Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 6:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Możesz wskazać, kto napisał, że człowiek jest małpą, zacytować przytoczyć tę wypowiedź? Mam wrażenie, że coś pomieszałeś, prawdopodobnie przeczytałeś, że człowiek pochodzi od małpy, a przekręciłeś, że jest małpą.


Pt paź 14, 2022 17:51

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1458
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Nie, nolda. Pławikonik napisał (chyba w tym wątku), że człowiek jest małpą.


Pt paź 14, 2022 19:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1505
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący napisał(a):
Ewolucja w żaden sposób nie koliduje z kreacją. Ani mutacja, która też miała wielki wpływ na postanie homo sapiens. Wzajemnie się uzupełniają. Tworząc jedna spójną całość.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przecież już np. sama definicja ewolucji biologicznej w Teorii Ewolucji wprost zaprzecza Słowu Bożemu. Ewolucja chemiczna to samo, z założenia nie bada nawet możliwości pochodzenia życia od Boga, tylko szuka alternatywy......

Idący napisał(a):
Ktoś napisał, że człowiek jest małpą. Czasem wydaje mi się, że bywają takie przypadki. Byłaby to antyewolucja. Uwstecznienie, odebranie największych darów Bożych, czyli: duszy, rozumu, wolnej woli i kreatywności.

Czy możesz doprecyzować co masz tu na myśli?


Pt paź 14, 2022 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 203
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący napisał(a):
Jeśli ktoś chce materialnego dowodu na to, co materialne nie jest, to znaczy, ze zupełnie nie rozumie czego żąda.
Ewolucja w żaden sposób nie koliduje z kreacją. Ani mutacja, która też miała wielki wpływ na postanie homo sapiens. Wzajemnie się uzupełniają. Tworząc jedna spójną całość.

Ktoś napisał, że człowiek jest małpą. Czasem wydaje mi się, że bywają takie przypadki. Byłaby to antyewolucja. Uwstecznienie, odebranie największych darów Bożych, czyli: duszy, rozumu, wolnej woli i kreatywności.


Kwestie duchowe najdobitniej opisuje 1.List do Koryntian, Rozdz.2., 6-16:

6 A jednak głosimy mądrość między doskonałymi4, ale nie mądrość tego świata ani władców tego świata, zresztą przemijających. 7 Lecz głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej, 8 tę, której nie pojął żaden z władców tego świata5; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały5; 9 lecz właśnie głosimy, jak zostało napisane, to, czego
ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało,
ani serce człowieka nie zdołało pojąć,
jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują6.
10 Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha7. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego. 11 Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży. 12 Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych. 13 A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha8. 14 Człowiek zmysłowy9 bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. 15 Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony10. 16 Któż więc poznał zamysł Pana tak, by Go mógł pouczać?11 My właśnie znamy zamysł Chrystusowy.


Los ludzi , ktorzy utozsamiaja sie z jakims gatunkiem małp, konczy sie podobnie, jak los wszystkich nieswiadomych wlasnej istoty zwierzat.
Przeznaczeniem czlowieka nowonarodzonego w duchu jest Dom Ojca w duchowej rzeczywistosci Prawdy i Milosci.

Oczywiscie ,ze czlowiek sie rozwija. Ale jest to ewolucja w kierunku ducha. Mozna to okreslic dorastaniem do statusu swiadomego, wolnego dziecka bozego.

Wiekszosc z nas-niestety- nigdy nie osiaga tego stopnia doroslosci duchowej.


Pt paź 14, 2022 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący napisał(a):
Ewolucja w żaden sposób nie koliduje z kreacją. Ani mutacja, która też miała wielki wpływ na postanie homo sapiens. Wzajemnie się uzupełniają. Tworząc jedna spójną całość.

Ewolucja nie koliduje z kreacja jeśli np kreacja miałaby dotyczyć pierwszej formy życia - owszem.
Ale Ewolucja koliduje z religiami abrahamiwymi, które zakładają istnienie "pierwszego człowieka" który zgrzeszył przeciw Bogu. Problem w tym że nigdy nie było pierwszego człowieka. Ewolucja dotyczy całych populacji a nie poszczególnych osobników.

Cytuj:
Ktoś napisał, że człowiek jest małpą. Czasem wydaje mi się, że bywają takie przypadki. Byłaby to antyewolucja. Uwstecznienie, odebranie największych darów Bożych, czyli: duszy, rozumu, wolnej woli i kreatywności.

Ja tak napisałem.
Tak działa taksonomia:
Człowiek należy następujących taksonów:
[quote]Domena - eukarionty
Królestwo - zwierzęta
Typ - strunowce
Podtyp - kręgowce
Gromada - ssaki
Podgromada - żyworodne
Infragromada - łożyskowce
Nadrząd - euarchonty
Rząd - naczelne
Podrząd - wyższe naczelne
Infrarząd - małpokształtne
Parvordo - małpy wąskonose
Nadrodzina - człekokształtne
Rodzina - człowiekowate
Podrodzina - Homininae
Plemię - Hominini
Rodzaj - człowiek
Gatunek - człowiek rozumny
To działa tak, kiedy populacja rozdziela się od innej i tworzy nowy takson, nie przestaje należeć to taksonu wyższego rzędu. Tak jak dalej jesteśmy ssakami tak dalej jesteśmy małpami.
To tak jakbyś twierdził że żubr nie jest przeżywaczem bo jest żubrem.


So paź 15, 2022 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Człowiek jest małpą. Należy do małpokształtnych. Ma cechy małpie, już je tu gdzieś wymieniłam.
Bo niby gdzie ma należeć?
Nie rozumiem, wszyscy przyznają że ludzie są kręgowcami, ssakami. A już małpa albo zwierze nie pasuje, nie wiem czemu.

Idący
Cytuj:
Jeśli ktoś chce materialnego dowodu na to, co materialne nie jest, to znaczy, ze zupełnie nie rozumie czego żąda.

Czyli uważasz że "dusza" w żaden sposób nie wpływa na świadomość, emocje, postępowanie człowieka? Bo jeżeli wpływa to jak najbardziej podlega poznaniu naukowemu.
Cytuj:
Ewolucja w żaden sposób nie koliduje z kreacją. Ani mutacja, która też miała wielki wpływ na postanie homo sapiens. Wzajemnie się uzupełniają. Tworząc jedna spójną całość.

bo teraz kreacjonizm się wycofał ze swoich postulatów. To tak jakby kazali wierzyć że owszem, zasady fizyki, mechanika. Ale w silniku to są takie niewidzialne krasnoludki, one popychają tłoki.
W kreacjonizmie Bóg jest takim niewidzialnym krasnoludkiem - nie do wykrycia, cały system działa bez niego, ale każa ci udawadniać że nie istnieją. Umiesz udowodnić nieistnienie niewidzialnych krasnoludków w silniku?
Cytuj:
Ktoś napisał, że człowiek jest małpą. Czasem wydaje mi się, że bywają takie przypadki. Byłaby to antyewolucja. Uwstecznienie, odebranie największych darów Bożych, czyli: duszy, rozumu, wolnej woli i kreatywności.

Przodkiem człowieka byłą małpa, ale nie dzisiejsza. Człowiek jest też małpą. Uwstecznienie się zdarza w ewolucji, np. wirusy są uwstecznionymi komórkowcami.
Czy umiesz udowodnić tą "dusze"? Bo ja twierdze że dowodów nie ma. Co więcej, na 100% wiadomo że świadomość ludzka nie ma składnika niematerialnego.
Zwierzęta są rozumne, szympansy mają iloraz inteligencji wyższy niż niektórzy ludzie. Kreatywne też są- np. potrafią tworzyć nowe słowa. Co do wolnej woli to się nie wypowiadam, bo to jest dośc tajemnicza sprawa i wcale nie z powodó mistycznych. Ale możliwe że jej nie ma.


Pn paź 17, 2022 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 686
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
Człowiek jest małpą.
Tylko niektórzy.
Z małpy powstałeś, w małpę się obrócisz - czy jakoś tam podobnie.

pławikonik napisał(a):
Czyli uważasz że "dusza" w żaden sposób nie wpływa na świadomość, emocje, postępowanie człowieka?
Sądzę, że nie wpływa. Jest odwrotnie. To świadomość i postepowanie wpływa na dusze. Emocje też, ale pośrednio. Tylko te, którym ulegamy.

pławikonik napisał(a):
bo teraz kreacjonizm się wycofał ze swoich postulatów. To tak jakby kazali wierzyć że owszem, zasady fizyki, mechanika. Ale w silniku to są takie niewidzialne krasnoludki, one popychają tłoki.
W kreacjonizmie Bóg jest takim niewidzialnym krasnoludkiem - nie do wykrycia, cały system działa bez niego, ale każa ci udawadniać że nie istnieją. Umiesz udowodnić nieistnienie niewidzialnych krasnoludków w silniku?
Jakaś bzdura. Brak sensu i logiki, toteż nie da się ustosunkować.

pławikonik napisał(a):
Przodkiem człowieka byłą małpa, ale nie dzisiejsza. Człowiek jest też małpą.
Prawdą jest, że człowiek pochodzi od małpy. Nieprawdą jest, że małpą jest. Może tylko niektórzy.

pławikonik napisał(a):
Czy umiesz udowodnić tą "dusze"?
Nie potraię. Nie potrafię też udowodnić samochodu, czarnej dziury, krasnoludka, orbity ziemi, ani atomu wodoru. I co z tego?

pławikonik napisał(a):
Bo ja twierdze że dowodów nie ma.
Skoro wiesz, że nie masz dowodów, na nieistnienie, to po co brniesz?
Już pisałem, że głupotą jest żądanie materialnych dowodów na istnienie tego, co nie jest materialna.

pławikonik napisał(a):
Co więcej, na 100% wiadomo że świadomość ludzka nie ma składnika niematerialnego.
Brawo. Coś łapiesz. Z tym, że nie tyle wiadomo, i niekoniecznie na 100%, ale domyślamy się, że tak właśnie jest.

pławikonik napisał(a):
Zwierzęta są rozumne, szympansy mają iloraz inteligencji wyższy niż niektórzy ludzie. Kreatywne też są- np. potrafią tworzyć nowe słowa. Co do wolnej woli to się nie wypowiadam, bo to jest dośc tajemnicza sprawa i wcale nie z powodó mistycznych. Ale możliwe że jej nie ma.

Iloraz inteligencji: Dlatego stworzyły prężne cywilizacje, co zostało udokumentowane na filmach z cyklu Planeta małp.
Kreatywność: A kreatywność małp przejawia się w tym, ze ostatnio planują wydać słownik małpio-polski, uzupełniony o ostatnio wykreowane słowa.
Wolna wola: Poniekąd masz rację co do wolnej woli. Rzeczywiście postępująca lemingizacja społeczeństw czyni z ludzi niewolników podążających za propagandą. Niewolnik jest pozbawiony wolnej woli. Ktoś kiedyś pisał o zniewolonych umysłach. Ale zniewolone oznacza, ze kiedyś posiadały wolną wolę. Ino wybito im ją z głów.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Cytuj:
To świadomość i postepowanie wpływa na dusze.

więc ten wpływ można i należy badać.
Cytuj:
Jakaś bzdura. Brak sensu i logiki, toteż nie da się ustosunkować.

nie wiem chyba wystarczająco jasno napisałam. Mamy mechanizm (ewolucja, silnik) i znamy jego działanie. Oba mechanizmy działają bez wsparcia jakiegoś wymyślonego bytu. Wymyślamy sobie byt (niewidzialne krasnoludki lub niewidzialny Bóg, jedno i drugie całkowicie zbędne) i twierdzimy że ten byt powoduje działanie mechanizmu. I oczywiście nie umiesz udowodnić że te niewidzialne krasnoludki nie istnieją.
Cytuj:
Nie potraię. Nie potrafię też udowodnić samochodu, czarnej dziury, krasnoludka, orbity ziemi, ani atomu wodoru. I co z tego?

Oczywiście, to że Idący nie potrafi nie znaczy że nikt nie potrafi. Wszystkie te rzeczy są wystarczająco udokumentowane, z wyjątkiem krasnoludków i Boga.
Cytuj:
Już pisałem, że głupotą jest żądanie materialnych dowodów na istnienie tego, co nie jest materialna

jeżeli to coś w żaden sposób nie jest styczne z naszym światem to nas nie obchodzi. Jeśli jest, to wchodzi w zakres nauki.
Jakoś się dziwie że nikt nie zareagował na moje stwierdzenie że na 100% świadomość ludzka nie ma czynnika niematerialnego. A dowód jest całkiem ciekawy.
Jeżeli uważasz że ktoś o niskim ilorazie inteligencji nie jest człowiekiem... Zarodek wcale inteligencji nie ma. Nie wynalazł niczego. Wszystkich z niższym ilorazem inteligencji planujesz unicestwić, bo nie są ludzmi?
Co do wolnej woli - to jest troche oksymoron, w każdym razie decyzja chyba wcale nie jest świadoma. Ale to jest na poziomie neurologicznym. Natomiast zniewolenie umysłu jest największe w religii. Mnie nikt nie narzuca opinii np. w sprawie antykoncepcji. Czytam czasopisma fachowe i sama sobie wyrabiam. Czy nawet wybór opcji politycznej -przynajmniej u nas nie można być lewicowym katolikiem. Albo feministką- chyba że katolicką feministką, kolejny oksymoron. Albo ocena dzieł literackich - trzeba wierzyć że Lewis wielkim filozofem ( :o ) był. A że pisał androny... A już innych wybitnych myślicieli nie wspomne, nie chce bana. Nie wolno ich wypocin krytykować. Nawet gdy są to dzieła "literackie".


Pn paź 17, 2022 13:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1505
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
afilatelista napisał(a):
Nie był akceptowany głównie w kręgu kulturowym religii abrahamowych. W innych kulturach już tak.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Winkte

Nie jest akceptowany w prawie całkowitej większości kręgów kulturowych, z tych większych to nawet związanych z buddyzmem (częściowo), czy hinduizm (całkowicie odrzucany), no i sprzeczny jest z ewolucją, a nie głównie Abrahamowych.... A twoje przykłady to sporadyczność i to dlatego, że wiąże się z ich wierzeniami......a więc religijne podłoże......

Z tego co można o "Winkte" wyczytać, to nie sam homoseksualizm/transpłciowość była tym elementem zaakceptowanym, ale wzgląd na "możliwości" jakie według ich wierzeń taka osoba w sobie łączy, kiedy przechodzi "proces" trans....., czyli posiada/otrzymuje. Od otrzymania statusu ludzi "o dwóch duszach", podwójnie błogosławiona, posiadająca zdolność poruszania się między dwoma światami: męskim i żeńskim, naturalnym i nadprzyrodzonym. Dlatego otrzymywała "duchowe" przywództwo w społeczności, modliła się za chorych, rozwiązywała problemy - bo lepiej rozumiały "obie płci", proszono ich o modlitwy, itd...

Z twoich postów wynika, że chętnie krytykujesz religie, jak chrześcijaństwo. A w chrześcijaństwie religijnie odrzuca się homoseksualizm. A teraz "religijne" akceptowanie homoseksualizmu jest lepszym wierzeniem/wyznaniem twoim zdaniem? Ludzie tacy posiadają dwie dusze i poruszają się w świecie nadprzyrodzonym? Są lepszymi rozjemcami od heteroseksualistów i posiadają lepsze zrozumienie "Człowieka"? Popierasz taki pogląd religijny?

Trochę się dziwię, bo twoją religią jest "ewolucja", a ona z definicji odrzuca homoseksualizm ...... jako sprzeczny z naturą i niemożliwy do przetrwania gatunku.... ale Ty wierząc w ewolucję nadal nie rozumiesz "Nie rozumiem dlaczego macie z nim taki problem." - skoro nawet twoja religia to rozumie i widzi w tym problem...... w tym wypadku więc ta "Abrahamowa" akurat w tej kwestii idzie w parze z przekonaniami "ewolucji".

afilatelista napisał(a):
Na szczęście nie Ty będziesz o tym decydował:)

Co to miało merytorycznego wnieść? Ty też nie będziesz o tym decydował i....?


Pn paź 17, 2022 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 686
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
więc ten wpływ można i należy badać.
Życzę powodzenia. Ciekawym metodologii, która byłaby adekwatna do zagadnienia.

pławikonik napisał(a):
I oczywiście nie umiesz udowodnić że te niewidzialne krasnoludki nie istnieją.
A dlaczego miałbym? To Twój temat. Ty w nie wierzysz, nie ja.

pławikonik napisał(a):
Oczywiście, to że Idący nie potrafi nie znaczy że nikt nie potrafi. Wszystkie te rzeczy są wystarczająco udokumentowane, z wyjątkiem krasnoludków i Boga.
Zatem, jeśli jesteś kimś, to spróbuj udowodnić samochód, czarną dziurę, krasnoludka, orbitę ziemi, atom wodoru. Przedstaw dowód. Uważam, że nie potrafisz. Czy zatem analogicznie mogę wyciągnąć wniosek, że nie ma samochodu, czarnej dziury, krasnoludka, orbity ziemi, ani atomu wodoru.

pławikonik napisał(a):
jeżeli to coś w żaden sposób nie jest styczne z naszym światem to nas nie obchodzi. Jeśli jest, to wchodzi w zakres nauki.
Np. biblistyki, teologii...

pławikonik napisał(a):
Jakoś się dziwie że nikt nie zareagował na moje stwierdzenie że na 100% świadomość ludzka nie ma czynnika niematerialnego.
Bardzo przepraszamy. Ale czy każdej niczym nieuzasadnionej myśli musimy się odnosić?

pławikonik napisał(a):
Jeżeli uważasz że ktoś o niskim ilorazie inteligencji nie jest człowiekiem...
Wskaż, kto tak twierdzi!

pławikonik napisał(a):
Co do wolnej woli - to jest troche oksymoron, w każdym razie decyzja chyba wcale nie jest świadoma.

Nie w przypadku człowieka myślącego. Co nie znaczy, że wykluczam działania instynktowne.

pławikonik napisał(a):
Natomiast zniewolenie umysłu jest największe w religii. Mnie nikt nie narzuca opinii np. w sprawie antykoncepcji. Czytam czasopisma fachowe i sama sobie wyrabiam. Czy nawet wybór opcji politycznej -przynajmniej u nas nie można być lewicowym katolikiem. Albo feministką- chyba że katolicką feministką, kolejny oksymoron. Albo ocena dzieł literackich - trzeba wierzyć że Lewis wielkim filozofem ( :o ) był. A że pisał androny... A już innych wybitnych myślicieli nie wspomne, nie chce bana. Nie wolno ich wypocin krytykować. Nawet gdy są to dzieła "literackie".


pławikonik napisał(a):
Natomiast zniewolenie umysłu jest największe w religii.
Oszczerstwo!

pławikonik napisał(a):
Mnie nikt nie narzuca opinii np. w sprawie antykoncepcji.
Nikt, poza tymi, którzy pouczają, uświadamiają, polecają środki i rozwiązania. Chyba pora kończyć wymianę zdań, bo brniesz coraz dalej w bezsens. i absurd.

pławikonik napisał(a):
Czy nawet wybór opcji politycznej -przynajmniej u nas nie można być lewicowym katolikiem. Albo feministką- chyba że katolicką feministką, kolejny oksymoron.

Nie tyle oksymoron, co przeciwieństwo. Tak =samo jak nie da się być chlejącym abstynentem. Albo chudym grubasem.

pławikonik napisał(a):
Nawet gdy są to dzieła "literackie".
Słusznie użyty cudzysłów.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 16:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący
Cytuj:
Życzę powodzenia. Ciekawym metodologii, która byłaby adekwatna do zagadnienia.

Ależ bardzo prosto.
Cytuj:
To świadomość i postepowanie wpływa na dusze. Emocje też, ale pośrednio. Tylko te, którym ulegamy.

Uważasz że nasz układ nerwowy coś robi. Więc sprawdzamy czy to robi czy nie. Neurologia. I wiesz dobrze że nie robi tego tj. na żadną dusze nie wpływa, bo nie ma żadnej duszy w obrębie świadmości.
Cytuj:
A dlaczego miałbym? To Twój temat. Ty w nie wierzysz, nie ja.

Ja tylko dałam przykład. To Ty wierzysz w niewidzialnego Boga który popycha ewolucje. Tak jak te krasnoludki. Tymczasem żeden Bóg nie jest do ewolucji potrzebny.
Cytuj:
Zatem, jeśli jesteś kimś, to spróbuj udowodnić samochód, czarną dziurę, krasnoludka, orbitę ziemi, atom wodoru. Przedstaw dowód. Uważam, że nie potrafisz. Czy zatem analogicznie mogę wyciągnąć wniosek, że nie ma samochodu, czarnej dziury, krasnoludka, orbity ziemi, ani atomu wodoru.

Jeżeli nie wierzysz w te rzeczy to jesteś solipsystą. Nie wiem czy rozumiesz to słowo, z tym u Ciebie kiepsko. Ale wtedy jesteś w jeszcze gorszej sytuacji jeżeli chodzi o wiare.
Ja natomiast zrobie zdjęcie samochodu, a co tam, zrobie zdjęcie rtg. I dowod jest. Masz zdjęcie duszy?
Cytuj:
Np. biblistyki, teologii...

Biblistyka to nauka o biblii, nie przesądzająca o istnieniu boga czy duszy. Teologia to nie nauka - nie stosuje metody naukowej. Wszystko co się dzieje w obrębie świadomości, ukladu nerwowego itp. może być zbadane. I dlatego wiemy że świadomosć jest w 100% materialna.
O ile się nie myle w Biblii nic o duszy nie ma. To grecki wynalazek. Wg. Biblii to chyba mieliśmy z grobów wychodzić z całym ciałem.
Cytuj:
Bardzo przepraszamy. Ale czy każdej niczym nieuzasadnionej myśli musimy się odnosić?

Dlaczego uważasz że nieuzasadniona? Ja się ciągle pytam o definicje, bo potem jest kręcenie i uciekanie. Więć prosze- dusza jest niematerialna, prawda? I jako taka nie podlega czynnikom fizycznym i chemicznym. W świadomości nie ma nic takiego co by było odporne na te czynniki. Chyba nie chcesz powiedzieć że niematerialna dusza jest wrażliwa na barbiturany?poziom wapnia czy cukru?
Cytuj:
Nie w przypadku człowieka myślącego. Co nie znaczy, że wykluczam działania instynktowne.

Nie. Decyzja jest podjęta zanim w ogóle wiesz że ją podjąłeś. Nie widomo na ile jest to świadome.
Cytuj:
pławikonik napisał(a):
Natomiast zniewolenie umysłu jest największe w religii.
Oszczerstwo!

udowodniłam- religia wtrąca się daleko poza swoje kompetencje
Cytuj:
Nikt, poza tymi, którzy pouczają, uświadamiają, polecają środki i rozwiązania. Chyba pora kończyć wymianę zdań,
bo brniesz coraz dalej w bezsens. i absurd.

no, nie wiem, taki pubmed... Może im napiszesz że kłamią? Proces masz pewny. Wiesz zę kobiety które stosowały antykoncepcje od początku tj .lat sześdziesiątch żyją statystycznie dłużej niż te bez antykoncepcji.
Cytuj:
Nie tyle oksymoron, co przeciwieństwo

kup sobie słownik wyrazów obcych i frazeologiczny do tego.
Cytuj:
Słusznie użyty cudzysłów.

Słusznie, bo mam na myśli "dzieła" najliczniej reprezentowane wśród lektur szkolnych.


Pn paź 17, 2022 17:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 686
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Bełkot.
Insynuacje. Nie potrafisz czytać? Któryś raz imputujesz, że coś napisałem, choć nie pisałem.
Żądasz dowodów, ale nie potrafisz uzasadnić, udowodnić niczego. Nawet nie potrafisz korzystać z opracowań, które wskazujesz. Beton.
Nie będę odpowiadać na głupoty. Tak doradza Mateusz 7,6.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Idący
Cytuj:
Któryś raz imputujesz, że coś napisałem, choć nie pisałem.

Gdzie? O niewidzialnym krasnoludku popychającym ewolucje
Cytuj:
Ewolucja w żaden sposób nie koliduje z kreacją. Ani mutacja, która też miała wielki wpływ na postanie homo sapiens. Wzajemnie się uzupełniają. Tworząc jedna spójną całość.

tu że mózg coś robi
Cytuj:
To świadomość i postepowanie wpływa na dusze. Emocje też, ale pośrednio. Tylko te, którym ulegamy.

Tutaj że wymyślasz sobie niewidzialnego krasnoludka czy tam smoka w łazience, który co za pech jest niewidzialny, nie ma masy, zapachu, nie zatrzymuje promieniowania rtg, i w ogóle nie da się żadną metodą wykazać. Ale jest, bo Idący tak twierdzi.
Cytuj:
Już pisałem, że głupotą jest żądanie materialnych dowodów na istnienie tego, co nie jest materialna.

Coś pominełam?


Pn paź 17, 2022 19:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 686
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Z tego wynika, ze to zła wola.
Rzeczywiście, dzieło krasnoludków, to nie mój pomysł.
A mózgu, też nie pisałem.

Ostatni cytat świadczy o tym, że zdanie zbyt trudne abyś zrozumiała. W takim razie nie ma sensu tłumaczyć.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Cytuj:
Bełkot.
Insynuacje.
Nie potrafisz czytać? Któryś raz imputujesz, że coś napisałem, choć nie pisałem.
Żądasz dowodów, ale nie potrafisz uzasadnić, udowodnić niczego. Nawet nie potrafisz korzystać z opracowań, które wskazujesz. Beton.
Nie będę odpowiadać na głupoty. Tak doradza Mateusz 7,6.

Cytuj:

Cytuj:
brniesz coraz dalej w bezsens. i absurd.

Teraz z łąski swojej wykaż gdzie się myle. Gdzie pisze nielogicznie.
Cytuj:
Któryś raz imputujesz, że coś napisałem, choć nie pisałem.

gdzie? Konkretnie.
Cytuj:
Ostatni cytat świadczy o tym, że zdanie zbyt trudne abyś zrozumiała. W takim razie nie ma sensu tłumaczyć.

Co jest zbyt trudne? konkretnie.
Cytuj:
Bardzo przepraszamy. Ale czy każdej niczym nieuzasadnionej myśli musimy się odnosić?

Uzasadniłam. jak nie wystarczy -pytaj, z tym że to może być trudne.
Wiesz, każdy katolik przyparty do muru tak zaczyna. Że bełkot, brak logiki. Tyle że nie potrafi wskazać gdzie. Więc dyskutuj albo przestań z osobistymi wycieczkami. Ja na razie epitetów nie używam, a moge. I znowu trudnych słow nie zrozumiesz...


Pn paź 17, 2022 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL