Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 17, 2024 0:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
Całun jest na pewno wytworem geniuszu. Pytanie, czy Boskiego, czy ludzkiego ? Czy geniusz (chodzi o człowieka) musi koniecznie swoje odkrycia ujawniać światu ? Sądzę, że w dawnych czasach dochodziło do większych odkryć o randze naukowej niż te, które dziś są znane z dawnych czasów. Tylko nie wszystkie odkrycia zostały zapisane albo nie wszystkie odkrycia w formie zapisanej zachowały się do naszych czasów. Jakie odkrycia tliły się w głowie np. Leonarda da Vinci ? Czy wszystkie odkrycia powstałe w jego głowie zostały zapisane ? Albo, jakie odkrycia skrywały rękopisy przechowywane w Bibliotece Aleksandryjskiej ? Mówi się, że coś było niemożliwe do wykonania w dawnych czasach. A skąd taka niezachwiana pewność ?


So gru 19, 2020 15:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
LidkaMax napisał(a):
Całun jest na pewno wytworem geniuszu. Pytanie, czy Boskiego, czy ludzkiego ?


Oczywiście że ludzkiego :mrgreen: został stworzony gdzieś w okolicach 1350 roku.

LidkaMax napisał(a):
Tylko nie wszystkie odkrycia zostały zapisane albo nie wszystkie odkrycia w formie zapisanej zachowały się do naszych czasów. Jakie odkrycia tliły się w głowie np. Leonarda da Vinci ? Czy wszystkie odkrycia powstałe w jego głowie zostały zapisane ? Albo, jakie odkrycia skrywały rękopisy przechowywane w Bibliotece Aleksandryjskiej ? Mówi się, że coś było niemożliwe do wykonania w dawnych czasach. A skąd taka niezachwiana pewność ?


Ludzie zawsze mieli jakieś pomysły, zawsze były jakieś wynalazki, nie bardzo rozumiem o co ci tu teraz chodzi? chcesz udowodnić że kiedyś tak było? ktoś temu zaprzecza? :D są ludzie którzy mówią że od początku istnienia ludzkości nie było żadnych odkryć naukowych? :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 20:47
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
LidkaMax napisał(a):
Całun jest na pewno wytworem geniuszu. Pytanie, czy Boskiego, czy ludzkiego ? Czy geniusz (chodzi o człowieka) musi koniecznie swoje odkrycia ujawniać światu ? Sądzę, że w dawnych czasach dochodziło do większych odkryć o randze naukowej niż te, które dziś są znane z dawnych czasów. Tylko nie wszystkie odkrycia zostały zapisane albo nie wszystkie odkrycia w formie zapisanej zachowały się do naszych czasów. Jakie odkrycia tliły się w głowie np. Leonarda da Vinci ? Czy wszystkie odkrycia powstałe w jego głowie zostały zapisane ? Albo, jakie odkrycia skrywały rękopisy przechowywane w Bibliotece Aleksandryjskiej ? Mówi się, że coś było niemożliwe do wykonania w dawnych czasach. A skąd taka niezachwiana pewność ?

To gdzie zapodział się ten geniusz w XXI w, w czasach gdy ludzkość opanowuje inne planety, tworzy ludzkie życie w laboratoriach, a jakiegoś płótna nie jest zdolna odtworzyć?


N gru 20, 2020 8:39
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
To gdzie zapodział się ten geniusz w XXI w, w czasach gdy ludzkość opanowuje inne planety, tworzy ludzkie życie w laboratoriach, a jakiegoś płótna nie jest zdolna odtworzyć?

Geniusz, on nigdzie się nie zapodział, on tworzy oryginały, kopiści tworzą kopie.


N gru 20, 2020 9:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
To gdzie zapodział się ten geniusz w XXI w, w czasach gdy ludzkość opanowuje inne planety, tworzy ludzkie życie w laboratoriach, a jakiegoś płótna nie jest zdolna odtworzyć?


Ten geniusz już dawno nie żyje.
Jakie inne planety żeśmy opanowali? :D ty sie przypadkiem nie zapędziłaś? :mrgreen: co roku setki milionów ludzi choruję na grypę, i jakoś nie jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić, a ty chcesz podbijać sąsiednie planety? no i z tego co sie orientuje to dało radę zrobić kopie całunu, więc nie wiem gdzie widzisz problem :biggrin:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 11:29
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
To gdzie zapodział się ten geniusz w XXI w, w czasach gdy ludzkość opanowuje inne planety, tworzy ludzkie życie w laboratoriach, a jakiegoś płótna nie jest zdolna odtworzyć?


Ten geniusz już dawno nie żyje.
Jakie inne planety żeśmy opanowali? :D ty sie przypadkiem nie zapędziłaś? :mrgreen: co roku setki milionów ludzi choruję na grypę, i jakoś nie jesteśmy w stanie sobie z nią poradzić, a ty chcesz podbijać sąsiednie planety? no i z tego co sie orientuje to dało radę zrobić kopie całunu, więc nie wiem gdzie widzisz problem :biggrin:

To źle się orientujesz - kopia jako malowidło, to pryszcz. Ale zrobić kopię, na płótnie, która jednocześnie jest negatywem, to już zagwozdka przekraczająca wiedzę współczesną.


N gru 20, 2020 17:21
Post Re: Całun Turyński
Po prostu zadałem pytanie, czy geniusz musi zapisać swoje odkrycie albo nawet jeśli zapisze, to czy taki zapis musi przetrwać wieki ?
W Całunie zastosowano jakąś nieznaną metodę. Jej odkrywca wcale nie musiał zapisać tej metody na pergaminie. Musiał ujawniać ją światu i następnym pokoleniom ? Dzisiaj są korzyści z odkryć. Wynalazca może opatentować wynalazek i czerpać z tego dużą kasę. W średniowieczu nie było takich korzyści.

Podałem przykład inkluzji w bursztynie. Wytworzyła je bezmyślna przyroda / natura. Człowiek nie potrafi skopiować inkluzji w identyczny sposób. Dlatego chybiony jest argument, że jak kiedyś coś było możliwe (wykonalne), to tym bardziej teraz - w czasach rozwiniętych nauk.


N gru 20, 2020 17:29
Post Re: Całun Turyński
[ciach...Ostrzegałam: viewtopic.php?p=1069191#p1069191 M.]


N gru 20, 2020 17:49
Post Re: Całun Turyński
[ciach... na uwagi do moderacji jest przeznaczony konkretny dział i temat. Tu jest to spam. M]


N gru 20, 2020 19:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
To źle się orientujesz - kopia jako malowidło, to pryszcz. Ale zrobić kopię, na płótnie, która jednocześnie jest negatywem, to już zagwozdka przekraczająca wiedzę współczesną.


Coś ty tutaj tak namotała? ty rozumiesz co to jest kopia malowidła czy innego dzieła sztuki?
Przecież na tej zasadzie którą tutaj prezentujesz, to ja też mogę zrobić kopię dowolnego malowidła, za pomocą aparatu fotograficznego.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 22:20
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
To źle się orientujesz - kopia jako malowidło, to pryszcz. Ale zrobić kopię, na płótnie, która jednocześnie jest negatywem, to już zagwozdka przekraczająca wiedzę współczesną.


Coś ty tutaj tak namotała? ty rozumiesz co to jest kopia malowidła czy innego dzieła sztuki?
Przecież na tej zasadzie którą tutaj prezentujesz, to ja też mogę zrobić kopię dowolnego malowidła, za pomocą aparatu fotograficznego.

I stworzy na płótnie trójwymiarowy obraz człowieka
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/denat-la ... b,212,3632


Pn gru 21, 2020 8:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
I stworzy na płótnie trójwymiarowy obraz człowieka
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/denat-la ... b,212,3632


Nie jestem znawcą tematu, ale chyba każdy obraz można przedstawić w sposób trójwymiarowy, bo niby dlaczego nie?
No i ten link z tvn24 który tutaj podałaś, niestety ale tam jest przeogromna ilość kłamstw, na samym początku już jest pierwsze kłamstwo, gdzie piszą o grupie krwi AB, a przecież z całunu nie udało się pozyskać żadnej krwi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 21, 2020 17:55
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
I stworzy na płótnie trójwymiarowy obraz człowieka
https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/denat-la ... b,212,3632


Nie jestem znawcą tematu, ale chyba każdy obraz można przedstawić w sposób trójwymiarowy, bo niby dlaczego nie?
No i ten link z tvn24 który tutaj podałaś, niestety ale tam jest przeogromna ilość kłamstw, na samym początku już jest pierwsze kłamstwo, gdzie piszą o grupie krwi AB, a przecież z całunu nie udało się pozyskać żadnej krwi.

O grupie krwi z całunu pisze tysiące mediów w różnych językach.
Dałam link z TVN, bo w każdym ze stron katolickich z miejsca byś odrzucił jako kościelna propaganda. okazuje się, że i artykuł ze strony "lewackiej" TVN też jest propagandą.


Wt gru 22, 2020 8:34

Dołączył(a): So gru 05, 2020 23:51
Posty: 85
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
O grupie krwi z całunu pisze tysiące mediów w różnych językach.
O różnych szurniętych banialukach też piszą "tysiące mediów w różnych językach". Każdy ma wolność pisania, publikowania, czy też powtarzania po innych dowolnej bredni lub fałszu, dopóki nie narusza prawa. A w tym przypadku nie narusza.

Właściwe podejście to: czy istnieją jakieś publikacje naukowe potwierdzające, że na całunie wykryto grupę krwi?


Wt gru 22, 2020 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Całun Turyński
Chemik Walter McCrone zbadał całun i stwierdził, ze na lnie są pigmenty czerwonej farby, która była stosowana przez średniowiecznych malarzy.

Co do techniki malowania i negatywu.
Zarówno Joe Nickell, Walter Sanford jak i Luigi Garlaschelli zrobili kopie całunu i efekty są takie same jak na całunie.

Robiono tez eksperymenty z ludzka krwią, która była rozlewana na człowieku.
Stwierdzono: niemożliwe jest aby krew rozlewała sie w ten sposób jak widać na całunie aczkolwiek włoska specjalistka od całunu, (zarzuca sie jej ze podobno nigdy na oczy nie widziała całunu) twierdzi, iż krew była zbyt rozrzedzona i nie uwzględniono, ze postać na całunie była poddana torturom.

_________________
ksiądz


Wt gru 22, 2020 11:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL