Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość
Post 
Sewciu, nie pochodzimy od szympansa, zrozum.


Cz lis 08, 2007 19:55
Post 
Rita napisał(a):
Ewolucja jest skomplikowana, co nie znaczy, że jest nieprzewidywalna. Choć sam mechanizm ewolucji jest prosty.


Czyli ewolucja jest w 100% przewidywalna? Cofnijmy się teraz kilka miliardów lat wstecz do pierwszej bakteri i powiedz mi czy jesteś w stanie przewidzieć że powstanie z niej człowiek? ;)

Efekt działania mechanizmu ewolucji może i jest prosty ale to nie o to tu chodzi. Chodzi mi o sam proces tego mechanizmu. Jak on powstał , dlaczego działa i wogóle czym się kieruje?

Rita napisał(a):
A gdzie ja napisałam, że nie rozumiem? Ja nie wiem wielu rzeczy, ale sam mechanizm ewolucji rozumiem doskonale.


Jeżeli rozumiesz to doskonale to wytłumacz mi właściwości sammoorganizacji materi nieozywionej w ożywioną. Czym się kierowały związki chemiczne żeby stworzyć pierwszą proteine? Gdzie tu widzisz jakiś wewnętrzny mechanizm ewolucyjny?


Rita napisał(a):
Bądź spokojny, ja dobrze wiem, czego nie wiem i czego nie wiadomo w kwestiach powstania życia. Pepe zaś nawet nie wie ile już wiadomo. I z tego co cały czas powtarza wątpię, że w ogóle chce się dowiedzieć.


O ile dobrze wiem to nie wiesz podstawowej rzeczy więc co tu dużo mówić o mechanizmie skoro nie wiesz czym on jest. ;)

Rita napisał(a):
Ale tak łatwo krytykują każdą teorię naukową o której pojęcie mają zerowe i nie przeczytali żadnej książki na jej temat. To jest bardzo smutne, że nie ma w was chęci poznania.


A może byś tak poczytała teorie kreacjonistyczne oparte na ewolucji? są bardzo naukowe ;)


wieczny_student napisał(a):
Współczesna nauka nie udziela na to pytanie odpowiedzi. Chrześcijanin powie, że tak je ustalił Bóg, ateista - że przez przypadek, albo z jakiegoś głębszego powodu jakiego nie znamy. Moim zdaniem, na to pytanie nauka nigdy nie odpowie. W najlepszym wypadku dotrzemy do jednego podstawowego prawa, z którego wynikają wszystkie inne, ale samo bierze się "z powietrza", czyli nie będzie można naukowo wyjaśnić, dlaczego jest takie a nie inne.


Jeżeli nauka nie odpowiada na najważniejsze pytanie to znaczy to tyle jakby wogóle na nic nie odpowiadała. Naprawdę uważasz że prawa kwantowe wzieły sie z powietrza? ;D Jakież to prawo z którego wynikają wszystkie inne prawa?


wieczny_student napisał(a):
W nauce istnieje jednak paradygmat, że jeżeli coś jest materialne (a ciało ludzkie jest), to jego działanie może być wytłumaczone prawami fizyki.


Ciało ludzkie to zbiór określonych stanów kwantowych po dokonaniu skoku ze stanu będącego w superpozycji. 8)


Cz lis 08, 2007 20:53
Post 
Cytuj:
Czyli ewolucja jest w 100% przewidywalna? Cofnijmy się teraz kilka miliardów lat wstecz do pierwszej bakteri i powiedz mi czy jesteś w stanie przewidzieć że powstanie z niej człowiek?

Domyślałam się, że coś takiego napiszesz. Niestety brak zrozumienia teorii ewolucji prowadzi do wyciągania takich błędnych wniosków.... :(

Niestety mogę Cię skierować do książek. Podejrzewam jednak, że nigdy do nich nie zajrzysz. Komuś, kto sam nie chce uczynić wysiłku, by coś zrozumieć i poznać nie ma sensu poświęcać czasu.

Cytuj:
Jeżeli rozumiesz to doskonale to wytłumacz mi właściwości sammoorganizacji materi nieozywionej w ożywioną. Czym się kierowały związki chemiczne żeby stworzyć pierwszą proteine? Gdzie tu widzisz jakiś wewnętrzny mechanizm ewolucyjny?

Nie raz pisałam o tym

Cytuj:
O ile dobrze wiem to nie wiesz podstawowej rzeczy więc co tu dużo mówić o mechanizmie skoro nie wiesz czym on jest.

Nie wiem o co Ci chodzi.

Cytuj:
A może byś tak poczytała teorie kreacjonistyczne oparte na ewolucji? są bardzo naukowe

Nie są naukowe. Sprawdź definicję teorii naukowej. Kreacjonizm nie jest teorią naukową.

Do tej pory miałam nadzieję, że jest w tobie dobra wola zrozumienia. Teraz widzę, że nie, więc nie będę kontynuowała rozmowy.


Cz lis 08, 2007 21:20

Dołączył(a): Cz lut 15, 2007 19:10
Posty: 463
Post 
Pepe napisał(a):

Swoją wiedzę opieram na tym co mówi PŚ dlatego że oni tam wszystko prosto wyjaśnili jak powstał człowiek, po prostu ciach Bóg mnie stworzył i kropka.
Teraz okazalo się,że Ty nawet nie rozumiesz PŚ i znasz jego interpretecji przez Krk. Tworzysz coś w rodzaju własnej religii w znaczeniu interpretacyjnym, opartej na dosłownym rozumieniu PŚ, tak jak to czynili fanatyczni wyznawcy przed wiekami. To żałosne. Zastanawiam się czy przyszło Ci do głowy poczytać trochę już nie tylko książki naukowe, ale również teksty dotyczące stanowiska Krk???Sądząc jednak po tym co piszesz wygląda na to ,że uważasz się za samorodny autorytet.Tak trzymaj - jeśli chcesz dalej się ośmieszać.

p.s Najlepsze jest to "ciach i kropka" Mało się nie udławiłem kromką chleba z pasztetową czytając to przy kolacji.

_________________
"Extraordinary claims require extraordinary evidence" - Carl Sagan,astronom


Cz lis 08, 2007 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Pepe napisał(a):
Czyli ewolucja jest w 100% przewidywalna? Cofnijmy się teraz kilka miliardów lat wstecz do pierwszej bakteri i powiedz mi czy jesteś w stanie przewidzieć że powstanie z niej człowiek? ;)


Ja nie. Ale jestem tylko ograniczonym człowiekiem, ze skończonymi zdolnościami i wiedzą (zwłaszcza, że sama znajomość organizmu początkowego to dużo za mało: trzeba jeszcze wiedzieć, jakie warunki środowiskowe będą oddziaływały na ewolucję), ale nie znaczy to, że ewolucja nie jest przewidywalna (Bóg na przykład, mógłby przewidzieć, jak się potoczy). Po prostu na takich skalach czasowych nie jest przewidywalna dla ludzi.

Pepe napisał(a):
Jeżeli nauka nie odpowiada na najważniejsze pytanie to znaczy to tyle jakby wogóle na nic nie odpowiadała.


Nieprawda. Brak jednej odpowiedzi nie oznacza bezwartościowości pozostałych. Zwłaszcza jeżeli to pytanie nie daje się rozstrzygnąć w ramach nauki, z powodu ram jakie nauka sobie sama narzuciła.

Pepe napisał(a):
Naprawdę uważasz że prawa kwantowe wzieły sie z powietrza?


Nie twierdzę, że prawa kwantowe nie wynikają z jakiś głębszych, jeszcze nie znanych właściwości świata fizycznego. Jeżeli jednak tak nie jest, to nie można wytłumaczyć naukowo, dlaczego są takie a nie inne. W takim sensie użyłem wyrażenia "z powietrza", co od razu wyjaśniłem.

Pepe napisał(a):
Jakież to prawo z którego wynikają wszystkie inne prawa?


Nawet nie wiemy czy takie istnieje. A nawet jeśli - wciąż jest to prawo nieznane.

wieczny_student napisał(a):
W nauce istnieje jednak paradygmat, że jeżeli coś jest materialne (a ciało ludzkie jest), to jego działanie może być wytłumaczone prawami fizyki.


Ciało ludzkie to zbiór określonych stanów kwantowych po dokonaniu skoku ze stanu będącego w superpozycji. 8)[/quote]

Ściśle rzec biorąc to co powiedziałeś, to pseudonaukowy bełkot (używasz wyrażeń naukowych, ale zdajesz się nie znać ich poprawnego znaczenia). Myślę jednak, że wiem o co ci chodzi. Zapytam więc: "I co z tego?". To nie oznacza jego niematerialności.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Cz lis 08, 2007 22:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Rita napisał(a):
Sewciu, nie pochodzimy od szympansa, zrozum.


Rito nie wiem jakie książki czytasz , jednak sama udowadniasz jak mało wiemy..., przepraszam , wiesz o ewolucji. Myślę , że powinnaś zmienić literaturę na bardziej poważną i wiarygodną , hmm , może Biblia?

Rita napisał(a):
Człowiek należy do rodziny człowiekowatych, podobnie zresztą jak szympans i goryl. I tak, jesteśmy zaliczani do małp właściwych :)
Fakt, przodka należałoby też zaliczyć do małp :)

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 08, 2007 22:34
Zobacz profil
Post 
Sewciu, człowiek nie pochodzi od innych małp żyjących obecnie i taki był sens wypowiedzi "człowiek nie pochodzi od małpy". Mamy wspólnego przodka. To było wyjaśnione w tamtym temacie dokładnie. Przeczytaj dokładnie, a nie wyrywaj zdań z kontekstu.


Cz lis 08, 2007 22:42

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Rita napisał(a):
Sewciu, człowiek nie pochodzi od innych małp żyjących obecnie i taki był sens wypowiedzi "człowiek nie pochodzi od małpy". Mamy wspólnego przodka. To było wyjaśnione w tamtym temacie dokładnie. Przeczytaj dokładnie, a nie wyrywaj zdań z kontekstu.


Tak ale przodek musiał też mieć przodka , więc co nim było jeśli nie małpa?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 08, 2007 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Nie wiem co, ale teoria ewolucji mówi, że małpy pochodzą od tego wspólnego przodka. Więc jeszcze jego przodek nie mógł być też małpą


Cz lis 08, 2007 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Kamyk napisał(a):
Nie wiem co, ale teoria ewolucji mówi, że małpy pochodzą od tego wspólnego przodka. Więc jeszcze jego przodek nie mógł być też małpą


Teoria wie że małpy i człowiek pochodzą od wspólnego przodka ,natomiast nie wie co było tym przodkiem.
Czy są jakieś spekulacje , że było to jakieś znane nam zwierzę , czy może był to twór do niczego nie podobny?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 08, 2007 22:56
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Tak ale przodek musiał też mieć przodka , więc co nim było jeśli nie małpa?

Napisałam Ci jaki sens miała ta wypowiedź.

Cytuj:
Więc jeszcze jego przodek nie mógł być też małpą

Czy był małpą, czy nie, to kwestia nazewnictwa. Na pewno wspólny przodek pod względem chociażby inteligencji był bliższy małpom niż ludziom.


Cz lis 08, 2007 22:59

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Rita napisał(a):
Cytuj:
Tak ale przodek musiał też mieć przodka , więc co nim było jeśli nie małpa?

Napisałam Ci jaki sens miała ta wypowiedź.

Cytuj:
Więc jeszcze jego przodek nie mógł być też małpą

Czy był małpą, czy nie, to kwestia nazewnictwa. Na pewno wspólny przodek pod względem chociażby inteligencji był bliższy małpom niż ludziom.


Nie pytam o inteligencję przodka pytam o niego samego .Kim lub czym był .Czy poruszał się na czterech kończynach ,czy pochodził wody , gór , w ogóle kim był ,jak wyglądał ,czyżby w ewolucji nie było o tym wzmianki ?

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 08, 2007 23:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 16, 2007 13:29
Posty: 2302
Post 
Znane są skamieniałości gatunku nazwanego Orrorin tugenensis, który jest uznawany za dobrego kandydata na ostatniego wspólnego przodka człowieka i szympansa. Gdyby ten gatunek żył obecnie, niewątpliwie zakwalifikowano by go do małp. Jeżeli to nie odpowiada na twoje pytania, polecam samodzielne przeszukanie internetu w celu pozyskania szczegółów.

_________________
"Nie jesteś byle kim, więc nie możesz żyć byle jak."


Cz lis 08, 2007 23:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
wieczny_student napisał(a):
Znane są skamieniałości gatunku nazwanego Orrorin tugenensis, który jest uznawany za dobrego kandydata na ostatniego wspólnego przodka człowieka i szympansa. Gdyby ten gatunek żył obecnie, niewątpliwie zakwalifikowano by go do małp. Jeżeli to nie odpowiada na twoje pytania, polecam samodzielne przeszukanie internetu w celu pozyskania szczegółów.


Znam teorię .
Chciałbym to usłyszeć od osoby u której ewolucja buduje światopogląd , iż człowiek jest skutkiem ewolucji .

Jak na razie to widzę, że wierzący tłumaczą Ateistom zasady ewolucji.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lis 08, 2007 23:43
Zobacz profil
Post 
Sererynie, ty się o to samo pytasz w każdym temacie, chociaż odpowiedź została już dawno udzielona. A ja nie jestem encyklopedią na twój własny użytek! Ani wyszukiwarką.

Cytuj:
Jak na razie to widzę, że wierzący tłumaczą Ateistom zasady ewolucji.

:rotfl2: mam nadzieję że nie mówisz o sobie, bo twoja wiedza sprowadza się do tego, co znajdziesz w internecie...


Pt lis 09, 2007 10:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL