Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
Pilaster - skoro Bóg stworzył prawa przyrody to stworzył też mechanizmy ewolucji?


Nie inaczej. To właśnie m in. przestudiowanie mechanizmów ewolucji darwinowskiej skłoniło pilastra do zmiany zdania i porzucenia ateizmu. :)


Cytuj:
Jeśli stworzył doskonale działający system to niby po co miałby się bawić w jakieś gadżety typu całun czy opłatek zamieniający się w kawałek mięśnia ?


Ano właśnie. Dlatego do tego rodzaju cudów na kiju należy podchodzić nadzwyczaj sceptycznie. Wręcz z góry zakładać jakieś oszustwo.

JedenPost

Cytuj:
W Puma Punku (Boliwia) walają się kamienie, które pomimo, że tamtejsza cywilizacja miała nie znać nawet żelaza, sprawiają wrażenie precyzyjnie obrobionych maszynowo. Dowiemy się pewnie kiedyś, jak wiercili w nich te dziury i tak dalej, na razie jednak jest to przyczynek do fantazji o kosmitach...


Tak jakby kosmici po przebyciu odległości międzygwiazdowych nie mieli nic innego do roboty niż obrabiać ziemskie kamienie... 8)

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt lis 13, 2018 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Zbigniew3991 napisał(a):
Kiedy Kościół zabronił badań całunu?


W 1988 roku kiedy zrobiono badanie wieku całunu, i wyszło że pochodzi ze średniowiecza, Kościół postanowił zabronić kolejnych badań naukowych, i ta sytuacja trwa do dziś.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lis 13, 2018 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Kiedy Kościół zabronił badań całunu?


W 1988 roku kiedy zrobiono badanie wieku całunu, i wyszło że pochodzi ze średniowiecza, Kościół postanowił zabronić kolejnych badań naukowych, i ta sytuacja trwa do dziś.


Dziwi mnie to, bo słyszałem, że jeszcze Karol Wojtyła jako Papież zachęcał do badań nad całunem. Może zmienił zdanie... Podasz jakieś źródła? Ufam Ci, tylko tak jak mówię, słyszałem coś innego na ten temat i czuję się lekko zdezorientowany.

_________________
MODERATOR


Wt lis 13, 2018 20:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Zbigniew3991 napisał(a):
Dziwi mnie to, bo słyszałem, że jeszcze Karol Wojtyła jako Papież zachęcał do badań nad całunem. Może zmienił zdanie... Podasz jakieś źródła? Ufam Ci, tylko tak jak mówię, słyszałem coś innego na ten temat i czuję się lekko zdezorientowany.



Co z tego że zachęcał, jak zabraniał :mrgreen:
Tutaj są informscje na temat całunu, wydaje mi sie że dobrze mówią.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6027



Chociaż też można się trochę do tego przyczepić, bo niby dobrze na racjonaliście mówią, ale to gadanie odnośnie tego w jaki sposób całun został namalowany czy tam zrobiony, to też wątpie czy oni tutaj racje mają, ale cała reszta odnośnie badań i historii całunu jest ok.
Może i było oświadczenie Kościoła w tej sprawie, tutaj Akruka trzeba sie spytań, on sie takimi rzeczami interesuje.

Ale bez względu na wszystko, trzeba pamiętać, że jeśli zrobiono badanie wieku całunu w 1988 roku, i wyszło że całun jest ze średniowiecza, a następnego badania już nie było, to znaczy że już jest wszystko wyjaśnione, i całun jest ze średniowiecza.
Można sie opierać tylko na tym badaniu z 1988, bo kolejnego nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lis 13, 2018 21:16
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Zbigniew3991 napisał(a):
Robek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Kiedy Kościół zabronił badań całunu?


W 1988 roku kiedy zrobiono badanie wieku całunu, i wyszło że pochodzi ze średniowiecza, Kościół postanowił zabronić kolejnych badań naukowych, i ta sytuacja trwa do dziś.


Dziwi mnie to, bo słyszałem, że jeszcze Karol Wojtyła jako Papież zachęcał do badań nad całunem. Może zmienił zdanie... Podasz jakieś źródła? Ufam Ci, tylko tak jak mówię, słyszałem coś innego na ten temat i czuję się lekko zdezorientowany.

Totalna bujda na resorach - badania prowadzone przez wielu naukowców i przez wiele naukowych laboratoriów, trwają niezmiennie od kilkunastu dziesiątek lat.
Zresztą te badania były wskazane, ale gdy ktoś włącza się do polemiki na ostatniej stronie kilkudziesięciu stronicowego wątku, to odkrywa jedynie bujdy.


Śr lis 14, 2018 8:18

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Totalna bujda na resorach - badania prowadzone przez wielu naukowców i przez wiele naukowych laboratoriów, trwają niezmiennie od kilkunastu dziesiątek lat.


"Kilkanaście dziesiątek lat" to przedział od 110 do 200 lat... :-D

Ale ogółem - ciekawe co badają, skoro od 1988 nie zostały udostępnione żadne próbki.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 14, 2018 9:14
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Totalna bujda na resorach - badania prowadzone przez wielu naukowców i przez wiele naukowych laboratoriów, trwają niezmiennie od kilkunastu dziesiątek lat.


"Kilkanaście dziesiątek lat" to przedział od 110 do 200 lat... :-D

Ale ogółem - ciekawe co badają, skoro od 1988 nie zostały udostępnione żadne próbki.

Bo 30 lat to nie kilka dziesiątek lat.
Zostały udostępnione, ale w tym przypadku działa syndrom "czytacie i nie rozumiecie co czytacie".....bo skoro nie zamieściły je portale ateistyczne, to tak jakby ich wcale nie było.


Śr lis 14, 2018 9:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Bo 30 lat to nie kilka dziesiątek lat.


Napisałaś kilkunastu ;)

Alus napisał(a):
Zostały udostępnione


Kiedy i przez kogo? Proszę uprzejmie o źródła.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 14, 2018 10:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Jak dla mnie to 30 to jest kilka dziesiątek lat... Kilkanaście dziesiątek to jak już padło od 110 do 200, a kilka dziesiątek to od 20 do 100 plus minus :)

Też się podpisuję pod prośbę o źródła, bo człowiek istota ułomna i może coś przegapić i może po 1988 były jeszcze udostępniane próbki i można znaleźć wyniki tych analiz jak tak to linki będą bardzo istotne dla tej dyskusji.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 14, 2018 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
Też się podpisuję pod prośbę o źródła, bo człowiek istota ułomna i może coś przegapić i może po 1988 były jeszcze udostępniane próbki i można znaleźć wyniki tych analiz jak tak to linki będą bardzo istotne dla tej dyskusji.



Pierwsze słysze o tym żeby były kolejne badania wieku całunu, bo niby kiedy?

Tutaj Kościół strzelił sobie samobója, ale na całe szczęście to nie są aż tak głupi ludzie, i udało im sie zminimalizować straty.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lis 14, 2018 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
No ja też pierwsze słyszę, ale skoro Alus zna jakieś to chętnie się zapoznam.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lis 14, 2018 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
No ja też pierwsze słyszę, ale skoro Alus zna jakieś to chętnie się zapoznam.



To badanie z 1988 roku zostało dobrze przeprowadzone, i dało te 99% pewności że całun jest ze średniowiecza.
Co prawda można to kwestionować, w końcu wszystko można zakwestionować, więc tutaj pewnie też to by się pojawiło, i zacząłby się pojawiać pomysł, żeby ponownie przebadać wiek całunu, i jeśli Kościół udzieliłby naukowcom dostępu do tego całunu, to gdzieś między 1990/1995, ktoś by zrobił kolejne badanie wieku całunu, i wtedy Kościół definitywnie straciłby kolejną relikwie, a na takie coś nie można sobie pozwolić, bo takie relikwie naganiają do kościołów sporą część wiernych, a z wiernych przecież jest kasa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lis 14, 2018 18:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
No ja też pierwsze słyszę, ale skoro Alus zna jakieś to chętnie się zapoznam.


Była mowa o tych wątpliwych badaniach troszkę wcześniej. Piszę "wątpliwych", bo wątpliwość "skąd próbki" i sceptycyzm wobec wartości nowego datowania wyraził nawet opiekun całunu z ramienia Kościoła, nie wiadomo zatem co właściwie było (jeśli było) badane.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr lis 14, 2018 18:38
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
No ja też pierwsze słyszę, ale skoro Alus zna jakieś to chętnie się zapoznam.


Była mowa o tych wątpliwych badaniach troszkę wcześniej. Piszę "wątpliwych", bo wątpliwość "skąd próbki" i sceptycyzm wobec wartości nowego datowania wyraził nawet opiekun całunu z ramienia Kościoła, nie wiadomo zatem co właściwie było (jeśli było) badane.

Sceptycyzm wobec datowania węglem wyraziło i wyraża multum naukowców.


Cz lis 15, 2018 8:26

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Tyle, że jak na razie pozostaje on jedynym datowaniem spełniającym standardy rzetelności. A właściwie: datowaniami, bo mówimy o trzech niezależnych badaniach, które dały zbieżne wyniki.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 15, 2018 9:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL