Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
AI może symulować człowieka, może do złudzenia naśladować, dzisiejsze komputery już wygrywają w szachy, ale nie będzie miało świadomości.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 20, 2015 17:28
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Andy72 napisał(a):
AI może symulować człowieka, może do złudzenia naśladować, dzisiejsze komputery już wygrywają w szachy, ale nie będzie miało świadomości.


Andy, komputer który wygrywa w szachy a taka Ava, to jest jednak coś innego, Ava była świadoma siebie. Była jak istota ludzka. Romawiałem kiedyś z botem, jest to AI z którym możesz sobie porozmawiać na chat, ale nadal jest to program.

Rzeczywiste AI natomiast to jest coś więcej niż komputer. To istota. I jeśli ta istota będzie miała rzeczywistą świadomość własnego bytu wtedy można powiedzieć o wyjściu poza coś co jest granicą teraz.


Wt paź 20, 2015 17:45

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Ava to tylko SF, i skąd wiesz że była świadoma siebie, może się tylko tak zachowywała
Z jakiej ksiązki jest Ava?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 20, 2015 18:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Aha, chodzi o film. Film właśnie świadczy o tym że AI nie mają duszy, to czysta inteligencja bez uczuć. Odwrotnie niż zwierzęta, nawet krowy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 20, 2015 22:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Brak duszy nie wynika z braku uczuć... chyba że w poezji

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt paź 20, 2015 22:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Cytuj:
Aha, chodzi o film. Film właśnie świadczy o tym że AI nie mają duszy, to czysta inteligencja bez uczuć. Odwrotnie niż zwierzęta, nawet krowy.


Andy, ale krowa raczej tych uczuć także nie posiada. Krowa nie odczuwa miłości, potrzeby poświęcenia się, czułości, wrażliwości serca czy duszy.

Można także skonfrontować temat z innym obrazem, mam na myśli wizję Stevena Spielberga w filmie pod tytułem - AI.


Śr paź 21, 2015 6:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Zwierzęta czują, cierpią. Było by dziwne gdyby po swoim życiu przestawały istnieć zamiast iść do nieba.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr paź 21, 2015 9:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Jeżeli zwierzęta naprawdę czują, cierpią, to logiczne, że powinny być w pewnego rodzaju Niebie na wieki, a nie być unicestwione.

Nie wierzę w kosmitów. Rzekomi kosmici mogą mi wyglądać na oszustwo szatana przygotowywane od zarania ludzkości. Nie byłoby dziwne, gdyby szatani byli odpowiedzialni za obserwacje UFO czy robienie niezwykłych piktogramów w zbożu, jak na przykład ten:
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr paź 05, 2016 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
niewazny12 napisał(a):
Jeżeli zwierzęta naprawdę czują, cierpią, to logiczne, że powinny być w pewnego rodzaju Niebie na wieki, a nie być unicestwione.

Nie wierzę w kosmitów. Rzekomi kosmici mogą mi wyglądać na oszustwo szatana przygotowywane od zarania ludzkości. Nie byłoby dziwne, gdyby szatani byli odpowiedzialni za obserwacje UFO czy robienie niezwykłych piktogramów w zbożu, jak na przykład ten:
Obrazek

Oszustwo szatana polega właśnie na tym, że istniejemy tylko my ludzie.
Istnieją różne rodzaje życia, życie jest nieskończone, nie ma początku ani końca, nie rozpoczęło się ani nigdy się nie skończy, trwa wiecznie.
Troszkę egoistyczne jest sądzić że to my jesteśmy jedni, najlepsi itp.

Kosmici to nikt inny jak ci których nazywamy aniołami stróżami. Kiedy planeta znajdzie się już na końcu swoich możliwości utrzymania naszego życia za pewne się pojawią i biblia o tym pisze.


N lis 06, 2016 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Nie uważam, że kosmici to ci, których tradycja katolicka nazywa aniołami. Nie wierzę w istnienie innych cywilizacji niż ludzka.

Temat kosmitów interesuje moją naturę od dzieciństwa. Wiara we Wcielenie mi zdaje się w pewnym sensie kłócić z możliwością istnienia innych cywilizacji niż nasza. Po co mieliby być stworzeni kosmici? Ich natury Słowo nie przyjęło. Byliby "pokrzywdzeni", bo ludzka natura została przyjęta, a natura kosmity nie. A co, jeśli rzekomy kosmita by zgrzeszył?

Z kolei sprawa UFO wygląda mi na istniejący od kilku tysiącleci przemyślany podstęp szatana.
Zdaje się, że liczne cywilizacje z nim się spotkały. Wydaje się, że pogańskie niby "bóstwa" mogły ujawniać się jako "kosmici" (np. "szaraki").
Zachowanie rzekomych kosmitów bywa bardzo złe (np. uprowadzenia).
Poniżej jeden z malunków z Australii przedstawiający istoty wyglądające jak rzekomi obcy:
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lis 06, 2016 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lis 11, 2015 10:35
Posty: 236
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
My ludzie żyjemy w kosmosie, mieszkamy w nim czyż nie jesteśmy kosmitami?


N lis 06, 2016 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Andy72 napisał(a):
Zwierzęta czują, cierpią.


Zwierzęta nie cierpią. (być może są jakieś nieliczne wyjątki) Cierpienie to bardzo złożony stan psychiczny, żeby go odczuwać potrzeba odpowiednio skomplikowanego mózgu i przynajmniej 3-4 poziomu intencjonalności, który umożliwia wyobrażenie sobie siebie w alternatywnej sytuacji

niewazny12

Cytuj:
Nie wierzę w kosmitów.


To nie jest kwestia wiary. Kosmici istnieją, albo nie, zupełnie niezależnie od tego w co sobie wierzy niewazny

Cytuj:
Nie byłoby dziwne, gdyby szatani byli odpowiedzialni za obserwacje UFO czy robienie niezwykłych piktogramów w zbożu,


Wręcz przeciwnie, byłoby to tak dziwne, że aż skrajnie nieprawdopodobne.

Cytuj:
Nie wierzę w istnienie innych cywilizacji


I ponownie nie jest to kwestia wiary i niewiary niewaznego.

Cytuj:
Wiara we Wcielenie mi zdaje się w pewnym sensie kłócić z możliwością istnienia innych cywilizacji niż nasza.


Na szczęście nikogo nie obchodzi co się niewaznemu zdaje. W szczególności nie obchodzi to Kościoła, wg nauki którego ewentualne istnienie kosmitów wcale nie jest sprzeczne z Objawieniem

Cytuj:
A co, jeśli rzekomy kosmita by zgrzeszył?


A co, jeśli człowiek zgrzeszył?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


N lis 06, 2016 19:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
KK zapewne przyjmie - w wersji minimum - stanowisko zachowawcze, czyli że jeśli nie ma pewności, iż AI ma duszę (jest duszą), to na wszelki wypadek należy przyjąć, że tak. Zatem AI trzeba uznać za osobę, obok Boga, anioła i człowieka.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lis 06, 2016 23:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Dlaczego, skoro nie ma pewności iż zwierzęta mają duszę, nie przyjąć że mają?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 07, 2016 15:33
Zobacz profil
Post Re: Bóg - wszechświat - inne cywilizacje - zbawienie
Andy72 napisał(a):
Dlaczego, skoro nie ma pewności iż zwierzęta mają duszę, nie przyjąć że mają?


Ja mam w domu kotkę, która ma 13 lat. Jest bardzo mądra i możemy porozumiewać się ze sobą bez słów. Wystarczy tylko spojrzenie. Jest bardzo wrażliwa i uczuciowa. Syn mówi, mama ona jest tak mądra jak człowiek, wszystko rozumie. Mówię do niej normalnymi słowami np.choć i ona rozumie. Gdy wracam z pracy, to już czeka w przedpokoju na szafce, by się przywitać.


Pn lis 07, 2016 17:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 386 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL