Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 19:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Quinque napisał(a):
należałoby udowodnić mózg jest odpowiedzialny za cokolwiek a tego niestety nie jesteście w stanie dokonać,
Uważasz, że mózg jest organem zbędnym?


Pt wrz 09, 2022 7:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
Albo wątek o "grzechu" ludzi psychopatycznych - okazauje się że ich mózg jest dosłownie "inny".A o "wolnej woli" to już labirynt.

A co z ludźmi którzy w ogóle nie mają wykształconego mózgu("inny" mózg?) a żyją normalnie i nie są psychopatyczni? Co z ich wolną wolą, świadomością? U nich to nawet na neuroplastyczności oprzeć się nie można..
Swołocz napisał(a):
Uważasz, że mózg jest organem zbędnym?

Nie znasz takich przypadków? Nauka je potwierdza.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Ostatnio edytowano Pt wrz 09, 2022 7:52 przez Saqura, łącznie edytowano 1 raz



Pt wrz 09, 2022 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Nie ma takich ludzi, którzy nie mają w ogóle wykształconego mózgu. Mają mniejszy mózg, nie wypełniający całej czaszki, ale na przykład połowę.


Pt wrz 09, 2022 7:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Neurolog John Lorber zapewne nie jest Ci znany? Prowadził badania nad dwójką dzieci u których nigdy nie wykształciła się tkanka mózgowa, oczywiście swoje wyniki badań opublikował dowodząc że "mózg nie jest potrzebny ludziom do życia"To nie jedyny taki przypadek.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt wrz 09, 2022 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
No oczywiście, osoba kompletnie nie znajaca się na rzeczy przytacza wyrwany z kontekstu ( i to nie wiadomo skąd) kawałek. Neguje się pewne aspekty neuronów lustrzanych - a i to są pojedyncze głosy. Mogą brać też udział w procesach społecznych, uczenia się, empatii, nauce języka. Moge o tym porozmawiać niejako osobiście - zastanawiam się czy nie zacząc osobnego wątku o spektrum autyzmu.


Ja np. nie kwestionuje twojej wiedzy z neurologii. Widze, ze "znasz sie na rzeczy".
Problem jest w tym, ze wlasnie ta wiedza bardzo cie ogranicza. U ciebie wszystko jest materialne, fizykalne. Inaczej mowiac, "idziesz z duchem czasu", nie majac pojecia, ze jestes przez tego "ducha" manipulowana.
Przytlaczajaca wiekszosc obecnego swiata funkcjonuje mniej lub wiecej tak, jak ty, krecac sie wokol swojego wlasnego(materialnego) ogona, w efekcie czego swiat, w ktorym zyjemy staje sie coraz bardziej wrogi czlowiekowi, satanistyczny, pomimo ogromnego postepu w medycynie i roznych innych dziedzinach.

Zastanawialas sie kiedys nad tym?

Zetknelas sie moze kiedys z pojeciem "medycyna antropozoficzna"?

Cytuj:
(...)Albo wątek o "grzechu" ludzi psychopatycznych - okazauje się że ich mózg jest dosłownie "inny".
A o "wolnej woli" to już labirynt.


Pisz, chetnie poczytam :-D

Zanim sie zabierzesz do pisania na poruszone tematy, polecam ci fragment z Biblii do przeanalizowania, z nadzieja, ze docenisz przynajmniej inteligencje autora, bo jest nim uczony w Pismie faryzeusz, po duchowej metamorfozie.

Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha. Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego.
2:11
Kto zaś z ludzi zna to, co ludzkie, jeżeli nie duch, który jest w człowieku? Podobnie i tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży.
2:12
Otóż myśmy nie otrzymali ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania darów Bożych.
2:13
A głosimy to nie uczonymi słowami ludzkiej mądrości, lecz pouczeni przez Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha.
2:14
Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.
2:15
Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony.

1. List do Koryntian, Rozdzial 2:10-15

Cytuj:
viona
Cytuj:
Chrystus nie jest tajemniczą, lecz w pelni objawioną istotą.

udowodnij


Chrystusa nie mozna "udowodnic" czlowiekowi takiemu jak ty, "zmyslowemu".
Jak pisze Pawel w zacytowanym fragmencie, sprawy duchowe mozna przedlozyc tylko tym, "ktorzy sa z Ducha".


Pt wrz 09, 2022 9:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Swołocz napisał(a):
Quinque napisał(a):
należałoby udowodnić mózg jest odpowiedzialny za cokolwiek a tego niestety nie jesteście w stanie dokonać,
Uważasz, że mózg jest organem zbędnym?


W jaki sposob organ (instrument, narzedzie) taki jak mozg, mialby byc za cos "odpowiedzialny"?
Przeciez to tylko komputer, ktorego trzeba zaprogramowac. Bez programu to tylko kupka szarej masy. Ktos musi przeciez zaprogramowac te maszyne, ktos musi ja nastepnie obslugiwac.

Swołocz, kto to wszystko robi? Kto kontroluje dzialanie tej maszyny?


Pt wrz 09, 2022 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Saqura napisał(a):
Neurolog John Lorber zapewne nie jest Ci znany? Prowadził badania nad dwójką dzieci u których nigdy nie wykształciła się tkanka mózgowa, oczywiście swoje wyniki badań opublikował dowodząc że "mózg nie jest potrzebny ludziom do życia"To nie jedyny taki przypadek.


Saqura, jestes przekonana, ze to prawda?


Pt wrz 09, 2022 10:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1534
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
viona napisał(a):
Saqura, jestes przekonana, ze to prawda?

To naukowiec, nikt jego badań nie zanegował.Podać inne, lub sama sobie to sprawdzisz?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt wrz 09, 2022 11:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Saqura napisał(a):
viona napisał(a):
Saqura, jestes przekonana, ze to prawda?

To naukowiec, nikt jego badań nie zanegował.Podać inne, lub sama to sprawdzisz?


Rozumiem, ze jestes przekonana o odkrytej przez tego naukowca prawdzie.

Napiszesz w kilku slowach co to oznacza dla ciebie?

No i jak sie to ma do tematu watku?


Pt wrz 09, 2022 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Saqura
już chciałam prosić o wyniki badań, obrazy rtg i rezonans- bo w końcu czemu ja się mam tylko wysilać? Ale sama znalazłam - nic nadzwyczajnego, powiekszone komory mózgu. Do zdjęć wybrano te przekroje które wyglądają szczególnie dramatycznie. Pomijajac te całkiem prawie normalne.
Bo chyba wiesz jak te obrazy powstają?

viona
Cytuj:
U ciebie wszystko jest materialne, fizykalne.

no to udowodnij że jest coś niematerialnego, niefizykalnego. Choćby w działaniu mózgu, w świadomości.
Cytuj:
staje sie coraz bardziej wrogi czlowiekowi, satanistyczny,

satanizm to chyba zaprzeczenie światopoglądu materialistycznego?
Cytuj:
Chrystusa nie mozna "udowodnic" czlowiekowi takiemu jak ty, "zmyslowemu".
Jak pisze Pawel w zacytowanym fragmencie, sprawy duchowe mozna przedlozyc tylko tym, "ktorzy sa z Ducha"

Dziękuje, jestem bezdusznym robotem. Wygodny sposób dyskusji - jesteś za głupi, więc nie będe tłumaczyć.


Pt wrz 09, 2022 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1444
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
viona napisał(a):
Swołocz, kto to wszystko robi? Kto kontroluje dzialanie tej maszyny?
Nie ma tu jakiegoś "ktosia". "Ktoś" to iluzja. Jest tylko konglomerat procesów fizyczno-chemiczno-elektrycznych, który nazywamy osobą.


Pt wrz 09, 2022 15:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Musze skomentować, bo doczytałam. Przeemek podaje "tytuły" z religijnych "uczelni"- jest sporo takich w Stanach. Finansowanych, a jakże przez organizacje religijne. Choćby ten co to Kent Hovind się kształcił. Znany uniwersytet, w -dosłownie- stodole.
Dlaczego inni, np. Viona, Saqura, Przeemek rzucają jakieś stwierdzenie, bez poparcie "bo tak" a ja musze szukać linków? Wiele rzeczy po prostu wiem, choćby ze względu na zawód.
I takie "argumenty" jak "człowiek bez mózgu" - bez chocby linka- przechodzą. A ja tam widze wyrażnie elementy- wszystkie chyba, mało tych ujęć - mózgu. Ktoś zrobił sensacje, pewnie w jakimś Pudelku opublikował, i to ma być argument.

Cytuj:
A co z ludźmi którzy w ogóle nie mają wykształconego mózgu("inny" mózg?) a żyją normalnie i nie są psychopatyczni?

Ludzi bez mózgu nie ma. Dokładnie- bez mózgu, działąjącego to nie człowiek. Nie będzie żyć samodzielnie. Nie uznaje się za człowieka czegoś bez działającego mózgu -mimo że jest żywe. Zaśniad, prawdziwy lub rzekomy, płód przed wykształceniem mózgu, fetus in fetu, potworniak, blizniak pasożytujący w zespole odwróconej perfuzji tętniczej, ciało po ustaniu aktywności elektrycznej kory mózgowej (pień może działać, ale uznaje się za trupa) - to nie ludzie.
Natomiast "inny mózg" to zupełnie coś innego. Może być sprawny, i to jeszcze jak.
Jakoś dziwnie mi się zrobiło gdy zostałam sklasyfikowana jako
Cytuj:
"w ogóle nie mają wykształconego mózgu("inny" mózg?)
. Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.


Pt wrz 09, 2022 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Swołocz napisał(a):
viona napisał(a):
Swołocz, kto to wszystko robi? Kto kontroluje dzialanie tej maszyny?
Nie ma tu jakiegoś "ktosia". "Ktoś" to iluzja. Jest tylko konglomerat procesów fizyczno-chemiczno-elektrycznych, który nazywamy osobą.


Ok.
A wiec ludzkosc to zbior takich "konglomeratow".

No to mi teraz powiedz, kto tak twierdzi? Czy jeden z tych "konglomeratow", ktore ty nazywasz osobami?


Pt wrz 09, 2022 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 177
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
ciało po ustaniu aktywności elektrycznej kory mózgowej (pień może działać, ale uznaje się za trupa) - to nie ludzie.


Ok, czyli twoim zdaniem pojecie "czlowiek" jest okresleniem kupy miesa z czynna elektrycznie kora mozgowa?
No to powiedz mi teraz, kto decyduje o tym, ze czlowiek jest trupem, po ustaniu aktywnosci elektrycznej mozgu i na jakiej podstawie. Jakie prawo dziala w tym przypadku.

Cytuj:
(...)Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.

Kiedys tak bylo. Ale teraz to juz chyba nieaktualne...? A moze jestem w bledzie?


Pt wrz 09, 2022 19:34
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Potrafisz określić czas (datę) w którym teraz zastąpiło kiedyś?


Pt wrz 09, 2022 20:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL