Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 103  Następna strona
 Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę? 
Autor Wiadomość
Post Inni o darwinizmie
Edward Simon (profesor biologii, Purdue University)
"Nie twierdzę, że Darwin i jego teoria ewolucji przyniosła holokaust; ale nie mogę zaprzeczyć, iż teoria ewolucji, i wywołany przez nią ateizm, doprowadziła to moralnego klimatu, który umożliwił nastanie holokaustu."

Karl Schleunes
"Darwinowskie pojęcie walki o przetrwanie zostało szybko przywłaszczone przez rasistów ... taka walka, znajdująca poparcie w najnowszych poglądach naukowych, usprawiedliwiła rasitowską koncepcję lepszych i gorszych ludów ... i uzasadniała konflikt pomiędzy nimi."
Karl A. Schleunes, "The Twisted Road To Auchwitz" (Urbana, IL: University of Illinois Press, 1970) str. 30, 32

Bolton Davidheiser (zoolog i genetyk, były ewolucjonista)
"W rzeczywistości dzieło ewolucjonistów będzie w znacznym stopniu odpowiedzialne za niebezpieczne czasy, które dopiero są przed nami. Ewolucjonizm bowiem stał się, i jest nadal, poważnym czynnikiem powodującym rozpowszechnianie się filozofii bez Boga, która jest tak charakterystyczna dla naszych czasów i która okaże się jeszcze szkodliwsza."


Wt gru 01, 2015 13:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
"teorie ewolucji i Wielkiego Wybuchu są zgodnie z prawdą, a Bóg nie jest czarodziejem z magiczną różdżką".
Pius XII- teoria ewolucji biologicznej może mieć zastosowanie do człowieka, z wyłączeniem jego duszy.
Jan Paweł II- postępy nauki wskazują na to, że to ewolucjonizm jest czymś więcej niż hipotezą.


Ani wypowiedź Piusa XII ani św. Jana Pawła II nie wskazuje, że teoria ewolucji jest prawdziwa.

Pius XII mówi, że teoria MOŻE (nie musi, nie w całości, nie na pewno) mieć zastosowanie do (ciała) człowieka.
Jan Paweł II zaś mówi o tym, że jest czymś więcej niż hipotezą. A nie jest? Dla wielu jest niemal religią, często czymś, co uzasadnia, buduje ich ateizm, czymś, co wywołuje ciągłe dyskusje, czymś, co porusza wielu - jak mało która hipoteza naukowa.

Co do wypowiedzi papieża Franciszka - jest kontrowersyjna (przyrównanie Boga do czarodzieja), ale taki urok naszego kochanego papieża. W wypowiedziach spontanicznych, czasami wypowiada się w sposób mało przemyślany (np. o zbawieniu zwierząt).

Nie wiem więc skąd wniosek, że Kościół zatwierdził teorię ewolucji jako prawdę.

Co do teorii kreacjonistycznych w nauce.

Szczerze wątpię, żeby teorie niezgodne z obowiązująca powszechnie doktryną mogły znaleźć swoje miejsce w nauce.

Przypomina mi sie historia galaktyk NGC 7603, NGC 3516, NGC 4319.
Chodzi o to, że blisko siebie leżą obiekty, które maja rożne przesunięcia ku czerwieni. To z kolei oznacza, że powinny leżeć daleko od siebie.

Jeśli tak jest rzeczywiście, to należy odrzucić teorię Wielkiego Wybuchu i poważnie zastanowić się nad rozmiarami wszechświata. Może okazać się, że wskaźnik przesunięcia ku czerwieni (skutek efektu Dopplera) tak naprawdę wiąże się z czymś innym (może z wiekiem obiektu a nie odległością).

O co mi chodzi.
Halton Arp, który badał zjawisko, został szybko odcięty od funduszy i sprzętu. Nie miał wiec możliwości sprawdzenia swojej teorii.
Odszedł od paradygmatu, za co spotkała go naukowa śmierć.

Nieprawdą jest to, że kreacjonizm musi być zaprzeczeniem nauki. Jako przykład podam środowisko zgromadzone wokół geologa Paula Garnera i http://www.biblicalcreation.org.uk/

Oczywiście w sieci jest mnóstwo kreacjonistycznych bzdur, które nie trzymają żadnego poziomu. Mam jednak wrażenie, że powoli to się zmienia.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt gru 01, 2015 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Qwerty2011 napisał(a):
Ani wypowiedź Piusa XII ani św. Jana Pawła II nie wskazuje, że teoria ewolucji jest prawdziwa.


Oczywiście. Na prawdziwość teorii nie wskazują wypowiedzi tego, czy owego autorytetu, tylko dowody naukowe

Cytuj:
Szczerze wątpię, żeby teorie niezgodne z obowiązująca powszechnie doktryną mogły znaleźć swoje miejsce w nauce.


Wątpienie Qwertego nie ma żadnej mocy sprawczej. Nauka jest tak skonstruowana, że akceptuje dowolne zmiany paradygmatu, o ile tylko przedstawi się odpowiednie dowody.

Cytuj:
Przypomina mi sie historia galaktyk NGC 7603, NGC 3516, NGC 4319.
Chodzi o to, że blisko siebie leżą obiekty, które maja rożne przesunięcia ku czerwieni. To z kolei oznacza, że powinny leżeć daleko od siebie.


To skąd Qwerty wie, że leżą blisko siebie? A w ogóle jakie jest źródło tej informacji?

Cytuj:
Jeśli tak jest rzeczywiście, to należy odrzucić teorię Wielkiego Wybuchu


Nie, wtedy należy poszukać innego wyjaśnienia abnormalnego poczerwienienia (jeżeli ono w ogóle występuje)

Cytuj:
Nieprawdą jest to, że kreacjonizm musi być zaprzeczeniem nauki.


Może i nie musi, ale realnie jest. Nie istnieje żadna testowalna teoria kreacjonistyczna, nie istnieją żadne recenzowane prace naukowe z tej dziedziny. W ogóle nie ma niczego. :roll:

Cytuj:
Oczywiście w sieci jest mnóstwo kreacjonistycznych bzdur, które nie trzymają żadnego poziomu. Mam jednak wrażenie, że powoli to się zmienia


Jest jeszcze więcej bzdur na jeszcze niższym poziomie?

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt gru 01, 2015 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Inni o darwinizmie
spin napisał(a):
Edward Simon (profesor biologii, Purdue University)
"Nie twierdzę, że Darwin i jego teoria ewolucji przyniosła holokaust; ale nie mogę zaprzeczyć, iż teoria ewolucji, i wywołany przez nią ateizm, doprowadziła to moralnego klimatu, który umożliwił nastanie holokaustu."

Karl Schleunes
"Darwinowskie pojęcie walki o przetrwanie zostało szybko przywłaszczone przez rasistów ... taka walka, znajdująca poparcie w najnowszych poglądach naukowych, usprawiedliwiła rasitowską koncepcję lepszych i gorszych ludów ... i uzasadniała konflikt pomiędzy nimi."
Karl A. Schleunes, "The Twisted Road To Auchwitz" (Urbana, IL: University of Illinois Press, 1970) str. 30, 32

Bolton Davidheiser (zoolog i genetyk, były ewolucjonista)
"W rzeczywistości dzieło ewolucjonistów będzie w znacznym stopniu odpowiedzialne za niebezpieczne czasy, które dopiero są przed nami. Ewolucjonizm bowiem stał się, i jest nadal, poważnym czynnikiem powodującym rozpowszechnianie się filozofii bez Boga, która jest tak charakterystyczna dla naszych czasów i która okaże się jeszcze szkodliwsza."


Z tego ma coś wynikać?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 01, 2015 14:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Inni o darwinizmie
JedenPost napisał(a):
spin napisał(a):
Edward Simon (profesor biologii, Purdue University)
"Nie twierdzę, że Darwin i jego teoria ewolucji przyniosła holokaust; ale nie mogę zaprzeczyć, iż teoria ewolucji, i wywołany przez nią ateizm, doprowadziła to moralnego klimatu, który umożliwił nastanie holokaustu."

Karl Schleunes
"Darwinowskie pojęcie walki o przetrwanie zostało szybko przywłaszczone przez rasistów ... taka walka, znajdująca poparcie w najnowszych poglądach naukowych, usprawiedliwiła rasitowską koncepcję lepszych i gorszych ludów ... i uzasadniała konflikt pomiędzy nimi."
Karl A. Schleunes, "The Twisted Road To Auchwitz" (Urbana, IL: University of Illinois Press, 1970) str. 30, 32

Bolton Davidheiser (zoolog i genetyk, były ewolucjonista)
"W rzeczywistości dzieło ewolucjonistów będzie w znacznym stopniu odpowiedzialne za niebezpieczne czasy, które dopiero są przed nami. Ewolucjonizm bowiem stał się, i jest nadal, poważnym czynnikiem powodującym rozpowszechnianie się filozofii bez Boga, która jest tak charakterystyczna dla naszych czasów i która okaże się jeszcze szkodliwsza."


Z tego ma coś wynikać?


Mają wynikać szerokie horyzonty i rozległa erudycja spina, przed którymi wszyscy powinni z pokorą skłonić głowy. :D

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt gru 01, 2015 14:48
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Qwerty2011 napisał(a):

Nieprawdą jest to, że kreacjonizm musi być zaprzeczeniem nauki. Jako przykład podam środowisko zgromadzone wokół geologa Paula Garnera i http://www.biblicalcreation.org.uk/

Oczywiście w sieci jest mnóstwo kreacjonistycznych bzdur, które nie trzymają żadnego poziomu. Mam jednak wrażenie, że powoli to się zmienia.


W ostatnim wywiadzie Roger Penrose mówi "Wielki Wybuch nie był początkiem czasu, ale zaledwie jednym z cykli w dziejach Wszechświata. Wciąż można odnaleźć ślady eksplozji z poprzednich cykli".
Przypomina to anegdotę o pewnej pani, która twierdziła, że Ziemia spoczywa na olbrzymim żółwiu. Zapytana na czym stoi ten żółw, powiedziała, że na innym żółwiu i tak do nieskończoności.

Za kilka/naście lat WW pójdzie do lamusa jak teoria strun albo eter kosmiczny.

Nie wiemy jak powstał Wszechświat, życie, człowiek. Pewnie się nie dowiemy.
Są hipotezy ale dowodów brak.
Kreacjonizm jest bardziej wiarygodny, bo zakłada istnienie Kreatora, może kosmitów.
Ewolucja jest ewidentnie bezrozumna, niczego żywego nie stworzy.
Chyba, że materia jest racjonalna jak twierdził Baruch Spinoza. :-D


Wt gru 01, 2015 14:51
Post Re: Inni o darwinizmie
JedenPost napisał(a):
spin napisał(a):
Edward Simon (profesor biologii, Purdue University)
"Nie twierdzę, że Darwin i jego teoria ewolucji przyniosła holokaust; ale nie mogę zaprzeczyć, iż teoria ewolucji, i wywołany przez nią ateizm, doprowadziła to moralnego klimatu, który umożliwił nastanie holokaustu."

Karl Schleunes
"Darwinowskie pojęcie walki o przetrwanie zostało szybko przywłaszczone przez rasistów ... taka walka, znajdująca poparcie w najnowszych poglądach naukowych, usprawiedliwiła rasitowską koncepcję lepszych i gorszych ludów ... i uzasadniała konflikt pomiędzy nimi."
Karl A. Schleunes, "The Twisted Road To Auchwitz" (Urbana, IL: University of Illinois Press, 1970) str. 30, 32

Bolton Davidheiser (zoolog i genetyk, były ewolucjonista)
"W rzeczywistości dzieło ewolucjonistów będzie w znacznym stopniu odpowiedzialne za niebezpieczne czasy, które dopiero są przed nami. Ewolucjonizm bowiem stał się, i jest nadal, poważnym czynnikiem powodującym rozpowszechnianie się filozofii bez Boga, która jest tak charakterystyczna dla naszych czasów i która okaże się jeszcze szkodliwsza."


Z tego ma coś wynikać?


Ma z tego wynikać, że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.
Stał się ateistyczną religią, która doprowadziła do komunizmu, narodowego socjalizmu i holocaustu. :evil:


Wt gru 01, 2015 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Ma z tego wynikać, że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.
Stał się ateistyczną religią, która doprowadziła do komunizmu, narodowego socjalizmu i holocaustu.


Na pewno wiara w ewolucję może prowadzić do ateizmu (oczywiście - nie musi). Nawet na tym forum spotkałem się z osobami, które wątpiły, odchodziły od wiary z tego powodu.

No bo jeśli nawet Bóg jest twórcą ewolucji - to jakże jest okrutny. Ewolucja to w końcu bezwzględna rywalizacja i dobór. Czyżby więc Bóg był stwórcą tego bezwzględnego świata, pełnego czyhających na siebie istot pożerających się nawzajem?

Czasami tak trudno ludziom wyjaśnić, że nie taki świat Bóg stworzył, że Bóg może być tylko dobry.

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Wt gru 01, 2015 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Inni o darwinizmie
spin napisał(a):
Ma z tego wynikać, że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.


Aha. Ale nie wynika, więc chyba zmarnowałeś czas.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 01, 2015 16:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Inni o darwinizmie
Cytuj:
spin napisał(a):
Z tego ma coś wynikać?


Ma z tego wynikać, że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.


Nie, z tego wynika, że osobnicy X, Y, Z oświadczyli że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.

Nie wynika z tego nawet to, że oni sami w to wierzą.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt gru 01, 2015 16:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Zaprawdę, trzeba by być wyższej klasy komediantem, by twierdzić, że dopiero po Darwinie ludzie wpadli takie idee jak to, że inni (inaczej żyjący i wyglądający) ludzie są gorsi, że w starciu między silnymi i słabymi przetrwają silni czy konepct, że Boga nie ma...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 01, 2015 16:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
spin napisał(a):
Vacarius napisał(a):
Bo to jest prawda. Kościół i tak późno pogodził się z prawdą bo musiało minąć aż 150 lat od publikacji teorii ewolucji przez Darwina. Ale lepiej późno niż wcale.


Wierzysz w ewolucjonizm Darwina, czy masz może naukowe dowody na powstawanie gatunków :?:
Definicję teorii naukowej podałem wcześniej za "Encyclopedia of Scientific Principles, Laws, and Theories".

Nie jestem profesorem aby mieć przygotowane dowody. Ja to po prostu widzę ze ewolucja jest faktem. JP2 pewnie widział to samo co ja ze jako papież ewolucje zaakceptował.
Ja tak samo jak JP2 nie widzę aby ewolucja miała przeczyć katolicyzmowi. W Biblii i tak wiele rzeczy jest w powiedziane w przenośni. Lepienie z gliny Adama równie dobrze może być tworzeniem człowieka na przestrzeni milionów lat w procesie ewolucji.
Przecież gdy Bóg natchnął kogoś kto pisał Biblie to był to człowiek sprzed 2000 lat który nawet nie zrozumiałby gdyby Bóg objaśniał mu ewolucje. A wiec Bóg powiedział ulepiłem Adama z gliny.
Nie rozumie z czemu niektóry katolicy mają taki problem z ewolucją. Przecież jest dokładnie tak jak JP2 powiedział nie ma sprzeczności z ewolucji z katolicyzmem.


Wt gru 01, 2015 16:22
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Qwerty2011 napisał(a):
spin napisał(a):
Ma z tego wynikać, że ewolucjonizm Darwina przyniósł wiele zła i nieszczęść.
Stał się ateistyczną religią, która doprowadziła do komunizmu, narodowego socjalizmu i holocaustu.


Na pewno wiara w ewolucję może prowadzić do ateizmu (oczywiście - nie musi). Nawet na tym forum spotkałem się z osobami, które wątpiły, odchodziły od wiary z tego powodu.

No bo jeśli nawet Bóg jest twórcą ewolucji - to jakże jest okrutny. Ewolucja to w końcu bezwzględna rywalizacja i dobór. Czyżby więc Bóg był stwórcą tego bezwzględnego świata, pełnego czyhających na siebie istot pożerających się nawzajem?

Czasami tak trudno ludziom wyjaśnić, że nie taki świat Bóg stworzył, że Bóg może być tylko dobry.


Czy Bóg jest/był dobry?
Był zmienny, widać wyraźną Jego ewolucję.
Najpierw był bogiem pogody i płodności, bo kazał się rozmnażać.
Niemniej potopił i popalił sporo ludzi.
Potem był bogiem wojny jak Thor i to bezlitosnym.
Wreszcie jako Jezus był dobry ale czy my nie dopatrujemy się tej dobroci trochę na siłę?


Wt gru 01, 2015 18:08

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
No proszę, trafnie.

Bilbia ewidentnie przedstawia ewolucję Boga, ale pech w tym, że taki koncept nie jest raczej dla którejkolwiek z (masowych) religii do przyjęcia.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt gru 01, 2015 18:13
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego KK przyjął WW i ewolucjonizm za prawdę?
Vacarius napisał(a):
spin napisał(a):
Vacarius napisał(a):
Bo to jest prawda. Kościół i tak późno pogodził się z prawdą bo musiało minąć aż 150 lat od publikacji teorii ewolucji przez Darwina. Ale lepiej późno niż wcale.


Wierzysz w ewolucjonizm Darwina, czy masz może naukowe dowody na powstawanie gatunków :?:
Definicję teorii naukowej podałem wcześniej za "Encyclopedia of Scientific Principles, Laws, and Theories".

Nie jestem profesorem aby mieć przygotowane dowody. Ja to po prostu widzę ze ewolucja jest faktem. JP2 pewnie widział to samo co ja ze jako papież ewolucje zaakceptował.
Ja tak samo jak JP2 nie widzę aby ewolucja miała przeczyć katolicyzmowi. W Biblii i tak wiele rzeczy jest w powiedziane w przenośni. Lepienie z gliny Adama równie dobrze może być tworzeniem człowieka na przestrzeni milionów lat w procesie ewolucji.
Przecież gdy Bóg natchnął kogoś kto pisał Biblie to był to człowiek sprzed 2000 lat który nawet nie zrozumiałby gdyby Bóg objaśniał mu ewolucje. A wiec Bóg powiedział ulepiłem Adama z gliny.
Nie rozumie z czemu niektóry katolicy mają taki problem z ewolucją. Przecież jest dokładnie tak jak JP2 powiedział nie ma sprzeczności z ewolucji z katolicyzmem.


No dobrze ale dlaczego ewolucjonizm powstał dopiero w XIX wieku?
Nie można było go streścić w Genesis?

Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi, czyli z atomów. Tak ja to rozumiem.
Rdz. 2,7wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.

Tymczasem ewolucjoniści twierdzą, że życie powstało z pumeksu i zupy a człowiek pochodzi od małpiatki, gada i ryby. ;-)

Mojżesz był wykształcony, wychował się na dworze faraona. Coś pomyliłeś z latami. Mojżesz żył 3300 lat temu (prawdopodobnie), nie 2000. Wtedy opracował Torę, czy Pięcioksiąg.


Wt gru 01, 2015 18:23
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 103  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL