Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 9:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Następna strona
 Ewolucja a stworzenie człowieka 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 175
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
nolda napisał(a):
Potrafisz określić czas (datę) w którym teraz zastąpiło kiedyś?


Wiem , nolda, ze przeszlosc i przyszlosc sa fikcja. Ale odnosi sie to tylko do tych, ktorym udalo sie zatrzymac i odkryc niebo w sobie :-D


Pt wrz 09, 2022 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 04, 2022 16:36
Posty: 175
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
satanizm to chyba zaprzeczenie światopoglądu materialistycznego?


Tak, satanistycznosc swiata jest zaprzeczeniem swiatopogladu materialistycznego.
Swiat nie jest tylko materialny.

Cytuj:
Cytuj:
Chrystusa nie mozna "udowodnic" czlowiekowi takiemu jak ty, "zmyslowemu".
Jak pisze Pawel w zacytowanym fragmencie, sprawy duchowe mozna przedlozyc tylko tym, "ktorzy sa z Ducha"

Dziękuje, jestem bezdusznym robotem. Wygodny sposób dyskusji - jesteś za głupi, więc nie będe tłumaczyć.


Nigdzie nie napisalam, ze jestes bezdusznym robotem, ani tez, ze jestes glupia.
Napisalam, ze jestes zamknieta na argumenty pochodzace z duchowej rzeczywistosci prawdy, ktora zawiera w sobie rzeczywistosc materialna. Rzeczywistosc materialna jest tylko manifestacja tej duchowej :-D Dopoki jednak sama tej prawdy nie odkryjesz w sobie, kazda proba dyskusji na ten temat prowadzi do nieporozumien.


Pt wrz 09, 2022 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławikonik napisał(a):
I takie "argumenty" jak "człowiek bez mózgu" - bez chocby linka- przechodzą. A ja tam widze wyrażnie elementy- wszystkie chyba, mało tych ujęć - mózgu. Ktoś zrobił sensacje, pewnie w jakimś Pudelku opublikował, i to ma być argument.

Proszę
https://www.science.org/doi/10.1126/science.7434023
http://earthschoolanswers.com/roger/

pławikonik napisał(a):
Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.

Z tego co mi wiadomo katolicy są przeciw aborcji, a od samego poczęcia to też dosłownie/dosadnie dla niektórych "ktoś inny".
viona napisał(a):
Rozumiem, ze jestes przekonana o odkrytej przez tego naukowca prawdzie.
Napiszesz w kilku slowach co to oznacza dla ciebie?
No i jak sie to ma do tematu watku?

Dla mnie to potwierdzenie "prawdziwej rzeczywistości" i tyle, nic poza tym.

pławikonik napisał(a):
no to udowodnij że jest coś niematerialnego, niefizykalnego. Choćby w działaniu mózgu, w świadomości.

Przyczynowość mentalna/zdarzenia mentalne ich nie wyjaśnisz opierając się jedynie na procesach neuronalnych(zdarzenia fizyczne)

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pn wrz 12, 2022 9:02
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
pławkonik napisał(a):
Będe złośliwa- dla katolików każdy kto jest choć odrobinę "inny" jest do zabicia.


Ale to ateiści i humaniści i inni racjonaliści (a przynajmniej antykatolicy) mordowali czarnych np, w Namibii. O czym wiemy bo przed czystkami Murzynów przez Niemców w 1904 r. Dojcze wprowadzili kulturkampf, tam chyba w latach 70'tych XIX wieku

Cytuj:
no to udowodnij że jest coś niematerialnego, niefizykalnego. Choćby w działaniu mózgu, w świadomości.


No ciekawe, toż to nawet neuronaukowcy nie potrafią powiedzieć jak mózg tworzy świadomość. I najprawdopodobniej nigdy nie będą potrafić. po drugie, czy żyjąc przez całe zycie w czarnobiałym pomieszczeniu, i mając wszystkie informacje o tym czym jest zółtość cytryny będę w stanie ją rozpoznać gdy z niego wyjdę, albo wiem co to znaczy patrzeć na żółtą cytrynę?


Pn wrz 12, 2022 11:32

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Nie iem, czytasz w ogóle artykuły które linkujesz?
Jedno to początek artykułu, reszta płatna. Wątpie żeby ktokolwiek tutaj zapłącił za dostęp.Początek nie zawiera nic co by miało śiadczyć że tam mózgu nie ma. A drugie to jakiś nawiedzony portal czary mary. Poszukaj tego przypadku choćby w pubmedzie. Wodogłowie, ale nie jakieś drastyczne. Tylko dowód na plastycznośc układu nerwowego.
Cytuj:
No ciekawe, toż to nawet neuronaukowcy nie potrafią powiedzieć jak mózg tworzy świadomość.

i to ma być dowód, że nie całkiem wiemy jak się tworzy świadomość? Nie żartuj.
Prosiłam o przykład czegokolwiek co mogło by być jakieś "zaświatowe" "duchowe" czy inne niematerialne. A nie że czegoś nie wiemy - tym bardziej że wiemy już sporo.
W zasadzie wiadomo na temat tej świadomości że nie ma ona czynnika "duchowego" czy jak to chcesz nazwać. To jest pewne.


Pn paź 10, 2022 15:44
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Aha, czyli Pławkonik jak zwykle nie ma nic mądrego do powiedzenia. Oczywiście, Plawkonik nie ma zamiaru przedstawić żadnych dowodów że "świadomość nie ma czynnika duchowego". A z faktu że naukowcy nie potrafią przedstawić żadnej argumentacji za tym że świadomość wynika z mózgu. To mogę sobie tłumaczyć ją odwołując się do czynnika niematerialnego


Pn paź 10, 2022 16:20

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Czyli twierdzisz że świadomośc ma ten czynnik "duchowy" - tak czy nie? Odpowiedz prosto i jasno, bez przytyków osobistych. Ja odpisałam jasno, nie moja wina że nie rozumiesz.


Pn paź 10, 2022 16:34
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Chyba napisałem jasno. Czego nie rozumiesz?


Pn paź 10, 2022 16:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Quinque napisał(a):
Ale to ateiści i humaniści i inni racjonaliści (a przynajmniej antykatolicy) mordowali czarnych np, w Namibii. O czym wiemy bo przed czystkami Murzynów przez Niemców w 1904 r. Dojcze wprowadzili kulturkampf, tam chyba w latach 70'tych XIX wieku

O czym Ty mówisz? Serio pytam. Jacy ateiści mordowali murzynow w Namibii? Ludobójstwo było na tle rasowym i motywowane chciwością. Większość oprawców w tym Cesarz byli chrześcijanami. Rasizm i niewolnictwo przez wieki było argumentowane Biblią. W XX w bywało również nauką, ale nie miało to z nauką nic wspólnego.
Cytuj:
No ciekawe, toż to nawet neuronaukowcy nie potrafią powiedzieć jak mózg tworzy świadomość. I najprawdopodobniej nigdy nie będą potrafić.
nie są w stanie stwierdzić jak tworzy a czy będą to się okaże. Są za to w stanie stwierdzić że to mózg generuje świadomość i że nie stwierdzono żadnej świadomości poza mózgiem. Czy kiedykolwiek taka stwierdzimy to się okaże, ale na razie nie mamy powodów by tak przypuszczać.

Cytuj:
po drugie, czy żyjąc przez całe zycie w czarnobiałym pomieszczeniu, i mając wszystkie informacje o tym czym jest zółtość cytryny będę w stanie ją rozpoznać gdy z niego wyjdę, albo wiem co to znaczy patrzeć na żółtą cytrynę?
to akurat nie problem ja nigdy nie widziałem ultrafioletu ale jestem sobie w stanie wyobrazić jak to by było zobaczyć dodatkowy kolor - tak samo jak te które już widzimy...


Pn paź 10, 2022 17:00
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
1. No tak wiadomo że jak ateiści mordują to w imię chciwości. Jak jakiś chrzescijanin to w imię Boga. To że macie podwójne standardy to nie od dziś wiadomo. Już pomijam fakt że Himmler wprost mówił że obozy koncentracyjne to darwinizm w praktycznym zastosowaniu. Panie "nauka nie ma nic z tym wspólnego"

2. Oczywiście że nauka nie wie jak powstaje świadomość, albo co to znaczy że ja to ja. I chyba sami naukowcy to przyznają że nie będą w stanie tego wyjaśnić. To się nazywa twardy problem świadomości

3. Skoro niejaki Afilatelista tako rzecze w autorytecie swoim że nie jest to problem, to tak jest


Pn paź 10, 2022 17:28

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Czyli nie masz dowodów na jakikolwiek "duchowy" czy tam "ponadnaturalny" czynnik. I twierdzisz że takiego czynnika nie ma. Z tego to wynika.


Pn paź 10, 2022 17:28
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Że niby co?


Pn paź 10, 2022 18:35

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Że nie masz dowodu na "dusze" czy jak to nazwiesz. Oczywiście tu jest problem, jak próbuje to "coś" zdefiniować zaczynają się wykręty.
Podsumowując- zgadzasz się ze takich dowodów nie ma. Jeżeli nie- umotywuj.
Cytuj:
Plawkonik nie ma zamiaru przedstawić żadnych dowodów że "świadomość nie ma czynnika duchowego"

Pławikonik spokojnie czeka aż się wypowiesz, jasno i wyrażnie. Masz dowód na te "coś" czy nie? Jeżeli myślisz że jest inaczej - dlaczego. Ja mowie że na 100% nie ma czynnika "zaświatowego" w świadomości. Zgadzasz się czy nie? Czyli - jest coś takkiego czy nie? I jednoznacznie napisz.


Pn paź 10, 2022 18:48
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Oczywiście Quinque jasno i wyraźnie się wypowiedział. Ze mówienie o duchowym wymiarze świadomości jest tak samo uprawniona jak mówienie o materialnym. Więc skoncz bredzić


Pn paź 10, 2022 19:29

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Ewolucja a stworzenie człowieka
Nie, nie było jasnej wypowiedzi.
Ale rozumiem że twierdzisz że jest jakaś tam "dusza" czy inne nieokreleślone cudo? Tylko o to się pytam.
Nawet nie wymagam opinii o istnieniu "duszy" w ogóle, tylko czy uważasz że w ludzkiej świadomości jest coś takiego. Bo nie umiesz wyrażnie napisać i kręcisz.


Pn paź 10, 2022 20:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL