Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 17:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 wieczny odpoczynek 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2802
Post Re: wieczny odpoczynek
niewiarek napisał(a):
Dręczy mnie taki fragment tekstu modlitwy odmawianej przez katolików nad grobem:
"... wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."

Wg religii katolickiej ma nastąpić taki dzień, kiedy przyjdzie Pan i wskrzesi wszystkich zmarłych.
Czy wobec tego właściwa jest modlitwa o "wieczny odpoczynek"?

Dla niewierzącego modlitwa taka (jak też kazda inna) nie ma żadnego sensu. Jęsli nie wierzysz w spełnienie, jeśli nie wierzysz w Tego Który Spełnić prośbę może - to tylko zamieszać w głowie innym chcesz swoim pytaniem. I czynisz to skutecznie. Niestety.


Cz lis 06, 2014 11:00
Zobacz profil
Post Re: wieczny odpoczynek
zefciu napisał(a):
A niewiarek krzyczy, macha piąstkami i rzuca oskarżeniami z (censored). Ale nie jest debilem, czego dowiódł np. przez genialny IMHO argument antysolipsystyczny.

Rurki? Ja wymyślam je na bieżąco i dlatego wydają mi się one trudne - moja "podświadomość" potrzebuje czasu, żeby skonstruować odpowiednio złożoną iluzję dla świadomości. Ponieważ jednak nie wyrabiała, wygenerowała mi "chorobę", która "uniemożliwiła dalsze studiowanie tematu". A niewiarek nie istnieje i mogę z "nim" wszystko. ^_^


Cz lis 06, 2014 11:03

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
Liczę. I odpowiadając na post już się pomyliłem.
Muszę zacząć od nowa.


Cz lis 06, 2014 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: wieczny odpoczynek
niewiarek napisał(a):
Proponowałem aby kopnąć nogą w kamień.


Nie radzę. Można złamać palec albo kość śródstopia. Lepiej walić pięściami w poduszkę, myć okna, lub rąbać drzewo, o ile nie ma nikogo w odległości 5 m ;)


Cz lis 06, 2014 20:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL