Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Robek - przestań grać zupełnie niekumatego, bo to przestaje być zabawne....


Kumam że gadasz bez jakiegokolwiek sensu, więc tutaj wszystko jest jasne.
I dobrze że zostało to wyjaśnione, i wszyscy jesteśmy zgodni, że badanie z 1988 roku dowodzi tego że całun powstał w średniowieczu, w końcu wymieniając poglądy, oceniając wszystko w racjonalny sposób, można wspólnymi siłami osiągnąć jakieś konkretne wnioski, mówiące o tym że całun jest ze średniowiecza :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lis 17, 2018 18:34
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Robek - przestań grać zupełnie niekumatego, bo to przestaje być zabawne....


Kumam że gadasz bez jakiegokolwiek sensu, więc tutaj wszystko jest jasne.
I dobrze że zostało to wyjaśnione, i wszyscy jesteśmy zgodni, że badanie z 1988 roku dowodzi tego że całun powstał w średniowieczu, w końcu wymieniając poglądy, oceniając wszystko w racjonalny sposób, można wspólnymi siłami osiągnąć jakieś konkretne wnioski, mówiące o tym że całun jest ze średniowiecza :-D

W PRL też wszyscy byli zgodni, że system ludu będzie trwał wiecznie :D


N lis 18, 2018 8:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
W PRL też wszyscy byli zgodni, że system ludu będzie trwał wiecznie :D



Urban już dawno temu wiedział że komuna upadnie, więc po raz kolejny czy wręcz bez końca, gadasz kompletnie bez sensu.
Może skoro Alus tak sie tym całunem interesujesz, to wklej tutaj zdjęcie tego całunu, tylko żeby było to zdjęcie w dość dużej rozdzielczości, ażeby każdy mógł zobaczyć łaty, które były na tym całunie po doszywane.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lis 18, 2018 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Całun Turyński
Całun Turyński jest autentyczny i powstał cudownie. Nikomu jak dotąd nie udało się wykonać drugiego takiego wizerunku na płótnie.


N maja 10, 2020 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Przyjmijmy, że jest to obraz wyjątkowy i nikomu nie udało się go skopiować, tylko z tego nie wynika, że to płótno miało cokolwiek wspólnego z Jezusem ani że powstało w wyniku jakiś nienaturalnych procesów, choćby dlatego, że prawa natury kryją jeszcze wiele tajemnic.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 10, 2020 17:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Całun Turyński
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Całun Turyński jest autentyczny i powstał cudownie. Nikomu jak dotąd nie udało się wykonać drugiego takiego wizerunku na płótnie.

Sto lat temu Ircia slusznie zauwazyla ze aby wykonac drugi taki wizerunek nalezalo by komus zrobic kesim-kesim i trudno sobie wyobrazic aby ktos sie zglosil aby byc obiektem naukowego doswiadczenia.

Zatem mamy w tym watku przyklad zastosowania argumentu z autorytetu jako jedynej opcji co dla niektorych moze byc zupelnie niestrawne.
Jedni opieraja sie na naukowych badaniach grupy uczonych ktora stwierdzila ze to jest obiekt ze Sredniowiecza.
Inni opieraja sie na naukowych badaniach grupy uczonych ktora stwierdzila ze to jest obiekt z czasow Chrystusa.

Ja wierze ze to jest obiekt z czasow Chrystusa.


Pn maja 11, 2020 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Robaczku- mi analiza dostępnych danych dała tyle, że w tej kwestii moje stanowisko brzmi- nie wiem co o tym myśleć, poza tym że czymkolwiek jest, jest to niesamowicie ciekawy obiekt.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 11, 2020 19:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
Robaczku- mi analiza dostępnych danych dała tyle, że w tej kwestii moje stanowisko brzmi- nie wiem co o tym myśleć, poza tym że czymkolwiek jest, jest to niesamowicie ciekawy obiekt.

Jest.
Czyli mamy trzy mozliwosci: tak, nie, nie wiem.
Bardzo ladnie zauwazylas kiedys ze nie da sie eksperymentu powtorzyc.


Pn maja 11, 2020 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Opcje 'tak' lub 'nie' na jakie z setek pytań?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 11, 2020 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Całun Turyński
Nikomu jeszcze nie udało się stworzyć duplikatu , podobnego wizerunku, nauka nie wie jak ten wizerunek powstał.


N sie 09, 2020 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
robaczek2 napisał(a):
Jedni opieraja sie na naukowych badaniach grupy uczonych ktora stwierdzila ze to jest obiekt ze Sredniowiecza.
Inni opieraja sie na naukowych badaniach grupy uczonych ktora stwierdzila ze to jest obiekt z czasow Chrystusa.


Niby kto stwierdził że to jest obiekt z czasów Chrystusa? przecież tylko raz badano wiek całunu i wyszło że jest ze średniowiecza, więc nie wiem o co ci chodzi?


Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nikomu jeszcze nie udało się stworzyć duplikatu , podobnego wizerunku, nauka nie wie jak ten wizerunek powstał.


Całe szczęście udało się określić, z jakich czasów ten obiekt pochodzi :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 10, 2020 0:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Całun Turyński
Robek, Całun przed wiekami palił się został ugaszony a brakujące miejsca zaszyto płutnem. Prawdopodobnie skrawek urzyty do datowania pochodził właśnie z dodanego w średniowieczu fragmentu. Datowanie radiowęglowe ma tą wadę , że fragment pobrany do badania musi ulec całkowitemu zniszczeniu. Więc nikt nie pozwoli na to aby do tego badania urzyto fragmentu z wizerunkiem. I jak na dzień dzisiejszy można oddać do badania tylko nieoryginalny fragment średniowieczny.


Pn sie 10, 2020 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Robek, Całun przed wiekami palił się został ugaszony a brakujące miejsca zaszyto płutnem. Prawdopodobnie skrawek urzyty do datowania pochodził właśnie z dodanego w średniowieczu fragmentu.


To co opowiadasz to zwykłe brednie, pożar był w 1532 roku, więc wiek całunu na podstawie łat wtedy doszytych, powinien wykazać rok około 1500 do 1550, a wyszło gdzieś 1350 rok, więc niestety twoja durna teoria, jakoś się nie sprawdziła.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Datowanie radiowęglowe ma tą wadę , że fragment pobrany do badania musi ulec całkowitemu zniszczeniu. Więc nikt nie pozwoli na to aby do tego badania urzyto fragmentu z wizerunkiem. I jak na dzień dzisiejszy można oddać do badania tylko nieoryginalny fragment średniowieczny.


Przecież była zgoda udzielona przez Kościół, na ucięcie kawałka całunu, więc nie wiem o co ci chodzi?
Te twoje wypowiedzi to jakiś żart? wygląda jakbyś miał wiedzę na ten temat, bliską zero, a przecież wystarczy posiedzieć kilka godzin przy komputerze, i jak się potrafi, można zdobyć bardzo minimalną, ale jednak jakąś konkretną wiedzę na temat całunu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sie 10, 2020 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Całun Turyński
Robek skoro masz taką obszerną wiedzę to powiedz ile było badań radiowęglowych i w jakich latach. Ile badań radiowęglowych wykonuje się aby wykluczyć błędy i ile powinno być fragmentów zbadanych? Czy naprawdę uważasz że Kościół powinien dobierać fragmenty do badania? No i nie odpowiedziałeś jeszcze na pierwszą uwagę z mojej strony - Jeżeli Całun to podróbka to dlaczego jeszcze nikt nie wykonał kopii Całunu używając podobnego płótna?


Śr sie 12, 2020 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Robek skoro masz taką obszerną wiedzę to powiedz ile było badań radiowęglowych i w jakich latach. Ile badań radiowęglowych wykonuje się aby wykluczyć błędy i ile powinno być fragmentów zbadanych?


Było tylko jedno badanie w 1988 roku, które wykazało że całun pochodzi ze średniowiecza.
Oczywiście można mieć jakieś zarzuty co do tego badania, natomiast nie było innego więc tylko na tym jednym badaniu, się opieram.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Czy naprawdę uważasz że Kościół powinien dobierać fragmenty do badania?

Chciał dobierać i w 1988 roku sobie dobierał.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
No i nie odpowiedziałeś jeszcze na pierwszą uwagę z mojej strony - Jeżeli Całun to podróbka to dlaczego jeszcze nikt nie wykonał kopii Całunu używając podobnego płótna?


Bo nikt nie wie jaką techniką zostało to wykonane, co prawda mam jakieś teorie na ten temat, ale to są jedynie teorie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr sie 12, 2020 22:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL