Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Jak to jest z poligamią? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Andy72->
Cytuj:
Jak kto chce być kapłanem lub zakonnikiem musi się zgodzić na pewien dyskomfort.

Owszem, takie są ustalone zasady. Natomiast to co napisałeś (zanik potrzeb seksualnych) u większości tych osób nie ma miejsca. To kwestia dyskomfortu i wyrzeczeń, a nie braku potrzeb. Zresztą Pan Rutus już bardzo dobrze omówił ten temat. Nie będę Go powtarzać.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Pn mar 11, 2013 13:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 23, 2012 18:52
Posty: 278
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Czasem potrzeby seksualne zanikają czasem nie, każdy przypadek jest indywidualny, to nie jest tak że przez całe życie ten popęd jest na równym poziomie. Ale na pewno nie jest tak że księża stają się aseksualni. A ciekawostką jest że impotencja jest ponoc przeciwwskazaniem do kapłaństwa, co mnie troche dziwi.


Pn mar 11, 2013 13:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Inka_1->
Cytuj:
Czasem potrzeby seksualne zanikają czasem nie, każdy przypadek jest indywidualny, to nie jest tak że przez całe życie ten popęd jest na równym poziomie.

Tak samo jak i nie każdy facet będący w stałym związku, będzie przeżywał fascynację (zakochanie) inną kobietą. Tu też nie u wszystkich dany element występuje, ale tu jakoś chętniej niż w poprzedniej naszej rozmowie, kładzie Pani nacisk na to, że to kwestie indywidualne i że tacy ludzie też są. Ciekawe dlaczego ;-)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Pn mar 11, 2013 14:20
Zobacz profil
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Pozostaje się cieszyć Panno_Funiu :P, Pani też od jakiegoś czasu rzadziej uogólnia ;) . A może to dobroczynny wpływ filozofii La Vey'a na forum :hmmm: ??


Co do impotencji, to chyba Ci się Inko pomyliło z przeszkodami do zawarcia małżeństwa. Zdaje się, że tej impotencji nie powinno się zatajać przed partnerką.

Są sposoby na ograniczenie popędu płciowego u zdrowych osobników, więc gdyby KK uparcie nie stał na stanowisku, że płodności nie wolno w żaden sposób upośledzać, to by mieli znacznie mniej skandali seksualnych. No ale ja mam dużo zastrzeżeń do podejścia do nauczania o płodności, więc jak tego nie rozumiałam, tak nadal nie rozumiem :roll:


Pn mar 11, 2013 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 23, 2012 18:52
Posty: 278
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Cytuj:
Tak samo jak i nie każdy facet będący w stałym związku, będzie przeżywał fascynację (zakochanie) inną kobietą.

Panno Funiu ja wcale nie twierdzę że każdy facet tak będzie miał, tylko że może się zakochać. Chodzi tylko o to że życie jest nieprzewidywalne i że zakochanie się różni od miłości.

Val z tą impotencją jako przeciwwskazanie do małżeństwa to wiem, ale tutaj na forum(inny watek oczywiście) ktos pisał że i do kapłaństwa to jest przeciwwskazaniem. I to mnie zdziwiło. Być może to jednak nie prawda, nie będe się kłócić, doczytam o tym najwyżej ;).


Wt mar 12, 2013 2:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Val->
Cytuj:
Pozostaje się cieszyć Panno_Funiu :P, Pani też od jakiegoś czasu rzadziej uogólnia ;) . A może to dobroczynny wpływ filozofii La Vey'a na forum :hmmm: ??

Tam gdzie się samo o to prosi, uogólniam. W innych sytuacjach staram się nie ;-)
Filozofia La Vey'a na pewno mi służy ;-)

Inka_1->
Cytuj:
Panno Funiu ja wcale nie twierdzę że każdy facet tak będzie miał, tylko że może się zakochać. Chodzi tylko o to że życie jest nieprzewidywalne i że zakochanie się różni od miłości.

Ano może, może... Zawsze wszystko może. Życie faktycznie jest nieprzewidywalne.
Ale czy to zakochanie czy miłość, to dla mnie akurat kompletnie bez znaczenia ;-)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Wt mar 12, 2013 8:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 01, 2022 8:32
Posty: 1
Post Eaze Promo Code
Eaze Promo Code helps you save on coupon and promo codes Eaze Coupon Is the best coupon to save on, utter coupons provide updated coupons and promo codes on daily basis as Eaze Coupon to help you in saving while enjoying the best facility, you can avail this offer by clicking on the Show Code or Get deal button to use Eaze Coupon and you can also use other codes and promo codes of Eaze Coupon if one may not be working or not accepted.


Śr cze 01, 2022 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak to jest z poilgamią?
Ciekawe dyskusje i ciekawi ludzie kiedys tu bywali. :)


Śr cze 01, 2022 15:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Jak to jest z poligamią?
Nie sądzę aby poligamia leżała w naturze człowieka, daje temu wyraz Bóg potępiając cudzołóstwo .
My sami możemy doświadczyć że zdrady małżeńskie przynoszą szkody dla naszego potomstwa, dzieci tracą rozeznanie kto jest tatusiem a kto jest mamusią, co destrukcyjnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa dzieci, które nie rozumieją skłonności seksualnych osób dorosłych przedkładających nad dobro dzieci poligamiczne wybryki, to nie tylko zdrada współmałżonka ale przede wszystkim zdrada i okaleczenie dzieci, to okaleczenie pozostaje już do końca życia w psychice dzieci i nie da się już tego naprawić, żadne sugestie i perswazje nie naprawią ran w psychice naszego potomstwa, którym obce są nasze chucie, zachcianki i wybryki seksualne.


Pn paź 17, 2022 3:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Jak to jest z poligamią?
@Inny_punkt_widzenia Bóg według Biblii potępia cudzołóstwo, ale co to ma do tematu poligamii, skoro poligamię dopuszcza, a w niektórych przypadkach nakazuje?
Powtórzonego prawa 25

5 Jeśli bracia będą mieszkać wspólnie i jeden z nich umrze, a nie będzie miał syna, nie wyjdzie żona zmarłego za mąż za kogoś obcego, spoza rodziny, lecz szwagier jej zbliży się do niej, weźmie ją sobie za żonę, dopełniając obowiązku lewiratu.


Pn paź 17, 2022 5:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Jak to jest z poligamią?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie sądzę aby poligamia leżała w naturze człowieka, daje temu wyraz Bóg potępiając cudzołóstwo .

- Nie wiem, czy słusznie sądzisz. Bo z poligamią jest podobnie jak z gromadzeniem majątku. Albo zdobywaniem coraz większej władzy. Wydaje mi się, ze ta chęć posiadania czegokolwiek, zawsze coraz więcej leży w naturze ludzkiej. Skażonej grzechem naturze.
- Bóg wyraźnie preferuje monogamię. Wzgl. stan bezżenny (jeśli poświęcony).
- Uważam, że nie należy mieszać potępienia cudzołóstwa z aprobatą monogamii, co jest równoznaczne z dezaprobatą dla poligamii.


afilatelista napisał(a):
... poligamię dopuszcza, a w niektórych przypadkach nakazuje?
Powtórzonego prawa 25

Prawo lewiratu ma się całkowicie nijak do poligamii. Lewirat i poligamia to dwa oddzielne pojęcia. Każde z nich ma inne znaczenie.
Nigdy nie nakazuje poligamii.
Ale w, tu muszę przyznać, że toleruje. Ze względu na powszechnie panujące zwyczaje. Które powoli zmienia kolejnymi objawieniami. Zmienia lub raczej uświadamia, jak należy żyć. Krok po kroczku. Bez rewolucji.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pn paź 17, 2022 8:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak to jest z poligamią?
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie sądzę aby poligamia leżała w naturze człowieka, daje temu wyraz Bóg potępiając cudzołóstwo .

Nie masz oczywiscie racji, wiele roznych spolecznosci wchodzilo w zwiazki poligamiczne czy praktykowalo "cudzolostwo", wystarczy wziasc do reki stara ksiazke Malinowskiego "Zycie seksualne dzikich" (sic! ) czy poczytac o zwyczajach Indian z plemienia Huron, mieszkajacych nad amerykanskimi Wielkimi Jezioram, czy chocby zaznajomic sie ze zwyczajami amerykanskich Mormonow. Co innego "lezy w naturze" mezczyzny, a co innego kobiety na roznych etapach zycia.
Dalszy wywod to tez pomieszanie z poplataniem, zdrady malzenskie nie maja niz wspolnego z poligamia, a psychika dzieci moze zostac okaleczona zarowno w ziwazkach rozbitych jak stalych.
Poza tym dziecko od urodzenia jest istota seksualna, a instynkt ten wzmacnia sie razem z rozwojem dziecka.


Wt paź 18, 2022 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Jak to jest z poligamią?
Jezus potępił poligamię w konteksię Listu Rozwodowego, przypomniał Żydom że Adam otrzymał jedną tylko Ewę, ponadto dodał że nawet kiedy mężczyzna pomyśli o obcej kobiecie to już dopuszcza się grzechu.
Mowy być nie może aby ktoś miał dwie żony, albo kobieta miała dwóch mężów i tak aż do śmierci, kiedy zaś mąż umrze a brat jego jest stanu wolnego to owszem może ją wsiąść i poślubić aby potomstwo i żona zmarłego brata nie pozostały z niczym.
Tak więc ślubujemy wierność i nierozerwalność aż do śmierci.


Śr paź 19, 2022 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Jak to jest z poligamią?
I jak to się ma do ST? W ST są błędy? Czy też Jezus sam sobie zaprzecza?


Śr paź 19, 2022 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Jak to jest z poligamią?
afilatelista napisał(a):
I jak to się ma do ST? W ST są błędy? Czy też Jezus sam sobie zaprzecza?

Czy możesz podać konkretne fragmenty, które wskazują na "błędy" i/lub niespójność Nauki Chrystusa?
To intrygujący zarzut. Chciałbym się nad nim zastanowić.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr paź 19, 2022 18:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL