Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Początek życia, a klonowanie. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Rita napisał(a):
twierdzącą,że zygota to już człowiek.
Jezeli zygota to nie człowiek wiec to to jest zygota ,zarodek ,embrion i płód ?Czy to są jakieś zwierzątka ,z jakiego gatunku ,moze wiesz?


N lip 29, 2007 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Rita napisał(a):
twierdzącą,że zygota to już człowiek.
Jezeli zygota to nie człowiek wiec to to jest zygota ,zarodek ,embrion i płód ?Czy to są jakieś zwierzątka ,z jakiego gatunku ,moze wiesz?
1/.zygota - komórka diploidalna,2/. zarodek - embrion,pierwsze stadium rozwoju organizmu ludzkiego lub zwierzęcego,3/. płód - dalsze stadium rozwojowe zarodka. Taka jest oficjalna terminologia medyczna i sam łatwo znajdziesz te odpowiedzi w necie.Zwierzątka też to nie są.Natomiast kwestia człowieczeństwa płodu to problem czysto religijny lub filozoficzny.Medycyna tym się nie zajmuje.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


N lip 29, 2007 15:42
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia
Nadinterpretujesz moje wypowiedzi niewybaczalnie, w sposób, który Ci pasuje. Bardzo brzydko z Twojej strony. Gdzie ja napisałam, że lekceważę wirusy i bakterie? Szczególnie te chorobotwórcze??
Dla Ciebie brak szacunku= lekceważenie.
A ja po prostu uważam, że godność i szacunek to pojęcia, które znaczą coś więcej niż tylko zainteresowanie się danym zjawiskiem. Dla mnie godność i szacunek łączy się z pewnym wartościowaniem zjawiska, cenieniem czegoś/kogoś i ochroną. Tak rozumiem te pojęcia. Dlatego nie przyznaję godności wirusom, co nie znaczy, że je lekceważę.

Mark Zubek:
Jeżeli czujesz się urażony, ponieważ ja nie uważam, że powinniśmy przyznawać niezbywalną godność zygocie, to Cię nie przeproszę. To jest moja opinia i nie zamierzam nikogo za nią przepraszać.

Joten: dokładnie :)


N lip 29, 2007 15:50

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Zygota ,zarodek ,embrion czy płód to są pierwsze fazy rozwoju danego organizmu .Nigdy w przyrodzie nie wystepuje sam zarodek czy zygota i zawsze jest to zygota jakiegoś organizmu ,albo zarodek jakiegoś organizmu .Nie podoba mi sie ,że ludzie dyskryminują pierwsze i ostanie fazy rozwoju człowieka ,bo niby dlaczego mamy pierwszej fazie rozwoju człowieka ujmowac godnosci od innych jej faz?Dla lepszego zrozumienia moze przesledze te fazy:Faza 1 rozwoju człowieka zwana zygotalną,2 faza zwana zarodkową,3 faza zwana embrionalną,4 faza zwana płodową ,5 faza to noworodek 6 dziecko 7 młodzież 8 osoba dorosła 9 osoba w podeszłym wieku i ostatnia faza zwana "starcza".Tych faz mozna wyróżnić, wyodrębnić jeszcze wiecej . Ale chodzi mi oto ,że podzielilismy zycie człowieka czy innego organizmu na fazy rozwojowe i teraz nierozumiem dlaczego tym pierwszym i ostatnim fazom ujmujemy godnosci ,czy nie aby dlatego ,ze są nieproduktywne?Dla pierwszych faz przewidziana jest aborcja a dla ostatnich eutanazja .Tylko te srodkowe fazy cieszą sie najwiekszą popularnością .Czy nie widac tutaj zakłamania ,obłudy ,zhizofreni i hipokryzji człowieka ,alez oczywiscie ,że tak.Jeszcze raz chce podkreslic ,że ani zygota ani zarodek nigdzie w naturze nie wystepuje sam i zawsze jest to albo zygota psa ,albo zygota CZŁOWIEKA.Albo embrion kaczki ,albo embrion swini .Nie oszukujmy nikogo ,ze zarodek to po prostu zarodek ,jest to tylko NAZWA JEDNEJ Z FAZ ROZWOJOWYCH DOWOLNEGO ORGANIZMU .Nierozumiem dlaczego wolno było by nam zabijac zygote człowieka, tylko dlatego ,ze nie ma jeszcze układu nerwowego?Musimy byc konsekwentni ,jezeli człowiek zaczyna się od połaczenia sie hromosomów ,bo nie ma innego sposobu na stworzenie człowieka ,to dlaczego mamy oszukiwac innych ,ze człowiek zaczyna sie pózniej ,a wczesniej był to twór z kreskówek .Taką niekonsekwencje moge zazucić tez Kosciołowi ,jezeli Kosciół uznaje ,że człowiek ma dusze juz w chwili poczęcia to dlaczego nie wyżądza chucznych pogrzebów z mszą i cała tą pompą jaka towazyszy zmarłym duzym ludziom ,dlaczego nie odnajduje sie tych małych zmarłych zarodków i embrionów poronionych czy nieporonionych w ubikacji czy w innych niesterylnych miejscach gdzie ladują i nie wyżądza sie im nalezytych pochówków przysługujacych człowiekowi z duszą i ciałem?A jezeli juz jakaś nieszczesliwa matka poprosi o pochówek to nalezy jej się tylko pokropek.


N lip 29, 2007 21:04
Zobacz profil
Post 
Inny_punkt_widzenia
Cytuj:
Zygota ,zarodek ,embrion czy płód to są pierwsze fazy rozwoju danego organizmu .Nigdy w przyrodzie nie wystepuje sam zarodek czy zygota i zawsze jest to zygota jakiegoś organizmu ,albo zarodek jakiegoś organizmu

A czy ktoś mówi inaczej??

Cytuj:
Nie podoba mi sie ,że ludzie dyskryminują pierwsze i ostanie fazy rozwoju człowieka ,bo niby dlaczego mamy pierwszej fazie rozwoju człowieka ujmowac godnosci od innych jej faz?

A dlaczego mamy dyskryminować inne stworzenia? Czy taki pies gorszy jes tod czlowieka? Czemu zabijanie świni jest OK a zabijanie człowieka nie? Czemu zabijanie bakterii jest ok?

A jak Ty myślisz :) ?


N lip 29, 2007 21:20

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Rita napisał(a):
A dlaczego mamy dyskryminować inne stworzenia? Czy taki pies gorszy jes tod czlowieka? Czemu zabijanie świni jest OK a zabijanie człowieka nie? Czemu zabijanie bakterii jest ok?

A jak Ty myślisz :) ?


Odpowiedź jest bardzo prosta . Bakteria, pies itp ,nie są stworzone na wzór i podobieństwo Boga.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N lip 29, 2007 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Rita napisał(a):
A dlaczego mamy dyskryminować inne stworzenia? Czy taki pies gorszy jes tod czlowieka? Czemu zabijanie świni jest OK a zabijanie człowieka nie? Czemu zabijanie bakterii jest ok?
Bo takie mamy prawo ,które było tworzone przez tysiace lat przyczyniło sie do niego głównie wyznanie religije.Jestem przekonany ,ze gdyby było na ziemi zbyt duzo ludzi to i prawo sie zmieni i wolno bedzie zabijać nie tylko tych najsłabszych osobników ale i innych .Wiemy bez oszukiwania sie ,ze wojna reguluje populacje ludzi i wtedy prawo brzmi zabijac wroga bo on zabija nas!


N lip 29, 2007 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nierozumiem dlaczego wolno było by nam zabijac zygote człowieka, tylko dlatego ,ze nie ma jeszcze układu nerwowego?
Z ważnych względów społecznych.To,że aborcja jest złem rozumieją wszyscy - niezależnie od wyznawanego światopoglądu.
Ale jej prawny zakaz jest jeszcze większym złem . Nie można zmuszać kobiety do urodzenia niechcianego dziecka gdyż rodzi to szereg patologii.
Zrozumiały to już doskonale kraje wysoko rozwinięte - szczególnie u nas w UE, gdzie z aborcją walczy się poprzez edukację a nie przez penalizację.I mają efekty, podczas gdy u nas znajduje się noworodki w śmietnikach. Nie zastanawia Cię fakt ,że tylko Polska i Malta mają takie restrykcyjne prawo??Naprawdę tylko te 2 kraje posiadły tak wielką mądrość w decydowaniu co jest dobre a co złe, zaś cała reszta tkwi w mrokach błędu?
Jest takie stare powiedzonko - jak parę osób mówi ,że ci odbiło to być może się mylą - ale na wszelki wypadek warto się rozejrzeć za dobrym psychiatrą.
A jak z czymś masz problem to po prostu rozejrzyj sie wokół.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


N lip 29, 2007 21:49
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Bo takie mamy prawo

No tak, z takim poglądem rzeczywiście trudno dyskutować...

Cytuj:
Jestem przekonany ,ze gdyby było na ziemi zbyt duzo ludzi to i prawo sie zmieni i wolno bedzie zabijać nie tylko tych najsłabszych osobników ale i innych .Wiemy bez oszukiwania sie ,ze wojna reguluje populacje ludzi i wtedy prawo brzmi zabijac wroga bo on zabija nas!

Czyli co, prawo jest dobre czy złe. A tak swoją drogą należałoby się w końcu obudzić. Mamy przeludnienie na świecie!
A wojna nie reguluje liczebności ludzkości.


N lip 29, 2007 22:05

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
Rito;

A co z rodzicami którzy spodziewają się dziecka?
Czy ich też nie przeprosisz za to że ukochane ich dziecko nazywasz
"czymś".

Być może sama jeszcze nie czujesz sie człowiekiem, w końcu
od zygoty do pełnoletności, tylko kilkanaście lat.

W takim wypadku sama poświęć siebie dla nauki. Bo inni ludzie nie mają ochoty na to, aby ich poświęcano dla nieludzkich ideii.

--------------------------------------------------------------------------------------

joten;

Co ma godność ludzka do "wysokiego" rozwoju krajów UE?

To że "ktoś" ma za darmo materiał, w postaci ukradzionych innemu człowiekowi organów, jest wskaznikiem postępu?

Jeśli tak, to polecam wizytę w Auschwitz, tam przodownicy postępu
dali początek tego "wysokiego" rozwoju. Stań tam w baraku
Mengele i powiedz to głosno, a nie cwaniakuj anonimowo na forum.

PS.

Medycyna nie zajmuje się człowieczeństwem?

Kto więc stoi murem dolarów za tym aby w obliczu prawa, "pobierać"
organy z rozerywanych na strzępy "nie-ludzi" ?
Kto podaje coraz to nowe kłamliwe ekspertyzy, dla polityków i sędziów ?
Kto w końcu umywa ociekające krwia ręce?

Jakim prawem medycyna tym sie zajmuje, jeśli jest to w kwestii
religii i filozofii ?

-------------------------------------------------------------------------------------

I_p_w;

Kościół katolicki nie zajmuje sie szukaniem i grzebaniem umarłych.

Pan Jezus przecież powiedział;
" Niech umarli grzebią swoich umarłych" co znaczy że Kościół jest Kościołem.....żywych.

PS.

"Bo co z ciała sie narodzi jest ciałem a co z ducha sie narodzi jest
duchem".........

Dla tego ratować życie znaczy, nie tylko życie doczesna niewinego dziecka
ale bardziej życie wieczne tych, którzy mu je odbierają.


Pn lip 30, 2007 2:03
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
A co z rodzicami którzy spodziewają się dziecka?
Czy ich też nie przeprosisz za to że ukochane ich dziecko nazywasz
"czymś".

A co ma być z nimi? Ich nienarodzone dziecko nazywam zygotą, a nie czymś. Nie widzę w tym nic złego.

Cytuj:
Kościół katolicki nie zajmuje sie szukaniem i grzebaniem umarłych.

A co, umarłym nie należy się szacunek twoim zdaniem? Przecież od pełnoletności do śmierci to tylko kilkadziesiąt lat...


Pn lip 30, 2007 11:58

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
[quote="Mark Zubek"


joten;

Co ma godność ludzka do "wysokiego" rozwoju krajów UE?

To że "ktoś" ma za darmo materiał, w postaci ukradzionych innemu człowiekowi organów, jest wskaznikiem postępu?

Jeśli tak, to polecam wizytę w Auschwitz, tam przodownicy postępu
dali początek tego "wysokiego" rozwoju. Stań tam w baraku
Mengele i powiedz to głosno, a nie cwaniakuj anonimowo na forum.

PS.

Medycyna nie zajmuje się człowieczeństwem?

Kto więc stoi murem dolarów za tym aby w obliczu prawa, "pobierać"
organy z rozerywanych na strzępy "nie-ludzi" ?
Kto podaje coraz to nowe kłamliwe ekspertyzy, dla polityków i sędziów ?
Kto w końcu umywa ociekające krwia ręce?

Jakim prawem medycyna tym sie zajmuje, jeśli jest to w kwestii
religii i filozofii ?

[/quote]Poziom twoich wypowiedzi sięgnął dna - zarówno pod względem merytorycznym jak i stosowanego języka. Widać chorobliwego fanatyka na odległość.Od tej pory jesteś dla mnie powietrzem.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


Pn lip 30, 2007 17:53
Zobacz profil
Post 
joten:
Cytuj:
Poziom twoich wypowiedzi sięgnął dna - zarówno pod względem merytorycznym jak i stosowanego języka. Widać chorobliwego fanatyka na odległość.

Poznaj Marka Zubka ;)


Pn lip 30, 2007 18:01

Dołączył(a): So cze 17, 2006 0:36
Posty: 1414
Post 
joten;

Od prawdy nie uciekniesz, tak jak od powietrza.

Tylko ten który nie żyje, nie oddycha.

Czy jeszcze żyjesz ....joten ?

PS.

Porażony własnym sumieniem, nie zwalaj swoich win na mnie.
Każdy bowiem zapłaci przed Bogiem za słowo które wypowiedział.....i za to którego NIEWYPOWIEDZIAŁ.

------------------------------------------------------------------------------------

Rita;

Gdybym był rodzicem spodziewającym się dziecka, każda pogarda
typu;
"zygota to nie człowiek bo niema nerwosystemu", byłaby wstrętną
zniewagą mojej rodziny.

Dla tego zniewaga rodziny ludzkiej tak mnie porusza.

PS.
Poznać Marka Zubka, znaczy poznać siebie.
Jeśli jeszcze nie poznałaś, to czytaj moje denne wypowiedzi, aby nabrać
do siebie odpowiedniego dystansu.

Albo... nie czytaj tak jak >joten<, aby wierzyć i okłamywać samego siebie oraz zwodzić innych swoją doskonałą erudycją.

------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam z samego dna........swojego serca.
Wasz merytorycznie i językowo nieprzystosowalny,
forumowicz Mark :-))


Pn lip 30, 2007 20:43
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
PS.
Poznać Marka Zubka, znaczy poznać siebie.
Jeśli jeszcze nie poznałaś, to czytaj moje denne wypowiedzi, aby nabrać
do siebie odpowiedniego dystansu.

Albo... nie czytaj tak jak >joten<, aby wierzyć i okłamywać samego siebie oraz zwodzić innych swoją doskonałą erudycją.

Ależ zapewniam Cię, że znam siebie jak nikt inny i mam odpowiedni do siebie dystans. I nikogo nie zwodzę. Mówię co myślę.


Pn lip 30, 2007 22:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL