Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 10:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103  Następna strona
 Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Quinque napisał(a):
O ile dobrze mówie to już pod koniec XVIII wieku, geologowie udowadniali iż Ziemia jest starsza niż sześć tysięcy lat
Owszem, Buffon na podstawie doświadczenia z tempem stygnięcia szacował na ok. 75.000 lat. Za co został wyklęty przez Sorbonę


Wt wrz 04, 2018 15:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
akruk napisał(a):
Wykopaliska to prowadzą archeologowie. Archeologia zajmuje się badaniem społeczno-kulturowej przeszłości człowieka ma podstawie pozostałości materialnych znajdujących się w ziemi, na ziemi, w wodzie itp. Obejmuje bardzo mały wycinek czasu, więc stosunkowo niewiele znaczy dla teorii ewolucji. Oraz ciekawe, jakież to konkretnie zjawiska zbadane przez archeologów zachodziły gwałtownie? Wybuchy wulkanów? Wylewy rzek? Pożary starożytnych miast czy co?


Jasne, że archeologowie są od łopaty, a nie od nauki. Np. zauważyli, że ślady, szczątki prehistorycznych zwierząt, są zachowane w różnych pokładach tak, jakby nie ulegały niszczącemu działaniu czasu na powierzchni. A film wyemitowała TV Trwam, bo pewnie przez te ewolucyjne gardła by nie przeszedł. Pewnie będą dalsze odcinki(ek) w przyszłą niedzielę, to sobie akruk biegły wszech nauk oglądnie i opowie mnie i reszcie towarzystwa. Chyba, że się do tego poziomu nie zniżysz.


Wt wrz 04, 2018 16:58
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
agust napisał(a):
Jasne, że archeologowie są od łopaty, a nie od nauki.
Brednie. (Ciekawa prawidłowość: im kto większy ignorant, tym nie tylko większe brednie głosi, ale i tym bardziej równocześnie arogancko lekceważy specjalistów).

agust napisał(a):
Jasne, że archeologowie są od łopaty, a nie od nauki. Np. zauważyli, że ślady, szczątki prehistorycznych zwierząt, są zachowane w różnych pokładach tak, jakby nie ulegały niszczącemu działaniu czasu na powierzchni.
Mijasz się z prawdą, niewykluczone, że nie bez udziału świadomości.

agust napisał(a):
A film wyemitowała TV Trwam, bo pewnie przez te ewolucyjne gardła by nie przeszedł. Pewnie będą dalsze odcinki(ek) w przyszłą niedzielę, to sobie akruk biegły wszech nauk oglądnie i opowie mnie i reszcie towarzystwa. Chyba, że się do tego poziomu nie zniżysz.
Szkoda mi życia na oglądanie jakichś kreacjonistycznych bredni, setki razy obalanych. Tym bardziej, kiedy chwalcy tych bredni nawet nie chcą czy też nie potrafią ich publicznie bronić -- nie mają żadnych konkretnych argumentów (kto konkretnie zauważył, że nie ulegają działaniu czasu, jakie szczątki, gdzie znalezione, w jakiej pracy naukowej to opisano?). Owszem, nie zniżam się do oglądania czegoś, co z opisu jest bredniami i czego polecający nie zamierza bronić. "Obejrzyj sobie filmik i opowiedz", ha-ha! Jeszcze na głowę nie upadłem, żeby trwonić czas na jakieś jawne dyrdymały.


Wt wrz 04, 2018 17:31
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Agust, generalnie to dzisiejszy kreacjonizm wywodzi się z początku lat 60'tych. Wcześniej kojarzył się on z niedouczonymi członkami jakiś sekt protestanckich(którzy wtedy byli mniejszością nawet wśród protestantów). Na obecną chwilę najwięcej wyznawców kreacjonizmu jest w pasie Biblijnym. Nawet w GB wiara w kreacjonizm/ID jest deklarowana przez małą liczbę spoleczeństwa. Btw, Sam nie przepadam za ewolucją i uważam ze stwarza ona wiele problemów dla teologi chrzescijańskiej, to jednak trzeba oddać cesarzowi to co cesarskie


Wt wrz 04, 2018 19:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
akruk napisał(a):
agust napisał(a):
Jasne, że archeologowie są od łopaty, a nie od nauki.
Brednie. (Ciekawa prawidłowość: im kto większy ignorant, tym nie tylko większe brednie głosi, ale i tym bardziej równocześnie arogancko lekceważy specjalistów).


Akrukowi nie mieści się w głowie, że archeolog może być uczonym, bo napisałem napisałem "uczeni na podstawie wykopalisk", więc kpina z mojej strony o archeologach od łopaty.
Można być kulturalnym ignorantem i uczonym prostakiem - który ma swoje uczone dogmaty nie do obalenia.


Quinque napisał(a):
Agust, generalnie to dzisiejszy kreacjonizm wywodzi się z początku lat 60'tych. Wcześniej kojarzył się on z niedouczonymi członkami jakiś sekt protestanckich(którzy wtedy byli mniejszością nawet wśród protestantów). Na obecną chwilę najwięcej wyznawców kreacjonizmu jest w pasie Biblijnym. Nawet w GB wiara w kreacjonizm/ID jest deklarowana przez małą liczbę spoleczeństwa. Btw, Sam nie przepadam za ewolucją i uważam ze stwarza ona wiele problemów dla teologi chrzescijańskiej, to jednak trzeba oddać cesarzowi to co cesarskie


Ewolucja choćby duchowa zawsze istnieje, bo nie jesteśmy w stanie jako dziecko przyjąć wszystkiego, co w starszym wieku jest oczywistym.
Wyznawanie wyłącznie ewolucji jest też bardzo wygodne, bo niczego od społeczeństwa nie wymaga - po prostu tak jest i nie mamy na to wpływu.

Kreacjonizm, to wiara, ale i wyższa szkoła jazdy, bo czegoś od człowieka i społeczeństwa wymaga. Nie można powiedzieć: no cóż taki świat w dobie internetu. Wymaga od nas, byśmy ten świat sami kreowali. Czyli - świat jest taki jaki sobie wykreujemy. To więcej niż nauka, to obowiązki - za które Ktoś nas kiedyś rozliczy. Czy to nie bardziej kreatywne od prostego unicestwienia?


Śr wrz 05, 2018 7:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
agust napisał(a):
akruk napisał(a):
agust napisał(a):
Jasne, że archeologowie są od łopaty, a nie od nauki.
Brednie. (Ciekawa prawidłowość: im kto większy ignorant, tym nie tylko większe brednie głosi, ale i tym bardziej równocześnie arogancko lekceważy specjalistów).
Akrukowi nie mieści się w głowie, że archeolog może być uczonym, bo napisałem napisałem "uczeni na podstawie wykopalisk"
Chamskie insynuacje. Ty sam napisałeś, że archeologowie są od łopaty. I pobredzałeś, jakoby zauważyli, że szczątki zwierząt prehistorycznych "są zachowane w różnych pokładach tak, jakby nie ulegały niszczącemu działaniu czasu na powierzchni". To jest jawną brednią, sprzeczną z faktami.

agust napisał(a):
Można być kulturalnym ignorantem i uczonym prostakiem - który ma swoje uczone dogmaty nie do obalenia.
A można być po prostu ignorantem i prostakiem, któremu wydaje się, że archeologowie są od łopaty, nie od nauki, i że zajmują się wydobywaniem z warstw skalnych szczątków prehistorycznych zwierząt. Mimo że objaśniłem ignorantowi, czym się zajmuje archeologia -- badaniem materialnych śladów społeczno-kulturowej działalności człowieka. A nie prehistorycznych zwierząt.

agust napisał(a):
Kreacjonizm, to wiara, ale i wyższa szkoła jazdy, bo czegoś od człowieka i społeczeństwa wymaga.
Ha-ha-ha! Wymaga? Ciemnoty tylko i odrzucenia rozumu.


Śr wrz 05, 2018 8:00
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


Śr wrz 05, 2018 8:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Alus napisał(a):
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


A czy ja wykluczyłem ewolucję? Chociaż przynajmniej ja, od małpy nie pochodzę. Dowodem może być, że małpa nie wejdzie do stada lwów, by ich dręczyć. Natomiast niewierzący człowiek wejdzie na portal dla ludzi wierzących lub tylko szukających wiary, by dręczyć innych.


Śr wrz 05, 2018 8:13
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
agust napisał(a):
Alus napisał(a):
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


A czy ja wykluczyłem ewolucję? Chociaż przynajmniej ja, od małpy nie pochodzę. Dowodem może być, że małpa nie wejdzie do stada lwów, by ich dręczyć. Natomiast niewierzący człowiek wejdzie na portal dla ludzi wierzących lub tylko szukających wiary, by dręczyć innych.

Forum stanowi miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących - tyle Regulamin forum, a kto czuję się gnębiony, może zgłosić to do moderacji.


Śr wrz 05, 2018 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Alus napisał(a):
agust napisał(a):
Alus napisał(a):
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


A czy ja wykluczyłem ewolucję? Chociaż przynajmniej ja, od małpy nie pochodzę. Dowodem może być, że małpa nie wejdzie do stada lwów, by ich dręczyć. Natomiast niewierzący człowiek wejdzie na portal dla ludzi wierzących lub tylko szukających wiary, by dręczyć innych.

Forum stanowi miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących - tyle Regulamin forum, a kto czuję się gnębiony, może zgłosić to do moderacji.


Ale dlaczego cytujesz wyrywając z kontekstu:

1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.

Czy akruk nie wyśmiewa?

[quote="akruk"

]agust napisał(a):
Kreacjonizm, to wiara, ale i wyższa szkoła jazdy, bo czegoś od człowieka i społeczeństwa wymaga.


Ha-ha-ha! Wymaga? Ciemnoty tylko i odrzucenia rozumu.[/quote]

To jest dyskusja, czy wyśmiewanie - proszę MODERACJI?


Śr wrz 05, 2018 8:38
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Alus napisał(a):
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


To bardzo ciekawe, ciekawe czy papież potrafi odpowiedzieć na te pytania
- Kiedy powstał człowiek?
- dusza?
- czym był grzech pierworodny?
- dlaczego Bóg posłużył się mechanizmem który jest taki marnotrawny?
- w Biblii świat został skończony, świat ewoulujący jest stwarzamy nadal. Jak to pogodzić?
- czym różni się teistyczny ewolucjonizm od deistycznego? w praktyce niczym
- co to za Bóg który patrzy jak miliony zwierząt morduje się nawzajem?

Z resztą, w tej wypowiedzi nie ma nic o akceptacji ewolucji


Śr wrz 05, 2018 10:43
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Quinque napisał(a):
Alus napisał(a):
Nowe zdobycze nauki każą nam uznać, że teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą, Jan Paweł II, 1996r.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WE/ke ... 12006.html


To bardzo ciekawe, ciekawe czy papież potrafi odpowiedzieć na te pytania
- Kiedy powstał człowiek?
- dusza?
- czym był grzech pierworodny?
- dlaczego Bóg posłużył się mechanizmem który jest taki marnotrawny?
- w Biblii świat został skończony, świat ewoulujący jest stwarzamy nadal. Jak to pogodzić?
- czym różni się teistyczny ewolucjonizm od deistycznego? w praktyce niczym
- co to za Bóg który patrzy jak miliony zwierząt morduje się nawzajem?

Z resztą, w tej wypowiedzi nie ma nic o akceptacji ewolucji

TEORIA EWOLUCJI JEST CZYMŚ WIĘCEJ NIŻ HIPOTEZĄ....czytaj: to nie akceptacja ewolucji.


Śr wrz 05, 2018 13:06

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Jest hipotezą tak, czy jest czymś więcej?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 22:31
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Jak ktoś przychodzi na uczelnię robić wykład o religii chrześcijańskiej i zaczyna od tego, że zaszedł do kościoła katolickiego akurat, kiedy pop głosił kazanie - no to chyba nadaje się do wyśmiania przez audytorium, nieprawdaż panie aguście?

Tak samo jest, jak ktoś przychodzi na forum wiara opowiadać o początkach człowieka i na wstępie mylą mu się archeologowie z paleontologami. W istocie jest to pomyłka takiego kalibru, że popełnić ją mógłby chyba prostak bez szkół i obycia - albo ledwo co nauczona migowego języka małpa.


Cz wrz 06, 2018 0:45
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Andy72 napisał(a):
Jest hipotezą tak, czy jest czymś więcej?

Hipotezą znajdującą potwierdzenie w dowodach bezpośrednich i pośrednich.


Cz wrz 06, 2018 6:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 99, 100, 101, 102, 103  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL