Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
 Całun Turyński 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post 
wiking napisał(a):
Zreszta badania nad Calunem Turynskim pokazuja ze najprawdopodobniej w ziemie byl wbity pal a skazancy nosili belke, do ktorej byli przywiazywani.


Badania nad całunem turyńskim nic w tej kwestii nie wnoszą, ponieważ całun jest XIV wieczną podróbką. Nie wiadomo jak "naprawdę" było.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr gru 08, 2004 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Badania, które wykazały, iż całun jest XIV wieczną podróbką, zostały przeprowadzone metodą węgla C14. Już dawno wykazano jak zwodnicza jest to metoda i jak wiele zdarzało się w związku z nią pomyłek. Choćby dlatego, np. przy badaniu starożytnych ksiąg, ustalając ich wiek, korzysta się z paleografii, jako wielokroć bardziej pewnej metodzie, niż węgiel C14. Osobiście wierzę, w prawdziwość Całunu Turyńskiego.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Śr gru 08, 2004 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Czolem Pilaster!
Jak chcesz mozemy otwotzyc osobny temat o Calunie. probowano robic wiele razy takie podrobki, chociazby niemcy w czasie wojny, na razie nikomu sie nie udalo chociaz technike mamy duzo lepsza.

Sa tez badania komputerowe, trojwymariowe, ktore pokozuja monete z czasow rzymskich na jednym oku. Znaleziono rowniez niektore pylki, ktore istnieja tylko w Izraelu.

Wspomnialem o tym by pokazac, ze swiadkowie moge miec czesiowo racje. Jak wiadowo czesciowe prawdy sa gorszymi klastwami niz zupelne brednie. Tak samo moga posiadac w swoich naukach blichtry prawdy, na ktore lapia inne osoby.


Śr gru 08, 2004 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post 
wiking napisał(a):
Czolem Pilaster!
Jak chcesz mozemy otwotzyc osobny temat o Calunie. probowano robic wiele razy takie podrobki, chociazby niemcy w czasie wojny, na razie nikomu sie nie udalo chociaz technike mamy duzo lepsza.


Mnie się udało :-D

Na temat prawdziwości, czy raczej nieprawdziwości całunu turyńskiego dyskutowałem z Pizarrem na katoliku:

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=2533&postdays=0&postorder=asc&start=0

Było to trochę jałowe zajęcie, ponieważ zamiast odpowiadać na moje argumenty, Pizarro podpierał się autorytetami: A prof X z Y twierdzi, że to niemożliwe. Jak kto ma ochotę niech poczyta. Tu przytoczę moje najważniejsze argumenty w skrócie:

1. Z historii wiadomo że całun pojawia się w XIV wieku
2. Ówczesne władze kościelne, lepiej chyba od dzisiejszych poinformowane, uznają go za fałszerstwo.
3. Postać na całunie ma prawie 2m wysokości, co w I wieku w Palestynie musiało zwracać powszechną uwagę, a jakoś nie zwróciło
4. Postać anatomicznie jest przedstawiona z licznymi błędami. Głowa jest za mała w stosunku do reszty ciała, wysokość postaci z przodu jest większa, niż z tyłu, palce są za długie, stopy z "przodu" nie trafiają w stopy "z tyłu", wreszcie nie ma żadnego odstępu między "przodem", a "tyłem" głowy.
5. Badanie radiowęglowe wykazało, że całun pochodzi z XIV wieku, dokładnie tak, jak mówi nam to pkt 1. Wbrew twierdzeniom całunofilów badanie było prowadzone rzetelnie, a jedyny zarzut jaki można postawić, to możliwość podmienienia próbek, czyli celowego oszustwa. Takiego oszustwa jednak nie wykryto. Twierdzenie Stuckenharta, że metodą C14 nie można badać tkanin bylo może prawdziwe w latach 60, lecz nie obecnie. Dzisiaj wszystkie laboratoria radiowęglowe, zarówno polskie

http://www.radiocarbon.pl/radhome_pol.htm

jak i zagraniczne

http://www.c14dating.com/pret.html

http://www.radiocarbon.com/

Z powodzeniem badają tą metodą tkaniny, zaś masa próbek jest rzedu miligramów. Pomimo to dysponenci całunu nie wyrazili zgody na badanie kontrolne, mimo że nie niesie to obecnie, w przeciwieństwie do lat 80, żadnego zagrożenia dla zabytku. I zapewne nieprędko, jeżeli w ogóle, się zgodzą.

6. Nieprawdą jest, że na odbiciu całunu znajdują się wizerunki jakiś monet. Obraz jest tak niewyraźny, że może przedstawiac cokolwiek, np PRLowską pięciozłotówkę "z rybakiem"

7. Technika wykonania całunu jest dosyć prosta. Mnie udało się praktycznie za pierwszym razem. (technika: medalion, szmatka, woda, żelazko)

Na te argumenty jedyną odpowiedzią były stwierdzenia: Nie, ponieważ autorytet powiedział co innego.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz gru 09, 2004 19:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
pilaster czytalem twoja dyskusje z pizzaro i obalil on wiekszosc twoich argumentow - ale i tak sparawa autentycznosci pozostaje otwarta, poczekajmy na kolejne badania a moze sie cos wiecej dowiemy...

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
no tak... a jakie sa argumenty, ktore z cala pewnoscia moga zaprzeczyc prawdziwosc?
ja takich nie znam, a te ktore znam raczej swiadcza o prawdziwosci...

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Cz gru 09, 2004 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=3233
Prawda o Całunie jest pod tym linkiem. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Przepraszam dawce tego tematu, widac wprowadzilem troche zamieszania do tego tematu.

Konserwatysto, nie ladnie tak cyutowac samego siebie. Podaj linki do jakies strony gdzie bardziej powazniejsze argumenty niz Twoje (tak podejrzewam) dyskuscje z Phosiuszem.

Kawalki plotna ktore byly badane, sa wziete z samygo brzegu calunu, byl on wiele razy pokazywany, przeworzony, itd. wszystkie te wielkrotne dotkniecia raczej maja wplyw na wyniki badan weglem. Najdziwniejsze ze wiek niektorych szczatkow roslin badanych za pomoca tej metody mozna okreslic w przyblizeniu ok 10 tys. lat.

Poza tym to jest jedna metoda, nawet jesli w odbyly sie badania w trzech laboratoriach. Naukowosc czegos potwierdza sie jak najwieksza iloscia badan.

Czy zelazkiem udalo Ci sie stworzyc trojwymariowy obraz, ktory w negatywie jest inni niz w ogrinale?

Nie wiem czy jeszcze da sie wrocic do swiadkow, ale bardzo lubie ich wypytywac o tych 144 tys. Trafilem na dwoch ktorzy sie zaliczali do tego grona, ale nie potrafili mi powiedziec z ktorego pokolenia byli.


Cz gru 09, 2004 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=3233
Prawda o Całunie jest pod tym linkiem. :)

Domyslam sie ze masz na mysli - "objawienie Emmerich jest prawda..."
Otoz drogi Konserwatysto - w objawienia prywatne nie trzeba wierzyc wiec z laski swojej znajdz lepsze argumenty...

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post 
wiking napisał(a):
Kawalki plotna ktore byly badane, sa wziete z samygo brzegu calunu, byl on wiele razy pokazywany, przeworzony, itd. wszystkie te wielkrotne dotkniecia raczej maja wplyw na wyniki badan weglem.


Przypadkowe błędy dałyby przypadkowe wyniki. Np VI, XI i XVIII wiek. Tymczasem wszystkie próbki dały wiek XIV. Dokładnie wtedy, kiedy całun pojawia sie w historii. Przypadek?

Cytuj:
Poza tym to jest jedna metoda, nawet jesli w odbyly sie badania w trzech laboratoriach. Naukowosc czegos potwierdza sie jak najwieksza iloscia badan.


Oczywiście, że tak. Kłopot w tym, że właściciele całunu za nic nie chcą się zgodzić na ponowne badanie.

Cytuj:
Czy zelazkiem udalo Ci sie stworzyc trojwymariowy obraz, ktory w negatywie jest inni niz w ogrinale?


Udało mi się stworzyć trójwymiarowy obraz w negatywie. Podrzuć jakiegoś maila, to Ci przyślę skany.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz gru 09, 2004 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Tyrael napisał(a):
Konserwatysta napisał(a):
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?t=3233
Prawda o Całunie jest pod tym linkiem. :)

Domyslam sie ze masz na mysli - "objawienie Emmerich jest prawda..."
Otoz drogi Konserwatysto - w objawienia prywatne nie trzeba wierzyc wiec z laski swojej znajdz lepsze argumenty...

Wierzę tylko w prawdy objawione, obojętnie czy prywatne czy nie. Wymysły ludzkiego rozumu, skażonego grzechem pierworodnym i podatnym Ojcu Kłamstwa mnie nie interesują. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Cz gru 09, 2004 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
Pilaster ! Trochę poczytałem twoich różnych wypowiedzi tu i tam i odnoszę wrażenie, że obalenie wiary w autentyczność całunu jest twoją misją życiową ! Co chcesz przez to osiągnąć ?

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Cz gru 09, 2004 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Alez byly robione inne badania, jak wlasnie te komputerowy, byly badane czasteczki pylu, wszystkie ziarenka, nawet grupa krwi byla sprawdzana.


Cz gru 09, 2004 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
Konserwatysta napisał(a):
Wierzę tylko w prawdy objawione, obojętnie czy prywatne czy nie. Wymysły ludzkiego rozumu, skażonego grzechem pierworodnym i podatnym Ojcu Kłamstwa mnie nie interesują. :)

To sobie w nie wierz ale katolikowi wystarczy ze wierzy objawieniu zawartemu w Pismie Sw i tradycji. Prawdziwy katolik NIE MUSI wierzyc w prywatne objawienia.

_________________
Obrazek


Cz gru 09, 2004 23:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Tyraelu i Konserwatysto, zalurzcie inny temat o objawieniach prywatnych, a tutaj pozozmawiajmy o calunie.

Zreszta przepraszam za to ze wmieszalem tu swiadkow jechowy, kilka postow wczesciej, myslalem ze odpowiadam jeszcze w tamtym temacie.


Pt gru 10, 2004 14:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL