Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona
 Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Aha, czyli tak jak mówiłem ateiści uważają za zródła historyczne co im pasuje


To ty traktujesz rozmówców jak debili i wymyślasz takie kryteria dowodzenia, żeby postawić na swoim. Tyle, że młodoziemstwo i kreacjonizm są tak poronione, ze nawet tym sposobem nie da się tego zrobić. Przecież Biblia nie została spisana przez Adama, Ewę, czy węża. Podbijam więc pytanie - jakimi żródłami dysponujesz, aby uznać biblijną bajkę o dwojgu pierwszych ludzi za opis faktów?


Śr gru 16, 2020 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
marekrogowicz napisał(a):
Dlatego zapewne po pewnym czasie od stworzenia Bóg zabronił ludziom krzyżować się z najbardziej spokrewnionymi osobami. Nie jest to jednak dowód na więcej niż 2 ludzi na początku.

Z kim dzieci dzieci miał Kain?
Kiedy Bóg zabronił krzyżować się z rodziną? Bo po potopie rozmnażanie w rodzinie musiało mieć znowu miejsce.

Cytuj:
Po pierwsze musiałbyś przedstawić chronologię sięgającą 70 tys. lat wstecz. Po drugie dane ze spisów powszechnych z tych czasów. Tempo rozrodu może bowiem się zmieniać z różnych powodów. Piszesz zatem absurdy.

Dalej błędnie zakładasz że dowody pisane to jedyny możliwy rodzaj dowodów.

Cytuj:
Neandertalczyk nie jest osobnym rodzajem, należy do rodzaju ludzkiego, nawet dziś występują typy neandertalskie.

Zdefiniuj proszę rodzaj.
Nie ma czegoś takiego jak typy neandertalskie. Neandertalczycy to nasi bliscy krewni ale wymarli.


Cytuj:
Nie gatunku a rodzaju.

Zdefiniuj rodzaj. Ile "rodzajów" zwierząt jest obecnie na świecie?
Cytuj:
Nie jest płynny. Psy (rodzaj) zawsze dają psie potomstwo, nigdy kocie. Zmieniają się w pewnych nakreślonych przez stwórcę granicach.

Oczywiście że pies będzie miał psie potomstwo. Tak jak kręgowiec zawsze będzie miał kręgowca, tetrapod tetrapoda (nawet jeśli to wąż) łożyskowiec łożyskowa, małpa małpę itd. człowiek jest kregowcem, tetrapodem, lożyskowcem i małpą. Na tym polega taksonomia. Nigdy nie wyrastamy ze swojego dziedzictwa.
Jakie są według Ciebie "ramy" ewolucji?
Cytuj:
Otóż to, twierdzisz że Biblia kłamie - przedstawiając tezy niezgodne z tym zbiorem źródeł historycznych - musisz to zatem udowodnić lub wskazać takowy dowód.

Jakich źródeł historycznych? Kto zapisywał słowa Boga kiedy ten tworzył ziemię? Biblia powstała tysiąclecia po rzekomych wydarzeniach z księgi rodzaju.
Cytuj:
Po co to kłamstwo?

Kłamstwo zakłada że mówię co uważam za fałsz. Mogę się co najwyżej mylić. Ale nie w tym przypadku akurat.

Cytuj:
Żyłeś 6 tys. lat temu żeby to stwierdzić? A może masz pewną chronologię pozwalającą cofnąć się dalej wstecz niż 6150 lat? Twoje gołosłowne twierdzenia kontra źródło historyczne w którym nikt nie dowiódł błędu. Jak myślisz co wybierze naukowiec?

Oczywiście że mam metody na stwierdzenie wydarzeń starszych niż 6150 lat.
1. Mamy dane dendrochronologichne (słoje drzew) na 10 tys. Lat
2. Mamy rdzenie lodowe, denne itp
3. Mamy metody datowania izotopami radioaktywnymi.
4. Mamy geologię - warstwy skał z różnych epok. Pokłady kredy i wapieni powstały z mikroskopijnych skorupek planktonu morskiego. Ile musiało ich żyć żeby takie pokłady odłożyły się przez 6000 lat? Mamy kanion Kolorado drążony przez miliony lat przez różne warstwy skał. Przyjrzyj się Afryce i Amerykom - to kiedyś był jeden kontynent. Myślisz że osram atlantycki powstał w 6tyslat?
5. Mamy światło gwiazd które wędruje do nas od milionów a nawet miliardów lat. Widzimy rozbyski supernowych - gwiazd które umarły na długo przed


Cytuj:
Znów gołosłowne zapewnienia kontra źródło.

Węże nie mają nóg bo ich nie potrzebują. Radzą sobie lepiej bez nich. Padalce podążyły tą samą drogą. Nieposiadanie nóg jest zaletą dla tych zwierząt a nie karą.

Cytuj:
Cytuj:
bóg nie poplątał ludziom języków za budowanie wieży Babel,

jw.

Pytanie retoryczne - dlaczego teraz możemy latać w kosmos i dogadywać się wszyscy po angielsku a kiedyś Bóg pomieszał ludziom jezyki za wybudowanie ceglanej wieży? W Dubaju stoi zapewne wyższa.

Dzisiaj rozumiemy jak ewoluują języki. Popatrz na włoski który wywoływał z łaciny. Zobacz na języki słowiańskie. Na języki nordyckie. Popatrz jak zmienił się język polski od czasów Bogurodzicy. Kiedy dwie grupy ludzi.podlugujacych się tym samym językiem.traca że sobą kontakt na tysiąc lat ich języki się rozdzielają. Ewoluują.

Cytuj:
To dlaczego oprócz Biblii mówią o nim inne źródła historyczne - jak np. tzw. sumeryjska lista królów,

Akurat mity sumeryjskie z mitami Izraelitów mają sporo wspólnego. Słyszałeś o eposie o Gilgameszu? Historia potopu prawdopodobnie się od niego wywodzi.
To że różne ludy tworzą mity o katastrofach naturalnych wcale mnie nie dziwi.

Cytuj:
dlaczego na szczytach gór znajdowane są ślady jakie zostawia morze?
słyszałeś o ruchach górotwórczych? Polega to na tym, że kiedy zderzają się dwie płyty to skały z dna morza mogą zostać wypiętrzone na szczyty gór. I taki proces trwa miliony lat. A potop? Sąd wzięła się ta woda? Gdzie potem zniknęła? Czy woda była słodka czy słona? ( Bo albo wyginęły by ryby słodkowodne albo słonowodne). Czy na arce były dinozaury? Czy jak wypuszczono pary zwierząt z arki to drapieżniki pocsekały aż zwierzęta się rozmnorzą czy zaczęły od razu polować? Czy misie koala powędrowały same do Australii? Co jadły po drodze? A pandy, leniwce?
Cytuj:
Katolicy rozumieją Biblię dosłownie więc nie ma takiej potrzeby.

Którzy? Bo trzej ostatni papieże uznają zarówno ewolucję i wiek ziemi. To są fakty którym nie da się przeczyć.

Cytuj:
Nic z tego, nie masz zapisku o dacie śmierci tego dinozaura i chronologii pozwalającej się cofnąć 77 mln lat wstecz do tej daty.

Kiedy według Ciebie żyły dinozaury? Czy w tym samym czasie żyli ludzie?

Cytuj:
Powinniśmy mieć pewne części ciała czy też drobnoustroje wspólne z innymi organizmami żywymi - w końcu projektant - stwórca był ten sam. Znów argument za kreacjonizmem

Tylko po co nam wspólny ślad po retrowirusie, który nic nie robi? Jest to tylko dowód na to że choroby są starsze niż ludzkość


Cz gru 17, 2020 0:17
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
afilatelista napisał(a):
Jakiej tezy? Że ludzi zawsze było co najmniej kilka tysięcy i to dawniej niż 6000 lat temu?

Fajnej. Naucz się pisać zdania tak żeby szło cię zrozumieć a później udzielaj się publicznie
Cytuj:
Neandertalczycy jak najbardziej byli ludźmi, ale nie homo sapiens

Oczywiście że byli ludźmi tak jak ludzie. Natomiast domniemane małpy erectus czy habilis ludźmi nie są. Ale jak uważasz się za małpe to nie wiem co robisz wśród ludzi? Jedz do jakiegoś Mogadiszu czy innego Kongo Bongo do dzungli

*Tutaj żeby żaden nadgorliwy moderator nie myślał że próbuje go obrazić, wykazuje tutaj niedorzeczności i niekonsekwencje poglądów powyższej jednostki
Cytuj:
został. Zapraszam do odpowiedniego wątku

Nie został, bo nie ma wynikania
Cytuj:
poglądy Newtona nie mają tu nic do rzeczy

Oczywiście że mają. Bo to on jest pomysłodawcą zapychania Bogiem dziur w wiedzy. Nie katolicy
Cytuj:
Albo próbujesz bronić dosłownego znaczenia Biblii

Nigdy niczego takiego nie robiłem i nie robię
Cytuj:
a miejsce dla Boga zostaje tylko tam gdzie nauka nie ma jeszcze odpowiedzi

Oczywiście brednia, nauka nie wie co to czas a nikt nie postuluje że czas to Bóg. Albo nauka nie umie udowodnic ze istnieje obiektywna rzeczywistość i nikt nie mówi że obiektywna rzeczywistość to Bóg. Zatem łżesz
[


Cz gru 17, 2020 9:27

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Cytuj:
Oczywiście że byli ludźmi tak jak ludzie. Natomiast domniemane małpy erectus czy habilis ludźmi nie są.
to ciekawe, że zostały sklasyfikowane przez specjalistów jako homo. Oczywiście ty masz większe kompetencje do ich klasyfikacji.

Jak tam źródła pisane z czasów istnienia dwójki ludzi? Znalazłeś już coś, zapomniałeś, że pytalem, wycofujesz się może z tej tezy?


Cz gru 17, 2020 10:14
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
podałem, a to że ci one nie pasują nie mój problem

Cytuj:
to ciekawe, że zostały sklasyfikowane przez specjalistów jako homo

a co mnie to obchodzi?


Cz gru 17, 2020 11:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Oczywiście że byli ludźmi tak jak ludzie. Natomiast domniemane małpy erectus czy habilis ludźmi nie są.

Ale wszyscy ludzie są małpami. Wszystkie małpy są ssakami. Wszystkie ssaki są kręgowcami itd.
Czy podważasz że jesteś ssakiem i kręgowcem? Dlaczego więc nie możesz zaakceptować tego że jesteś też małpą?

Neandertalczycy nie są naszymi przodkami ani nie są naszymi potomkami. Są naszymi "kuzynami" którzy tak jak my pochodzą od homo erektusów. Żeby zaliczyć nas i ich do potomków Adama i Ewy musieli by oni być homo erectusami.

I nie wiem dlaczego chcesz traktować homo sapiens i neandertalczyka zupełnie odrębnie od homo erectus. Przecież oni mieli kulturę, narzędzia, ubrania, ogień. Prawdopodobnie mieli już swoje obrzędy religijne.
Cytuj:
Ale jak uważasz się za małpe to nie wiem co robisz wśród ludzi? Jedz do jakiegoś Mogadiszu czy innego Kongo Bongo do dzungli

*Tutaj żeby żaden nadgorliwy moderator nie myślał że próbuje go obrazić, wykazuje tutaj niedorzeczności i niekonsekwencje poglądów powyższej jednostki

A dlaczego miałby mieszkać w dżungli?. Mieszkam w mieście, jak większość małp z mojego gatunku.
Cytuj:
Oczywiście że mają. Bo to on jest pomysłodawcą zapychania Bogiem dziur w wiedzy. Nie katolicy

To kto pierwszy wyszedł z jakąś ideą nie ma znaczenia dla jej prawdziwości.
Cytuj:
Oczywiście brednia, nauka nie wie co to czas a nikt nie postuluje że czas to Bóg. Albo nauka nie umie udowodnic ze istnieje obiektywna rzeczywistość i nikt nie mówi że obiektywna rzeczywistość to Bóg. Zatem łżesz

Wiemy czym jest czas. Zdefiniuj obiektywna rzeczywistość i czy różni się ona od rzeczywistości.
Bóg łuk jest wpychany w wielki wybuch czy stworzenie pierwszego życia albo kierowanie ewolucja. Spotkałem się też z wpychaniem Boga Luk jako kogoś kto ustalił prawa fizyki albo w ciemną materię.


Cz gru 17, 2020 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 08, 2018 21:10
Posty: 384
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
podałem, a to że ci one nie pasują nie mój problem

Cytuj:
to ciekawe, że zostały sklasyfikowane przez specjalistów jako homo

a co mnie to obchodzi?



Teraz będziesz strugał glupiego? Księga rodzaju została spisana niecałe 2 tys. lat przed naszą erą. Jakie masz dowody historyczne z okresu w którym na Ziemi żyla dwójka pierwszych ludzi, tak jak opisuje to księga rodzaju? Kiedy w ogóle twoim zdaniem istnieli pierwsi ludzie i dlaczego akurat wtedy? Czym podpierasz ich istnienie?


Cz gru 17, 2020 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
marekrogowicz napisał(a):
Księga Rodzaju powstała za Mojżesza czyli około 1500 lat przed Chrystusem, a 1000 lat po potopie i 3100 lat po stworzeniu. Nie jest jednak wykluczone że Mojżesz korzystał ze starszych dokumentów i/lub z bożego objawienia. Ja pisząc o XVII wieku korzystam z dokumentów XVIIwiecznych (zarówno oryginałów jak i kopii), starożytnicy opisujący wojny grecko-perskie z jeszcze starszych. Co przeszkadzało Mojżeszowi korzystać z dokumentów z epoki którą opisywał? Zwłaszcza że istnieją dobre poszlaki by pierwsze części księgi Rodzaju uznać za takowe starsze źródła czy też wypisy z takowych.

Masz na to źródło historyczne czy insynuujesz? Czy autor ( a raczej autorzy) księgi rodzaju mieli dostęp do ksiąg zapisanych przez Adama i Ewę czy samego Boga? Skąd autor wiedział jak wyglądało tworzenie świata przed stworzeniem Adama?

A swoją drogą księgi rodzaju nie napisał Mojżesz. Powstała dużo później, w czasach pierwszej świątyni. Mojżesz prawdopodobnie nie jest nawet postacią historyczną a eksodus nigdy nie miał miejsca ( na pewno nie na tą skalę)

Cytuj:
Polecam walnąć łbem w ścianę - bo nie mam pomysłu co mogłoby pomóc na takie oszołomstwo. A jeśli uważasz że twoi rodzice są małpami to przedstaw na to dowody.

Polecam trochę kultury. A dowodów na to że jesteś małpą jest cała lista lista z czego najważniejsze są genetyczne. Ale dam Ci przykłady z anatomii to może zrozumiesz.
"Małpy wąskonose charakteryzują się wąską przegrodą nosową i blisko siebie położonymi nozdrzami skierowanymi w dół. W uzębieniu występują 32 zęby – tylko dwa zęby przedtrzonowe w każdej połówce szczęki w porównaniu z trzema u małp szerokonosych. Pięciopalczaste kończyny z pierwszym palcem przeciwstawnym, palce zakończone płaskimi paznokciami. Ogon występujący u makakoształtnych nigdy nie jest chwytny, u człekokształtnych nie występuje.
Niektóre gatunki wykazują tendencje do poruszania się w postawie dwunożnej. Catarrhini prowadzą głównie dzienny tryb życia. Są wśród nich gatunki nadrzewne oraz naziemne. Żyją w grupach rodzinnych lub w stadach o skomplikowanej strukturze społecznej."
Źródło Wikipedia.
Cały opis się zgadza.


Cz gru 17, 2020 16:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
afilatelista
Cytuj:
Masz na to źródło historyczne czy insynuujesz? Czy autor ( a raczej autorzy) księgi rodzaju mieli dostęp do ksiąg zapisanych przez Adama i Ewę czy samego Boga? Skąd autor wiedział jak wyglądało tworzenie świata przed stworzeniem Adama?

A swoją drogą księgi rodzaju nie napisał Mojżesz. Powstała dużo później, w czasach pierwszej świątyni. Mojżesz prawdopodobnie nie jest nawet postacią historyczną a eksodus nigdy nie miał miejsca ( na pewno nie na tą skalę)
Marka nie interesują fakty, tylko poglądy, które potwierdzają jego tezy. Wobec Ciebie będzie oczekiwał naukowych dowodów, ale wobec siebie już nie stosuje tak wymagającego kryterium. On wie, że współczesna biblistyka to naukowy bełkot. Dowody - po co?


Cz gru 17, 2020 17:28
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Alugard napisał(a):
To ty traktujesz rozmówców jak debili i wymyślasz takie kryteria dowodzenia, żeby postawić na swoim. Tyle, że młodoziemstwo i kreacjonizm są tak poronione, ze nawet tym sposobem nie da się tego zrobić

To samo robią ewolucjoniści. Biorą jakieś tam fakty i twierdzą że to dowodzi ewolucji. Oczywiście nie ma przy tym żadnego wnioskowania
afilatelista napisał(a):
Dlaczego więc nie możesz zaakceptować tego że jesteś też małpą?

Bo nie jestem. No ale nic dziwnego że wy ateiści tak bardzo chcecie sprowadzić człowieka do roli małpy. W końcu usprawiedliwia to zbrodnie ateuszów
Cytuj:
A dlaczego miałby mieszkać w dżungli?. Mieszkam w mieście, jak większość małp z mojego gatunku

Nie, cywilizację stworzyli ludzie a miejsce małp jest w Kongo Bongo
Cytuj:
To kto pierwszy wyszedł z jakąś ideą nie ma znaczenia dla jej prawdziwości

To dobrze, bo niczego nie postuluje
Cytuj:
Żyją w grupach rodzinnych lub w stadach o skomplikowanej strukturze społecznej."

Podobnie jak wilki
Cytuj:

Cytuj:
Wiemy czym jest czas.

Czym jest czas?
Cytuj:
Zdefiniuj obiektywna rzeczywistość i czy różni się ona od rzeczywistości

Rzeczywistość która nie jest moim wyobrażeniem. Udowodnij że nie jesteś moim wyobrażeniem
Cytuj:
I nie wiem dlaczego chcesz traktować homo sapiens i neandertalczyka zupełnie odrębnie od homo erectus

Bo erectus to małpa


Cz gru 17, 2020 20:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Marekrogowicz został zbanowany na miesiąc za brak kultury w dyskusji i wyjątkowe chamstwo, jego ostatnie posty wylądowały w koszu.

_________________
ksiądz


Cz gru 17, 2020 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Bo nie jestem. No ale nic dziwnego że wy ateiści tak bardzo chcecie sprowadzić człowieka do roli małpy. W końcu usprawiedliwia to zbrodnie ateuszów

Jaki niby zbrodnie?
Cytuj:
Nie, cywilizację stworzyli ludzie a miejsce małp jest w Kongo Bongo


Ludzie czyli gatunek małpy. Przeczytałeś cała charakterystykę małp wąskonosych? Wszystko się zgadza. Nos, kciuk, warga. Jak przeczytasz o małpach człekokształtnych też wszystko pasuje. Ale przede wszystkim pasują geny. Wiesz dlaczego musisz łykać witaminę C lub pobierać ja. Pożywienia, a koty mogą ją stworzyć same?
Bo małpy jedzą dużo owoców z witaminą C. Naszym przodkom zepsuł się gen służący do wytwarzania jednego z prekursorów witaminy C, ale nie było to ważne bo przyjmowali go z pożywieniem, ale ludzie którzy nie jedzą produktów z witaminą C grozi szkorbut. Dlaczego mamy tak jak wszystkie małpy zepsuty gen w ten sam sposób?
Cytuj:

Podobnie jak wilki

Ale wilki nie mają zarośniętej wargi, suchego nosa, przeciwstawnego kciuka i same wytwarzają witaminę C.
Cytuj:
Czym jest czas?

https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/pytani ... jest-czas/

Cytuj:
Rzeczywistość która nie jest moim wyobrażeniem. Udowodnij że nie jesteś moim wyobrażeniem

Solipsyzmu nie da się całkowicie wykluczyć. Ale to ma się nijak do dyskusji. Ty też nie jesteś w stanie tego wykazać. Nie jesteś w wstanie odróżnić rzeczywistości od symulacji więc co za różnica?

Cytuj:
Bo erectus to małpa

Homo sapiens też. Przy czym homo erectus był naszym bezpośrednim przedkiem i jest z nami dużo bardziej spokrewniony niż z szympansem.


Cz gru 17, 2020 21:59
Zobacz profil
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Cytuj:
Jaki niby zbrodnie?

Gazowanie w komorach gorszych ras i tego typu rzeczy
Cytuj:
Ludzie czyli gatunek małpy. Przeczytałeś cała charakterystykę małp wąskonosych? Wszystko się zgadza. Nos, kciuk, warga. Jak przeczytasz o małpach człekokształtnych też wszystko pasuje. Ale przede wszystkim pasują geny. Wiesz dlaczego musisz łykać witaminę C lub pobierać ja. Pożywienia, a koty mogą ją stworzyć same?
Bo małpy jedzą dużo owoców z witaminą C. Naszym przodkom zepsuł się gen służący do wytwarzania jednego z prekursorów witaminy C, ale nie było to ważne bo przyjmowali go z pożywieniem, ale ludzie którzy nie jedzą produktów z witaminą C grozi szkorbut. Dlaczego mamy tak jak wszystkie małpy zepsuty gen w ten sam sposób?


No i nadal nie wynika z tego że człowiek to małpa. Tylko że lubi cytryne
Cytuj:
Zapytaj kogoś tam

No ale ja się pytam o to czym jest czas a nie czy jest częścią składową czegośtam
Cytuj:
Solipsyzmu nie da się całkowicie wykluczyć. Ale to ma się nijak do dyskusji.

Oczywiście że ma. Albo nauka bada rzeczywistość albo fikcję
Cytuj:
Homo sapiens też.

Jak już mówiłem. Twoje miejsce jest zatem w Kongo Bongo razem z Lineuszem I Darwinem, a nie wśród ludzi


Cz gru 17, 2020 22:55

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Z zajęć na studiach: prowadzący zajęcia daje zestaw modeli czaszek naczelnych i prosi o podjęcie próby rozpoznania które należą do gatunku homo sapiens sapiens, aby było trudniej są też modele czaszek hominidów.
Quinque- jak sądzisz, dałbyś radę rozpoznać która jest z jakiego gatunku? My polegliśmy i to ostro mimo, że bez problemu rozpoznawaliśmy po kościach płeć, wiek czy numery kręgów. Czaszki młodocianych goryli bez wahania uznaliśmy za modele czaszek ludzkich niemowląt, szczególnie że czaszki modelujące wady rozwojowe też były w zestawie.
Moim zdaniem tego typu zajęcia powinny być otwarte dla osób które nie uznają naszego biologicznego pochodzenia i pokrewieństwa.

Quinque- jaka jest biologiczna klasyfikacja gatunku homo sapiens?

Nauka bada świat fizyczny i to nie zależnie od tego czy jest on niezależny, czy jest symulacją czy jedynie czyimś snem. To w sumie bez znaczenia, bo chodzi o prawa obowiązujące w tym świecie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz gru 17, 2020 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Ewolucja a grzech pierworodny - jak to pogodzić?
Quinque napisał(a):
Gazowanie w komorach gorszych ras i tego typu rzeczy

Oj. Już Hitler? Mógłbym tu zakończyć bo prawem Godwina przegrałeś tą dyskusję, ale odpowiem bo może się czegoś nauczysz. Otóż Hitler nie był ateistą. Hitler prześladował ateistów. Hitler był teistą. Nie był chrześcijaninem w wąskim znaczeniu tego słowa ale powoływał się na Opatrzność (słowo używane też przez chrześcijan) która miała cechy Boga. Wielokrotnie powoływał się na chrześcijańskie dziedzictwo i na Chrystusa. A wiesz jak motywował eksterminację Żydów? Między innymi tym że obarczał ich winą za śmierć Jezusa Chrystusa.
Tak więc prędzej mógłbym obarczyć chrześcijaństwo za zbrodnie Hitlera niż Ty ateizm ale ja zdaję sobie sprawę że to nie jest takie jednowymiarowe.


Cytuj:
No i nadal nie wynika z tego że człowiek to małpa. Tylko że lubi cytryne

Wynika. Wyobraź sobie że masz 1000 egzemplarzy kserowanych notatek. Na 900 nie ma żadnych kleksów. Na 90 jest jeden kleks (wszystkie takie same i w tym samym miejscu) a na 10 są dwa kleksy w tym jeden identyczny jak na tamtych 90 ale drugi w innym miejscu.
Jaki z tego wniosek? Że w oryginalnych notatkach nie było kleksów, ale potem ktoś zrobił kleksa i kierował dalej. Potem na notatkach z kleksem ktoś zrobił drugiego kleksa. Szansa że kleksy powstały niezależnie i są identyczne jest bliska zeru.
Podobnie jest z naszą witaminą C. Szansa że przypadkiem mamy takiego samego kleksa jak inne małpy jest bliska zeru. Co ciekawe świnki morskie oraz owocożerne nietoperze też nie wytwarzają same witaminy C ale mają inne kleksy w DNA niż nasze.

Cytuj:
Oczywiście że ma. Albo nauka bada rzeczywistość albo fikcję

Rzeczywistość to jest to czego doświadczamy i nauka to bada. Niezależnie czy nasza rzeczywistość jest niezależna od wszystkiego, czy jest wygenerowaną symulacją, czy też jest częścią umysłu deistycznego boga nauka bada to co nas otacza.
Cytuj:
Jak już mówiłem. Twoje miejsce jest zatem w Kongo Bongo razem z Lineuszem I Darwinem, a nie wśród ludzi

Może już skończ?
Małpy zamieszkują różne środowiska. Dżungle, góry, sawanny. Nasz gatunek akurat zamieszkuje różnorodne środowiska.


Pt gru 18, 2020 8:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL