Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Nauka potwierdza :WSZECHŚWIAT POSIADA BOSKIE CECHY 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post Nauka potwierdza :WSZECHŚWIAT POSIADA BOSKIE CECHY
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
W tym tekście jest klucz do zrozumienia ,dlaczego wszechświat mógł nie mieć przyczyny .Czas jest wielkością fizyczną i powinniśmy starać się go zrozumieć w sposób fizykalny ,
1 .powinniśmy zrozumieć ,że są miejsca we wszechświecie gdzie czas i przestrzeń nie istnieje Nauka podejrzewa ,że

2 .wielki wybuch był poza miejscem i czasem ,że

3.nie miał ani czasu ani miejsca .

4 .Pytania dotyczące początku i przyczyny to pytania o miejsce i czas i nie można je stosować dla wielkiego wybuchu ,bo jego to niedotyczy.

5 .Trudno jest zrozumieć i wyobrazić sobie ,że nie ma miejsca i czasu ,lecz jezeli zgadzamy sie ,że są to tylko wielkosci fizyczne to mamy prawo powiedzieć ,że wszechświat nie miał poczatku i zawsze był.


1.Po głebszym zastanowieniu Inny ma racje.
To co piszesz potwierdza wiele atrybutów Boskich
Np. w życiu wiecznym O bOGA też nie istnieje czas i przestrzeń .Życie wieczne jest ponad wielkościami fizycznymi ,i tu inny ma rację .

2.Piszesz że Wielki wybuch był poza miejscem i czasem to zupełnie tak samo jak Bóg ,bo tylko on może być poza miejscem i czasem a jednocześnie może być w samym wszechświecie .To co mówią naukowcy potwierdza słowa pisma ,że Bóg jest wszędzie.

3.WW Nie miał czasu ani miejsca to znowu tak samo jak z Bogiem który nie miał początku ani końca ,No bo jeśli czas tam nie istnieje to logiczne że Bóg nie miał początku i że nie będzie miał końca .W tym momencie nauka znowu potwierdza słowa pisma.Wcześniej trudno było mi zrozumieć ,że Bóg nie miał początku ,no ale faktycznie jeśli u Boga czas nie istnieje to jest to zrozumiałe.

4.Tu znowu sie zgadzam .Piszesz że początek i przyczyna to pytania których nie można stosować do wielkiego wybuchu ,ja tylko dodam że nie można ich stosować również do Boga bo to jego nie dotyczy,gdyż wiąże sie to z miejscem i czasem.

5.A ostatnie twoje zdanie Inny jest podsumowaniem całości
Mianowicie piszesz, że trudno sobie wyobrazic że wszechświat nie nie miał początku i zawsze był .Można by powiedzieć ,że opisujesz Boga który nie miał początku i zawsze był. I masz rację ,że trudno sobie to wyobrazić .Ja tylko dodam ,że szczególnie trudno sobie wyobrazić to Ateistom.

Podsumowując można zauważyć ,że wszystkie opisane przez Innego atrybuty wszechświata są identyczne z atrybutami Boskimi więc można wyciągnąć słuszny wniosek ,że to wszystko jest związane z Bogiem . Jako że Inny powoływał się na odkrycia naukowe to tym bardziej jest to wiarygodne i potwierdza istnienie Boga.
W tekście Innego jest klucz do zrozumienia ,że Bóg istnieje.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N sie 12, 2007 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Więc przybijmy sztame Sewerynie i przyjmijmy ,że wszechświat jest Bogiem :piwo:


N sie 12, 2007 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Więc przybijmy sztame Sewerynie i przyjmijmy ,że wszechświat jest Bogiem :piwo:

Jako że Bóg jest wszędzie to niech ci będzie. :zdrowie:

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N sie 12, 2007 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Seweryn napisał(a):
Jako że Bóg jest wszędzie to niech ci będzie.
Jako ,że wszechświat Boski jest wszędzie , to niech Ci będzie.


N sie 12, 2007 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 03, 2006 17:17
Posty: 1479
Post 
Jako że wcale a wcale nie musi być inteligentny, chętnie się przyłączę.

_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett


N sie 12, 2007 20:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Jako że Bóg jest wszędzie to niech ci będzie.
Jako ,że wszechświat Boski jest wszędzie , to niech Ci będzie.


Widzę że w końcu zrozumiałeś Inny , że wszechświat jest Boski ,gdyż ma wiele z Bogiem wspólnego.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


N sie 12, 2007 21:27
Zobacz profil
Post 
No, ale skoro wszechświat jest bogiem, a bóg był zawsze to by wynikało, że i wszechświat był zawsze. Więc po co pisali w piśmie, że to wszystko zostało stworzone ?


N sie 12, 2007 22:16
Post 
Aztec napisał(a):
No, ale skoro wszechświat jest bogiem, a bóg był zawsze to by wynikało, że i wszechświat był zawsze. Więc po co pisali w piśmie, że to wszystko zostało stworzone ?


Jak wezmiesz sobie kartke papieru i zrobisz sobie samolocik to sam widzisz że zostało coś stworzone natomiast kartka papieru istniała już od zawsze.
Tą kartką papieru jest Bóg a samolocik to wszechświat.


N sie 12, 2007 23:43

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Seweryn napisał(a):
Widzę że w końcu zrozumiałeś Inny , że wszechświat jest Boski ,gdyż ma wiele z Bogiem wspólnego.
To nie zupełnie tak ,jeżeli idziemy na kompromis który ludzi godzi to trzeba troszeczkę ustapić ze swojego stanowiska.Powiedziałem ,że wszechswiat jest Boski czyli piekny i zachwycający ,ale nie powiedziałem ,że jest Boży ,miałem szczerą nadzieję ,że to zauważysz i zaakceptujesz .Jeżeli nie możemy czegoś w człowieku zmienić według naszego upodobania to powinismy to zaakceptować i nauczyc sie z tym żyć ,takie są początki do zgody ,zrozumienia i akceptacji .Mam nadzieje ,że stać cię na takie wyższe człowieczeństwo .Aby budować zgodę trzeba czasami ustapić ze swojego stanowiska na kożyść bliżniego, oczywiscie nie do końca tak by nie zniszczyc swoich przekonań i pozostać wiernym sobie .Tutaj przychodzi z pomocą tolerancja i szacunek dla innych ludzi i ich przekonań ,które nie są czesto ich własnymi.
Aztec napisał(a):
No, ale skoro wszechświat jest bogiem, a bóg był zawsze to by wynikało, że i wszechświat był zawsze. Więc po co pisali w piśmie, że to wszystko zostało stworzone ?
Być może pisali to co wiedzieli i tez muimy to uszanować .Bibila jest dziedictwem naszej kultury tak samo jak pirmidy w ,jednego i drugiego nie mamy prawa zniszczyć i wyżec sie korzeni które nas ukształtowały bo zniszczymy wówczas i siebie
Pepe napisał(a):
.Jak wezmiesz sobie kartke papieru i zrobisz sobie samolocik to sam widzisz że zostało coś stworzone natomiast kartka papieru istniała już od zawsze.
Tą kartką papieru jest Bóg a samolocik to wszechświat.
Pepe my dochodzimy do kompromisu ,a tutaj trzeba sie troszeczke wyżec swoich przekonań .Trzeba sie troszeczke podzielić tą miseczką własnej racji.


Pn sie 13, 2007 2:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Widzę że w końcu zrozumiałeś Inny , że wszechświat jest Boski ,gdyż ma wiele z Bogiem wspólnego.
To nie zupełnie tak ,jeżeli idziemy na kompromis który ludzi godzi to trzeba troszeczkę ustapić ze swojego stanowiska.Powiedziałem ,że wszechswiat jest Boski czyli piekny i zachwycający ,ale nie powiedziałem ,że jest Boży ,miałem szczerą nadzieję ,że to zauważysz i zaakceptujesz .Jeżeli nie możemy czegoś w człowieku zmienić według naszego upodobania to powinismy to zaakceptować i nauczyc sie z tym żyć ,takie są początki do zgody ,zrozumienia i akceptacji .Mam nadzieje ,że stać cię na takie wyższe człowieczeństwo .Aby budować zgodę trzeba czasami ustapić ze swojego stanowiska na kożyść bliżniego, oczywiscie nie do końca tak by nie zniszczyc swoich przekonań i pozostać wiernym sobie .Tutaj przychodzi z pomocą tolerancja i szacunek dla innych ludzi i ich przekonań ,które nie są czesto ich własnymi.



Inny czyżbyś nie zauważył że słowo Boski jest synonimem który pochodzi od słowa Boży . Zresztą wszystko na tym świecie pochodzi pośrednio od Boga . Podoba mi sie jak piszesz o budowaniu zgody ,tolerancji i szacunku . Mam szacunek do twoich przekonań ,jednak postaraj się je weryfikować czy aby na pewno są właściwe. Analogicznie ja swoje przekonania weryfikuje i uzyskuje odpowiedzi ,których nauka nie potrafi udzielić.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Pn sie 13, 2007 8:20
Zobacz profil
Post 
A ja się zgodzę z tym, że wszechświat posiada boskie cechy (abstrahując od tego czy bóg istnieje czy nie).
Ale jak wiadomo, bóg nieraz niszczył palił, zatapiał, zsyłał zarazy, szarańcze, plagi i tego typu rzeczy.
I czy dziś tego wszystkiego nie mamy, również mamy kataklizmy, plagi, afryka przymiera głodem, ludzie umierają,
Jak najbardziej te cechy są zauważalne.


Pn sie 13, 2007 13:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie wiem, ale mnie kojarzy się pojęcie "wszechświat" z przestrzenią, w sumie nieograniczoną, w której mieści się wszystko co jesteśmy w stanie zobaczyć; a Bóg :?: Osoba. Absolut. Kreator, Stwórca, Przyczyn wszystkiego.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pn sie 13, 2007 20:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Aztec napisał(a):
A ja się zgodzę z tym, że wszechświat posiada boskie cechy (abstrahując od tego czy bóg istnieje czy nie).
Ale jak wiadomo, bóg nieraz niszczył palił, zatapiał, zsyłał zarazy, szarańcze, plagi i tego typu rzeczy.
I czy dziś tego wszystkiego nie mamy, również mamy kataklizmy, plagi, afryka przymiera głodem, ludzie umierają,
Jak najbardziej te cechy są zauważalne.

No to oddawaj boską cześć słońcu, księżycowi, planetom, a nawet drzewku w swoim ogródku.


Wt sie 14, 2007 6:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
Leszek Jan napisał(a):
No to oddawaj boską cześć słońcu, księżycowi, planetom, a nawet drzewku w swoim ogródku.
Jezeli zakładamy ,że Bóg jest wszędzie i we wszystkim to mozemy Go widzieć w drzewku na księzycu w kamieniu ,a nawet w człowieku -Temu wszystkiemu możemy się kłaniać i oddawać cześć.


Wt sie 14, 2007 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Nieprawda. Przyroda nie jest osobowym Bogiem (bo w religii tylko osobie oddaje się cześć, a nie przedmiotom). Może natomiast przyroda świadczyć o istnieniu osobowego Boga dzięki swemu pieknie, uporządkowaniu itd.


Wt sie 14, 2007 14:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL