to socjalizm od 100 lat .Nie widzisz różnicy?

A słyszałeś-li może takie słówko: crony capitalism? To właśnie wynalazek amerykański.

No i oni dają radę a Rosjanie nie. Wo ist das Hund begraben?

formek1 napisał(a):
Ja nikomu nie będę organizował życia.
ja zyja u siebie w fioletowym domu a ktoś kto chce latać żyje u siebie .'
I mnie nic do jego latania a jemu do mojego fioletowego domu.

Będzie mu się rzygać chciało od samego patrzenia i będzie powtarzał Twoim dzieciom, że mają rodziców głupich. Dalej jesteś za wolnością?

formek1 napisał(a):
Zrozum wreszcie że ja jestem za wolnością a nie organizowaniem innym życia według moich pomysłów

Tak się kolega nie wykpi. Nawet jak szczerze w to wierzy. Brak organizacji też jest formą organizacji i to najgorszą możliwą.

formek1 napisał(a):
Nie ma tyranii prywaciarzy. Bo prywaciarz nic nie może.

Prywaciarz może ustalić Tobie konkretnie cenę zaporową, bo jego teściowa musi mieszkać koło fioletowego domu. Dalej jesteś za wolnością?

formek1 napisał(a):
A państwo mnie na przykład zmusza do tych rzeczy mimo że ich nie chcę.

- Te rozkazy zostały wydane dla waszego dobra.
- Wysłałem dwa patrole! Poradzimy sobie z jedną panienką.
- Nie, poruczniku, pańscy ludzie są już martwi.

Kolega skojarzy, z jakiego filmu to scena.

formek1 napisał(a):
Kładę to na karb twojej choroby .Sorry jesteś niereformowalny.

Kładę to na karb Twojego sekciarstwa. Sorry jesteś - no, ograniczony. I to mocno.

formek1 napisał(a):
Więc sprawca pokrywa .jak nie ma na pokrycie idzie siedziec i dopracowuje.
To prosty system.
Płaci tylko ten co jest winien a nie ci co nie maja samochodów.

Stawiam pytanie: w jaki sposób dokładam do składki OC kierowców?

formek1 napisał(a):
Ale mnie nie zmuszaj do tego zabezpiecznienia ponieważ ja jeżdżę ostrożnie i nie powoduję wypadków.
A jak spowoduje to mam pieniądze na koncie i spłacę swój dług.

A jak zasłabniesz za kierownicą i spowodujesz karambol na autostradzie? Pierwszy objaw choroby wieńcowej?

formek1 napisał(a):
Miałbyś więcej bo nie wypłaciliby im bezprawnie milionów złotych odszkodowania.

Kolega rzuca zza Odry oszczerstwa pod adresem mojej Ojczyzny. Kolega się już sprusaczył? Doczekam się od kolegi wykazania czarno na białym, że nie wyciera sobie moją Ojczyzną gęby, tylko mówi poważnie?

formek1 napisał(a):
Słucham? odszkodowania wypłaca ubezpieczyciel a nie państwo .
Gdyby państwo było zobowiązane do wypłaty odszkodowań to codziennie jest mnóstwo wypadków i jakoś im nie wypłacają.
państwo to firma ubezpieczeniowa.

No nie, rozłóżmy to logicznie.

Państwo to firma ubezpieczeniowa, czyli że wypłaca odszkodowania.

Ale poszkodowanym w wypadkach nie wypłaca, czyli jednak nie.

Ale ofiarom rodzin smoleńskich jednak wypłaciło, czyli jednak tak.

Ale kolega się dziwi, że tak to ujmuję, więc jednak nie.

Który z nas ma większe problemy z głową?

formek1 napisał(a):
ja n ie jestem filantropem w przeciwieństwie do ciebie.'

Zaraz, zaraz. Jakiego kolega własciwie jest wyznania?

formek1 napisał(a):
I pomagali ci tak jak rodzice izrealitów im.
I uczyli ich puisac i czytać.
To był ich obowiazek

Powtarzam raz jeszcze i będę do znudzenia: szeregowi Izraelici nie umieli sami pisać ani czytać, więc nie mogli pomagać swoim dzieciom w nauce czytania i pisania.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz mar 21, 2013 8:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 936 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL