Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
O grupie krwi z całunu pisze tysiące mediów w różnych językach.


Co to za argument! :mrgreen: o płaskiej Ziemi również piszą w wielu językach, o bazie Nazistów na Księżycu również piszą w wielu językach, no i co z tego?

Alus napisał(a):
Dałam link z TVN, bo w każdym ze stron katolickich z miejsca byś odrzucił jako kościelna propaganda. okazuje się, że i artykuł ze strony "lewackiej" TVN też jest propagandą.


Kościół kłamie a TVN mówi prawdę :D :D to jak w TVN ktoś powie że Bóg nie istnieje, to przyznasz mu rację? bo skoro tak powiedzieli to znaczy że mówili prawdę? "akruk" ratuj!!! bo samemu nie dam rady :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 22, 2020 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Całun Turyński
Alus napisał(a):
To gdzie zapodział się ten geniusz w XXI w, w czasach gdy ludzkość opanowuje inne planety, tworzy ludzkie życie w laboratoriach, a jakiegoś płótna nie jest zdolna odtworzyć?


Piramid też nie odtworzyliśmy, wielu innych starożytnych konstrukcji też- to wystarczający dowód na to, że to nie ludzie je zbudowali?
Z mniejszych rzeczy- istnieje spory problem z kopiowaniem średniowiecznych ksiąg, choć nie ma takiego problemu z gruntownym przebadaniem ich, a w przypadku całunu badania są bardzo ograniczone a te które zostały wykonane wskazują dość zgodnie datę powstania całunu.

https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/denat-la ... b,212,3632
Gdzie wiarygodne źródła? Wystarczą linki do danych z badań potwierdzających rzucane tam tezy, albo chociaż do artykułów z recenzowanych czasopism naukowych.

Co do całunu- a co jeśli jakiś psychopata pragnący dobrze zarobić na relikwii torturował jakiegoś biedaka tak aby ładnie się odbił na płótnie? Nie takie rzeczy ludzie dla kasy robili a wartość relikwi w średniowieczu była ogromna. Podróbki były znane, więc prosty obraz farbą odpadał. Ze względów etycznych nie można tego powtórzyć, bo aby to potwierdzić lub obalić trzebaby kogoś torturować i zabić, bo sądzę, że procesy towarzyszące śmierci mają istotne znaczenie dla stworzenia tego typu obrazu.
Ta makabryczna hipoteza sporo tłumaczy moim zdaniem.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 23, 2020 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
To, że nikomu nie udało się go odtworzyć tez jest dyskusyjne - są ludzie, którzy twierdzą, że im się powiodło i tacy, którzy twierdzą, że wręcz przeciwnie. Większość twierdzeń nt całunu to wykluczajace się opinie, jak np kwestia poprawności anatomicznej. Jedyne wartościowe badanie wskazało, że jest średniowiecznym falsyfikatem. Cała reszta to opinie, do każdej istnieje kontropinia, więc nie dają wystarczajacych przesłanek do przyjęcia jakiejkolwiek wersji. Do tego jeśli się uda, że datowania radiowęglowego nie było, to i tak nie istnieją żadne tropy pozwalające powiązać to z Jezusem. Więc to cale bicie piany jest po prostu niepoważne


Śr gru 23, 2020 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
IrciaLilith napisał(a):
Co do całunu- a co jeśli jakiś psychopata pragnący dobrze zarobić na relikwii torturował jakiegoś biedaka tak aby ładnie się odbił na płótnie? Nie takie rzeczy ludzie dla kasy robili a wartość relikwi w średniowieczu była ogromna. Podróbki były znane, więc prosty obraz farbą odpadał. Ze względów etycznych nie można tego powtórzyć, bo aby to potwierdzić lub obalić trzebaby kogoś torturować i zabić, bo sądzę, że procesy towarzyszące śmierci mają istotne znaczenie dla stworzenia tego typu obrazu.
Ta makabryczna hipoteza sporo tłumaczy moim zdaniem.


Kolejna szalona teoria :mrgreen: A jak ty chcesz odbić twarz i całą resztę, na płaskim kawałku całunu? przecież to jest tak jak z Ziemią, nie sposób jest zrobić mapy całej Ziemi na płaskiej kartce papieru, no chyba że pójdzie się na ustępstwa, i poprzerabia się kształt kilku kontynentów, w ten sposób żeby to jakoś w miare dobrze na płaskiej kartce papieru wyglądało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr gru 23, 2020 18:12
Zobacz profil
Post Re: Całun Turyński
Alugard napisał(a):
To, że nikomu nie udało się go odtworzyć tez jest dyskusyjne - są ludzie, którzy twierdzą, że im się powiodło i tacy, którzy twierdzą, że wręcz przeciwnie. Większość twierdzeń nt całunu to wykluczajace się opinie, jak np kwestia poprawności anatomicznej. Jedyne wartościowe badanie wskazało, że jest średniowiecznym falsyfikatem. Cała reszta to opinie, do każdej istnieje kontropinia, więc nie dają wystarczajacych przesłanek do przyjęcia jakiejkolwiek wersji. Do tego jeśli się uda, że datowania radiowęglowego nie było, to i tak nie istnieją żadne tropy pozwalające powiązać to z Jezusem. Więc to cale bicie piany jest po prostu niepoważne

Twierdzą - w czym zatem problem ujawnić światu swój geniusz w postaci stworzonego całunu z identycznymi cechami do turyńskiego.


Cz gru 24, 2020 8:50

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Całun Turyński
No przecież ujawnili i część ludzi uważa, że się zgadza a inni, że nie. Komu wierzyć i dlaczego?


Cz gru 24, 2020 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Całun Turyński
Nie wiem, skąd ta atencja skierowana w stronę Całunu ze strony zwłaszcza osób wierzących. Przecież Całun, nawet jak jest autentyczny, nie jest dowodem zmartwychwstania Jezusa. Jest tylko dowodem na to, że była zawinięta w niego osoba ukrzyżowana, być może Jezus. Badania zdaje się wykazały, że ślady na Całunie powstały przez kontakt ze zwłokami trwający nie dłużej niż 48 godzin. Być może odwinięto później zmarłego Jezusa i zabrano Całun. Nie jest to dowodem na jego zmartwychwstanie.


Cz gru 24, 2020 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Całun Turyński
Swołocz napisał(a):
Badania zdaje się wykazały, że ślady na Całunie powstały przez kontakt ze zwłokami trwający nie dłużej niż 48 godzin. Być może odwinięto później zmarłego Jezusa i zabrano Całun. Nie jest to dowodem na jego zmartwychwstanie.


W ten sposób nie dałoby rady, tak samo jak nie da rady odcisnąć kulistej Ziemi na płaskiej kartce papieru, tak samo nie da rady odcisnąć ludzkiej twarzy na płaskiej powierzchni całunu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 17:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 998 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 63, 64, 65, 66, 67

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL