Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona
 Czy płód to też człowiek? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Alus napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
A widzieliście badania OBOPu(...)
To ten, który "prognozował" miażdżące zwycięstwo Komorowskiego? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Który od 2012r już nie istnieje :mrgreen: :mrgreen:

Chodzi o ten post


N paź 30, 2016 12:26
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Acro napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Jak już pisałem, antykoncepcja jednoznacznie przyczynia się do zwiększenia (a nie zmniejszenia, jak sugerujesz) liczby aborcji.

No to mamy cud - okazuje się, ze im kraj bardziej zlaicyzowany, tym mniej aborcji (na osobę). Ja obstawiam, ze to efekt właściwej edukacji seksualnej oraz dostepu do antykoncepcji, ale skoro mówisz, że nie, to znaczy, że ateiści są po prostu moralniejsi od wierzących. Coś w tym jest, skoro np. jest silna korelacja między odsetkiem wierzących a poziomem przestępczości...

Cytuj:
Demagogia. Pomoc także jest swiadczona (i nawet w tych dniach został przedstawiony nowy jej pakiet)

Masz irytujący zwyczaj nazywania niepasującej Ci argumentacji demagogią i uznawania, że to wyczerpuje dyskusję.
Napisałem całą listę przykładów działań, których mi brakuje w środowisku prolife, a które uratowałyby więcej płodów, niż próby przeforsowania swojej wizji katolickiego szariatu. Ty nazwałeś to demagogią i dodałeś coś nie na temat.

Cytuj:
Myślę, że raczej Ty bronisz standardów talibów islamskich, broniąc "prawa" do zabijania.

Jesteś w stanie ogarnąć tę jakże skomplikowaną zasadę logiczną, że nie argumentuje się przy pomocy tezy, którą dopiero trzeba udowodnić?
Cytuj:
Świetnie.
Zatem zlikwidujmy też dopłaty do sportu wyczynowego (ja nie oglądam), muzeów, teatrów i oper (wielu nie korzysta) i bibliotek. A także milionów wywalanych na stowarzyszenia typu "Krytyka polityczna".
Aha, i oczywiście niewierzący będą musieli płacić za wstęp do zabytków sakralnych (o tym, że muzea będą musiały wreszcie zwrócić mienie kościołów - np. Sąd Ostateczny Memlinga - nawet nie muszę wspominać).
Jestem za.

No właśnie. A teraz wytłumacz to andejowi.

Państwo bierze na siebie trochę zadań i czy nam się to podoba czy nie, realizuje solidarnie. W efekcie skoro ja musze przełknąć 1,2 mld rocznie na nauczanie waszej mitologii, to wy przełknijcie koszt zabiegów usunięcia ciąży ok 3 mln złotych , z których zresztą korzysta przytłaczająca większość katoliczek.

PS A widzieliście badania OBOPu z których wynika, że kobiety o lewicowych poglądach rzadziej decydują się na aoborcję?... Więc na siebie płacicie, na siebie...

Ciąże usunęło 28% kobiet, które biorą udział w praktykach religijnych co najmniej raz w tygodniu. Taki sam odsetek aborcji zanotowano wśród kobiet praktykujących religijnie kilka razy w tygodniu. Jednak najczęściej (36% badanych) na usunięcie ciąży decydowały się Polki biorące udział w praktykach religijnych kilka razy w roku[14].
Dla porównania, wśród kobiet, które w ogólnie nie uczestniczą w praktykach religijnych było to 18%.
Największy odsetek usuniętych ciąż (36%) miał miejsce wśród kobiet o poglądach prawicowych. Najmniejszy (27%) wśród Polek o lewicowej orientacji politycznej[15].

http://prawoamedycyna.pl/statystyka-aborcyjna-w-polsce/

I ten post.

Czy może Alus nie podoba sie to ze na podstawie jej postów widze ja jako zwolenniczkę aborcji?


N paź 30, 2016 12:28
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coroner - miast przeprosić jak przystało na przyzwoitego człowieka, brniesz dalej głupi, wiążąc OBOP z aborcja.
Nie potrafisz zrozumieć współczucia wobec piekła kobiet, które poddały sie aborcji zmuszone biedą, porzuceniem, chorobą.
Pojmując współczucie jako aprobatę.
Post zgłosiłam.


N paź 30, 2016 12:44

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Cytuj:
Rzecz w tym, że kwestia ograniczeń we współżyciu lub braku takowych nijak ma się do bycia lub nie bycia antykoncepcją. To, czy coś nią jest, określa cel, jakim jest uprawianie seksu w taki sposób, by zapobiec ciąży.
Kolejna bzdura. Przy takim podejściu celibat byłby "antykoncepcją" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Przeczytaj jeszcze raz co ja napisałem, a potem co Ty.


uprawianie seksu w taki sposób, by zapobiec ciąży vs. Przy takim podejściu celibat byłby "antykoncepcją"


Taaaak...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 30, 2016 12:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czytaj co piszesz, bo śmiesznie wychodzi

tak to jest, jak człowiek się wije jak wąż w tłumaczeniach...

Dziękuję za ponowne potwierdzenie, że nie odróżniasz prognozy wyborczej od badania opinii.

Żeby oszczędzić Ci dalszych upokorzeń wyjaśnię, że to, o czym piszesz, to były badania opinii - w tym przypadku wyborczych. Podają surowe dane - to, co powiedzieli im respondenci.

W prognozie wyborczej takie wyniki się w skomplikowany sposób obrabia, uwzględnia choćby nieszczerość wypowiedzi zwolenników róznych opcji, poziom dotarcia do różnych grup daną metodą itp. Dużo roboty, dlatego nieczęsto praktykowane. U nas pamiętam raz, chyba w wyborach parlamentarnych 13 lat temu, bardzo dokładnie pokryły się w wynikami. Potem chyba nikt prognoz nie robił, a przynajmniej się nimi nie chwalił

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 30, 2016 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czy płód to też człowiek?
chwat napisał(a):
Nierozróżnianie antykoncepcji naturalnej i sztucznej, jako docelowego środka uprawiania seksu bez prokreacji, zakłada seks w takiej samej formie. A tak nie jest.
A to dlatego, że naturalne metody, zakładają również wstrzemięźliwość jako element życia seksualnego, a zatem takie czy inne jego braki. Antykoncepcja sztuczna, zakłada natomiast ciągłą obecność seksu. W jednej i drugiej metodzie występują także podobieństwa, ale generalnie różnice, moim zdaniem, można uznać za duże.


Co nie zmiania faktu, że w obu przypadkach mamy do czynienia z antykoncpecją, prawda?

BTW - rozumiem, że stosunek przerywany to również naturalna metoda w takim ujęciu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N paź 30, 2016 12:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Coroner, powyżej przytoczyłeś post Acro jako dowód, że Alus w swoich postach ukazuje, że jest zwolenniczką aborcji...

Poza tym istnieje ogromna różnica pomiędzy popieraniem prawnego kompromisu aborcyjnego a popieraniem aborcji. Mam wrażenie, że niekiedy takie rozróżnienia umykają uczestnikom tych dyskusji.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N paź 30, 2016 13:16
Zobacz profil
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Ja nie widze różnicy pomiędzy zgoda na aborcje prawnie a zgoda na aborcje w ogóle.
Uważam ze katolik nie może isc na kompromis w tak ważnej sprawie.


N paź 30, 2016 13:32
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Dopowiem jeszcze skoro tak trzeba
Jestem za całkowitym zakazem aborcji i eutanazji.
Jestem przeciwnikiem karania za to kobiet.
Jestem przeciwnikiem nowych definicji, ze człowiek zaczyna sie dopiero jak sie urodzi.


N paź 30, 2016 13:46

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Acro napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czytaj co piszesz, bo śmiesznie wychodzi

tak to jest, jak człowiek się wije jak wąż w tłumaczeniach...

Dziękuję za ponowne potwierdzenie, że nie odróżniasz prognozy wyborczej od badania opinii.
Nie przytoczyłeś swoich słów do których odniosłem komentarz.
Są dwie możliwości - albo nadal nie zauważyłeś ich sprzeczności, albo zauważyłeś - i dlatego nie przytoczyłeś, komentując zupełnie inne zagadnienie.
Tak czy owak - zabawne to.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 14:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Soul33 napisał(a):
Poza tym istnieje ogromna różnica pomiędzy popieraniem prawnego kompromisu aborcyjnego a popieraniem aborcji. Mam wrażenie, że niekiedy takie rozróżnienia umykają uczestnikom tych dyskusji.
Aha. Taka "różnica" nazywa się "oportunizm":
Nie jesteśmy za, ale pozwolimy zamordować kilka tysięcy by nie było marudzenia, a my byśmy mogli uchodzić za "umiarkowanych"

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 14:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Acro napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czytaj co piszesz, bo śmiesznie wychodzi

tak to jest, jak człowiek się wije jak wąż w tłumaczeniach...

Dziękuję za ponowne potwierdzenie, że nie odróżniasz prognozy wyborczej od badania opinii.
Nie przytoczyłeś swoich słów do których odniosłem komentarz.
Są dwie możliwości - albo nadal nie zauważyłeś ich sprzeczności, albo zauważyłeś - i dlatego nie przytoczyłeś, komentując zupełnie inne zagadnienie.
Tak czy owak - zabawne to.

To raczej smutne. Smutne że dalej nie rozumiesz o co tu chodzi. Wytłumaczę Ci to na żabie.

Żaden ośrodek badawczy nie prognozował zwycięstwa BK ponieważ żaden nie robił takiej prognozy wyborczej, a Ty mylnie za prognozy wziąłeś badania opinii na temat preferencji wyborczych. Zatem moje słowa: "Żaden ośrodek badawczy nie prognozował zwycięstwa Komorowskiego.
(...)
Po prostu jest sporo przemądrzałych ignorantów, którzy nie odróżniają badania opinii od prognozy wyborczej.
są całkowicie poprawne. Z kogo więc się śmiejesz? Z siebie się śmiejesz...

@Coroner

Jestem przeciwny zakazowi handlu alkoholem czy nikotynyną. To oznacza, ze popieram alkoholizm i palenie papierosów? Oj, niektórzy lubią sobie ten świat upraszczać... :)

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 30, 2016 14:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Czyli OBOP nie prowadzi badań, by podac prognozę wyborczą? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nic dziwnego, że mu wyniki nie wychodzą.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N paź 30, 2016 14:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Optowanie za prawną dopuszczalnością zabijania nienarodzonych jest jednoznacznym opowiadaniem się za dopuszczalnością zabijania.


N paź 30, 2016 14:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: Czy płód to też człowiek?
Marek_Piotrowski napisał(a):
Czyli OBOP nie prowadzi badań, by podac prognozę wyborczą? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nic dziwnego, że mu wyniki nie wychodzą.


Czego nie zrozumiałeś w tym, co wyżej wyłuszczyłem? Całości, że jakiegoś słowa w szczególności? Nie bój się zapytać.

andej napisał(a):
Optowanie za prawną dopuszczalnością zabijania nienarodzonych jest jednoznacznym opowiadaniem się za dopuszczalnością zabijania.

Jestem przeciwny zakazowi handlu alkoholem czy nikotyną. To oznacza, ze popieram alkoholizm i palenie papierosów? Możesz odpowiedzieć wprost?

Albo może tak.
Jestem za dopuszczalnością praktykowania katolicyzmu w Polsce. To znaczy, że popieram katolicyzm? Jest szansa, że dowiem sie o sobie czegoś dla mnie bardzo nowego... :D

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N paź 30, 2016 14:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL