Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 215  Następna strona
 Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Śmieszne to jest.
Czemu?
Cytuj:
Nie potraficie przestawić ewolucji na żywo
Potrafimy. Istnieją organizmy, które rozmnażają się bardzo szybko. Zatem można pokazać nawet na filmie, że rozkład genów w ich populacji się zmienia. Ale to nie jest to, co by Was przekonało.

Ja zaś wyżej pisałem po prostu, że absurdalnym jest pisać, iż do TE przekonałoby Cię coś, co byłoby z TE sprzeczne.

Quinque napisał(a):
Ponadto ewolucja położyła fundamenty pod komunizm
Nie. Nie położyła. Komunizm w swoim najbardziej radykalnym okresie aktywnie zwalczał Teorię Ewolucji. Oskarżanie ewolucjonistów o komunizm jest obrzydliwą profanacją pamięci tych, którzy zginęli z rąk stalinistów w obronie tej teorii naukowej.
Cytuj:
ateizm, humanizm
Ateizm i humanizm istniały długo przed Teorią Ewolucji.


Pn cze 17, 2019 8:58

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Cytuj:
No tak zaprzeczanie papieskiej encyklice i modernizm to wcale nie antykatolicyzm
rotfl teraz Quinque udaje kolesia który czci papieży jak starożytni egipcjanie kolejnych faraonów?


Wt cze 18, 2019 13:40
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Myślę że podałem wystarczająco dużo dowodów na to że ewolucja przez Kościół Katolicki, została potępiona jako sprzeczna z wiarą. Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi


Cz lip 04, 2019 9:32
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi
Że co?


Cz lip 04, 2019 9:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Myślę że podałem wystarczająco dużo dowodów na to że ewolucja przez Kościół Katolicki, została potępiona jako sprzeczna z wiarą. Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi

Mam prośbę: douczyć się trochę, bo wypisujesz takie rzeczy, że czuję się zażenowany. Wykazał Twoją ignorancję choćby Zefciu.


Cz lip 04, 2019 20:38
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Bardzo merytoryczna argumentacja? Może chcesz się pochwalić swoją wiedzą na temat Aleksandra VI? No ale tak to jest jak jedyne co można napisać to przytaknąć komuś, bo samemu nie ma się nic do zaoferowania


Cz lip 04, 2019 21:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi

Ufam, że potrafisz udowodnić ten wniosek. Kto wie, może nawet Nobla dostaniesz :)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lip 04, 2019 21:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Mamy:
Przesłanka- Matka Boża powiedziała św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie".
Wniosek - ewolucja nie zachodzi.

Quinque- proszę o lekcje logiki na jakiej to się opiera, bo z żadnej, którą znam nie potrafię tego wyprowadzić...
Może serio odkryłeś coś zasługującego na Nobla ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lip 05, 2019 10:21
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Bardzo merytoryczna argumentacja? Może chcesz się pochwalić swoją wiedzą na temat Aleksandra VI? No ale tak to jest jak jedyne co można napisać to przytaknąć komuś, bo samemu nie ma się nic do zaoferowania
A ja będę Cię męczył. Bo znowu widzę, że stosujesz swoją nieuczciwą strategię i próbujesz się wykręcić od odpowiedzi na moje kontrargumenty. Więc przypominam Ci: napisałeś, że do Teorii Ewolucji przekonałoby Cię, gdyby osobnik z jakiegoś kladu urodził osobnika z odrębnego kladu (tak w skrócie można podsumować Twoje przykłady). Tymczasem, gdyby osobnik z jakiegoś kladu urodził osobnika z odrębnego kladu, to zaprzeczyłoby Teorii Ewolucji. Ponownie więc domagam się, abyś odniósł się do tego i albo próbował obronić swój pogląd, albo też go odwołał i jakoś inaczej odpowiedział na pytanie „co by Cię przekonało do TE”.

I nie licz, że Ci odpuszczę.


Pt lip 05, 2019 10:35
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Jestem w tyrce. Później zajmę się resztą

Małgosiaa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi

Ufam, że potrafisz udowodnić ten wniosek. Kto wie, może nawet Nobla dostaniesz :)


Proszę bardzo. Maryja jako niepokalanie poczęta(nie posiada grzechu) ma rodziców. Adam i Ewa nie posiadali grzechu gdy zostali stworzeni. Gdyby posiadali rodziców Maryja musiałaby powiedzieć "jestem niepokalanym poczęcie numer trzy". Ewentualnie trzeba przyjąć że Adam i Ewa od urodzenia mieli grzeszną naturę. Dziękuję za uwagę. To kiedy dostanę kasiorke za nagrodę Nobla(tytuł możecie sobie wziąć)?

Chociaż to nie moja argumentacja tylko św. Maksymiliana Kolbe

IrciaLilith napisał(a):
Quinque- proszę o lekcje logiki

Proszę bardzo. Mniejsza przyczyna nie może dać większego skutku. A wy w to wierzycie :(


Pt lip 05, 2019 11:12

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Mniejsza przyczyna nie może dać większego skutku? Czyli mały kamień nie może wywołać lawiny, a drobna pomyłka tragedii budowlanej? A mały wirus nie może zabić dużego organizmu? Mała mutacja genetyczna nie może dać dużych zmian w organizmie? A kumulacja małych kropel nie przepełni naczynia?

Zresztą jak mierzysz te rozmiary przyczyn? W centymetrach? ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lip 05, 2019 11:36
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Jestem w tyrce. Później zajmę się resztą
Nie. Nie zajmiesz się. Będziesz czekał, aż zapomnę. Ale ja nie zapomnę. Czekam na wyjaśnienie Twoich słów. Jeśli masz honor, to weź odpowiedzialność za to, co wypisujesz.
Cytuj:
Proszę bardzo. Mniejsza przyczyna nie może dać większego skutku. A wy w to wierzycie
Po pierwsze – to twierdzenie nie jest twierdzeniem z zakresu logiki. Logika w ogóle bowiem się nie zajmuje „wielkością przyczyn”, tylko relacjami między zdaniami. Po drugie – przyłączam się do prośby Irci – jak mierzymy przyczyny.


Pt lip 05, 2019 12:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Bardzo merytoryczna argumentacja? Może chcesz się pochwalić swoją wiedzą na temat Aleksandra VI? No ale tak to jest jak jedyne co można napisać to przytaknąć komuś, bo samemu nie ma się nic do zaoferowania

Mi wystarcza, że inni trafnie wypunktowali Twoje deficyty logiczne.


Pt lip 05, 2019 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
Quinque napisał(a):
Ponadto, sama Matka Boża mówiąc św. Bernadecie "ja jestem niepokalane poczęcie", udowodniła że ewolucja nie zachodzi

Małgosiaa napisał(a):
Ufam, że potrafisz udowodnić ten wniosek. Kto wie, może nawet Nobla dostaniesz :)

To może ja spróbuję. (Moim zdaniem Quinque ma rację).

Aby być niepokalanym, coś wcześniej musiało być "pokalane" - "niepokalane" jest wyjątkiem od wcześniej istniejącego "pokalanego", czyli zmazy grzechu pierworodnego. A grzech pierworodny mógł istnieć i istnieje tylko dlatego, że historia opisana w Księdze Rodzaju jest prawdziwa. Jest prawdziwa - to znaczy istniała m.in. pierwsza para ludzi, która popełniła grzech pierworodny. Czyli najpierw ludzie ci byli bezgrzeszni - jako stworzeni przez Boga - i dopiero potem na skutek swojego wyboru stali się grzeszni. Skoro taki przebieg zdarzeń jest implikowany przez fakt, że Matka Boża jest niepokalanie poczęta, to znaczy to, że historia przebiegła tak, jak to jest w Księdze Rodzaju, czyli pierwsi ludzie zostali stworzeni - a nie wyewoluowali od swojego małpiego przodka. Gdyby bowiem miała miejsce ta druga ewentualność, to nie byłoby miejsca na historię pierwszych ludzi, gdyż w takiej sytuacji nie było "pary pierwszych ludzi". (Poligenizm się kłania).

Chyba że uznamy, że wszyscy ewoluujący ludzie byli grzeszni, jako tacy - tzn. grzeszni - stworzeni przez Boga. Ale wtedy powstaje pytanie: jaki to miało sens, że Bóg powołał do istnienia grzeszne istoty?


Pt lip 05, 2019 18:26
Zobacz profil
Post Re: Czy można jednocześnie wierzyć w Boga i ewolucję?
No oczywiście że mam rację. Zważ na kilka rzeczy, ja przedstawiłem oficjalne nauczanie Kościoła na temat stworzenia. Dyskutanci jedyne co potrafili to mnie wyśmiewać że "a gópek kreacjonista". Przy czym żaden z dyskutantów nie potrafi przestawić sensownego wyjaśnienia problemów przeze mnie przedstawionych
zefciu napisał(a):
Potrafimy. Istnieją organizmy, które rozmnażają się bardzo szybko. Zatem można pokazać nawet na filmie, że rozkład genów w ich populacji się zmienia

Wow, to będę tak długo skakał z dachu aż moim dzieciom wyrosną skrzydła co by dobór naturalny mógł zadziałać :(
Cytuj:
Komunizm w swoim najbardziej radykalnym okresie aktywnie zwalczał Teorię Ewolucji

Komunizm w najbardziej radykalnym okresie nie byl prawdziwym komunizmem. Każdy to wie
Cytuj:
Oskarżanie ewolucjonistów o komunizm jest obrzydliwą profanacją pamięci tych, którzy zginęli z rąk stalinistów w obronie tej teorii naukowej.

Jak bezwartościowe trzeba mieć życie, co by je oddać w imię idei że pochodzi się od małpy :(
Cytuj:
Nie. Nie zajmiesz się. Będziesz czekał, aż zapomnę

Tak. Zawsze uciekam od dyskusji i czekam aż ktoś zapomni. W końcu robię tak za każdym razem :(
Cytuj:
Tymczasem, gdyby osobnik z jakiegoś kladu urodził osobnika z odrębnego kladu, to zaprzeczyłoby Teorii Ewolucji

Tako rzecze zefciu w nieomylności swojej, zatem to prawda ;(


Pt lip 05, 2019 22:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200 ... 215  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL