Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
 Nasz Elementarz - MEN-u 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Nasz Elementarz - MEN-u
Dzień dobry.
Jestem zszokowany komentarzami dostojników polskiego kościoła katolickiego dotyczącymi wprowadzanego przez MEN w tym roku szkolnym darmowego elementarza dla pierwszoklasitów.
Nasuwa się pytanie, o ile pokoleń różni się świat w którym oni egzystują od tego, w którym żyją Normalni Polacy.
Jedno stulecie, dwa, może więcej?

Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, to podam odnośnik z wypowiedziami purpurowych fachowców "od nauczania" dzieci.

http://wyborcza.pl/1,75478,16769408,Biskupi_kontra__Nasz_Elementarz___Bo_jest_infantylny.html

Dawno nie zbierało mnie tak mocno na wymioty, jak po ich (purpuratów) ocenie, a potem wykrętach, że o co innego chodziło, że prymitywny lud nie pojmuje głębi ich przesłania.

Jeden koleś tłumaczy drugiego, hahaha!

Zrażają do siebie katolików. Świadomość ludzi rośnie b. szybko.
Purpurowi to poglądy zamrożone na poziomie siedemnastego wieku.
Zostanie przy nich tylko stado ogłupionych naiwnych.
Coraz mniej, coraz mniej.

Dalej, dalej tą drogą.
Adieu!!!


Pt paź 10, 2014 19:08
Zobacz profil
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Jest i odpowiedź minister Kluzik–Rostkowskiej
Oceńcie sami.


Pt paź 10, 2014 21:57

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Dodatkowa informacja dla purpuratów.
Pod wskazanym poniżej adresem znajdziecie wszystkie 4 części Elementarza:
http://naszelementarz.men.gov.pl/
Każdy może sobie je ściągnąć, poświęcić trochę czasu, aby się zapoznać z treścią i nie pi.....ić bzdur.

Ostatnia podpowiedź dla opasłych, czarnych leni - w pierwszej części Elementarza na dwóch stronach nr 40 i 41 znajdziecie zajmujący dwie strony brakujący wam obrazek rodziny przy stole.

Uczyłem się z Elementarza M. Falskiego.
Porównując Elementarz z którego uczyłem się i ten nowy zazdroszczę młodziakom tak świetnego Elementarza.

Pamiętam jak w drugiej klasie podstawówki musiałem przed przystąpieniem do pierwszej komunii odpowiedzieć na setki pytań z Katechizmu z niezrozumiałymi odpowiedziami. W okresie moich studiów musiałem zdać egzamin z ekonomii.
Pierwszy semestr - ekonomia kapitalizmu. Wszystko jasne, logiczne. No problem. Poszło.
Drugi semestr - ekonomia socjalizmu. Abstrakcja. Zero logiki, bełkot.
Nie zapamiętałem regułek. Poprawka we wrześniu.
Pytania z katechizmu kojarzą mi się z tamtymi pytaniami z ekonomii socjalizmu.

Są ciekawi księża, rozumieją wiele współczesnych problemów (np. ks. Boniecki i wielu, wielu innych), ale takim purpuraci zamykają usta.
Głos mają jedynie ci przemieleni przez katolicką machinę do prania mózgu.

Skojarzenia? -Smoła.
Świat biegnie naprzód po dobrej nawierzchni, a kościół czarnych sukienek usiłuje biegnąć w lepkiej i grząskiej czarnej smole.
Czarno to widzę.


So paź 11, 2014 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
@Niewiarek

Pod niektorymi Twoimi wypowiedziami moglbym sie podpisac i przyznac Ci racje.

Nie bede sie odnosil do zalinkowanego przez Ciebie artykulu, gdyz jest on zablokowany wiec nie wiem jakich argumentow uzyli biskupi krytykujac elementarz. Niezaleznie od tego, zyjemy w demokracji i kazdy ma prawo dyskutowac i krytykowac.

Mam tylko jedna uwage: postaraj sie w miare na zimno i bez emocji dyskutowac nie obrazajac nikogo bo nazwanie kogos opaslym, czarnym leniem swiadczy tylko o Twoim poziomie jaki reprezentujesz.

A jak Cie zbiera na wymioty to idz do gastrologa a nie na forum :D

pozdrawiam

_________________
ksiądz


So paź 11, 2014 19:47
Zobacz profil
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
bramin napisał(a):
Nie bede sie odnosil do zalinkowanego przez Ciebie artykulu, gdyz jest on zablokowany...

??
Własnie odpaliłem link i artykuł jest otwarty !

Ta sama wiadomość na ekai i onet


So paź 11, 2014 19:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Jak czytalem ten watek artykul byl zablokowany. Dzieki Koziol.

Troche dziwne argumenty podaje biskup Mendyk. Mnie one nie przekonuja choc podobno uwagi krytyczne miala jakas poznanska pracownia.

Jedynie przyczepilbym sie do swietowania Bozego Narodzenia. Nikomu nie spadlaby korona z glowy gdyby napisano o narodzeniu Jezusa.
Mysle, ze zwyciezyla swego rodzaju poprawnosc polityczna bo przeciez elementarz jest dla wszystkich dzieci.

_________________
ksiądz


So paź 11, 2014 20:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Cytuj:
Nikomu nie spadlaby korona z glowy gdyby napisano o narodzeniu Jezusa.

Tez tak uwazam. Ja bym dodal jeszcze o oslicy dyskutujacej z pewnym Zydem. O.Pio szybujacy, tez by nie zaszkodzilo. Przeciez, to dorosle dzieci! 7 lat juz maja! Zrozumieja!
Po zastanowieniu - o Buddzie nic nie wiedza, o Swietych Krowach (skoro swiete)! Tez bym dodal. 7 lat, to nie w wkij dmuchac! :D
No i jeszcze Winnetou! Na nim sie wychowalem! A tradycja musi byc! Bez tradycji Kosciol i Polska umiera.


So paź 11, 2014 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Biskupi z zadziwiającą konsekwencją robią wszystko by zniechęcić jak najwięcej myślących ludzi do swojej firmy. Statystyki popularności ich korporacji lecą na łeb, a oni, mimo to, wszędzie starają się na siłę znaleźć dziurę w całym. I to im, bynajmniej, nie pomaga. Nie rozumiem czemu to robią?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So paź 11, 2014 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
lokis napisał(a):
Ja bym dodal jeszcze o oslicy dyskutujacej z pewnym Zydem.


Niedzwiedziu, cos Ci sie w Twoim kudlatym lebku poplatalo :D Doczytaj sobie w Biblii.

Jajko napisał(a):
Biskupi z zadziwiającą konsekwencją robią wszystko by zniechęcić jak najwięcej myślących ludzi do swojej firmy. Statystyki popularności ich korporacji lecą na łeb, a oni, mimo to, wszędzie starają się na siłę znaleźć dziurę w całym. I to im, bynajmniej, nie pomaga. Nie rozumiem czemu to robią?


No widzisz Jajko, tak glosno gardlujesz za etyka a nie rozumiesz podstawowych rzeczy z lekcji religii :D Moze jednak biskupi maja racje chociaz czasami mam wrazenie, ze oni na oczy nie widzieli normalnego czlowieka i jego problemow.
Gdyby Kosciol byl firma czy jakas korporacja dawno by przestal istniec.

_________________
ksiądz


N paź 12, 2014 7:56
Zobacz profil
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
bramin napisał(a):
Jak czytalem ten watek artykul byl zablokowany. Dzieki Koziol.

Troche dziwne argumenty podaje biskup Mendyk. Mnie one nie przekonuja choc podobno uwagi krytyczne miala jakas poznanska pracownia.

Jedynie przyczepilbym sie do swietowania Bozego Narodzenia. Nikomu nie spadlaby korona z glowy gdyby napisano o narodzeniu Jezusa.
Mysle, ze zwyciezyla swego rodzaju poprawnosc polityczna bo przeciez elementarz jest dla wszystkich dzieci.

Ja radziłabym dla odmiany aby biskupi tak wnikliwie obejrzeli podręczniki do religii.
Konkretnie kl V szkoła podstawowa, zeszyt ćwiczeń, pytanie - "wypisz co kolejno stwarzał Bóg".
I zaskoczenie - z Biblią w ręku stwierdzam, że kolejność w podręczniku od pkt 2-3 jest zupełnie inna niż w Biblii.
Co zrobić?....po namyśle i rozmowie z dzieckiem wpisujemy kolejność zgodnie z podręcznikiem, bo siostra powie, że nie korzystałam z podręcznika.
Nie chcę oceniać efektów w umyśle dziecka.....komu uwierzy? Biblii czy edukatorom?


N paź 12, 2014 9:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
No i pokazałaś dziecku, że trzeba mówić to co inni chcą usłyszeć, a nie to co jest prawdą. Załamka.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N paź 12, 2014 10:51
Zobacz profil
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Jajko napisał(a):
No i pokazałaś dziecku, że trzeba mówić to co inni chcą usłyszeć, a nie to co jest prawdą. Załamka.

Mała się zaparła, więc dałam jej przeczytać Biblię, konkretne wersety o stworzeniu świat, ukazałam błąd w podręczniku i niestety ustąpiłam.


N paź 12, 2014 12:04
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
bramin napisał(a):
lokis napisał(a):
Ja bym dodal jeszcze o oslicy dyskutujacej z pewnym Zydem.

Niedzwiedziu, cos Ci sie w Twoim kudlatym lebku poplatalo :D Doczytaj sobie w Biblii.

Co mu się poplątało? Jest napisane: rozwiązał język oślicy...


N paź 12, 2014 12:24
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
Jajko napisał(a):
No i pokazałaś dziecku, że trzeba mówić to co inni chcą usłyszeć, a nie to co jest prawdą. Załamka.

Bywa gorzej. Ojciec opowiadał mi kiedyś historię z kręgów szkolnictwa publicznego: pojechała wycieczka oglądać "Bitwę pod Grunwaldem". Zadano wycieczce zadanie domowe: napisz, co ci się podobało w obrazie. Dzieciaki napisały to i owo, a jedna dziewczynka napisała, że obraz jej się nie podobał i dlaczego.

Dostała lufę.


N paź 12, 2014 12:29

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: Nasz Elementarz - MEN-u
bramin pisze:
Cytuj:
Mam tylko jedna uwage: postaraj sie w miare na zimno i bez emocji dyskutowac nie obrazajac nikogo bo nazwanie kogos opaslym, czarnym leniem swiadczy tylko o Twoim poziomie jaki reprezentujesz.


Staram się powstrzymać emocje jak tylko mogę.
Wybacz, ale trudno nie mieć emocji kiedy ktoś pi....li , że jak facet sprząta w mieszkaniu to jest to gender.
A potem jego koleś w karkołomny sposób usiłuje go tłumaczyć.
Wciskając kit jakie to były szlachetne zamysły i coś tam, coś tam. Nie przytoczę tego, bo nie pamiętam, ale totalna drwina z człowieka myślącego. Kto widział w telewizji to wie.
Przecierz to jest chore.
Czy mam to ciągnąć dalej?
Dla mnie ci ludzie są chorzy i wkurza mnie, że żerują na łatwowiernych, którzy kupują te bzdury.


N paź 12, 2014 12:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL