Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 19:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Tyle, że jak na razie pozostaje on jedynym datowaniem spełniającym standardy rzetelności. A właściwie: datowaniami, bo mówimy o trzech niezależnych badaniach, które dały zbieżne wyniki.

Zbieżne - od II w pne do X ne......ale przy założeniu "moje jest mojsze", wszyscy winni uznać tylko wynik tylko jednych badań......


Cz lis 15, 2018 12:45

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Zbieżne - od II w pne do X ne


Kłamiesz świadomie, czy po prostu demonstrujesz ignorancję? Wszystkie trzy badania wskazywały na XIII-XIV wiek.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 15, 2018 13:09
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
Zbieżne - od II w pne do X ne


Kłamiesz świadomie, czy po prostu demonstrujesz ignorancję? Wszystkie trzy badania wskazywały na XIII-XIV wiek.

Kłamiesz świadomie, łżesz, demonstrujesz ignorancję..... zabawne "argumenty" - powtórzcie je jeszcze pod adresem wielu stron, w tym wiki, traktujących o badaniach wieku całunu metodą spektrometrii w podczerwieni, spektrografii ramanowskiej i analizy mechanicznej.
Dodaj jeszcze do uwierzytelnienia, że naukowcy przeprowadzający powyższe badania to nieuki, niedouki, kuglarze i hochsztaplerzy.


Cz lis 15, 2018 14:03

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Czyli po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, OK.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 15, 2018 14:19
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Czyli po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, OK.

Powtarzasz mantrę......nudno....


Cz lis 15, 2018 15:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Zbieżne - od II w pne do X ne......ale przy założeniu "moje jest mojsze", wszyscy winni uznać tylko wynik tylko jednych badań......



Było tylko jedno badanie wieku całunu i wyszło że to jest XIII tub XIV wiek, więc twoje gadanie o II i X wieku, jest całkowicie błędne.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lis 15, 2018 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Czyli po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, OK.

Powtarzasz mantrę......nudno....



Nudne są raczej Twoje kłamstwa i/lub bezmyślność.

Kończę na tym rozmowę z Tobą w tym wątku, bo jest teraz dla mnie oczywiste, że prawda o badaniach nad całunem absolutnie Cię nie interesuje.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lis 15, 2018 16:38
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Alus napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Czyli po prostu masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, OK.

Powtarzasz mantrę......nudno....



Nudne są raczej Twoje kłamstwa i/lub bezmyślność.

Kończę na tym rozmowę z Tobą w tym wątku, bo jest teraz dla mnie oczywiste, że prawda o badaniach nad całunem absolutnie Cię nie interesuje.

Choćbyś setki razy powtórzył kłamstwa na mój temat, oficjalnego wyniku badań po 2009r trzema metodami nie zmienisz - a ogłoszone wyniki brzmią:
- spektrografia w podczerwieni - całun pochodzi z 300r pne, z możliwością odchylenia 400 lat w obie strony,
- spektrografia ramanowska - całun pochodzi 200r pne, z możliwością odchylenia 500 lat w obie strony,
- analiza mechaniczna - [i]całun pochodzi z na 400r ne. z możliwością odchylenia 400 lat w obie strony.
I jaskrawo widać kogo stawiającego naukę w miejsce Boga, autentycznie obchodzi prawda.


Pt lis 16, 2018 9:06

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Mówimy o badaniach rzetelnych, tj. takich, w których wiadomo, skad pochodził próbki, a nie tych bzdurach, których wartość podważa sam opiekun całunu.

W 2009 w najlepszym razie badano próbki rzekomo przechowywane gdzieś przez ponad 20 lat. Jakich manipulacji można dokonać przez 20 lat? :-D

Jedyne datowania, których rzetelność została potwierdzona, tj. wszystkie etapy, od pobrania próbek po ogłoszenie wyników, zostały udokumentowane, to badania z 1988 - i wszystkie wskazują średniowiecze.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 16, 2018 10:00
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Mówimy o badaniach rzetelnych, tj. takich, w których wiadomo, skad pochodził próbki, a nie tych bzdurach, których wartość podważa sam opiekun całunu.

W 2009 w najlepszym razie badano próbki rzekomo przechowywane gdzieś przez ponad 20 lat. Jakich manipulacji można dokonać przez 20 lat? :-D

Jedyne datowania, których rzetelność została potwierdzona, tj. wszystkie etapy, od pobrania próbek po ogłoszenie wyników, zostały udokumentowane, to badania z 1988 - i wszystkie wskazują średniowiecze.

Po pierwsze gdy przytaczasz cytat, masz powinność podać źródło.
Po drugie naukowcy i duchowni kwestionujący pobrane próbki do badań węglem, ba naukowo dowodzący cerowania w pobranej próbce (metodą znaną w średniowieczu "niewidzialnym tkaniem", która do dziś jest stosowana do regeneracji muzealnych drogocennych tkanin), to oczywiście hochsztaplerzy i niedouki.


Pt lis 16, 2018 11:41

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Ale rozumiem, że użycie tych samych próbek po 20 latach już Ci nie przeszkadza i te wyniki są już dla Ciebie wiarygodne? Kiedy wychodzą wyniki, jakie Ci się podobają, niedobre próbki robią się dobre? :-D


BTW - jaki cytat?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 16, 2018 12:17
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
JedenPost napisał(a):
Ale rozumiem, że użycie tych samych próbek po 20 latach już Ci nie przeszkadza i te wyniki są już dla Ciebie wiarygodne? Kiedy wychodzą wyniki, jakie Ci się podobają, niedobre próbki robią się dobre? :-D


BTW - jaki cytat?

Ani dobre, ani niedobre, 20 lat w porównaniu do kilku/kilkunastu wieków coś niby zmieniały?
Nie potrafisz dowieść w 100% wiarygodności badań węglem, podobnie jak 3 kolejne badania nie dowodzą konkretnego czasu.....o co zatem tak toczysz boje?.....bo w mojej wierze nic nie zmienia fakt istnienia/nie istnienia całunu, czy daty jego powstania.


Pt lis 16, 2018 13:44

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Ani dobre, ani niedobre, 20 lat w porównaniu do kilku/kilkunastu wieków coś niby zmieniały?


Zmieniaja bardzo wiele, ponieważ w tym wypadku nie wiadomo nawet, czy próbki w ogóle pochodzą z całunu. Badania naukowe wymagają pewnego reżimu: wszystko musi byc od początku do konca udokumentowane. W badaniach, o kórych tych piszesz, nic takiego nie zostało zachowane. Co innego datowania C-14: sa to jak na razie jedyne datowania wykonane zgodnie z zasadami naukowej rzetelnosci. Zarzuty w rodzaju "badania łaty" są śmieszne i wymagają potraktowania wszystkich zaangażowanych osób jak idotów.

Alus napisał(a):
Nie potrafisz dowieść w 100% wiarygodności badań węglem


Po pierwsze - nie ma czegos takiego jak "badanie węglem".

Po drugie - chcesz czy nie, datowania radiowęglowe z 1988 wciąż są jedynymi datowaniami całunu przeprowadzonymi z zachowaniem zasad przejrzystości i naukowej rzetelności i mogą zostać podważone dopiero wtedy, gdy ktoś przeprowadzi dające inny wynik badanie z zachowaniem co najmniej tego samego poziomu przejrzystości i rzetelności.

Jak dotąd nic takiego nie miało miejsca.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 16, 2018 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
Choćbyś setki razy powtórzył kłamstwa na mój temat, oficjalnego wyniku badań po 2009r trzema metodami nie zmienisz - a ogłoszone wyniki brzmią:



Po 1988 roku, już nie było badań całunu, więc kolejny raz wymyślasz jakieś głupoty.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lis 16, 2018 18:49
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Choćbyś setki razy powtórzył kłamstwa na mój temat, oficjalnego wyniku badań po 2009r trzema metodami nie zmienisz - a ogłoszone wyniki brzmią:



Po 1988 roku, już nie było badań całunu, więc kolejny raz wymyślasz jakieś głupoty.

Robek - przestań grać zupełnie niekumatego, bo to przestaje być zabawne....


So lis 17, 2018 8:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL