Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Post Re: Całun Turyński
LidkaMax napisał(a):
Poczytaj materiały naukowe dotyczące inkluzji.
Przecież zalinkowałem materiał naukowy dotyczący inkluzji.

Cytuj:
Zefciu ! To gdzie te tkanki i DNA w bursztynie ?
A gdzie ja napisałem, że w bursztynie jest DNA i tkanki?

Faktem jest, że owady w inkluzjach nie są zachowane na tyle, na ile się wydaje. Faktem jest, że nie da się z nich pozyskać genomów. Ale: nie jest prawdą, że nie ma tak w ogóle substancji organicznych. Natomiast tekst o szukaniu DNA pod mikroskopem świadczy, że nie masz pojęcia, o czym piszesz. Zatem proszę, abyś albo się douczyła, albo przestała ośmieszać nauki biologiczne. Obrończyni TE, która nie wie, jak się wykrywa DNA naprawdę nie służy publicznemu wizerunkowi nauki.


Pt gru 18, 2020 15:51
Post Re: Całun Turyński
Zefciu ! Dla jasności. Nie chodzi o bursztyn, który jest organiczny. Chodzi o samą inkluzję w bursztynie. W podanych przykładach fotograficznych inkluzjami są owady i pajęczaki. Ich fizycznie i organicznie nie ma (wewnątrz bursztynu), a są w całej pełni (na zewnątrz bursztynu). Obraz inkluzji np. owada jest jakimś nieorganicznym muśnięciem wewnątrz bursztynu. To jest paradoks - nie ma owada, a jest.
zefciu napisał(a):
LidkaMax napisał(a):
Poczytaj materiały naukowe dotyczące inkluzji.
Przecież zalinkowałem materiał naukowy dotyczący inkluzji.

Cytuj:
Zefciu ! To gdzie te tkanki i DNA w bursztynie ?
A gdzie ja napisałem, że w bursztynie jest DNA i tkanki?

Faktem jest, że owady w inkluzjach nie są zachowane na tyle, na ile się wydaje. Faktem jest, że nie da się z nich pozyskać genomów. Ale: nie jest prawdą, że nie ma tak w ogóle substancji organicznych. Natomiast tekst o szukaniu DNA pod mikroskopem świadczy, że nie masz pojęcia, o czym piszesz. Zatem proszę, abyś albo się douczyła, albo przestała ośmieszać nauki biologiczne. Obrończyni TE, która nie wie, jak się wykrywa DNA naprawdę nie służy publicznemu wizerunkowi nauki.


To podaj mi skład organiczny owada zamkniętego w bursztynie wiele milionów lat temu, pozyskany z wnętrza bursztynu. Tylko nie podawaj mi składu bursztynu, bo on jest znany. Podaj skład samego owada pobrany z bursztynu.
Naukowcy badają obraz owada ("fotografię" sprzed 45 milionów lat - chodzi o bursztyn bałtycki) i nic poza tym, bo nic innego nie ma. Zachował się tylko obraz widziany na zewnątrz bursztynu.

zefciu napisał(a):
Cytuj:
Faktem jest, że owady w inkluzjach nie są zachowane na tyle, na ile się wydaje.


Problem w tym, że owady w inkluzjach w ogóle nie są zachowane. Ich nie ma.
Wyjaśnię może tak. Wewnątrz bursztynu jest tylko pusta i przezroczysta przestrzeń po inkluzji, np. po owadzie. Z owada nic się nie zachowało poza obrazem widocznym na zewnątrz bursztynu.
[edit: połączono posty. M
Proszę nie pisać postów jeden pod drugim, a odpowiadać w jednym poście.]


Pt gru 18, 2020 15:55
Post Re: Całun Turyński
LidkaMax napisał(a):
Naukowcy badają obraz owada ("fotografię" sprzed 45 milionów lat - chodzi o bursztyn bałtycki) i nic poza tym, bo nic innego nie ma. Zachował się tylko obraz widziany na zewnątrz bursztynu.
Czyli w ogóle nie zajrzałaś do artykułu, który linkowałem.
LidkaMax napisał(a):
Wyjaśnię może tak.
Nie prosiłem Cię o żadne wyjaśnienia. Prosiłem o to, żebyś się douczyła i nie pisała bzdur o szukaniu DNA pod mikroskopem.


Pt gru 18, 2020 16:55
Post Re: Całun Turyński
Oj, Zefciu, Ty dalej swoje. Nigdy nie wiadomo, kto jakie ma wykształcenie albo jaką ma wiedzę, więc się nie pusz.

Od kiedy nie można badać DNA pod mikroskopem ?

No dobra. Udam jelenia i wpiszę w wujka google hasło: "DNA badanie pod mikroskopem". Zobacz co mi wyskoczyło:
https://www.google.com/search?client=fi ... ikroskopem

Pierwsze zdjęcie DNA spod mikroskopu elektronowego ...

Potężne mikroskopy umożliwiają badanie uszkodzeń DNA ...

Druga sprawa. Nie muszę zaglądać teraz do podanego przez Ciebie artykułu anglojęzycznego, choć znam j. angielski i kiedyś czytałem ten artykuł. Wiesz, jest taki problem, że wielu Forumowiczów nie zna angielskiego i nie będzie mogło zweryfikować podanych tu wiadomości. Wstawiaj linki do artykułów w j. ojczystym, w dodatku napisanych prostym językiem (zrozumiałym dla wszystkich ludzi). Swoją drogą, byłbym wdzięczny za odświeżenie mi pamięci i wskazanie mi, w którym miejscu w artykule jest napisane, że zbadano organiczne szczątki inkluzji zwierzęcych albo roślinnych albo innych. Najlepiej byłoby, gdybyś wskazał wyniki tych badań. Tylko proszę Cię, w j. polskim, aby nie utrudniać życia niektórym Forumowiczom.

Dam Ci trop, Zefciu. Odkryć podanych w tym artykule dokonano na podstawie obserwacji mikroskopowych obrazu inkluzji (pewne związki widać na obrazie). Szczątków organicznych inkluzji (wydobytych fizycznie z bursztynu) nikt nie widział.
[edit. połączono posty. M.
Proszę nie pisać jednego postu pod drugim, a odpowiadać w jednym. Kolejnym razem nie będę bawić się w łączenie, ale usunę wszystkie posty, zostawiając tylko jeden, a także otrzymasz ostrzeżenie za ignorowanie poleceń moderacji M.]


Pt gru 18, 2020 17:33
Post Re: Całun Turyński
LidkaMax napisał(a):
Oj, Zefciu, Ty dalej swoje. Nigdy nie wiadomo, kto jakie ma wykształcenie albo jaką ma wiedzę, więc się nie pusz.
Ale ja nic nie mówiłem o wykształceniu. Mówiłem o konkretach – postulacie, jakoby DNA się szukało przy pomocy mikroskopu. Oraz o fakcie, że zignorowałaś naukowy materiał, który zalinkowałem.
Cytuj:
Od kiedy nie można badać DNA pod mikroskopem ?
A od kiedy można? Da się stworzyć obraz DNA pod mikroskopem elektronowym. Ale to nie oznacza, że używa się mikroskopów elektronowych do szukania DNA.
Cytuj:
Udam jelenia i wpiszę w wujka google
Proszę podać jeden artykuł naukowy, w którym mowa jest o poszukiwaniu DNA przy pomocy mikroskopu, albo przestać się ośmieszać.
Cytuj:
Potężne mikroskopy umożliwiają badanie uszkodzeń DNA ...
Jak już znaleźliśmy komórkę.

Cytuj:
Wstawiaj linki do artykułów w j. ojczystym, w dodatku napisanych prostym językiem
Przed chwilą było o materiałach naukowych. A teraz nagle pojawia się wymóg „prostego języka”. Zdecyduj się.

Cytuj:
(zrozumiałym dla wszystkich ludzi)
Nie istnieje nic takiego.
Cytuj:
Swoją drogą, byłbym wdzięczny za odświeżenie mi pamięci i wskazanie mi, w którym miejscu w artykule jest napisane, że zbadano organiczne szczątki inkluzji zwierzęcych albo roślinnych albo innych.
Rzeczywiście w artykule jest mowa o zachowaniu tych cząsteczek tylko w częściowo skamieniałej żywicy sprzed 20 tys. lat, a nie w badanym tam bursztynie. Przepraszam, czytałem po łebkach. Tym niemniej nadal bursztyn jest organiczny i nikt nie szukał DNA pod mikroskopem.


Pt gru 18, 2020 18:01

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
Robek

Cytuj:
To był błąd ze strony Kościoła, który pozwolił na zbadanie całunu, no i niestety okazało się że całun nie jest autentyczny i powstał w średniowieczu.
Taki sam mechanizm mógłby zaistnieć w odniesieniu do większości cudów, więc z dość oczywistych przyczyn, Kościół broni do nich dostępu.


Badanie metodą węgla nie jest miarodajne. Poza tem całun był wystawiany w pomieszczeniach, gdzie paliło się dużo świec, które emitują związki węgla.
Stracono tylko kawałek materiału i na pewno nie pozwolą na dalsze jego odcinanie do badań, ponieważ w błyskawicznym tempie by zniknął.
Nie lepiej jest zbadać DNA śladów krwi pozostawionych na nim?
DNA pyłków z kwiatów i roślin znajdujących się na całunie poddaje się analizie genetycznej.


Pt gru 18, 2020 18:02
Zobacz profil
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
HenrykK napisał(a):
Badanie metodą węgla nie jest miarodajne.
Gdyż?
Cytuj:
Poza tem całun był wystawiany w pomieszczeniach, gdzie paliło się dużo świec, które emitują związki węgla.
Proszę zatem przedstawić teorię, ile konkretnie węgla ze świec osadziło się na całunie, że uzyskano taki wynik.
Cytuj:
Stracono tylko kawałek materiału i na pewno nie pozwolą na dalsze jego odcinanie do badań, ponieważ w błyskawicznym tempie by zniknął.
Jaki jest rozmiar skrawka i jak wiele skrawkow trzeba by pobrać, aby „całun zniknął”?
Cytuj:
Nie lepiej jest zbadać DNA śladów krwi pozostawionych na nim?
A są tam jakieś ślady DNA (ludzkiego)?


Pt gru 18, 2020 18:17

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
zefciu

[quote]Proszę zatem przedstawić teorię, ile konkretnie węgla ze świec osadziło się na całunie, że uzyskano taki wynik. [quote]

Przez wieki w Kościołach używało się świec, ponieważ elektryczności w tych ciemnych czasach jeszcze nie odkryto.
A ile potrzeba węgla, żeby zanieczyścić próbkę i osiągnąć inny wynik to nie wiem.
W każdym badaniu należy jednak rozważyć wiele argumentów.
Z reguły jedna metoda w takim przypadku jest niewystarczająca.
Nie słyszałem, żeby KK uważał Całun Turyński za relikwię.


Pt gru 18, 2020 18:36
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Odpowiedz tylko na proste pytanie poprzez TAK lub NIE. Czy można rozpoznać DNA pod mikroskopem ?

Aby nie rozmydlać tematu (mam wrażenie, że próbujesz to robić) ważne jest to, mówiąc najprostszym językiem, że w najdrobniejszych szczegółach widać przepiękne drobne zwierzę na zewnątrz bursztynu, a po otworzeniu bursztynu z inkluzją widać jedynie pustą i przezroczystą przestrzeń po owadzie, którego nie ma. Wniosek: inkluzja jest złudzeniem, iluzją, bo wewnątrz nie ma takiego owada, jakiego widać na zewnątrz. Jest to dzieło bezmyślnej natury / przyrody, którego nie potrafi odtworzyć człowiek nauki. Skoro Całun Turyński jest fenomenem (a jest), to trzeba podkreślić, że podobne fenomeny potrafi tworzyć od milionów lat bezmyślna przyroda. Nawet lepsze, bo obraz inkluzji jest doskonały.

Jest zatem obraz utrwalony w bursztynie, powstały bez jakiejś tam energii termojądrowej, w sposób naturalny. Być może i Całun uległ ponadto jakiemuś zjawisku naturalnemu. Chciałbym, aby Całun był prawdziwy (szczerze), ale wiem do jakich fałszerstw dopuszczali się ludzie Kościoła w średniowieczu.


Ostatnio edytowano Pt gru 18, 2020 19:28 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt gru 18, 2020 19:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Całun Turyński
Panowie, będę wywalał posty po kolei. Proszę wrócić do tematu całunu.

_________________
ksiądz


Pt gru 18, 2020 19:27
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
[ciach... do wzajemnych uwag, czy też uwag do moderacji oraz uczęszczania lub nie na lekcje religii są przeznaczone oddzielne działy i tematy. M.]


Pt gru 18, 2020 20:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
feelek napisał(a):
Jest zupełnie odwrotnie. Tylko subiektywne wrażenia poszczególnych osób mają znaczenie.
Jak ten czas szybko płynie, powiedział chłopak dziewczynie.


A ty w kółko te same brednie, czas się mierzy za pomocą zegarów, jakieś subiektywne wrażenie nigdy i nigdzie czasu nie mierzą.

feelek napisał(a):
W jakim tempie?


W zwyczajnym tempie.

HenrykK napisał(a):
Badanie metodą węgla nie jest miarodajne. Poza tem całun był wystawiany w pomieszczeniach, gdzie paliło się dużo świec, które emitują związki węgla.


Jak nie jest miarodajne :mrgreen: przecież w tych kilku badaniach wyszło tak samo, mianowicie średniowiecze, więc wszystko jest całkowicie miarodajne.

HenrykK napisał(a):
Stracono tylko kawałek materiału i na pewno nie pozwolą na dalsze jego odcinanie do badań, ponieważ w błyskawicznym tempie by zniknął.


A po co kolejny raz badać, skoro już udało się ustalić, że całun pochodzi ze średniowiecza.

HenrykK napisał(a):
Nie lepiej jest zbadać DNA śladów krwi pozostawionych na nim?


A co ci da to że DNA z całunu, uda się zbadać?

HenrykK napisał(a):
DNA pyłków z kwiatów i roślin znajdujących się na całunie poddaje się analizie genetycznej.


No i co z tego? :mrgreen: DNA jakiś kwiatów ma być dowodem prawdziwości całunu? :D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 1:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Saqura napisał(a):
Mylisz się, obecnie w fizyce prawie wszystko jest możliwe.


Co to za jakieś brednie!

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Robek, no ale jeżeli Całun był w. X wieku wystawiony w Konstantynopolu, no to przecież nie mógł Go ktoś później namalować.


Nie chcę cie tutaj martwić, ale w średniowieczu było mnóstwo całunów, istniał nie jeden święty gral, można było sobie kupić kawałek krzyża na którym kiedyś znajdował się Jezus, i to wiele takich krzyży można było sobie kupić, ile kto chciał.

marekrogowicz napisał(a):
Mamy zatem 3 możliwe interpretacje i jeśli nie ma innych źródeł to nie sposób stwierdzić coś ścisłego,


Ale prawdziwości całunu nie ustala się na podstawie co kto gdzieś tam powiedział, bo każdy może sobie mówić co chce, i nic z tego nie wynika, tutaj można co najwyżej zbadań wiek całunu, no i to zrobiono i wyszło średniowiecze.

LidkaMax napisał(a):
Jest zatem obraz utrwalony w bursztynie, powstały bez jakiejś tam energii termojądrowej, w sposób naturalny. Być może i Całun uległ ponadto jakiemuś zjawisku naturalnemu. Chciałbym, aby Całun był prawdziwy (szczerze), ale wiem do jakich fałszerstw dopuszczali się ludzie Kościoła w średniowieczu.


Sytuacja w której Całun Turyński jest prawdziwy, byłaby czymś bardzo dziwnym, bo gdyby w trakcie zmartwychwstania Jezus faktycznie zaczął promieniować, to by promieniował w każdym kierunku, i na całunie nie byłoby żadnego wizerunku, na całunie by powstała jedna wielka plama.
Żeby dało radę namalować całun, to Jezus musiałby wyprostować całun, i skierować promienie w konkretnym kierunku, i dzięki temu wizerunek na całunie by mógł powstać, i powiem ci że samemu tego nie wymyśliłem, już dawno temu ktoś zwrócił na to uwagę, nawet był film który pokazywał Jak Jezus w odpowiedni sposób promieniuje, przy całkowicie wyprostowanej tkaninie, ale tego filmu pewnie już nie ma, to było wiele lat temu, nie wiem czy do dzisiejszych czasów ten film przetrwał.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 2:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 18, 2016 19:01
Posty: 572
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
Robek

Cytuj:
A co ci da to że DNA z całunu, uda się zbadać?


Kiedy porównamy DNA z całunu z DNA z Cudów Eucharystycznych, to powinna zaistnieć pomiędzy nimi zgodność.
Jeśli się nie pojawi to oznacza, iż całun jest falsyfikatem.

[quote]No i co z tego? :mrgreen: DNA jakiś kwiatów ma być dowodem prawdziwości całunu? [quote]

Widzę, że nie interesował się Pan całunem.
Poddano badaniom DNA pyłki roślin jakie dostrzeżono na jego powierzchni.
Okazało się, iż pochodzą one od roślin występujących tylko na Bliskim Wschodzie w dawnych czasach.
Zawsze jakaś poszlaka.
Genialny fałszerz z czasów średniowiecza nie miał pojęcia o takich zależnościach.


So gru 19, 2020 9:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Drugi postulat Szczególnej Teorii Względności.
HenrykK napisał(a):
Kiedy porównamy DNA z całunu z DNA z Cudów Eucharystycznych, to powinna zaistnieć pomiędzy nimi zgodność.
Jeśli się nie pojawi to oznacza, iż całun jest falsyfikatem.


Raczej na pewno większość albo i wszystkie cuda eucharystyczne to oszustwo, albo jakaś nadinterpretacja, więc tam żadnego DNA nie ma, tak samo z całunem, plamy po krwi może i są, ale samego DNA nie udało się uzyskać, więc niestety ale nie ma co do czego porównywać.

HenrykK napisał(a):
Widzę, że nie interesował się Pan całunem.
Poddano badaniom DNA pyłki roślin jakie dostrzeżono na jego powierzchni.
Okazało się, iż pochodzą one od roślin występujących tylko na Bliskim Wschodzie w dawnych czasach.
Zawsze jakaś poszlaka.
Genialny fałszerz z czasów średniowiecza nie miał pojęcia o takich zależnościach.


Radziłbym żebyś samemu się tym całunem zainteresował :) pyłki roślin nie są w stanie przetrwać 2 tysięcy lat, dużo wcześniej ulegną rozkładowi, więc niestety ale to co mówisz, to kolejna bajka fanów całunu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 12:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL