Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 16:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Wiara a nauka 

Wiara i nauka to:
równoważność 6%  6%  [ 6 ]
komplementarność 39%  39%  [ 39 ]
sprzeczność 39%  39%  [ 39 ]
coś innego [co?] 8%  8%  [ 8 ]
nie rozumiem pytania 4%  4%  [ 4 ]
rozumiem pytanie, ale nie wiem 3%  3%  [ 3 ]
Liczba głosów : 99

 Wiara a nauka 
Autor Wiadomość
Post Wiara a nauka
Egzorcyści nieraz opowiadają co im Złe duchy mówiły przy modlitwach nad opętanymi. Kilka razy już słyszałem że szatan powiedział że wielu uczonych i naukowców jest na jego usługach i wmawiają ludziom różne głupoty do głowy. I trzeba być uważnym gdy czytamy jakieś artykuły naukowe czy programy telewizyjne. Skąd możemy na przykład być pewni że Ziemia ma tyle lat a nie jakąś inną liczbę lat. Jak naukowcy są tacy pewni że potrafią tak dokładnie oszacować wiek to już podejrzane się wydaje.
Naukowiec Ci na przykład powie że przez tyle lat lawa pod Ziemią nie ostygła bo to i tamto a ja wierzę w to że pod ziemią znajduje się piekło i dlatego tam jest tak gorąco. Przecież przez miliony lat już dawno by tam ostygło. Woda w basenie w ciepły dzień się nagrzeje a jak zajdzie Słońce to przez noc ostygnie. To tym bardziej pod ziemię Słońce nie dociera i musi ostygnąć.


So maja 11, 2019 12:35
Post Re: Wiara a nauka
Słusznie. Bardzo słusznie


So maja 11, 2019 12:53
Post Re: Wiara a nauka
Pluto33 napisał(a):
Kilka razy już słyszałem że szatan powiedział że wielu uczonych i naukowców jest na jego usługach i wmawiają ludziom różne głupoty do głowy.
Słyszałeś mówiącego szatana? A egzorcysta co na to? A nie, przepraszam, obecnie, przynajmniej w Kościele katolickim, egzorcyści są zobowiązani odsyłać najpierw do psychologa i psychiatry.


So maja 11, 2019 13:14
Post Re: Wiara a nauka
Polecam

Cytuj:
Kiedyś nauka gnostycka była po prostu nieortodoksyjną interpretacją Ewangelii opartą na "tajemnym nauczaniu", a dziś podtrzymywana jest autorytetem… diabła. Za cytowaniem jego wypowiedzi na egzorcyzmach (co jest wprost łamaniem normy kanonicznej) stoi przekonanie, że potrafimy go zmusić do prawdomówności na egzorcyzmach, albo że potrafimy odróżnić, kiedy kłamie, a kiedy mówi prawdę. To jest groźne. Ja otrzymałem bardzo proste wychowanie teologiczne, jeżeli chodzi o szatana: nie rozmawiamy, nie słuchamy, nie dyskutujemy, bo on jest od nas inteligentniejszy. Jeśli zakładam w swojej pysze, że go przechytrzę, już staję się narzędziem.

Przecież Kościół wyraźnie stwierdza w rytuale i w wytycznych dla egzorcystów, że nie powinno się dialogować z demonem…

W rytuale nie ma dialogów, przesłuchania. Egzorcysta, który wdaje się w rozmowy z diabłem, staje na granicy posłuszeństwa Kościołowi. A bywa też gorzej: te diabelskie wyznania są spisywane i kolportowane we wspólnotach, jako źródło prawdziwego proroctwa. Oczywiście jeżeli osoba opętana coś mówi, to nie jest wina egzorcysty. Ale już odpowiedzialnością egzorcysty jest to, co dalej z tym robi. A już na pewno naruszeniem normy kanonicznej jest opowiadanie o tym, co się dzieje w trakcie egzorcyzmu. To też jest jasno w rytuale zakazane.


https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swi ... olowi.html


So maja 11, 2019 14:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL