Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 568 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
 Potop 
Autor Wiadomość
Post Potop
Szczęść Boże.

Rozpisaliśmy się tyle stron o Potopie a tymczasem przyszła susza jakiej dawno nie było. Nie wiem jak tam u was w innych częściach Polski ale u mnie nie padało już ponad miesiąc :-( Na dodatek były też upały duże. Wczoraj byliśmy na spacerze i widzieliśmy w jednym miejscu taką Ziemię spękaną i wysuszoną że w szczeliny w Ziemi można było wsunąć wszystkie palce!!! Takie były szpary w Ziemi. Nie wiadomo co gorsze czy powódź czy susza??
Ten temat na Forum jest dobrym miejscem by pomodlić się o wodę :-)

Ja, Boże proszę Cię pokornie żebyś zesłał na nasz piękny Kraj strumienie ożywczego deszczu , którego szczególnie potrzebują rolnicy.

"Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię" Pwt 28
"On krople wody podnosi
i mgłę na deszcz skrapla" Hi 36
"One płyną z nieba wysoko,
obficie spływają na ludzi" Hi 36


Wt lip 09, 2019 11:00
Post Re: Potop
Pluto33 napisał(a):
Ten temat na Forum jest dobrym miejscem by pomodlić się o wodę :-)
Nie polecam. W lipcu 2006 posłowie modlili się w sejmowej kaplicy o deszcz. I wymodlili. Co prawda Pan Bóg nierychliwy: zaraz po modlitwach i potem nie spadła ani kropla. Za to kiedy już było po słabych żniwach, spadły tak intensywne deszcze, że już w pierwszym tygodniu sierpnia została przekroczona wieloletnia norma opadów i doszło do powodzi. Na Dolnym Śląsku suma sierpniowych opadów była największa od czasu, kiedy zaczęto prowadzić pomiary, od 146 lat.


Wt lip 09, 2019 11:23
Post Re: Potop
Pluto33 napisał(a):
Szczęść Boże.
Ten temat na Forum jest dobrym miejscem by pomodlić się o wodę :-)
Ja, Boże proszę Cię pokornie żebyś zesłał na nasz piękny Kraj strumienie ożywczego deszczu , którego szczególnie potrzebują rolnicy.

No delikatnie mówiąc lekko przegiąłeś, sąsiad rozpoczął żniwa, ma około 90 hektarów jęczmienia do skoszenia, a Ty namawiasz prosisz Boga o strumienie deszczu? Przecież ten deszcz w obecnym czasie spowoduje, że mimo nie wykształcenia się w ziaren jęczmienia w sposób prawidłowy, będzie możliwym zebranie tego co się urodziło. Jak tak można namawiać, prosić Boga na chrześcijańskim forum, o coś co doprowadzi sąsiada do bankructwa?
Wnoszę, by wszyscy uczestnicy forum, modlili pokornie, by Bóg nie zsyłał na nasz piękny kraj strumieni ożywczego deszczu, którego rolnicy przystępujący do żniw nie potrzebują.
Jak myślisz, Bóg jest demokratą, czy autokratą, a może...


Wt lip 09, 2019 21:25
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Potop
nolda napisał(a):
No delikatnie mówiąc lekko przegiąłeś, sąsiad rozpoczął żniwa, ma około 90 hektarów jęczmienia do skoszenia, a Ty namawiasz prosisz Boga o strumienie deszczu? Przecież ten deszcz w obecnym czasie spowoduje, że mimo nie wykształcenia się w ziaren jęczmienia w sposób prawidłowy, będzie możliwym zebranie tego co się urodziło. Jak tak można namawiać, prosić Boga na chrześcijańskim forum, o coś co doprowadzi sąsiada do bankructwa?
Wnoszę, by wszyscy uczestnicy forum, modlili pokornie, by Bóg nie zsyłał na nasz piękny kraj strumieni ożywczego deszczu, którego rolnicy przystępujący do żniw nie potrzebują.
Jak myślisz, Bóg jest demokratą, czy autokratą, a może...

Ej, nie przesadzaj. @Pluto33 nie proponuje modlitwy o potop, a nawet o ulewę, tylko o deszcz, a ten Bóg może zesłać np. w nocy ;). Pmiętam żniwa z dzieciństwa. Niejednokrotnie padał deszcz i nic złego się nie działo, jeśli nie padał przez tydzień bez przerwy, a ludzie wóczas częśto kosili kosami, więc żniwa trwały kilka tygodni. Jeśli nie będzie ulewy i wiatru, który wyłoży zboże na pniu, a spokojny deszcz, to późniejsze słońce wysuszy i będzie można spokojnie zebrać. Na marginesie - u mnie własnie pada deszcz i bardzo dobrze, bo trawa już wyschła zupełnie. Jak dalej będzie susza, to rolnicy nie zbiorą sioana (drugiego pokosu), bo trawa na łace wyschnie. Czym będą karmić zwierzęta?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr lip 10, 2019 5:58
Zobacz profil
Post Re: Potop
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
No delikatnie mówiąc lekko przegiąłeś, sąsiad rozpoczął żniwa, ma około 90 hektarów jęczmienia do skoszenia, a Ty namawiasz prosisz Boga o strumienie deszczu? Przecież ten deszcz w obecnym czasie spowoduje, że mimo nie wykształcenia się w ziaren jęczmienia w sposób prawidłowy, będzie możliwym zebranie tego co się urodziło. Jak tak można namawiać, prosić Boga na chrześcijańskim forum, o coś co doprowadzi sąsiada do bankructwa?
Wnoszę, by wszyscy uczestnicy forum, modlili pokornie, by Bóg nie zsyłał na nasz piękny kraj strumieni ożywczego deszczu, którego rolnicy przystępujący do żniw nie potrzebują.
Jak myślisz, Bóg jest demokratą, czy autokratą, a może...

Ej, nie przesadzaj. @Pluto33 nie proponuje modlitwy o potop, a nawet o ulewę, tylko o deszcz, a ten Bóg może zesłać np. w nocy ;). Pmiętam żniwa z dzieciństwa. Niejednokrotnie padał deszcz i nic złego się nie działo, jeśli nie padał przez tydzień bez przerwy, a ludzie wóczas częśto kosili kosami, więc żniwa trwały kilka tygodni. Jeśli nie będzie ulewy i wiatru, który wyłoży zboże na pniu, a spokojny deszcz, to późniejsze słońce wysuszy i będzie można spokojnie zebrać. Na marginesie - u mnie własnie pada deszcz i bardzo dobrze, bo trawa już wyschła zupełnie. Jak dalej będzie susza, to rolnicy nie zbiorą sioana (drugiego pokosu), bo trawa na łace wyschnie. Czym będą karmić zwierzęta?

W wielu rejonach już trawa wyschła, uprawy na polach także - w moim rejonie ostatni deszcz padał 19 czerwca 2019r :(
Jak sprawdzał znajomy rolnik, wilgotna ziemia pojawia sie na głębokości 30-50 cm.


Śr lip 10, 2019 7:19

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Potop
Jest różnica między potopem, gwałtownymi ulewani a zwykłym deszczem, który w wielu rejonach by się przydał.
Rzeczywiście ulewy tylko by zaszkodziły, ale spokojny trwający kilka-kilkanaście godzin deszcz nie zaszkodziłby a uratował sytuację.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lip 10, 2019 10:44
Zobacz profil
Post Potop
Przepraszam. Nie znam się tak dobrze na rolnictwie ale jak widzę w mojej okolicy żółtą trawę to mi się wydaje że za mało deszczu jest. Jak piszesz że u Ciebie padało 19 czerwca to u mnie jeszcze dalej niż 10 czerwiec!!!
Może u innych było więcej deszczu. U mnie tylko dzisiaj pokropiło i dalej sucho.


Cz lip 11, 2019 11:14
Post Re: Potop
Małgosiaa napisał(a):
Ej, nie przesadzaj. @Pluto33 nie proponuje modlitwy o potop, a nawet o ulewę, tylko o deszcz, a ten Bóg może zesłać np. w nocy ;)

Ta propozycja ma na celu zwrócenie Bogu uwagi, że robi coś nie tak?
PS
Czy pisząc: „tylko o deszcz, a ten Bóg może zesłać np. w nocy”, nie miałaś na myśli: „tylko o deszcz, a ten, Bóg może zesłać np. w nocy”.
Pluto33 napisał(a):
Przepraszam. Nie znam się tak dobrze na rolnictwie ale jak widzę w mojej okolicy żółtą trawę to mi się wydaje że za mało deszczu jest.

Nie znasz się na rolnictwie, mimo to uważasz, że wiesz lepiej niż Bóg, kiedy powinien padać deszcz. Jakoś nie mogę tego zrozumieć. Czy Bóg nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest sucho i powinien zesłać deszcz, a może chce ukarać grzeszników i go nie zsyła. Istnieje też taka możliwość, że zapomniał o swoich obowiązkach, a modlitwą chcesz przypomnieć. Może są też inne wytłumaczenia, pomóż w rozwiązaniu mojego problemu.


Pt lip 12, 2019 7:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Potop
nolda napisał(a):
Ta propozycja ma na celu zwrócenie Bogu uwagi, że robi coś nie tak?

:D No to żeś sobie wykombinował/a :D
nolda napisał(a):
PS
Czy pisząc: „tylko o deszcz, a ten Bóg może zesłać np. w nocy”, nie miałaś na myśli: „tylko o deszcz, a ten, Bóg może zesłać np. w nocy”.

Dzięki za zwrócenie uwagi na brak przecinka. Czasem szybciej piszę niż myślę o tym, jak piszę ;)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 12, 2019 10:26
Zobacz profil
Post Re: Potop
Małgosiaa napisał(a):
nolda napisał(a):
Ta propozycja ma na celu zwrócenie Bogu uwagi, że robi coś nie tak?

:D No to żeś sobie wykombinował/a :D

No to może objaśnisz, w jakim celu @Pluto33 proponował na forum abyśmy w tych słowach „Ja, Boże proszę Cię pokornie żebyś zesłał na nasz piękny Kraj strumienie ożywczego deszczu , którego szczególnie potrzebują rolnicy. […]”, zwrócili Bogu uwagę, na potrzeby rolników. Dalej mi wychodzi, że w pewnym sensie chce wpłynąć na decyzje Boga, który do tej pory uważał, że deszcz jest niepotrzebny. Jeśli się mylę, to proszę naprostuj.


Pt lip 12, 2019 13:08
Post Re: Potop
No ale przecież takim argumentem noldo można zaorać w zasadzie każdą modlitwę błagalną, a nie tylko tę o deszcz.


Pt lip 12, 2019 15:45
Post Re: Potop
Orka, to odwrócenie i pokruszenie stwardniałej ziemi, mająca na celu przygotowanie jej do wydania obfitych plonów.


N lip 14, 2019 19:42

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Potop
zefciu napisał(a):
No ale przecież takim argumentem noldo można zaorać w zasadzie każdą modlitwę błagalną, a nie tylko tę o deszcz.


Całkowicie się z Tobą zgadzam, a ponieważ logika tego argumentu jest trudna do obalenia, to chyba macie problem :-D


Pn lip 15, 2019 10:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 568 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL