Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Tę idee szatana i Stwórcy, ich antagonizmów, są takie zużyte... Zupełnie nie przystające do rzeczywistego, współczesnego świata...


Cz lip 07, 2022 7:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Dlaczego?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 07, 2022 7:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Świat jest piękny, racjonalny, przeogromny, oparty na działaniu zasady przyczyny i skutku - gdzie tu miejsce na jakiegoś koszmarnego osobnika, który miałby się wtryniac w taką rzeczywistość?


Cz lip 07, 2022 7:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Moze ta przyczyna skutek. Poza tym szatanska ewucja widoczna jest golym okiem, nie mozna jej zaprzeczyc.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lip 07, 2022 7:27
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
robaczek2 napisał(a):
Niestety nie potrafimy uwolnic sie od naszych schematow. Slowo poczatek oznacza czas.

Nie potrafimy, czy nie mamy odwagi. Od dziecka najważniejsze osoby w naszym życiu wkładają w nas papkę, którą otrzymały od swych przodków. W przekazie zabraniają samodzielnego poszukiwania pożywienia, mówiąc, że nic lepszego od przeżutej papki nie znajdziemy. My chcąc poszukiwać, musielibyśmy stwierdzić, że nasz dziad, pradziad, ojciec, matka, nauczyciel, ksiądz, rabin nie wiedzieli, to co nam przekazywali mogło nie być prawdą, mogło być fałszywe. Jak tu stwierdzić, że matka, ojciec byli w najlepszym wypadku nieświadomi, skoro wszędzie mówią „uwielbiaj, czcij, szanuj, bądź posłuszny". Mój ojciec, matka ksiądz, nauczyciel przekazali mi błędna wiedzę? To przecież niemożliwe, ci najważniejsi dla mnie, moi mistrzowie mogli się mylić?
Mówiono nam, rysowano, malowano Boga jako starszego pana z siwą brodą, u wielu ten obraz jest aktualnym obrazem. Słysząc założenie, Bóg jest nicością, jaka jest nasza reakcja.
Bóg jest stwórcą, kropka, taki otrzymaliśmy przekaz. Gdy rozważymy: Bóg jest tworzeniem (czas niedokonany), Bóg jest w każdym z nas, we wszystkim co nas otacza, poprzez nas i wszystko w czym jest - tworzy, mamy inne spojrzenie na ewolucję. Dobrym się cieszymy – pozostaje. Odpoczywamy, po nabraniu energii tworzymy - hokus-pokus.

Czas, czas to umysł. Zatrzymuje się umysł, zatrzymuje się czas. Nie raz mogliśmy to poczuć. Zobacz, gdy nie ma w naszym umyśle myśli czy zostaje jeszcze czas? Myśli, ich procesja tworzy czas. Wczoraj byłem, jutro pójdę, przestając myśleć jesteś w świecie rzeczywistym, tu i teraz. Jesteś, to zbyt dużo powiedziane, przestając myśleć, znikasz, stajesz się całością. Nicością?


Cz lip 07, 2022 10:08

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
nolda napisał(a):
Nie potrafimy, czy nie mamy odwagi. Od dziecka najważniejsze osoby w naszym życiu wkładają w nas papkę, którą otrzymały od swych przodków. W przekazie zabraniają samodzielnego poszukiwania...

nolda powinieneś uważać aby nigdy nie przekazać tych twierdzeń twoim potomkom a oni kolejnym.


Cz lip 07, 2022 11:52
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Mógłbyś bardziej doprecyzować swą radę?


Pt lip 08, 2022 6:24

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Swołocz napisał(a):
Świat jest piękny, racjonalny, przeogromny, oparty na działaniu zasady przyczyny i skutku - gdzie tu miejsce na jakiegoś koszmarnego osobnika, który miałby się wtryniac w taką rzeczywistość?


wytłumacz to pławikonikowi. On odrzuca Boga przez cierpienie, ty o nim zapominasz i używasz argumentów przeciwnych ale nadal za odrzuceniem Boga. To czy świat jest piękny zależy tylko i wyłącznie od aktualnego położenia obserwatora i zdolności do izolacji od negatywnych bodźców z otoczenia, a więc ludzi którzy w danym momencie doświadczają cierpienia i mają odmienne zdanie o pięknie.


So lip 09, 2022 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Ten świat to marność, jak już pisał Kohelet, więc gdyby istniał tylko ten świat, oznaczało by to że wszystko bez sensu.
Wierzę w Boga bo jestem optymistą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 09, 2022 13:24
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Wierzą w zasadzie ci, którzy niewiedzą. Jeśli wiesz, nie potrzebujesz wierzyć, wiara jest zbędna, po prostu wiesz.
Wierzący optymista, czy to nie jest czasem ktoś, kto nie wie, lecz bez końca powtarza i powtarza w zależności od tego w co optymistycznie wierzy: Red Bull – doda ci skrzydeł, Red Bull – doda ci skrzydeł, Red Bull – doda ci skrzydeł; Coca-cola to jest to, Coca-cola to jest to, Coca-cola to jest to…. ?


So lip 09, 2022 17:12

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Wierzę że Rzeczywistość, ale cała, wraz z "domknięciem zbioru", czyli nie tylko to co widzimy, jest ostatecznie dobra.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lip 09, 2022 17:22
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Rozumiem, że nie wiesz, a jedynie powtarzasz: Ret- Bull ... .


So lip 09, 2022 18:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Andy72 napisał(a):
Ten świat to marność, jak już pisał Kohelet, więc gdyby istniał tylko ten świat, oznaczało by to że wszystko bez sensu.
Wierzę w Boga bo jestem optymistą.

A ja jestem realistą. Co jeśli życie nie ma odgórnie ustalonego sensu? Może trzeba go poszukać samemu, a nie przyjąć ten narzucony przez religie?


N lip 10, 2022 15:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2022 19:32
Posty: 153
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
afilatelista napisał(a):
A ja jestem realistą. Co jeśli życie nie ma odgórnie ustalonego sensu? Może trzeba go poszukać samemu, a nie przyjąć ten narzucony przez religie?


Przyjęcie odgórnie ustalonego sensu jak i odrzucenie tej koncepcji to światopogląd.
Czy nie można również "narzucić" koncepcji braku ustalonego sensu?
Słowo "narzucić" to broń obusieczna i nietrafiona w tym zdaniu. Pod pręgierzem mogę jedynie udawać że wierzę, lub udawać ze nie wierzę, ale rozumiem wymyślny dobór słów, które dają pożądany chwilowy efekt dla odbiorcy treści.


N lip 10, 2022 15:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Frosty, jest jeszcze trzecia możliwość, można nie wiedzieć czy jest się wierzącym czy niewierzącym, ja cały czas się zastanawiam czy jestem wierzącym czy niewierzącym katolikiem?


N lip 10, 2022 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL