Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 9:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona
 Wszechświat z niczego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Małgosiaa napisał(a):
No i skoro energia istniała wiecznie i dzięki tej energii powstał wszechświat i życie na ziemi (cy tylko na ziemi, nie wiemy), to znaczy, że ta energia jest wszechmocna, czyli jest Energią (dla ateistów)= Bóg (dla wierzących).


Hmm, no nie bardzo, skąd ten pomysł?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 17:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechświat z niczego
Stąd, że Biblia nie mówi w jaki sposób powstał świat (opis stworzenia świata nie jest faktem historycznym, a opisem przy pomocy obrazu), ale skąd pochodzi - od Boga. Wg ateistów z energii. Czyż nie wychodzi na jedno? Przekaz biblijny nie kłóci się z nauką.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 03, 2018 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wszechświat z niczego
Jeśli Bóg=energia to się nie kłóci, ale w opisie, który mi podesłałaś dotyczącym tego że Bóg jest żywy było napisane że Bóg to nie energia...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 18:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechświat z niczego
Ależ ja nie mówię, że Bóg to energia, ale że skoro energia wg Was jest przyczyną świata i tak to urządziła, że planety krążą po orbitach nie wchodząc sobie w drogę, krążą w okół słońca i względem własnej osi, na ziemi jest grawitacja (może jeszcze gdzieś, nie wiem), całe stworzenie się rozmnaża i ginie, udoskonala/ewoluuje, to ta energia musi być przynajmniej rozumna. No po spójrz, jak ten świat/wszechświat jest mądrze skonstruowany. Z tego wychodzi, że to co dla Was jest energią, dla nas jest Bogiem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 03, 2018 18:54
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
Małgosiaa napisał(a):
to ta energia musi być przynajmniej rozumna. No po spójrz, jak ten świat/wszechświat jest mądrze skonstruowany.

Strasznie rozumna ta energia. Zapomniałaś Małgosiuu wspomnieć o najważniejszym produkcie energii - Koronie samostworzenia.


Wt lip 03, 2018 19:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Małgosiaa napisał(a):
to ta energia musi być przynajmniej rozumna


No cóż... nie, nie musi. Nie ma żadnej logicznej konieczności, by musiała.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wszechświat z niczego
Energia niczego nie tworzy,raczej jest tworzywem, tworzenie to wynik interakcji czegoś z czymś i w wyniku powstaje coś nowego, nikt tego nie musiał planować ani tworzyć, wynika to po prostu z właściwości elementarnych składników wszechświata, a czym są dokładnie? Nie wiem. Obecnie najpopularniejsza jest teoria strun, ale nie ma jak jej obalić ani potwierdzić, więc w sumie to nazywanie tego teorią to takie moim zdaniem naciąganie tego terminu.
Na razie więc rozsądniej mówić o cząstkach które organizują się w atomy które organizują się w cząsteczki, a pewne cząsteczki posiadają zdolność do replikacji i przenoszenia informacji o tym jak mają zostać poskładane aminokwasy białkowe - jak dokładnie do tego doszło - nie wiem i nikt nie wie, ale też mogło zajść to samoistnie na skutek interakcji różnych cząsteczek. Podstawowe cząsteczki organiczne dość łatwo można uzyskać z materii nieorganicznej, a mając odpowiednio dużo czasu i sporo miejsca nawet bardzo nieprawdopodobne kombinacje w końcu mogły zajść.
Powiedzieć że energia coś tworzy to tak jakby powiedzieć że atomy coś tworzą, że są twórcami,one są budulcem, który się porządkuje zgodnie z regułami za które odpowiadają ich właściwości tworząc różnorodne cząsteczki, które też mają pewne właściwości.
Weź np wyhoduj kryształy - czy ktoś je projektował? Nie, po prostu w odpowiednich warunkach zachodzi proces samoorganizacji materii, nie było projektu ani projektanta. To wynik interakcji i tyle. Nieco inne warunki i wychodzą nieco inne kryształy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 19:59
Zobacz profil
Post Re: Wszechświat z niczego
Dostanę w końcu ten dowód na wieczność energii? Czy będziecie długo trzymać mnie w niepewności?


Wt lip 03, 2018 20:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechświat z niczego
@JedenPost
Jak wytłumaczysz logikę wszechświata, to że planety krążą w okół własnej osi i w okół słońca po orbitach, że jest porządek, nie ma chaosu itp.?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 03, 2018 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wszechświat z niczego
Kilka prostych praw plus interakcje - serio nic więcej nie potrzeba, fakt faktem w obserwowalnej skali wydaje się to niezwykle złożone i takie jest, ale widziałaś kiedyś fraktale - mega prosta zasada i niesamowicie złożone rezultaty.
A czy jest porządek? Jest pewne dynamiczne uporządkowanie. Jeśli szukasz idealnego porządku i stałości to go nie znajdziesz,bo już na poziomie makro wygląda to względnie na stabilne i uporządkowane, ale i na nim to tylko złudzenie naszego umysłu nastawionego na wyszukiwanie wzorców.
Zapoznaj się z teorią chaosu oraz uświadom sobie że na poziomie kwantowym nic nie jest pewne, że tam można jedynie określać prawdopodobieństwo a która wersja zajdzie nie ma jak przewidzieć.
Sądzisz że orbity planet są w pełni stabilne? Może jeszcze księżyc zachowuje stałą odległość od Ziemi?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 20:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechświat z niczego
IrciaLilith napisał(a):
Kilka prostych praw plus interakcje - serio nic więcej nie potrzeba, fakt faktem w obserwowalnej skali wydaje się to niezwykle złożone i takie jest, ale widziałaś kiedyś fraktale - mega prosta zasada i niesamowicie złożone rezultaty.

Och, jej, jak mądrze brzmi: interakcje, fraktale ( o tym mówisz: https://www.youtube.com/watch?v=Lvs_loiMvsk grafika komputerowa na średnim poziomie), mega prosta zasada(jaka) i niesamowicie złożone rezultaty (jakie). No, ale przecież już ustalono, że państwo wywaliło pieniądze w błoto na kształcenie Małgosii, więc należy dalej próbować swoich sztuczek operując sloganami wciskać jaka to z niej idiotka.
Powiedz mi gdzie, w którym momencie zasugerowałam choćby, że orbity są stabilne, a księżyc znajduje się w stałej odległości od ziemi? Mówiąc o porządku miałam na myśli prawa fizyki. I daruj sobie przepytywanie mnie z tych praw, czy na pewno wiem czym jest siła odśrodkowa, ruch jednostajny, jednostajnie przyspieszony, grawitacja itp. itd., bo nie o tym jest temat.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 03, 2018 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wszechświat z niczego
Ok, czyli serio sądzisz że aby takie prawa istniały i obowiązywały ktoś rozumny musiał je stworzyć? Że nie ma opcji aby po prostu zaistniały gdy pojawił się czas i przestrzeń? Że pojawianie się czasoprzestrzeni musiało być zainicjowane przez rozumną siłę?

Co do fraktali to jest tego mnóstwo , super są te trójwymiarowe, do tego nasz świat też ma budowę fraktalną więc temat ciekawy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wszechświat z niczego
Małgosiaa napisał(a):
@JedenPost
Jak wytłumaczysz logikę wszechświata, to że planety krążą w okół własnej osi i w okół słońca po orbitach, że jest porządek, nie ma chaosu itp.?


Grawitacja.

Quinque napisał(a):
Dostanę w końcu ten dowód na wieczność energii? Czy będziecie długo trzymać mnie w niepewności?


A co, ktoś Ci takowy obiecywał?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt lip 03, 2018 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wszechświat z niczego
IrciaLilith napisał(a):
Nie pisałam że rzeczywistość jest nielogiczna tylko że nie da się logicznie udowodnić że obiektywnie istnieje.
Fizyczna rzeczywistość jest jak najbardziej logiczna ale sama logiczność nie potwierdza obiektywnego istnienia.


Skoro rzeczywistość jest logiczna, to w tej sytuacji nie widze powodu żeby ją kwestionować.
Uznaje to za prawde.


Małgosiaa napisał(a):
No i skoro energia istniała wiecznie i dzięki tej energii powstał wszechświat i życie na ziemi (cy tylko na ziemi, nie wiemy), to znaczy, że ta energia jest wszechmocna, czyli jest Energią (dla ateistów)= Bóg (dla wierzących).


Wszechmocna to trochę za duże słowo, bardziej by pasowało niezniszczalna :mrgreen:
No i przypisywanie tej energii ludzkich czy tam boskich cech, nie jest potrzebne, można by powiedzieć że jest bezcelowe.


Małgosiaa napisał(a):
No po spójrz, jak ten świat/wszechświat jest mądrze skonstruowany. Z tego wychodzi, że to co dla Was jest energią, dla nas jest Bogiem.


To wszystko jest efektem przeróżnych zbiegów okoliczności, nikt tego nie musiał konstruować, być może samo się tak porobiło.
No i te wszystkie dzieci które z powodu chorób genetycznych, umierają kilka miesięcy po urodzeniu, też są czymś co zostało mądrze skonstruowane?


Quinque napisał(a):
Dostanę w końcu ten dowód na wieczność energii? Czy będziecie długo trzymać mnie w niepewności?


Foton poruszający się w próżni ma swoją energie.
Jeśli nie trafi na jakąś przeszkodę, to będzie poruszał sie wiecznie.
I już mamy wieczną energie :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt lip 03, 2018 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wszechświat z niczego
Wszystko co jest logiczne uznajesz za prawdę?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 03, 2018 23:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 699 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL