Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 dalczego ludzie pojawili się na planecie zwanej Ziemia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post Re: dalczego ludzie pojawili się na planecie zwanej Ziemia?
kyob napisał(a):
dlaczego nie pojawili się na innej lub innych planetach? jak to tłumaczy Bibila?

Bo Bóg stworzył ludzi.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt wrz 07, 2007 18:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt wrz 07, 2007 19:58
Posty: 10
Post 
Proste z naukowego punktu widzenia. Ponieważ życie
-> jest oparte na związkach węglu, wodoru, azotu i tlenu (przede wszystkim) to -> warunki do życia sprzyjały tylko na tej planecie -> tylko na Ziemi warunki te trwały dostatecznie długo -> powstaly tylko na Ziemi
Oczywiscie sa to obserwacje tylko z spektrum zdarzen widzialnych dla nas, tzn. na czesc planet wogole nie mozemy zajrzec, bo sa od nas za daleko. Co wiecej, mozliwe iz na czesci planet powstalo zycie, jednakze przed nami, albo co dopiero powstanie.


So wrz 08, 2007 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
leonjr napisał(a):
Proste z naukowego punktu widzenia. Ponieważ życie
-> jest oparte na związkach węglu, wodoru, azotu i tlenu
(przede wszystkim) to -> warunki do życia sprzyjały tylko na tej planecie -> tylko na Ziemi warunki te trwały dostatecznie długo -> powstaly tylko na Ziemi
Na związkach węgla ,wodoru ,fosforu,azotu i tlenu jest oparte to ,życie które my uznajemy .Według mnie życie jest nawet w pojedynczym atomie ,w kamieniu ,a nawet sama planeta ,czy gwiazda żyje ,nie widze powodu aby nadal zgodnie z Biblią za żywe uznawać tylko istoty żyjące czy organizmy .


N wrz 09, 2007 20:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Że kamień nie jest żywy to jest rzecz oczywista. Chyba że przyjmiemy definicje życia która zostanie tak skonstruowana aby obejmować też kamienie, zarazem z obowiązującą definicją nie będzie nic miała wspólnego.


N wrz 09, 2007 21:25
Zobacz profil
Post 
a jakąż to definicję życia MY przyjmujemy, WIŚCIE??
jaka jest OBOWIĄZUJĄCA?
czy wirusy są żywe?


N wrz 09, 2007 21:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Nie wiem w jakim celu pytasz Idiota, czyżbyś chciał podważyć to co napisałem? Wydaje mi się że definicja życia jest na tyle jednolita, czyli że różnice między tymi definicjami na jakie można natrafić nie są aż tak radykalne, aby móc uznać kamień za materie nieożywiną. Natomiast Inny_punkt_widzenia nie wiem czemu (może to jakaś kosmiczna filozofia) nadaje wszyskiemu życie. Sugeruje też że to Biblia (a ja myślałem że nauka) dyktuje nam co jest, a co nie jest żywe.


N wrz 09, 2007 21:57
Zobacz profil
Post 
nie chcę nic podważać bo nie bardzo mam co.
mógłbym, ewentualnie podważyć twoją definicję życia, ale jej nie chcesz podać.
jeśli ona jest taka oczywista, to nie powinno być problemów z jej sformułowaniem.
jak ci się to uda to może razem poradzimy sobie z rojeniami I_P_W!


N wrz 09, 2007 22:26
Post 
a w jakim celu pytam?
to proste:
by wiedzieć.


N wrz 09, 2007 22:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Możemy zastanowić się nad: "podręcznikowa definicja życia opiera się na czynnościach życiowych organizmów, tak więc organizm żywy to system który charakteryzuje: odżywianie, oddychanie, wzrost i rozwój, reagowanie na bodzce, rozmnarzanie i wydalanie". (z Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBycie ... ci_obiektu) Zatem silnik samochodowy, czy krystały tych wszystkich warunków nie spełniają. Podobnie kamień czy atom. Z definicją może być ciężko, bo można dyskutować czym są wirusy, ale tutaj mamy do czynienia ze skrajnym przypadkiem uznania za ożywioną materii która nie jest ożywiona, co już intulicja nam podpowiada.


N wrz 09, 2007 22:44
Zobacz profil
Post 
powstaje kwestia definicji "czynności życiowych"ponieważ ich wymienienie to nie definicja w ścisłym sensie a jedynie przybliżenie. a jeśli "czynności życiowe" to takie coś co robi żywy organizm to mamy błędne koło.
a wirusy się rozmnażają a nie wydalają... i się nie żywią?


N wrz 09, 2007 22:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Zastanawiam się czy z tą dyskusją nie wychodzimy zbytnio poza temat. Ale jeśli nawet by ją kontynuować to nie potrzeb anma tutaj wątku o tym czym są wirusy. Jakąkolwiek byśmy nie przyjęli naukową definicje (a nie Biblijną) to istnienie życia, wedle zdrowego rozsądku, w kaminiu, czy atomie jest nieprawdziwe. I tylko o to tutaj chodzi. Ale pytanie pierowtne tego temu nie odnosiło się do tego co to jest życie, tylko przyjmując domyślnie że chodzi o zwierzęta i rośliny. Dlatego dalsza dyskusja, choć ciekawa, tutaj jest nie na temat.


N wrz 09, 2007 23:06
Zobacz profil
Post 
jeśli się nie dowiem co to jest to życie co się pojawiło i czym ono się różni od nie-życia co też się pojawiło to faktycznie nie ma o czym gadać.


N wrz 09, 2007 23:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Podałem wyżej przykładaową definicje. Jeśli coś jest żywe to... (wydala, reaguje na bodzce) i na nasze potrzeby przyjęcie takiego rozwiązania jest wystarczające.


N wrz 09, 2007 23:16
Zobacz profil
Post 
rzekłeś, modzie!


N wrz 09, 2007 23:18
Post Re: dalczego ludzie pojawili się na planecie zwanej Ziemia?
kyob napisał(a):
dlaczego nie pojawili się na innej lub innych planetach? jak to tłumaczy Bibila?


a dlaczego człowiek pojawił się w tym wszechświecie a nie w innym wszechświecie i dlaczego wogóle się pojawił? Jakim prawem Bóg mnie stworzył? Dlaczego Bóg narzucił mi swoją wolę?


Pt wrz 14, 2007 17:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL