Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Początek życia, a klonowanie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Wydaje mi się ,ze powinnismy rozmawiac o godności człowieka w kontekscie klonowania .Jeżeli chodzi o klonowanie to jestem jego przeciwnikiem i nie potrafie wytłumaczyc dlaczego?Wydaje mi sie ,że mam prawo byc przeciwnikiem aborcji eutanazji czy klonowania bez specjalnego tłumaczenia się .Wiem ,że tez są ludzie którzy zdecydowanie są za aborcją klonowaniem i eutanazją i też nie muszą tego uzasadniać .Chodzi mi oto ,że to wszystko reguluje prawo .Gdyby losy świata potoczyły sie troszeczkę inaczej ,gdyby nie było 2 wojny światowej ,a ludzie byli by bardziej łagodni to być może nie było by papierza Polaka a aborcje ,eutanazje i sterylizację przepisywał by na recepcie lekarz pierwszego kontaktu.Jeżeli chodzi o klonowanie to też nikt by o tym nie słyszał a klony chodziły by po ziemi i nikt by tego nie zauważał.


Śr sie 01, 2007 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:03
Posty: 131
Post Re: Początek życia, a klonowanie.
Rin napisał(a):
Na początek zaznaczę, że szukałem i były podobne pytania, ale tego nie ;p
Więc życie według kościoła zaczyna się w momencie zapłodnienia, czyli w takim razie kiedy zaczyna się życie człowieka, który powstanie poprzez klonowanie?


Życie takiego człowieka zaczęłoby się w momencie utworzenia zygoty, co byłoby równoznaczne z momentem naturalnego zapłodnienia.


Pt sie 17, 2007 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 15:11
Posty: 88
Post 
Cytuj:
Wydaje mi sie ,że mam prawo byc przeciwnikiem aborcji eutanazji czy klonowania bez specjalnego tłumaczenia się .

Jeżeli mówisz o własnych odczuciach to raczej tak, ale jeżeli o zakazywaniu prawnym, to raczej należałoby to jakoś uzasadnić.


So sie 18, 2007 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Rin napisał(a):
Jeżeli mówisz o własnych odczuciach to raczej tak, ale jeżeli o zakazywaniu prawnym, to raczej należałoby to jakoś uzasadnić
Lecz jednak każde prawo wypływa najpierw z jakiegoś odczucia wewnetrznego z jakiegoś wewnetrznego przekonania ,lub wiary .Przecież każde prawo miało jakiś swój początek i napewno nie wyrosło na drzewie ale stworzył go taki właśnie a nie inny człowiek .Gdyby warunki na ziemi były inne a ludzie byli by mniej łagodnie usposobieni to chyba wolno by było zabijać , nie było by nawet przykazania" nie zabijaj" i mogło by być bardziej liberalne.Weżmy pod uwagę np. zmienne warunki na ziemi które mogły by zmienić tez i podstawowe nasze prawa,taka wojna ,mimo ,że generalnie brzmi -nie zabijaj to jednak w czasie wojny nawet trzeba zabijać, a i sam Bóg nie oszczędzał wrogów swojego ludu -Izraela.


So sie 18, 2007 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
.Weżmy pod uwagę np. zmienne warunki na ziemi które mogły by zmienić tez i podstawowe nasze prawa

Może gdybyśmy byli drapieżnikami ale wtedy pewnie nigdy nie stworzylibyśmy rozwiniętej cywilizacji z resztą nawet dzisiaj w naszej rzeczywistości życie ludzkie niema jednakowej wartości a zasady moralne często obowiązują tylko mniejszą bądź większą grupę "swoich" w przeszłości było to znacznie wyraźniejsze w najbardziej rozwiniętych cywilizacjach jakie wytworzyliśmy można było gwałcić i zabijać bezkarnie lub pod małą grzywną.

Cytuj:
taka wojna ,mimo ,że generalnie brzmi -nie zabijaj to jednak w czasie wojny nawet trzeba zabijać, a i sam Bóg nie oszczędzał wrogów swojego ludu -Izraela.

Podczas wojny można zabijać bo zabijamy obcych do tego złych obcych przynajmniej w to wierzymy niemoralne jest zabicie kolegi z oddziału przypadkowego cywila niekoniecznie...


So sie 18, 2007 17:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 15:11
Posty: 88
Post 
Cytuj:
Lecz jednak każde prawo wypływa najpierw z jakiegoś odczucia wewnetrznego z jakiegoś wewnetrznego przekonania ,lub wiary .Przecież każde prawo miało jakiś swój początek i napewno nie wyrosło na drzewie ale stworzył go taki właśnie a nie inny człowiek

Początkowy pomysł na pewno jest z jakiegoś odczucia itp., ale żeby je wprowadzić to trzeba by to jakoś uargumentować, w końcu odczucia każdy człowiek ma inne. Przykładowo, gdyby prawo ustanawiał wegetarianin to mógłby każdemu zakazać prawnie spożywania mięsa.


So sie 18, 2007 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Rin napisał(a):
gdyby prawo ustanawiał wegetarianin to mógłby każdemu zakazać prawnie spożywania mięsa.
Pisząc "taki a nie inny człowiek"miałem na myśli cały gatunek ludzki .Ja mówiąc o człowieku nie mam na mysli tylko jakiejś grupy społecznej ,bo wtedy musiał bym napisać" wegetarianie "a o innych bym zapomniał .Dlatego by o nikim nie zapomnieć pisze" człowiek"i mówie wtedy nie tylko o wegetarianach ,mam wówczas na myśli wszystkie grupy społeczne ,wszystkie wyznania religijne .Nie klasyfikuje ludzi ,dla mnie człowiek jest tylko człowiekiem bez wzgledu na wyznanie ,język, czy kontynent.Prawa które obowiązują wymyslił właśnie człowiek i wymyslił je dla siebie ,a czy przekonały go do tego argumenty to należało by się zastanowić. Wracając do tematu "Początek życia ,a klonowanie"to chciałbym coś powtórzyć:Gdyby losy świata potoczyły sie troszeczkę inaczej ,gdyby nie było 2 wojny światowej ,a ludzie byli by bardziej łagodni to być może nie było by papierza Polaka a aborcje ,eutanazje i sterylizację przepisywał by na recepcie lekarz pierwszego kontaktu.Jeżeli chodzi o klonowanie to też nikt by o tym nie słyszał a klony chodziły by po ziemi i nikt by tego nie zauważał.Śmierć nauczyła nas szanować życie ludzkie ,gdyby jej zabrakło to musielibyśmy zmienić prawo.Dlatego nie dziwmy się ,że żyjemy w czasach kiedy walczy sie o aborcję, eutanazję i klonowanie .W regionach świata gdzie śmierć przychodzi szybko nikt nie walczy o aborcje czy eutanazję ,klonowanie tam tez nie jest potrzebne ,tylko w regionach swiata gdzie śmierć zapomina juz o ludziach ,ludzie sami zaczynają odczuwać jej brak.


So sie 18, 2007 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Cytuj:
W regionach świata gdzie śmierć przychodzi szybko nikt nie walczy o aborcje czy eutanazję ,klonowanie tam tez nie jest potrzebne ,tylko w regionach swiata gdzie śmierć zapomina juz o ludziach ,ludzie sami zaczynają odczuwać jej brak.

Nieprawda może poza klonowaniem ale aborcja bywa całkiem powszechna z powodów praktycznych brakiem jedzenia itd.zresztą w ty rejonach powszechne bywają gwałty a eutanazja bywa jedynym sposobem na uśmierzenie cierpienia gdy brakuje podstawowych leków nie mówiąc już o stosowaną co najmniej od starożytności selekcją w której nikt samych zainteresowanych o zdanie nie pyta\ł niechciany ciężar był porzucany.


N sie 19, 2007 15:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL