Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
No to musisz zostać ateistą. : ))) Ewolucję bez większego wysiłku modeluje się in silicu, czyli że jest ona poprawna matematycznie. To oznacza, że aby ewolucji nie było, replikatory biologiczne musiałyby powielać się każdorazowo bez błędów. To zaś z kolei musiałoby oznaczać jakieś paranormalne właściwości wszyte w komórkowe struktury biologiczne. To są po prostu zbyt złożone ustrojstwa, żeby się nie psuły (zresztą, psują się nawet pojedyncze cząstki i atomy, podlegając np. rozpadowi promieniotwórczemu). Koniec, kropka, punkt.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


So maja 11, 2013 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
romulus napisał(a):
musimy zrozumieć :
1. Co to jest grzech?....
2. Co jest ostatecznym rezultatem, albo owocem grzechu?.....
Jak widać nie ma tu miejsca na ewolucję. Bo nie można pogodzić grzechu ,morderstwa ,śmierci,odkupienia i wpasować w to ewolucję.
A moze odwrotnie: w ewolucji nie ma miejsca na te cytaty?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So maja 11, 2013 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Lurker napisał(a):
To oznacza, że aby ewolucji nie było, replikatory biologiczne musiałyby powielać się każdorazowo bez błędów. To zaś z kolei musiałoby oznaczać jakieś paranormalne właściwości wszyte w komórkowe struktury biologiczne.
Taką hipotezę stawia największy polski oszust kreacjonistyczny, dr inż. Andrzej Gdula.
Opowiada każdemu, kto jeszcze chce słuchać (aktualnie ok. 10 osób), że każda komórka ma niematerialne oprogramowanie* dane od stwórcy, które dba, aby zmiany nie przekroczyły poziomu "wewnątrzgatunkowego poziomu zmienności" (czyli zachodziły tylko w zakresie "mikroewolucji").

Nihil novi sub sole!


* Polecam przeczytanie tego bloga. Tam sprawdza się w stu procentach powiedzenie Lema: "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu".

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


N maja 12, 2013 6:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Rutus napisał(a):
każda komórka ma niematerialne oprogramowanie dane od stwórcy, które dba, aby ...
Skąd wiadomo, ze od stwórcy? Co to jest oprogramowanie niematerialne, czy jest też materialne?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N maja 12, 2013 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 09, 2009 6:03
Posty: 1341
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Te pytania do pana Gduli, on tak namiesza, że nie będzie Pan w stanie się rozeznać, o co tak naprawdę się zapytał...

_________________
Niektórym ludziom należałoby wytoczyć proces myślenia.
Stanisław Jerzy Lec


N maja 12, 2013 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Askadtowiesz napisał(a):
Skąd wiadomo, ze od stwórcy?

A od kogo innego?

Askadtowiesz napisał(a):
Co to jest oprogramowanie niematerialne

Pewnie coś na kształt duszy.

Askadtowiesz napisał(a):
czy jest też materialne?

Każde zwykłe oprogramowanie jest materialne. To znaczy: nośniki tego oprogramowania są materialne. Samo oprogramowanie, w sensie informacji zawartej w nośnikach, jest oczywiście czymś na kształt niebytu: umawiamy się, my, ludzie, że pewne zjawiska fizyczne coś znaczą, czyli są odpowiednikami pojęć wygenerowanych przez nasze mózgi.

Rutus napisał(a):
Polecam przeczytanie tego bloga. Tam sprawdza się w stu procentach powiedzenie Lema: "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu".

Można więc przypuszczać, że jeden dzień stworzenia, może odpowiadać gwiazdowemu okresowi obrotu wokół własnej osi niewidocznego bo utworzonego z Ciemnej Materii, Jądra Całego Wszechświata. czyli około 13.75 / 6 = 2.29 Miliarda lat.

Fajne, szczególnie to Jądro Całego Wszechświata. Jaka jest w ogóle topologia Wszechświata? Nie jest on aby czymś na kształt hipersfery?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N maja 12, 2013 8:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Lurker napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Skąd wiadomo, ze od stwórcy?

Cytuj:
A od kogo innego?
Moze od nikogo.
Askadtowiesz napisał(a):
Co to jest oprogramowanie niematerialne

Cytuj:
Pewnie coś na kształt duszy.
Nie za bardzo. Jeszcze nie słyszałem aby dusza moga byc rozczłonkowana między komórki.
Askadtowiesz napisał(a):
czy jest też materialne?

Każde zwykłe oprogramowanie jest materialne. To znaczy: nośniki tego oprogramowania są materialne. Samo oprogramowanie, w sensie informacji zawartej w nośnikach, jest oczywiście czymś na kształt niebytu
Jak widać, jest z tym kłopot, więc nie nalezy słowa "oprogramowanie" uzupełniać takimi przymiotnikami jak "materialne" czy "niematerialne".
Przede wszystkim jednak chciałem zauwazyć, ze właściwie każde słowo z opinii przytoczonej przez Rutusa wymagałoby krytyki (autor, p. Gdula nam tu niestety nie odpowie). Juz samo słowo "oprogramowanie" wyraźnie sugeruje, że ktoś to napisał. Powinnno być słowo "mechanizm". Słowo "niematerialne" ma jedynie wzmocnić wrażenie odnośnie do pochodzenia "oprogramowania". Dalej: 'dane od stwórcy". Ani nikt nie stwierdził, ze przez kogokolwiek dane, ani że od stwórcy, zaś nauka wyjasnia jak działa DNA. Również dalsza, merytoryczna część zdania, nie jest zgodna z danymi naukowymi.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N maja 12, 2013 19:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Askadtowiesz napisał(a):
romulus napisał(a):
musimy zrozumieć :
1. Co to jest grzech?....
2. Co jest ostatecznym rezultatem, albo owocem grzechu?.....
Jak widać nie ma tu miejsca na ewolucję. Bo nie można pogodzić grzechu ,morderstwa ,śmierci,odkupienia i wpasować w to ewolucję.
A moze odwrotnie: w ewolucji nie ma miejsca na te cytaty?

Można to określić tak i tak.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


N maja 12, 2013 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Askadtowiesz napisał(a):
Juz samo słowo "oprogramowanie" wyraźnie sugeruje, że ktoś to napisał.

Zdaje się, że taki był zamysł pana Gduli.

Askadtowiesz napisał(a):
nauka wyjasnia jak działa DNA.

Pan Gdula zdaje się uważać to wyjaśnienie za niekompletne, gdy przychodzi do ewolucji.

Askadtowiesz napisał(a):
Również dalsza, merytoryczna część zdania, nie jest zgodna z danymi naukowymi.

Pan Gdula zdaje się uważać, że nauka nie uwzględniająca pojęcia Stwórcy nie jest naukowa.

Askadtowiesz napisał(a):
autor, p. Gdula nam tu niestety nie odpowie

Możesz przecież skomentować coś na jego blogu i zreferować nam reakcję. ^_^

romulus napisał(a):
Można to określić tak i tak.

No i nie przeskoczył. Niech to szlag.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N maja 12, 2013 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Rutus napisał(a):
Lurker napisał(a):
To oznacza, że aby ewolucji nie było, replikatory biologiczne musiałyby powielać się każdorazowo bez błędów. To zaś z kolei musiałoby oznaczać jakieś paranormalne właściwości wszyte w komórkowe struktury biologiczne.
Taką hipotezę stawia największy polski oszust kreacjonistyczny, dr inż. Andrzej Gdula.

Szkoda, że link do forum nie działa. Tzn., pewnie forum już nie działa pod tym adresem. Sprawdziłem.
Jego strona anty-ewolucjonizm też nie.
Jak widać, jego dorobek i wartość naukowa owego dorobku nie została zauważona przez świat nauki. I jakoś nie dziwi mnie to.
Gdyby to co pisał było prawdą, na pewno ktoś inny odtworzyłby te rewelacje w 100%. Bo nauka nie działa jak religia. Dorobek naukowy nie ginie bezpowrotnie, a wielokrotnie okazywało się że wynalazki i odkrycia dokonywano niezależnie przez różnych ludzi.

Rutus napisał(a):
Opowiada każdemu, kto jeszcze chce słuchać (aktualnie ok. 10 osób), że każda komórka ma niematerialne oprogramowanie* dane od stwórcy, które dba, aby zmiany nie przekroczyły poziomu "wewnątrzgatunkowego poziomu zmienności" (czyli zachodziły tylko w zakresie "mikroewolucji").

Nihil novi sub sole!


* Polecam przeczytanie tego bloga. Tam sprawdza się w stu procentach powiedzenie Lema: "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu".

Hmmm, tak na dziś to mam wątpliwości czy pan Gdula jeszcze żyje i działa. Jego "pracę", wersję z grudnia 2012 można ściągnąć i przeczytać - jest na moim google_drive: "Prawdziwe Oblicze Ewolucjonizmu". Kto ma dużo wolnego czasu i silne nerwy....

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Śr wrz 08, 2021 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 18, 2021 7:48
Posty: 566
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
mcfunthomas napisał(a):
Hmmm, tak na dziś to mam wątpliwości czy pan Gdula jeszcze żyje i działa. Jego "pracę", wersję z grudnia 2012 można ściągnąć i przeczytać - jest na moim google_drive: "Prawdziwe Oblicze Ewolucjonizmu". Kto ma dużo wolnego czasu i silne nerwy....
Mogłoby się niektórym wydawać, że jak ktoś pisze ośmiusetstronicową pracę na temat Teorii Ewolucji, to najpierw sprawdził, czym się zajmuje Teoria Ewolucji. No ale cóż wyobrażenia sobie, a rzeczywistość sobie.


Śr wrz 08, 2021 14:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 29, 2007 16:50
Posty: 883
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
taryjel napisał(a):
Mogłoby się niektórym wydawać, że jak ktoś pisze ośmiusetstronicową pracę na temat Teorii Ewolucji, to najpierw sprawdził, czym się zajmuje Teoria Ewolucji. No ale cóż wyobrażenia sobie, a rzeczywistość sobie.
Ten pan walczył z chochołami, które sam tworzył. Kiedyś miałem okazję wymieniać z nim poglądy na pewnym forum moderowanym przez bardzo stronniczego admina; forum, które choć ostro walczyło z "kłamstwami" i gdzie moderator myślał że ręka Boga nad nim..... dziś oczywiście już nie istnieje. Jak dla mnie diagnoza p. Gduli byłaby taka: jakaś choroba psychiczna, żerująca na religijnej megalomanii.

PS. Korekta: ostatnią wersję jego pracy, jaką posiadam, opublikował 3 stycznia 1013 r.. Czy były kolejne? Nie pamiętam, chyba przestałem śledzić jegomościa.

_________________
Indifference of the GOoD is enough for the EviL to succeed


Cz wrz 09, 2021 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re:
Seweryn napisał(a):
Nie jestem pewien czy kościół uznał dziurawą ewolucję jako przyczynę powstania człowieka? ale mogę być w błedzie .Czy ktoś wie na pewno?

Popełniasz tu dwa błędy.
Podstawowy dowód ewolucji jest w genetyce, gdzie drzewo genetyczne wykazuje dokładną ciągłość między gatunkami poprzez wspólnego przodka.
Drugi błąd to ten, że nazywasz ewolucję przyczyną powstania człowieka. Ona nie jest przyczyną, lecz sposobem powstania, chociaż ateiści wola to nazywać przyczyną, jedyną przyczyną.


Pt paź 29, 2021 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 828
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Co jest złego w tym, że ktoś nie wierzy dokładnie tak jak Wy byście sobie życzyli, aby ten ktoś wierzył?
Jeszcze gorzej, gdy całą biblię ktoś traktuje dosłownie. Ciekawe jak ma wedle Twojej koncepcji postępować wymarzony wierzący, gdy natrafi na sprzeczności pojawiające się w biblii.


Na temat Biblii forowym pisarczykom wahadło zbytnio wychyla się albo w prawo, albo w lewo.
Nie ma tak, że Biblię trzeba traktować dosłownie, albo że ja trzeba traktować niedosłownie, przenośnie.
Biblia to dziesiątki rozmaitych ksiąg z rozmaitych bardzo odległych sobie czasów. Więc nie może być jednego klucza do interpretacji wszystkich jej fragmentów.
Chociaż właściwie mógłbym w jednym zdaniu: Aby dobrze interpretować dany fragment Biblii, trzeba trzymać się tego sensu, jaki zamierzał przekazać autor danego fragmentu, a nie jakich słów używał.

Czyli np. jest fragment mówiący, że Pan Bóg z żebra Adama utworzył Ewę. Jak to rozumieć? Dosłownie czy przenośnie? Szukamy więc , a tu w innych tekstach... nie ma tego opisu. Po prostu Pan Bóg stworzył... No więc pytamy dalej: dlaczego w tym fragmencie napisano, że z żebra? Jaki charakter ma to opowiadanie? co autor zamierzył nam przekazać?
Widzimy w tym opisie, że gdy Pan Bóg pokazywał różne zwierzęta, żeby je nazwał jako coś swojego, Adam niezadowolony, coś grymasi, bo nie znalazł niczego sobie podobnego, RÓWNEGO SOBIE!. Pan Bóg stwierdza; "Niedobrze człowiekowi samemu!". Uczynił Ewę, i wtedy Adam rozanielony: Ta dopiero jest ciałem z mego ciała i kością z mojej kości".
Więc opowiadanie jest tylko obrazem, jakby namalowanym, dla pouczenia prymitywnych ludzi, że
mężczyzna i kobieta są sobie równi, mają tę sama naturę, z jednego są i przygotowani do życia ze sobą jako małżonkowie.


Pt paź 29, 2021 17:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
To do Przeemka:
Bez niego nic sie nie stalo co sie stalo wiec ewolucja w takiej formie
jak byla zaplanowana przez Stworce pochodzi od Boga


Pt kwi 29, 2022 18:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL