Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:47



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 7 ] 
 Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 29, 2013 20:17
Posty: 1
Post Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
Zawsze zastanawiałam się, dlaczego Bóg dopuszcza, żeby ludzie tak często tracili przytomność w jego świątyni, niektórzy nawet uderzając się w posadzkę i robiąc sobie krzywdę.
Zawsze mnie intrygowało, dlaczego słowa samego Boga, płynące z ust księdza, są dla niektórych tak szkodliwe, że tracą przytomność...
Chyba znalazłam odpowiedź na youtube, film dokumentalny:
https://www.youtube.com/watch?v=Ub8ZoNazQnE
Trochę może nie do końca dowierzam ale lepszego tłumaczenia nie mam.


Wt sty 29, 2013 20:21
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
Zawsze się zastanawiałem, dlaczego niektórzy tracą rozum i zakładają głupie wątki na forum.
Zawsze mnie intrygowało, dlaczego durne filmiki próbują udawać filmy dokumentalne.


Wt sty 29, 2013 20:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
Ludzie mdleją bo stoją na siłę zamiast usiąść gdy poczują się słabo. Nie wypada siadać gdy jest moment stania podczas mszy.
W ogóle też nie powinni byli przychodzić do kościoła gdy czują się słabo. Ale teiści nawet tego nie biorą pod uwagę. Do pracy to by nie poszli źle się czując czując ale do kościoła idą i potem mdleją.
Stanie przez godzinę w kościele to jednak spory wysiłek szczególnie dla kogoś osłabionego przez grypę, zimno albo upał. Ale czego się nie robi dla wiary.
Pamiętam ze jak byłem mały to moja ciocia nie słuchała żadnych tłumaczeń ze się źle czuje do kościoła i tak musiałem iść.


Wt sty 29, 2013 20:31
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
Mnie zastanawia za to dlaczego ludzie mając tekst i obrazki, zamiast zrobić z tego artykuł tworzą "film" z denerwującym syntezatorem mowy, którego oglądanie zajmuje 5 razy dłużej niż czytanie ewentualnego artykułu.


Śr sty 30, 2013 9:28
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
zefciu napisał(a):
Mnie zastanawia za to dlaczego ludzie mając tekst i obrazki, zamiast zrobić z tego artykuł tworzą "film" z denerwującym syntezatorem mowy, którego oglądanie zajmuje 5 razy dłużej niż czytanie ewentualnego artykułu.


zefciu

Powód jest jasny jak słońce :D
Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem zanika w narodzie wszelkim. Nie ma obrazka, nie ma treści.

Kiedyś by prostym ludziom cos objaśnić tworzono obrazy, rzeźby, płaskorzeźby z czego wiele przetrwało jako dzieła sztuki.
Teraz gdy analfabetyzm w zastraszającym tempie wraca, też trzeba tworzyć "obrazki" tylko niestety już nie dzieła sztuki.


Śr sty 30, 2013 11:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
A dlaczego ludzie mdleją na koncertach? Niestety, głupota to odwieczna cecha ludzkości, co się tyczy tego filmu dokumentalnego .

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Śr sty 30, 2013 11:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 11:58
Posty: 57
Post Re: Dlaczego ludzie tak często mdleją w kościele
Ludzie wszędzie mdleją nie tylko w kościele mi nawet zdarzyło się zemdleć w toalecie i nie znam przyczyny. Tak po prostu stanąłem i straciłem nagle świadomość.


Śr sty 30, 2013 14:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL