Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 17:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Opis stworzenia świata 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 24, 2012 18:06
Posty: 420
Lokalizacja: Katowice, Śląskie
Post Re: Opis stworzenia świata
sowaniejestmadra napisał(a):
Dlaczego takie pytanie w ogóle pojawia się w kontekście religijnym? Czy to ma jakieś znaczenie z teologicznego punktu widzenia, czy to Bóg stworzył świat? To pytanie jest tak samo bez sensu jak pytanie o dowody na istnienie Boga.


OK, to Twoja opinia, rozumiem.

Kilka ostatnich myśli z mojej strony. Przykro mi, że jedyne na co Cię stać w przypadku gospodarowania czasem wolnym to wchodzenie na forum i udzielanie się w wątkach, które są dla Ciebie bez sensu. Być może wylanie swoich smutków na forum jakoś Ci w życiu pomaga - z jednej strony byłoby to smutne, z drugiej może inaczej nie potrafisz i jest w tym jakaś metoda.

Zaneguj ST, całą teologię, odjedź od kompa i zrób coś pożytecznego dla siebie lub innych - polecam.

Tacy jak ja to pikuś, ale serio na tym forum są już "starzy" wyjadacze na których takie skwarki obrażonych agnostyków/ateistów i innych nie robią wrażenia.

Nasza "dyskusja" musi się zakończyć. Nie zwykłem marnować czasu na rozmowę z kimś kto poza tupaniem nóżką nie ma nic do powiedzenia, a chce jedynie uprawiać nic nie wnoszącą gdybologię (którą sam zresztą uważa za bezsensowną).

Ten temat to zaśmiecanie umysłu - przyjąłem do wiadomości :) Fajnie, a teraz życzę miłego dnia.


Śr wrz 16, 2015 10:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Opis stworzenia świata
sowaniejestmadra
Cytuj:
Ok. Tematem jest opis stworzenia świata. A Chrystus tylko potwierdza, że nie zajmował się takimi rzeczami jak stworzenie świata. Może między innymi dlatego, że Bóg wcale świata nie musiał stwarzać. Może to świat jest częścią Boga, a może Boga takiego jak sobie wyobrażamy po prostu nie ma! Pamiętajmy! Nikt stamtąd nie powrócił, to są tylko nasze odczucia, pragnienia. W dzisiejszym świecie taki temat jak stworzenie świata, to tylko zaśmiecanie umysłów ludziom!
Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? ,, Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo i wszystko przez nie się stało co się stało... ,, W którym miejscu Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? Czy mógłbyś mi coś zacytować? Naprawdę uważasz, że opis stworzenia świata, to zaśmiecanie ludzkich umysłów? Że księga Genesis, księga Rodzaju, to zaśmiecanie ludzkich umysłów?


Cz wrz 17, 2015 13:41
Zobacz profil
Post Re: Opis stworzenia świata
remek116 napisał(a):
- a może świata nie ma
- a może Bóg to każdy człowiek
- a może Bóg jest ale Go nie poznamy
- a może Bóg to zwierzę
- a może...

Wyłaź z mojej głowy i nie zaglądaj tam więcej. : P

puchaczniejestjurny napisał(a):
Czy to ma jakieś znaczenie z teologicznego punktu widzenia, czy to Bóg stworzył świat?

Rzekłbym, że dla gnostyków ma to znaczenie podstawowe.


Pt wrz 18, 2015 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opis stworzenia świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? ,, Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo i wszystko przez nie się stało co się stało... ,, W którym miejscu Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? Czy mógłbyś mi coś zacytować? Naprawdę uważasz, że opis stworzenia świata, to zaśmiecanie ludzkich umysłów? Że księga Genesis, księga Rodzaju, to zaśmiecanie ludzkich umysłów?

Nie wiem nawet czy potwierdza czy nie, ale faktem jest ze w opisie z Gensis w ogóle nie ma mowy o Jezusie, a świat stworzył bóg o imieniu Jahwe. Dopiero w chrzescijaństwie wymyślono Trójcę Św.
Dyskusje na ten temat i na temat boskosci Jezusa trwały przez kilka pierwszych wieków n.e. i dopiero na soborze w Chalcedonie w 451 r. przjeto ostateczne stanowisko. Od tego dopiero czasu obowiązuje równosc wszystkich trzech osób Trójcy, ale i tak w praktyce stosuje sie gradację.
Jeśli ktoś stworzył swiat, to co najwyzej Bóg rozumiany jako Trójca, ale na pewno nie sam Jezus.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt wrz 18, 2015 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Opis stworzenia świata
Askadtowiesz otóż ta cała Trójca to ten sam Bóg , który dał się poznać jako trzy różne osoby .


So wrz 19, 2015 9:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opis stworzenia świata
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Askadtowiesz otóż ta cała Trójca to ten sam Bóg , który dał się poznać jako trzy różne osoby .

Dziwnym trafem nie było to w Starym Testamencie ani nawet w Nowym, lecz w V wieku n.e.
Nawet w chwili śmierci Jezusa nikt nie mówił o Trójcy.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


So wrz 19, 2015 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Opis stworzenia świata
Askadtowiesz, Rozszyfrowywanie Bożych tajemnic wymaga czasu.


So wrz 19, 2015 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Opis stworzenia świata
Czyli możliwe, że za 100 lat okaże się, że Osób Boskich jest np. 17?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N wrz 20, 2015 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Opis stworzenia świata
JedenPost napisał(a):
Czyli możliwe, że za 100 lat okaże się, że Osób Boskich jest np. 17?

Jeden Bóg to jednak zbyt duża abstrakcja, nie przemawia do wyobraxni, potrzebuje towarzystwa.. Właściwie osób boskich (z rozmysłem pisze małymi literami) jest znacznie więcej i to one są bliższe zwykłęmu śmiertelnikowi niz niedostępney Bóg. Stad wielka kariera Matki Boskiej (a nawet sam Jezus jest blizszy ludziom niż szef całej Trójcy, zaś sama Trójca też łagodzi samotnosć Boga). No i cała rzesza świętych, którzy w starożytnej Grecji zwali się herosami, przebóstwionymi ludźmi.
Oczywiscie dostrzegam różnicę miedzy osobami naprawde boskimi, tworzącymi Trójcę, a półboskimi.
Kto wie co zostanie wykombinowane za 100 lat...

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N wrz 20, 2015 10:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Opis stworzenia świata
Wielobóstwo to stara historia.


Pn wrz 21, 2015 14:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Opis stworzenia świata
Askadtowiesz napisał(a):
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? ,, Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo i wszystko przez nie się stało co się stało... ,, W którym miejscu Chrystus potwierdza, że nie zajmował się stworzeniem świata? Czy mógłbyś mi coś zacytować? Naprawdę uważasz, że opis stworzenia świata, to zaśmiecanie ludzkich umysłów? Że księga Genesis, księga Rodzaju, to zaśmiecanie ludzkich umysłów?

Nie wiem nawet czy potwierdza czy nie, ale faktem jest ze w opisie z Gensis w ogóle nie ma mowy o Jezusie, a świat stworzył bóg o imieniu Jahwe. Dopiero w chrzescijaństwie wymyślono Trójcę Św.
Dyskusje na ten temat i na temat boskosci Jezusa trwały przez kilka pierwszych wieków n.e. i dopiero na soborze w Chalcedonie w 451 r. przjeto ostateczne stanowisko. Od tego dopiero czasu obowiązuje równosc wszystkich trzech osób Trójcy, ale i tak w praktyce stosuje sie gradację.
Jeśli ktoś stworzył swiat, to co najwyzej Bóg rozumiany jako Trójca, ale na pewno nie sam Jezus.


Aż strach pomyśleć kto zasiadał wtedy na takim soborze. Papież i kardynałowie, którzy myśleli tylko o jednym - o władzy nad światem ...
Dlaczego mamy im wierzyć?


Śr wrz 23, 2015 12:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr wrz 02, 2015 11:40
Posty: 654
Post Re: Opis stworzenia świata
remek116 napisał(a):
sowaniejestmadra napisał(a):
Dlaczego takie pytanie w ogóle pojawia się w kontekście religijnym? Czy to ma jakieś znaczenie z teologicznego punktu widzenia, czy to Bóg stworzył świat? To pytanie jest tak samo bez sensu jak pytanie o dowody na istnienie Boga.


OK, to Twoja opinia, rozumiem.

Kilka ostatnich myśli z mojej strony. Przykro mi, że jedyne na co Cię stać w przypadku gospodarowania czasem wolnym to wchodzenie na forum i udzielanie się w wątkach, które są dla Ciebie bez sensu. Być może wylanie swoich smutków na forum jakoś Ci w życiu pomaga - z jednej strony byłoby to smutne, z drugiej może inaczej nie potrafisz i jest w tym jakaś metoda.

Zaneguj ST, całą teologię, odjedź od kompa i zrób coś pożytecznego dla siebie lub innych - polecam.

Tacy jak ja to pikuś, ale serio na tym forum są już "starzy" wyjadacze na których takie skwarki obrażonych agnostyków/ateistów i innych nie robią wrażenia.

Nasza "dyskusja" musi się zakończyć. Nie zwykłem marnować czasu na rozmowę z kimś kto poza tupaniem nóżką nie ma nic do powiedzenia, a chce jedynie uprawiać nic nie wnoszącą gdybologię (którą sam zresztą uważa za bezsensowną).

Ten temat to zaśmiecanie umysłu - przyjąłem do wiadomości :) Fajnie, a teraz życzę miłego dnia.


Coraz więcej ludzi powinno zacząć tupać nóżką i odchodzić od Kościoła, który przez 2000 lat omamiał nas ułudą. Który przez 2000 lat dążył do panowania nad światem, a teraz śmie umoralniać ten świat. Ułuda jaką jest opis stworzenia świata wg ST wciąż zaśmieca umysły ludzi i to forum.


Śr wrz 23, 2015 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3798
Post Re: Opis stworzenia świata
sowaniejestmadra
Cytuj:
Coraz więcej ludzi powinno zacząć tupać nóżką i odchodzić od Kościoła, który przez 2000 lat omamiał nas ułudą. Który przez 2000 lat dążył do panowania nad światem, a teraz śmie umoralniać ten świat. Ułuda jaką jest opis stworzenia świata wg ST wciąż zaśmieca umysły ludzi i to forum.
Dlaczego ułuda? To nie jest ułuda tylko wyobrażenie. To jest wizja. Dzięki starożytnym księgom mamy możliwość poznać umysły dawnych ludzi, to jest fantastyczne, to tak jak byśmy za pomocą jakiegoś wehikułu cofali się w czasie. Dzięki Genesis możemy zobaczyć, jak kiedyś ludzie widzieli świat, jak myśleli, jaka była kiedyś nauka, jak wyobrażali sobie powstanie świata. Za 2000 lat, jeżeli przetrwają współczesne księgi, ludzie będą znowu potrząsać głowami i zastanawiać się, dlaczego byliśmy takimi idiotami, dlaczego wyobrażaliśmy sobie, że wszechświat powstał w czasie wielkiego wybuchu? Tak więc nie śmiej się, bo z ciebie też będą się śmiać.


Śr wrz 23, 2015 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL