Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 wieczny odpoczynek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
Na podstawie mojej uczciwości.


Śr lis 05, 2014 7:24
Zobacz profil
Post Re: wieczny odpoczynek
Super. A skąd się na świecie wzięła uczciwość? Pytanie wcale nie bezsensowne, byli na świecie bolszewicy, którzy mówili - grab zagrabione, myśląc o dorobku kapitalistów i to było dla nich uczciwe. Zatem?


Śr lis 05, 2014 7:44

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
Cytuj:
A skąd się na świecie wzięła uczciwość?

A skąd takie pytanie?
Mogę spytać a skąd wzięła się przemoc, złodzieje, podrzynanie niewinnym ludziom gardeł, wsadzanie do komory gazowej i uważanie, że wszystko jest w porządku.
Takimi pytaniami sprowadzasz dyskusję do absurdu, uniemożliwiasz ją.

A skąd biorą się ludzie, którzy obrażają innych:
Cytuj:
Głąbie, zadufku.


Może zwróciłbyś uwagę jaki jest temat wątku.
Załóż swój, np. "kto kogo najbardziej obrazi" i hasaj sobie do woli.


Śr lis 05, 2014 10:32
Zobacz profil
Post Swobodne impresje karmiące ego niewiarka
Tak, właśnie. Skąd się to wszystko wzięło? Dlaczego na przykład źle jest poderżnąć gardło cywilowi, a żołnierzowi już niekoniecznie? A dlaczego pustynni górale uważają, że dobrze jest poderżnąć gardło nawet jeńcowi w klanowej wendetcie - i żyją, i nie wymierają, i mają się dobrze?

A ludzie, którzy mówią bolesną prawdę prosto w oczy, biorą się z rozkładu Gaussa. Chyba.


Śr lis 05, 2014 10:41
Post Re: wieczny odpoczynek
A ludzie, którzy dają się sprowokować niewiarkowi i zupełnie niepotrzebnie zgarniają osty, skąd się biorą?


Śr lis 05, 2014 10:45
Post Re: wieczny odpoczynek
Z rozkładu Gaussa. Ale widzisz: zawsze była nadzieja, że prawda go wyzwoli. Niestety, prawda okazała się prawdziwsza od nadziei. Cóż zrobić - dobry uczynek odhaczony. ^_^


Śr lis 05, 2014 10:48

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
zefciu:
Cytuj:
A ludzie, którzy dają się sprowokować niewiarkowi i zupełnie niepotrzebnie zgarniają osty, skąd się biorą?

To nie do mnie pytanie. Nie mam z tym nic wspólnego.

ErgoProxy:
Cytuj:
Dlaczego na przykład źle jest poderżnąć gardło cywilowi, a żołnierzowi już niekoniecznie?

Jednak nie chciałbym spotkać Cię na swojej drodze, nawet mimo tego że nie jestem żołnierzem.


Śr lis 05, 2014 11:01
Zobacz profil
Post Re: wieczny odpoczynek
Może zwróciłbyś uwagę jaki jest temat wątku.
Załóż swój, np. "kto kogo najbardziej obrazi" i hasaj sobie do woli.


Śr lis 05, 2014 11:03

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
Tylko mój cytat?
Obraziłem kogoś, przypiąłem komuś jakąś łatkę?

A czegóż to nie odniesiesz się do własnej wypowiedzi o podrzynaniu gardeł żołnierzom?


Śr lis 05, 2014 11:26
Zobacz profil
Post Re: wieczny odpoczynek
Ech, mistrzu, z sobą samym mam dyskutować? Rozbrajający są ci ateiści ostatnimi czasy. Jajko, jakbyś mógł bratu w niewierze wytłumaczyć, możliwie oględnie, co z siebie robi i że robi to publicznie, i że ta ujma kładzie się cieniem na wszystkich ateistach po trochu...


Śr lis 05, 2014 11:45
Post Re: wieczny odpoczynek
...rany boskie. nie mówcie mi, że niewiarkowi trzeba tłumaczyć, że gardła podrzyna się żołnierzom nieprzyjacielskim - albo że wrogów utopijnego państwa niewiarka nie chronią żadne konwencje...


Śr lis 05, 2014 11:56

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
Ergo proxy:
Cytuj:
...ta ujma kładzie się cieniem na wszystkich ateistach po trochu...

Nie wplątuj w moje wypowiedzi "wszystkich" ateistów.
To co mówię, mówię w swoim imieniu.
Dlaczego tworzysz jakieś sugestie?
Jeśli uważasz, że coś jest ujmą, a rozmawiasz ze mną, to Twoje uwagi dotyczą mnie. Nie generalizuj. Warto abyś to przeanalizował.

ErgoProxy:
Cytuj:
rany boskie. nie mówcie mi, że niewiarkowi trzeba tłumaczyć, że gardła podrzyna się żołnierzom nieprzyjacielskim

Powiedz dziecku w szkole, powiedz mi.
Odpowiem, jesteś chory.
Na Twojej wojnie może będziesz podrzynał.
Swoimi wypowiedziami godzisz się, aby podcinać gardła wrogom.
Ależ wymarzony miłośnik bliźniego.
Ględzi o określeniu uczciwości, a podrzynanie żołnierzom gardeł to dla niego normalka.


Śr lis 05, 2014 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2740
Post Re: wieczny odpoczynek
ErgoProxy napisał(a):
ta ujma kładzie się cieniem na wszystkich ateistach po trochu...

"zawsze była nadzieja, że prawda go wyzwoli"
Podobaja mi sie Twoje spostrzezenia.
Proponuje aby zaczac nowy watek bo ostatnie wypowiedzi nie za bardzo pasuja do tematu "wieczny odpoczynek".
Widze tutaj trzy zagadnienia:
- Czy jest obrazaniem mowienie komus kto twierdzi, ze za horyzontem juz nic nie ma bo tego nie widac, ze jest idiota?
- Do jakiego stopnia idiotyczne poglady mozna rozszerzac na jakas grupe ludzi typu: jezeli prezydent byl pijany to w naszym rzadzie wszyscy nic nie robia tylko popijaja wodke.
- Jaki jest wplyw dyskusji na forum (forach) na wszelkiej masci prymitywy? Moim zdaniem dyskusja z niektorymi osobnikami nie ma sensu aczkolwiek zawsze jest nadzieja, ze prawda go wyzwoli. Moze sie spotkac w przyszlosci z sytuacja, ktora spowoduje diametralna zmiane pogladow. W obie strony.


Śr lis 05, 2014 15:02
Zobacz profil
Post Etyka ateisty na przykładzie niewiarka
Ech, w zasadzie racja, szczególnie, że sam się nieco zaplątałem z tą uczciwością. Starczyło od razu wprost zapytać, czy tych wszystkich 2^n przodków niewiarka to byli ateiści, bo do uczciwości to jednak rodzice wychowują w dzieciństwie i raczej są to chrześcijanie, bo ateistów jednak jest w naszym społeczeństwie mało.

No chyba że niewiarek zaraz odpowie, że jego wychowała państwowa szkoła neutralna światopoglądowo, ale to by znaczyło, że stanowi on wyjątek spośród wyjątków...


Śr lis 05, 2014 15:18

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: wieczny odpoczynek
@robaczek2:
obydwie moje ręce podpisują się pd tym co proponujesz.
Proponowałem już dzisiaj dyskutantowi o nicku ErgoProxy
żeby zwrócił uwagę jaki jest temat wątku.
Cytuj:
Załóż swój, np. "kto kogo najbardziej obrazi" i hasaj sobie do woli.

Ale dzieje się jak się dzieje.

Nie wiem dlaczego moderator części tych wypowiedzi jeszcze nie przeniósł w inne miejsce.
Cytuj:


Śr lis 05, 2014 15:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL