Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 5:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 dalczego ludzie pojawili się na planecie zwanej Ziemia? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Pepe napisał(a):
wieczny_student napisał(a):
Poziom ewolucyjny może tez być miarą doskonałości danego gatunku. Doskonały może być też sam proces ewlucji. Kto wie jak doskonały będzie człowiek za np. milion lat.


Akurat mrówki mają za sobą dokładnie tyle samo lat ewolucji co my, od wspólnego przodka parę mld lat temu. Dotyczy to zresztą każdego obecnie żyjącego gatunku. Mimo to trudno twierdzić, że dzisiejsze ameby są bardziej doskonałe od dinozaurów. Czas ewolucji nie wydaje mi się dobrym kryterium. Dlatego człowiek za milion lat może być doskonalszy pod pewnymi względami, ale w innych dziedzinach może doświadczyć regresu.

Uważam, że gdy mówi się o doskonałości, trzeba zawsze zaznaczyć jakie kryterium przyjmujemy. Sama 'doskonałość' nie wydaje mi się cechą jaką można czemukolwiek przypisać. Np. w przypadku Boga chodzi chyba o doskonałą dobroć i miłość; pod względem tych kryterium człowiek w Biblii jest przedstawiony jako najdoskonalszy: 'bardzo dobry' w stosunku do 'dobrego' stworzenia, i najbardziej zdolny do miłości. Bóg nie jest doskonałym kamieniem.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Pn wrz 17, 2007 0:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 27, 2007 10:35
Posty: 273
Post 
Pepe napisał(a):
To jest wina Boga że mnie stworzył takiego. Ja na nic nie miałem wpływu. Przed narodzinami byłem zerem, więc dlaczego Bóg mnie każe kiedy ja jestem święty?[quote/]

Przed narodzinami to Ty byłeś płodem a nie zerem. I nie miałeś możliwość zdawania sobie sprawy z tego, że już niedługo się urodzisz.

Ty jesteś święty ?? Tego to nie rozumiem... Bóg nie każe bez przyczyny...

[qoute="Pepe"]No powiedz mi jak działa ten świat. Jeżeli Bóg może mi pomóc to musi on mieć wpływ na ludzką wolną wole i na przypadki jakie się zdarzają.


Jak działa ten świat to Ci nie powiem, bo nie wiem. Nikt do końca nie wie. Nie wymagaj więc ode mnie rzeczy niemożliwych.

Ale On może Ci pomóc tylko i wyłącznie wtedy gdy sam tego chcesz czyli gdy przez swoją wolną wolę decydujesz, że tak, chcesz pomocy Boga. Wtedy On Ci pomoże, i jest to zgodne z Twoją wolną wolą. Jeśli nie będziesz chciał to Bóg Ci nie pomoże - masz wolna wolę. Albo chcesz albo nie. Bóg niczego wbrew Twojej wolnej woli nie zrobi. Więc jednym słowem nie ingeruje w nią.

_________________
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Antoine de Saint Exupery


Pn wrz 17, 2007 17:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post 
człowiek doskonały to taki który nie zna grzechu .Dopóki człowiek nie zgrzeszył ,oczywiście przez Ewę :-D to był doskonały .Jezeli chodzi o ewolucję to bakterie są bardziej doskonalsze od nas ,bo żyły i bedą żyć od ludzi znacznie dłużej .


Pn wrz 17, 2007 17:54
Zobacz profil
Post 
NinaX napisał(a):
Przed narodzinami to Ty byłeś płodem a nie zerem. I nie miałeś możliwość zdawania sobie sprawy z tego, że już niedługo się urodzisz.


Jakim płodem ? Czy milion lat temu byłem jakimś płodem? albo jeszcze lepiej czy kiedy jeszcze nie wybuchł wszechświat byłem płodem?

NinaX napisał(a):
Ty jesteś święty ?? Tego to nie rozumiem... Bóg nie każe bez przyczyny...


Tak , jestem świety bo nie miałem wpływu na to że się urodziłem na to jak działa wszechświat na to kim jestem i na to jak myśle i co teraz robie. Wszystko jest uwarunkowane zewnetrznie.

Bóg nie każe bez przyczyny? człowiek każe bez przyczyny drugiego człowieka który to jest dziełem Boga.

NinaX napisał(a):
Ale On może Ci pomóc tylko i wyłącznie wtedy gdy sam tego chcesz czyli gdy przez swoją wolną wolę decydujesz, że tak, chcesz pomocy Boga. Wtedy On Ci pomoże, i jest to zgodne z Twoją wolną wolą. Jeśli nie będziesz chciał to Bóg Ci nie pomoże - masz wolna wolę. Albo chcesz albo nie. Bóg niczego wbrew Twojej wolnej woli nie zrobi. Więc jednym słowem nie ingeruje w nią.

Nadal mi nie wyjaśniłas jak działa wszechświat. Jeżeli Bóg może mi pomóc to musi on pomóc mi po przez wole człowieka. Z tego wynika że ludzka wolna wola jest kreowana przez Boga.


Pn wrz 17, 2007 19:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL