Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Transseksualizm 
Autor Wiadomość
Post Re: Transseksualizm
Kapitan Nemo napisał(a):
Najwyższa wartość w każdym narodzie jest moc obliczeniowa

Nie, nie i jeszcze raz nie. Myślenie, nawet myślenie matematyków, nie polega wyłącznie na rachowaniu, ani nawet na przetwarzaniu jakiegoś algorytmu - i to już zostało udowodnione. Poza tym, jakie szanse ma naród rachmistrzów w konfrontacji z narodem niesprowadzalnym do jednego mianownika, narodem, w którym rozmaite umiejętności rozmaitych ludzi uzupełniają się wzajemnie? A jakie szanse ma naród zniewieściałych informatyków chuchających na swoje maszyny cyfrowe, z narodem drecholi uzbrojonych w łomy?

Kapitan Nemo napisał(a):
seks sabotuje tę moc przekierowywując wysiłek umysłowy na zaspokojanie fizjologicznych potrzeb.

Zamknijmy zatem Polaków w klasztorach i rozmnażajmy ich pipetką w macicach szympansów.


Pn sty 06, 2014 21:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Transseksualizm
Zasada jest taka:
Jeżeli ktoś wyraża jakąś myśl za pomocą własnego słownictwa i czujesz zgrzyt czytając coś. To nie znaczy, że gdzieś jest błąd, bo istnieje jeszcze taka możliwość, że Twoje rozumienie danych słów jest niezgodne z zamierzeniami autora.

Jeżeli chcesz operować na Twoim subiektywnym znaczeniu danych wyrazów, niestety dalsza dyskusja nie ma sensu, ponieważ za każdym razem będę musiał tłumaczyć wszystko a to będziesz się czepiał kolejnych zbitek wyrazów wmawiając mi, że chciałem powiedzieć coś czego nigdy nawet nie pomyślałem.

Zademonstrowałeś to o czym pisałem zbytnie uproszczenie z dodatkiem negatywnego odbioru neutralnych słów.
Nigdzie nic nie pisałem o współnym mianowniku ani o matematykach, liczenie też się nie pojawilo
Moc obliczeniowa może być interpretowana na wiele różnych sposobów.


Pn sty 06, 2014 21:33
Zobacz profil
Post Re: Transseksualizm
Kapitan Nemo napisał(a):
Zasada jest taka:
Jeżeli ktoś wyraża jakąś myśl za pomocą własnego słownictwa i czujesz zgrzyt czytając coś. To nie znaczy, że gdzieś jest błąd, bo istnieje jeszcze taka możliwość, że Twoje rozumienie danych słów jest niezgodne z zamierzeniami autora.


Zasada jest taka: jeżeli, przecinek, to. Nie wiem, skąd się wzięła ta maniera z kropką, ale źle ona świadczy o stosującym ją w tekście pisanym. Nie dlatego, że kaleczy ona polszczyznę (choć kaleczy), tylko dlatego, że zaświadcza ona, że autor tekstu ma problemy z implikowaniem, tj. wyciąganiem wniosków. Po prostu myśl odrobinę bardziej złożona niż przeciętna nie mieści się takiemu w głowie, musi on ją rozbić na prostsze składniki.

Zasada jest również taka, że moc obliczeniowa jest precyzyjnie zdefiniowanym pojęciem, ale zdefiniowanym dla komputerów. Dlatego pan kapitan jest taki zabawny: sprowadza on człowieka do takiej małej maszynki, zap... jak napięcie przyłoży. Wszyscy mamy przedzierzgnąć się w takie maszynki, aby zawyżać narodowi słupki na wykresach; pan kapitan zdaje się uważać, że będziemy wtedy szczęśliwi. Panie kapitanie: płyń pan do Phenianu...


Pn sty 06, 2014 21:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Transseksualizm
A to się nazywa wylewanie dziecka z kompielą.

Zazwyczaj interlokutor to stosuje kiedy nie umie dotrzymać tempa w rozmowie.
Gra na remis.

Ale już dawno jest po macie.

Szach mat :D


Pn sty 06, 2014 22:09
Zobacz profil
Post Re: Transseksualizm
Ale my gramy w go.


Pn sty 06, 2014 22:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Transseksualizm
Nie ma różnicy, myślę, ż w przypadku porozrzucania pionków i ataku przeciwnika innymi środkami niż przeiwduje gra kończy się w jednym i drugim przypadku tym samym - dyskwalifikacją, a ja wygrywam walkowerem :D.

Czy masz inną propozycję jak radzić sobie z graczami, którzy nie przestrzegają zasad gry?


Pn sty 06, 2014 22:31
Zobacz profil
Post Re: Transseksualizm
Nie, ale nie mam też pomysłu, jak radzić sobie z ludźmi uważającymi się za mędrców i domagającymi się wprost traktowania należnego mędrcowi, którzy sadzą głupstwo za głupstwem. Przywoływanie mocy obliczeniowej jest szczególnie zabawne w kontekście tego passusu:

Kapitan Nemo napisał(a):
Jeżeli podzielisz społeczeństwo na dwie grupy A i B i będziesz chciał wprowadzić jakąś usługę lub dobro. To liczysz użyteczność dla A i B, dodajesz i jeżeli wychodzi na plusie to masz coś co z punktu widzenia użyteczności się opłaca.


- w połączeniu z tym:

Kapitan Nemo napisał(a):
Jeżeli przyjmie się błędny model referencji upraszczający rzeczywistość do zbyt małej ilości zmiennych, znalezienie rozwiązania potencjalnie lepszego jest niemożliwe jako, że dana zmienna może nie zawierać się w danych ramach referencyjnych.


- z dwóch powodów. Po pierwsze, podział społeczeństwa na dwie grupy jest właśnie przykładem uproszczenia rzeczywistości do zbyt małej ilości zmiennych. No bo jak to, jeśli badamy użyteczność jakiegoś towaru bądź usługi, to zawsze dostaniemy z ankiety dokładnie dwie odpowiedzi? Niezależnie od liczby przebadanych osób? A po drugie, skonstruowanie modelu zbyt złożonego uniemożliwia wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków, bo umysł badacza nie ogarnia płodu swojego umysłu. Konieczne jest więc coś, o czym o czym jeszcze od adwersarza nie usłyszałem, a co nazywa się umiarem. Pan kapitan zaś łamie wszelkie bariery w pościgu za idealnym modelem społeczeństwa - którego mógłby być, przypadkiem oczywiście, koryfeuszem...

Słowo daję, czasami czuję się jak Batman w Gotham.


Pn sty 06, 2014 22:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Transseksualizm
Nie jestem ani mędrcem, ani nie chce żeby mnie za takiego uważano, ani nawet sam się nie uważam za inteligentnego.

Sedno tego co chciałem powiedzieć jest banalnie proste:
Załóżmy, że mamy problem w postaci podbitych oczu u niektórych osobników społeczeństwa.
Jeżeli założymy, że siedzi coś w nich co jest powodem podbitego oka i na samym wstępie przyjmiemy model, że nie ma takiej opcji, ze coś z zewnątrz mogło się przyczynić do podbitego oka, to będziemy rozwiązywać problem jakimiś swoimi metodami owszem, które może i będą skuteczne

ale

jeżeli powodem podbitego oka był jeden nieposkromiony osobnik, który za pomocą swojej pięści podbijał oczy - to nie ma leszego rozwiązania zapobiec powstawaniu podbitym oczom niż poskromnienie zachowania danego osobnika.

Można nawet jeszcze prościej:
Jak jest drzewo i ma chore listki, to lepiej zacząć obserwacje od korzeni w górę szukając przyczyny chorych liści niż przycinać liście.

Wskakuj Robin :D


Pn sty 06, 2014 23:03
Zobacz profil
Post Re: Transseksualizm
(westchnienie) Ale wic polega na tym, że drzewo nie ma chorych listków. Należy więc zwolnić ogrodnika, zanim doszczętnie zdewastuje sad.


Pn sty 06, 2014 23:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 3:08
Posty: 83
Post Re: Transseksualizm
To już wszystko zależy od ram refenrecji:
Wróg będzie określał śmierć swojego przeciwnika stanem, w którym jest zdrowy.

Nie ma za bardzo sensu odnosić się do wypowiedzi, bo nie jest nawet argumentem, to tylko opinia.

Jak np. Jasiu wczoraj wspiął się na księżyc, trzeba go ściągnąć zanim nabroi i zepsuje satelite.


Wt sty 07, 2014 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 28, 2014 8:18
Posty: 1
Post Re: Transseksualizm
polecam artykuł http://psychologonline.tv/poradnia/psyc ... ksualnych/


Pt mar 28, 2014 8:19
Zobacz profil
Post Re: Transseksualizm
Witold napisał(a):
"Grodzka" jest mężczyzną

Ups, proszę się pilnować. Co prawda to nie wątek newsowy ale ponieważ była tu o Grodzkiej mowa, więc tylko nadmienię:

gosc.pl napisał(a):
Sąd wydał wyrok w rozprawie Anna Grodzka przeciw Tomaszowi Terlikowskiemu. Zgodnie z nim szefowi portalu Fronda.pl nie wolno komentować i kwestionować tożsamości płciowej strony powodowej.

Przypomnijmy, że Terlikowski został w 2012 roku pozwany za „używanie słów określających ją [Annę Grodzką – red.] rodzajem męskim”. – Mam w ogóle zakaz wypowiadania się na temat tożsamości płciowej, seksualnej tego człowieka, używania formy męskiej, używania wszelkich form poddających w wątpliwość jego kobiecość, a także komentowania w jakikolwiek sposób jego życia osobistego - wyjaśnia Tomasz Terlikowski

Pogrubienie moje.
http://info.wiara.pl/doc/2031495.Terlik ... szal-wyrok


Pn cze 02, 2014 16:15

Dołączył(a): Pn cze 02, 2014 16:54
Posty: 8
Post Re: Transseksualizm
Szkoda, że nasze rady nie dochodzą do rozumu takich ludzi. Takie zjawisko z czasem może stać się modne niestety. Nie trzeba daleko szukać. Europa woli faceta przebranego za kobietę niż jakiś zespół czy piosenkarkę. Nie mówię tu konkretnie o Naszej reprezentacji


Pn cze 02, 2014 17:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Transseksualizm
Bullshit three ring circuss sideshow of freaks. Kobieta z brodą to żelazna atrakcja każdego cyrku z czasów naszych pradziadków.

Ale też słowo daję, jest coś takiego w "pannie" Kiełbasa, co przyprawia mnie o uczucia towarzyszące terminalnej fazie raka jelit. Inne drag queens mógłbym oglądać godzinami. Występy Fredka Mercury'ego w cielistym trykocie takoż. Ziggy Stardusta bez spodni w ostateczności również. A tego czegoś zdzierżyć nie mogę.


Pn cze 02, 2014 18:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Transseksualizm
Może to, że dla wszystkich jest oczywiste, że to hucpa. Facet, który chce wyglądać jak kobieta, nie zapuszcza brody.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 03, 2014 9:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL