Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1467
Post Re: Kreacjonizm (i tylko kreacjonizm)
Jak widzę, zamiast dyskutować merytorycznie, każdy zaczyna wylewać tutaj swoje troski i żale, i dzielić się odczuciami..... rozmowa przerzuca się na temat użytkownika i opiniach o źródłach.... Miałem nic nie pisać... ale w sumie też się podzielę.......

Dopóki nie wstawię jakiekolwiek źródło, to dyskusja ograniczy się do pustych stwierdzeń i opinii, często kompletnie oderwanych od rzeczywistości jak "wobec skamielin kreacjonizm jest bezsilny".... ot takie powielanie jakiś nie sprawdzonych zasłyszanych opinii, jak gadanie z kolegą w tramwaju....... bo nawet sprzeczne z tym co sam twórca teorii Darwin zauważył. To zaczyna się na nie atak, ale znowu nic konkretnego tylko stek żali i bezwartościowych opinii...... i tu macie rację, szkoda czasu na takie gadanie. Artykuł z Cell jest akurat płatny, ja nic na to nie poradzę - jeżeli rzeczywiście byłbyś zainteresowany to nie było by Ci żal tych 20 zł by się czegoś dowiedzieć, bo jest to praca naukowa biologa i biochemika oraz botanika w partnerstwie dwóch uniwersytetów, a cytowanie "abstrakt" miało tylko na celu nakreślić co w tej pracy się znajduje, w końcu od tego jest abstract. Ale daje ci to już powód do nie merytorycznej krytyki pod adresem adwersarza - bo zwyczajnie nie obchodzi Ciebie ani kreacjonizm, ani zdanie kreacjonisty, czego dałeś wyraz wcześniej. Więc odpuść sobie teraz wyżalanie się i to w wątku do tego nie przeznaczonym......
Większość artykułów i prac naukowych podaję w pełni dostępnych kiedy jest to tylko możliwe, a z waszej strony jest to szczytem hipokryzji, bo Ty z kolei nie podajesz żadnych i tworzysz na wyrost wymyślone wnioski......
Więc tak, możemy dyskutować po Twojemu, Ty mówisz: "wobec skamielin kreacjonizm jest bezsilny", a ja Ci odpowiadam: "Sam Darwin w swojej książce o powstawaniu gatunków przyznał, że brak kopalnych form przejściowych jest głównym problemem.......... na brak skamielin przejściowych, ewolucja jest bezsilna". I tak możemy sobie dyskutować......


Dwa, pisałem już, że nikogo nie zmuszam do wiary w kreacjonizm, ale zachęcałem do zapoznania się samemu, z dobrej woli podałem "pławikonikowi" jedno z dobrych źródeł do fundacji na rzecz kreacjonizmu, z własną radą naukową i zasobem wiedzy naukowców wyjaśniających zagadnienia, dziesiątki artykułów i książek....to co odpisuje? "to brednie ludzi pokroju Kent Hovind" i wstawia filmik który jest ułożoną pioseneczką o Hovindzie, w refrenie klnąc i drwiąc z niego, śpiewając o niezapłaconych podatkach, itd...........
I tak się z wami dyskutuje.,.....
Jeżeli "pławikonik" jest jakimś biologiem, to jej sposób zasięgania lub zdobywania wiedzy naukowej wygląda żenująco...... woli budować swoją wiedzę na videoclipach o Hovindzie, niż poczytać naukowców kreacjonizmu. Więc jak na razie jej opinie i to bez żadnych źródeł, tylko wszystko na słowo bo "ja w tym siedzę" - mające pewnie mieć jeszcze jakiś naukowy statut.....?, mają się nijak do mojej uczciwości i nawet tych kilku źródeł jakie ja wstawiam. A kolejny "subadam" takiemu "pławikownikowi" przyklaskuje, domyślając się, "a może to biolog" bo napisała "ja w tym siedzę" - gratuluje Ci błyskotliwych dedukcji, rzetelnych wniosków i autorytetów :). Sam sobie wystawia opinię i pokazuje ile jego własne mogą być warte......... Ja rozumiem, że zaczyna się tworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji(poglądów), ale to nie jest już dyskusja, tylko wzajemne żale i opinie o adwersarzu, przy waszym zerowym lub żenującym poziomie merytorycznym. Może dlatego nic innego nie pozostało......

Tak na prawdę w ogóle was nie interesuje moja uczciwość, wyjaśnienia kreacjonizmu, chodzi tylko o to by się nie zgodzić, dla zasady, ale wyobraź sobie, że mnie też to nie interesuje i nie rusza takie trollowanie, każdy czytelnik widzi i sam ocenia, bo ma sam wyciągać wnioski dla siebie.


Pn maja 16, 2022 11:26
Zobacz profil
Post Re:
Seweryn napisał(a):
Jak na razie mamy dość przekonujace dowody, że ewolucjia przystosowuje do zmieniających się warunków środowiskowych.

Natomiast w kwesti powstania życia w ewolucji jest więcej dziur niż w serze szwajcarskim ,nie mówiąc już o brakujących ogniwach .Więc na razie pozostaje wiara że ewolucja doprowadziała do powstania człowieka.


Proponuję, abyś zajął się genealogią własnej rodziny. Przekonasz się, że w rodzinnym drzewie genealogicznym też będą dziury jak w serze szwajcarskim, bo nie wszystkie dokumenty się zachowały i trafiły do archiwów. Przykładowo: w drzewie będziesz miał 10 x pradziadka i 12 x pradziadka, a imienia i nazwiska 11 x pradziadka nigdy nie poznasz, bo zniszczone zostały stosowne dokumenty np. w czasie jakiejś wojny. Czy dziury, nawet liczne, w drzewie genealogicznym dyskwalifikują prawdziwość drzewa ? Po prostu są braki, ale drzewo jest prawdziwe.

Co się tyczy antropogenezy. Co ? Jakaś babcia Ci się nie podoba ? :D No cóż, rodziny się nie wybiera. :D
https://s3.thingpic.com/images/vP/vVjW4 ... NYost.jpeg


Pn maja 16, 2022 17:19

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Przeemek - w jaki sposób przetłumaczyłeś streptomycyne na streptomiozyne? Przecież zródłosłów jest ten sam, i pisze się prawie tak samo. Mieszasz dwa porządki. Strepto - od promieniowców- sa też streptokoki. Czyli coś paciorkowatego. Mycyna - bo zaliczano je do grzybów. A miozyna to białko mięsniowe. Ja nawet po pijaku nie połączyła bym tych dwóch słów. Dowodzi to jak mało znasz temat. Nawet nie wiesz że zródłosłów nazw biologicznych to łacina i greka. Nazwy angielskie są najczęściej dosłowną kalką z łaciny, tylko wymowa jest inna. Szczęśliwie dla mnie, nie musze się dwa razy uczyć.
I nie ma czegoś takeigo jak "naukowcy kreacjonizmu" - sztandarowym "naukowcem" jest właśnie Kent Hovind. Skończył "uczelnie" chrześcijańską w (dosłownie) stodole. Nie ma pojęcia o biologii, śmieje się z niego cały naukowy świat.
Co do książek - nie podpieram się filmikami z żółtymi napisami tylko podręcznikami akademickimi.

Dalej nie wytłumaczyłeś przebiegu nerwu błednego, z uwzglednieniem nerwu powrotnego (krtaniowego)
Dlaczego tak? Po pijaku zaprojektowany?
Kości rysikowe u konia - po co? Są zupełnie zbędne, można je usunąć bez konsekwencji. Zresztą mały konik ma najpierw pięć palców- po co? Nie można by od razu zaprojektować jedengo?
Moge tak długo, ale nie chce za dużo pytań, bo będziesz się wykręcał z odpowiedzią. A czegoś takiego jak ewolucja satwu żuchwowego po prostu nie zrozumiesz. Więc czekam - nerw błędny.


Pt maja 20, 2022 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Ciekawy temat: Ewolucja a Stworzenie Człowieka.
O czym tu dyskutować, przecież wszystko już na ten temat wiemy, o Ewolucji uczyliśmy się na lekcjach Biologii, a o Stworzeniu Człowieka na lekcjach Religii.
Te dwa tematy nie mają ze sobą nic wspólnego.


Wt maja 24, 2022 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2022 12:18
Posty: 31
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Ewolucja jednoznacznie zaprzecza nauce biblijnej. Nie chodzi o kwestię "stworzenia w ciągu 6 dni", OK, to można uznać za metaforę. Problem w tym, że ewolucja niweczy podstawowy dogmat chrześcijaństwa - ten o grzechu pierworodnym. Śmierć i cierpienie istniały na dłuuuuugo zanim pojawił się człowiek, który mógłby dokonać owego grzechu.


Cz cze 09, 2022 12:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Adeptus7 napisał(a):
Ewolucja jednoznacznie zaprzecza nauce biblijnej.

Tylko jezeli rozumie sie nauke biblijna po dziecinnemu. Np czytajac ze Syn siedzi po prawicy Ojca dzieci moga pytac o krzesla.


Cz cze 09, 2022 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2022 12:18
Posty: 31
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
No to wyjaśnij mi, jak to należy rozumieć po dorosłemu.
Rozumienie dziecinne byłoby "bo żywe istoty umierają, bo Ewa i Adam zjadła jabłko".
Ale jakie dorosłe rozumienie pozwala na stwierdzenie "przyczyną śmierci i cierpienia żywych istot jest grzech pierworodny polegający na odejściu człowieka od Boga, pomimo tego, że działo się to na długo przed pojawieniem ludzi"?


Cz cze 09, 2022 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Adeptus7 napisał(a):
No to wyjaśnij mi, jak to należy rozumieć po dorosłemu.
?

Nie wiem ale wiem ze umieszczanie grzechu pierworodnego w historii swiata jest dziecinne


Cz cze 09, 2022 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Przeemek

Cytuj:
Trylobity miały oczy złożone

czemu to niby ma przeczyć ewolucji? Wytłumacz, bo znowu jak z osteosarcomą nie podajesz konkretów. Przeczy bo Przeemek tak chce?
Czemu niby kambryjskie ślimaki mają przeczyć ewolucji? Wytłumacz, prosto i zrozumiale.
Dalej nie wytłumaczyłeś tego nerwu błędnego - bo artykuł tego doktora
(ale filozofii :-D ) Bergmana tego nie tłumaczy.. Zresztą z nim jest tak samo jak z Hovindem - mam wyjaśnić? "Gwiazdy" kreacjonizmu....
Kość rysikowa u konia? Wyjaśnisz? Prosto i zrozumiale- po co? Nie linkuj artkułów których sam nie przeczytałeś- nie każdy jest tak leniwy.

Co do przeczenia "nauce biblijnej" - raczej trzeba mówić po prostu - Biblii. Nie trzeba uciekać się do skamielin. Wystarczy wielbłąd, wg. Biblii nieparzystokopytny. I pająk, niby sześcionogi. Przeżuwający zając. Czyli rzeczy łatwe do sprawdzenia i wiadome chyba każdemu. Jak takie "kwiatki" zawiera ten tekst, to co mówić o jego wiarygodności?


N cze 26, 2022 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
robaczek2 napisał(a):
Adeptus7 napisał(a):
Ewolucja jednoznacznie zaprzecza nauce biblijnej.

Tylko jezeli rozumie sie nauke biblijna po dziecinnemu. Np czytajac ze Syn siedzi po prawicy Ojca dzieci moga pytac o krzesla.

Dlaczego po dziecinnemu? Nic nie wskazuje na to żeby autorzy Biblii rozumieli to inaczej. W kulturze hebrajskiej nie było pojęcia duszy. Dlatego zmartwychwstanie było z ciałem. Jesus po zmartwychwstaniu uniósł się z fizycznym ciałem do fizycznego nieba.
Dopiero wpływy greckie zmieniły interpretację.


Wt cze 28, 2022 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
afilatelista napisał(a):
Dopiero wpływy greckie zmieniły interpretację.


Cytuj:
Pomnij... na Stwórcę swego w dniach swej młodości... zanim wróci się proch do ziemi, tak jak nią był, a duch powróci do Boga, który go dał (Koh 12, 1. 7)


Wt cze 28, 2022 7:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Adeptus 7, mylisz się co do tego, że śmierć i cierpienie istniały na długo przed tym jak pojawił się człowiek, bo życie, śmierć i cierpienie jest tylko domeną ludzką, powstały w momencie pojawienia się człowieka, to człowiek stworzył życie śmierć i cierpienie zwierzęta i rośliny ,a nawet ufoludkowie nie mają o tym zielonego pojęcia.
W Raju nie było życia takiego jakie rozumiemy dzisiaj trudno jest nam wyjaśnić cech , specyfiki
i natury życia rajskiego, życia wiecznego, toteż absolutnie nie kojarzę i nie porównuję go do życia dzisiejszego. W Raju nie było też ani śmierci, ani cierpienia, co też nastręcza wiele trudności w zrozumieniu takiego błogiego stanu.
Ewolucja nie stoi w sprzeczności z Biblijną nauką, gdyż Bóg mógł przy stworzeniu posłużyć się właśnie Ewolucją jak i też sama Naturą i wszystkimi jej Prawami.
O Ewolucji i obecnie pojmowanych Prawach Natury Biblia nie relacjonuje, relacjonuje i przytacza natomiast naukę wówczas pojmowaną. Jak wiesz nauka też podlega prawom Ewolucji, a Ewolucję wymyślił Bóg.


Cz cze 30, 2022 7:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Inny_punkt_widzenia
Cytuj:
Adeptus 7, mylisz się co do tego, że śmierć i cierpienie istniały na długo przed tym jak pojawił się człowiek, bo życie, śmierć i cierpienie jest tylko domeną ludzką, powstały w momencie pojawienia się człowieka, to człowiek stworzył życie śmierć i cierpienie zwierzęta i rośliny ,a nawet ufoludkowie nie mają o tym zielonego pojęcia

Jak ja "lubie" gdy ktoś kompletnie nie znający się na rzeczy wypisuje bzdury. Wez sobie jakikolwiek podręcznik anestezjologii weterynaryjnej. Zapobieganie cierpieniu jest bardzo ważne. I nie należy mylić cierpienia z odczuwaniem bólu. To dwie różne rzeczy.
Jest też całą duża dziedzina wiedzy o dobrostanie zwierząt - znowu polega to m.in na zapobieganiu cierpieniu.


Cz cze 30, 2022 14:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Pławikoniku a czy podręcznik anestezjologii napisały zwierzęta?


Cz cze 30, 2022 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Czy niemowlęta ludzkie napisały podręcznik anestezjologii? Chorzy na trisomie 21?
Sam jakiś napisałeś- pytanie retoryczne, ani nie napisałeś, ani nie przeczytałeś, ani w ręku nie miałeś.


Pt lip 01, 2022 10:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL