Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 17, 2024 23:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Jeszcze raz o egzorcyzmach 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
JedenPost napisał(a):
Nie wydaje sie wam, swoją drogą, że to może po prostu ktoś (autor listy) robi sobie jaja z tematu?

O to zapewne nie :-D . To z bardzo "świętobliwej" strony :)

Ale na to składa się kilka spraw:

Dla kogoś, kto nigdy nie zna się na muzyce, literaturze itd. jakieś obszary ludzkiej twórczości mogą powodować zabobonny strach.

Rzeczywiście jest w tym coś - bo sporo (a może i wszystkie) z wymienionych tu zjawisk, jest podszyta okultyzmem, satanizmem itd. a jak wiadomo kontakt z tymi zjawiskami bywa szkodliwy

Tylko, że oczywiście wiele zależy od nastawiania odbiorcy. Samo wysłuchanie, obejrzenie, przeczytanie, nie musi jeszcze oznaczać, ani akceptacji, ani nawet tolerancji, ani przyjmowania treści.

Jednak jest prawda w tym, że trzeba unikać nawet tego, co prowadzi do zła, ma choćby pozory zła.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz lut 07, 2013 12:11
Zobacz profil
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Sory, ale ta lista jest debilna....i stworzona przez jakiegoś cwaniaka dla naiwniaków.

Przecież nie ma osoby która mogłaby powiedzieć, że na żadno, ale to absolutnie żadno z tych pytań nie może odpowiedzieć twierdząco. Taka osoba nie istnieje, gdyż nawet najświetsi przeżywali kryzysy.

Tak więc zamiast tworzyć tego typu listy, ja radziłbym autorom udać się natychmiast na bardzo dokładne badania psychiatryczne, gdyż ich umysł szwankuje w sposób wyjątkowo niepokojący.
Nie radzę psychologa, gdyż ten nie może przepisac skutecznych środków farmakologicznych......a te sa w tym przypadku konieczne.

Ludzie nie wklejajcie podobnych debilizmów.


Cz lut 07, 2013 12:12
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Cytuj:
„Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „E.T.”, „Odmienne stany świadomości”, „Odyseja kosmiczna 2000”, „Powrót Jedi”, „Gwiezdne wojny”,


Ani okultyzm, ani egzorcyzmy to nie moja dziedzina, ale na takiej bazie, to cale pokolenia wierzace w strzygi, upiory i bajki o czarownicach sa i byly opetane....

I tak z uwalnianie od zlego robi sie kolejna magie uzalezniajaca od ... modlitw o uwolnienie.
Czyli ani sakramenty, ani w ostatecznosci jeden egzorcyzm w wypadkach skrajnych nic nie pomoga. Ludzie: na wszelki wypadek poza Sakramentem Pojednania i i Eucharystia latajcie na modlitwy o uwolnienie, wazniejsze i skuteczniejsze niz sakramenty.
To jakos nie moja teologia.


Cz lut 07, 2013 12:15
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Panna_Funia napisał(a):
A jakie, jeśli można spytać? :) Ja napisałam, że wolę inne ozdoby, mając na myśli siebie (mam potrzebę zmian co jakiś czas, i z tatuażem miałabym 'mały' problem ;-) ), ale u innych już bardzo mi się podobają :)

Ja nie wiem czy to są jaja... odkąd poczytałam na forach kilku takich bardziej żarliwych katolików, zdałam sobie sprawę, że niektórzy to tak całkiem na poważnie... :|

Ludzie są różni. Niektórzy są chorzy psychicznie. Mogą mieć schizofrenię, depresję, nerwicę natręctw itp. . Nikt nie ma obowiązku na dzień dobry informować, że jest chory. Dlaczego więc zakładać, że wszyscy piszący w necie są w pełni władz umysłowych? Zresztą to nie jest trudne zauważyć, że ktoś może mieć problemy o głębszym podłożu. Jeżeli się podejrzewa, że ktoś takie ma, to czy nie lepiej zaprzestać z taką osobą dyskusji w sposób kulturalny, o ile ta żarliwość nam przeszkadza?


Ostatnio edytowano Cz lut 07, 2013 12:22 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lut 07, 2013 12:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
humalog napisał(a):
Przecież nie ma osoby która mogłaby powiedzieć, że na żadno, ale to absolutnie żadno z tych pytań nie może odpowiedzieć twierdząco.

O przepraszam, może moja 103-letnia babcia (gdyby jeszcze żyła) mogłaby mieć 100% na TAK.
Harry Pottera nie czytała ani nie korzystała z Sita Learning System :-D

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Cz lut 07, 2013 12:17
Zobacz profil
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Ale to jest nowoczesna lista. Na starej powinna byc sierotka Marysia, Krolewna Sniezka, Jas i Malgosia itp


Cz lut 07, 2013 12:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Qwerty2011->
Cytuj:
Rzeczywiście jest w tym coś - bo sporo (a może i wszystkie) z wymienionych tu zjawisk, jest podszyta okultyzmem, satanizmem itd. a jak wiadomo kontakt z tymi zjawiskami bywa szkodliwy

Jak wiadomo? Hmmm... to uogólnienie, a niesłusznie. Mnie na przykład nic takiego nie wiadomo.

Val->
Cytuj:
Ludzie są różni. Niektórzy są chorzy psychicznie. Mogą mieć schizofrenię, depresję, nerwicę natręctw itp. . Nikt nie ma obowiązku na dzień dobry informować, że jest chory. Dlaczego więc zakładać, że wszyscy piszący w necie są w pełni władz umysłowych? Zresztą to nie jest trudne zauważyć, że ktoś może mieć problemy o głębszym podłożu. Jeżeli się podejrzewa, że ktoś takie ma, to czy nie lepiej zaprzestać z taką osobą dyskusji w sposób kulturalny?

A konkretnie to o czym Ty piszesz? Ja napisałam, że ktoś to traktuje na poważnie (bo tak jest, niezależnie od przyczyny), a Ty mi coś o możliwym podłożu i - co w ogóle jest ni przypiął ni wypiął - o tym czy nie lepiej zaprzestać dyskusji w sposób kulturalny... :|
Tak bardzo lubisz się przyczepiać, że momentami piszesz po prostu głupio. Ważne by się przyczepić, mam wrażenie :-|

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz lut 07, 2013 12:28
Zobacz profil
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
:shock:
Czujesz się zagrożona, czy co? Zwracam uwagę na szerszy kontekst pewnych spraw. Tak jak to było w przypadku reklamy gazety "Egzorcysta". Poszerzam Twoje horyzonty myślowe :P.
Nie odbieraj tak wszystkiego osobiście. Odrobina dystansu czasem się przydaje ;)


Cz lut 07, 2013 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Zagrożona? :shock: Sorry, to znowu tekst od rzeczy. Zwracam jedynie uwagę, że lubisz praktykować czepialstwo. A to, co najwyżej, jest tylko męczące...

Zwracasz uwagę na szerszy kontekst... to tak poprowadź temat, aby wychodziło to poza konkretną wypowiedź. Bo w takiej formie jak podajesz to, jak napisałam, ni przypiął, ni wypiął do tego co cytujesz.

A co do poszerzania horyzontów myślowych, to spokojnie. Robię to na własną rękę, i zupełnie nie jest mi potrzebna do tego Twoja osoba. Możesz zająć się swoimi ;-)

Nie odbieram osobiście (wiem, że rzecz nie dotyczy tylko mnie), aczkolwiek dość często się na Ciebie w określonym kontekście wypowiedzi, natykam.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz lut 07, 2013 12:48
Zobacz profil
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Qwerty2011 napisał(a):
humalog napisał(a):
Przecież nie ma osoby która mogłaby powiedzieć, że na żadno, ale to absolutnie żadno z tych pytań nie może odpowiedzieć twierdząco.

O przepraszam, może moja 103-letnia babcia (gdyby jeszcze żyła) mogłaby mieć 100% na TAK.
Harry Pottera nie czytała ani nie korzystała z Sita Learning System :-D


Tego pewnie nie czytała......ale nie możesz stwierdzić, ze nigdy nie zwątpiła. A to już wg tej "debil-listy" podpada pod zniewolenie :D

Tak jak pisze Kael. To stworzył jakiś psychopata lub sekciarz zupełnie nie wierzący w Sakramenty.


Cz lut 07, 2013 13:04
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
@Panno_Funiu, Ty się bardzo lubisz czepiać konkretnej grupy, jaką są chrześcijanie. Dlaczego więc Ci przeszkadza, że ktoś robi to samo, tyle że względem Ciebie?


Cz lut 07, 2013 13:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Za to Twoje czepialstwo skierowane jest i do grupy ludzi o określonych poglądach, i personalnie. Poza tym często wtrącasz się wszędzie tam, gdzie dyskusja ani Ciebie dotyczy, ani powinno Cię to obchodzić. I jakoś rzadko są to miłe komentarze... Cóż, Twoje prawo w sumie, bo to forum publiczne, ale wrażenie Twojej osoby jest jakie jest, i wskazuje to na konkretną cechę.
A w tym wypadku jeszcze pokazałaś, że może być głupio i od rzeczy, byle się czepiać. No ale to tylko o Tobie świadczy :)

Tyle offtopa.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Cz lut 07, 2013 14:41
Zobacz profil
Post Re: Jeszcze raz o egzorcyzmach
Panna_Funia napisał(a):
Za to Twoje czepialstwo skierowane jest i do grupy ludzi o określonych poglądach, i personalnie. Poza tym często wtrącasz się wszędzie tam, gdzie dyskusja ani Ciebie dotyczy, ani powinno Cię to obchodzić. I jakoś rzadko są to miłe komentarze... Cóż, Twoje prawo w sumie, bo to forum publiczne, ale wrażenie Twojej osoby jest jakie jest, i wskazuje to na konkretną cechę.
A w tym wypadku jeszcze pokazałaś, że może być głupio i od rzeczy, byle się czepiać. No ale to tylko o Tobie świadczy :)

Tyle offtopa.


Funia - czasem warto przetrzeć swoje lusterko.


Cz lut 07, 2013 15:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL