Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
Argumentem na to, że jak zwykle nie wiesz, o czym mówisz. Powtarzasz cudze ploty, i to wszystko.
"3 naukowców", którzy wykonywali badania radiowęglowe, "Towarzystwo Maxa Placnka" (a może Placka i Jacka?), "metoda sektrometrii" (czy może sekto-metrii - pomiarów sekciarstwa?).


Pn wrz 17, 2018 13:01
Post Re: Całun Turyński
Przeczytałam prawię całą dyskusję od deski do deski i muszę przyznać , ze bardziej przekonują mnie przeciwnicy autentyczności Całunu...

Sweetchild napisał(a):
Nie wiem, jakie są pobudki akruka, ale nie zauważyłem, aby posunął się do mataczenia w kwestii Całunu. Za to wielokrotnie wytknął mataczenia całunnikom. Czy takie mataczenia mogą pochodzić od Boga? Bo do tej pory zawsze słyszałem, że ojcem mataczeń jest... sama wiesz kto :evil:

Również od strony teologicznej kwestia Całunu jest dla mnie co najmniej dziwna. Wszechmocny Bóg miałby bawić się w takie podchody? Jezus, który mówi "Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą", zostawia jakieś tajemnicze ślady na chuście?

Gdyby jednak Całun miał być tak potężnym narzędziem ewangelizacji, że dla ateistów zmienia wszystko, to obawiam się, że niewykorzystywanie go może być ciężkim grzechem zaniedbania :(


Zgadzam się też ze Sweetchild'em :-)


Pt paź 19, 2018 20:09

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Całun jest fatalnym narzędziem ewangelizacji, gdyż nawet jeśliby się udało jakimś cudem udowodnić że to serio dobicie Jezusa, będzie to świadczyło tylko o tym że w jakiś sposób jego odbicie się uwieczniło na płótnie, oraz przy okazji będzie pewne że istniał taki ktoś, nijak nie będzie to mówiło kim był, co dokładnie głosił, nie potwierdzi jego boskości, zmartwychwstania ani cudów...

Za to przy okazji usilnych prób przekonania że jest to autentyczne odbicie Jezusa pojawia się niesamowita ilość co najmniej nadinterpretacji a to delikatnie rzecz biorąc nie ładnie świadczy o tych którzy korzystają z tego typu 'argumentów' byle tylko postawić na swoim zamiast szukać Prawdy, jakakolwiek by ona nie była, bo Prawda nie ma obowiązku zgadzać się z kogoś opiniami czy poglądami, może być prozaiczna, przykra, okrutna, a mimo to nie czyni to z Prawdy niczego złego, ani tym bardziej nieprawdziwego...

Czymkolwiek całun jest i jakkolwiek powstał warto to uczciwie zbadać, a do tego należy zapomnieć swoich poglądach i próbach udowodnienia czegokolwiek komukolwiek, powinno chodzić o odkrycie Prawdy, a tego podejścia wśród zwolenników autentyczności nie widzę za wiele.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt paź 19, 2018 20:28
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Bardziej skłaniam się do opinii o autentyczności całunu - do czasu gdy współczesna nauka stworzy duplikat kropka w kropkę posiadającą wszelkie parametry jak całun - niż do wiary we wszelkiego rodzaju relikwie - ilość relikwii z krwią św Jana Pawła II nasuwa mniemanie, że papieżowi upuszczono przynajmniej 1/2 krwi.
Podobny stosunek mam do odpustów, ustalonych w XI wieku, który zapewnia darowanie kar doczesnych przez Boga i czerpanie łask ze skarbca łask Chrystusa - wygląda jakby człowiek był decydentem owych łask.


So paź 20, 2018 8:11

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Bardziej skłaniam się do opinii o autentyczności całunu - do czasu gdy współczesna nauka stworzy duplikat kropka w kropkę posiadającą wszelkie parametry jak całun


Czyli czekasz na sytuację, gdy pojawi się możliwość dokonywania idealnych fałszerstw obiektów archeologicznych?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 9:12
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Bardziej skłaniam się do opinii o autentyczności całunu - do czasu gdy współczesna nauka stworzy duplikat kropka w kropkę posiadającą wszelkie parametry jak całun


Czyli czekasz na sytuację, gdy pojawi się możliwość dokonywania idealnych fałszerstw obiektów archeologicznych?

Nie obiektów archeologicznych i nie fałszerz, ale twórca/cy duplikatu całunu w 100% zawirającyh wszystkie parametry, właściwości całunu.
W XXI wieku, gdy klonuje się zwierzęta (koreański uczony podał iż udało mu się sklonować zarodek człowieka), gdy tworzy się człowieka na szkle, dokonuje transplantacji organów, bada kosmos, wykonanie owe duplikatu powinno być możliwe.


So paź 20, 2018 9:19

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Nie obiektów archeologicznych i nie fałszerz, ale twórca/cy duplikatu całunu w 100% zawirającyh wszystkie parametry, właściwości całunu.


Całun jest artefaktem archeologicznym. A jesli technika pozwoli kiedyś na tworzenie przedmiotów w 100% zawirających wszystkie parametry, właściwości takich przedmiotów, będzie to oznaczało możliwość dokonywania doskonałych fałszerstw, co jest tu trudnego do zrozumienia?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 9:23
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie obiektów archeologicznych i nie fałszerz, ale twórca/cy duplikatu całunu w 100% zawirającyh wszystkie parametry, właściwości całunu.


Całun jest artefaktem archeologicznym. A jesli technika pozwoli kiedyś na tworzenie przedmiotów w 100% zawirających wszystkie parametry, właściwości takich przedmiotów, będzie to oznaczało możliwość dokonywania doskonałych fałszerstw, co jest tu trudnego do zrozumienia?

No to niech wreszcie ktoś dokona stworzenia duplikatu całunu.


So paź 20, 2018 9:34

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
W jakim sensie? Rezygnujesz z "wszystkich parametrów i właściwości" ?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 9:49
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
W jakim sensie? Rezygnujesz z "wszystkich parametrów i właściwości" ?

Z wszystkimi parametrami i właściwościami - ja mówię konkretami, Ty czepiasz się słówek, i co niby tym usiłujesz osiągnąć?
Duplikat - czyli identyczny z oryginałem.


So paź 20, 2018 9:57

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Czyli np. ma być wykonane na średniowiecznym płótnie, jak oryginał?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 10:01
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Czyli np. ma być wykonane na średniowiecznym płótnie, jak oryginał?

Jeśli nie potrafią odtworzyć antycznego płótna, niech dokonają na średniowiecznym, ba nawet na współczesnym.


So paź 20, 2018 10:34

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Czyli np. ma być wykonane na średniowiecznym płótnie, jak oryginał?

Jeśli nie potrafią odtworzyć antycznego płótna, niech dokonają na średniowiecznym, ba nawet na współczesnym.


Jesteś wysoce niekonsekwentna i w związku z tym nie za bardzo wiadomo o co Ci chodzi.

Piszesz o wszystkich właściwościach - cóż, całun turyński ma np. taką, że datowanie radiowęglowe wykazuje jego średniowieczne pochodzenie. Jeśli zatem chcesz duplikatu kropka w kropkę, to on również musi w takim badaniu wykazywać średniowieczne pochodzenie - a nie antyczne, ponieważ całuń turyński nie ma przecież takiej właściwości.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 10:38
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Czyli np. ma być wykonane na średniowiecznym płótnie, jak oryginał?

Jeśli nie potrafią odtworzyć antycznego płótna, niech dokonają na średniowiecznym, ba nawet na współczesnym.


Jesteś wysoce niekonsekwentna i w związku z tym nie za bardzo wiadomo o co Ci chodzi.

Piszesz o wszystkich właściwościach - cóż, całun turyński ma np. taką, że datowanie radiowęglowe wykazuje jego średniowieczne pochodzenie. Jeśli zatem chcesz duplikatu kropka w kropkę, to on również musi w takim badaniu wykazywać średniowieczne pochodzenie - a nie antyczne, ponieważ całuń turyński nie ma przecież takiej właściwości.

Inne późniejsze datowania wskazują dużą rozbieżność wieku powstania całunu.
Współczesna nauka chyba zdolna jest potraktować włókna płótna aby upodobnić je do średniowiecznych. Przy czym fenomen całunu nie zasadza się jedynie na płótnie.


So paź 20, 2018 10:43

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Inne późniejsze datowania wskazują dużą rozbieżność wieku powstania całunu.


Nie było późniejszych datowań tą metodą. Były trzy niezależne, wszystkie wykazały to samo.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So paź 20, 2018 10:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL